Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Ma někdo zkušenosti s odolnými telefony, ať ty s klávesnici a noOS, tak dotykové, typicky 4-4.5" s OS Android.

Používám sice Moto X 2014 ale do práce je to celkem risk, takže chci druhý sekundární telefon, který něco vydrží, sem tam pád, nebudu muset shánět obal či jej dávat do "kapsičky" bude mít zvýšenou odolnost, minimálně vlhkotěsný, při případném zmoknuti a vydrží 2-4dny rozumného používání.
Velcí výrobci se tomuton segmentu věnují pouze okrajově, tedy Samsung X cover a Sony ale tam se o odolnosti a gumovém "brnění" moc mluvot nedá.
Tento stav využili čínští vyrobci a tak jsou na trhu značky CAT, myPhone,Aligator a Evolve které nabízejí mimo dotykových a klasických s klávesnici i jejich odolné protějšky.
Poslední dvě jmenované maji na svědomí české společnosti, které zadaji výrobu na dálném východu, dle svého návrhu, nebo jen nechají ma OEM nalepit své logo.

V nabídce českých eshoou, preferuji nákup zde v ČR kvůli případným problémům a protahování s reklamacemi, jej maji CZC,Alza,Datart,Malo a snad i Mironet, tedy všichni velcí hráči na našem trhu.

Pokud jste některý z jejich sortimentu a zmíněných značek používali/používáte, napište značku,model a zkušenosti, předem děkuji.

Dost se mi Libí tenhle
https://m.alza.cz/myphone-hammer-axe-du ... d=18852018" onclick="window.open(this.href);return false;

pak tento
https://m.alza.cz/aligator-rx500-extrem ... d=18852018" onclick="window.open(this.href);return false;

a nakonec tenhle klasika jen klávesnice bez OS ma ale i vybavenejsiho brasku X4 s androidem, netrvam na dotyku, jenže to je novinka a zatimnmalokde k sehnání.

https://m.alza.cz/evolveo-strongphone-x ... d=18852018" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak za značkou v aligátor stoji český Adart Computers, za Evolveo tusim Abacus,myPhone je bud polsky nebo maďarsky a ještě vyrábí sencor (FastCR) ale většina modelu z nabídky eShop u zmizela na dlouho nebyl žádný novy, tak to asi vzdali.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od koumes »

Mel sem Q8 a vydrzela i vyprani v pracce cca 30 minut.Jinak i CAT ma dobre telefony.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od htcjirka »

Kolegovi v práci pořád padají/padaly telefony a kolik mu už zařvalo displejů, nyní má Caterpillar CAT S40 a několik nepěkných pádů přežil bez potíží aniž by na těle telefonu bylo cokoliv vidět nebo prasklo sklo/dotyk..Ale sklo má na sobě několik škrábanců.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Tak CAT jsem záměrně nezmínil, oproti těm "noname" nic moc víc nenabízí krone vyšší ceny, ale B25 a zejména B30 tedy klasické telefony tak jako bývalý dřív bez dotykace se mi celkem zamlouva, jen jsem četl ze to zabili vydrží která není nejlepší, na to ze jde o dumb phone.
mrnus
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned črc 03, 2016 20:26
Zařízení: UMI SUPER

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od mrnus »

No nevím jestli je vhodné srovnávat CAT S40 s "noname" telefonama.
cat má v prvé ředě quallcom sice 210 , ale pořád pecka proti MTK 6572,6582 a sem tam 6589T ten ještě jde, jinak značky snopow, N.O.1, jeep, x-men atd. nejde srovnat s originálním CAT třeba s60 má thermo kameru .
Měl jsem jich už pár rozdělaných a nejvíce se mi ve zpracování seděl cat . Někdy to byli takové motaniny až hrůza.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Tak jsem to trochu přehodnotil a dotykový ne, koupim asi klasika tlacitkac a tam je vcelku jedno jaký ma CPU.

Kandidát i jsou dva, zen část je asi o pěti stovku v dražší, jinak jsou velmi podobně jen myphone ma o malinko větší displej.

http://m.mobilmania.cz/cat-b30-levny-ob ... /a-1330692" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Cobse tyce chytrych telefonubs dotykovym displejem a androidem, bude znacka cat asi dobra volba a taky si je vyrobce nechava radne zaplstit, nicmene u tlacitkovych noOS klasicke konstrukce, modely B25/30 zadna vyhra nebudou....staci projit diskuze a hidnoceni na heurece a jinde, neuveritelne ocesane po strance funkci,blesi fontybs nemoznosti zmeny, nulova synchronizace s pocitacem ktery je po pripojenibjabelem snad ani vubec nepozna a take vydrz u techto dvou neni zadna slava,na to ze jsou to klasicke tekefony a navic do drsnejsich podminek.
Zkratka v pripade hloupych modelu je lepsu volba evolveo,aligator ci ten myphone jehoz telefony se mi po strance designu velmi libi.
Nejspis koupim ten Hammer2 vratit se da vdy a napisi.
sohun
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 31, 2015 23:31
Zařízení: Xiaomi

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od sohun »

ja bych si vzal blackview bv6000 taky o nem uvazuju

http://gizchina.cz/2016/07/18/recenze-b ... me-cekali/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Stále jsem ještě nekoupil ale ted už se rozhoduji, mezi těmito dvěma:

https://www.alza.cz/allview-e3-jump-d46 ... d=18843445" onclick="window.open(this.href);return false; novinka

https://www.alza.cz/iget-blackview-bv60 ... d=18843445" onclick="window.open(this.href);return false;

Podle konetářů, je ale ten iGET Blackwiev po konstrukční stránce, nepříliš povedený.
sohun
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 31, 2015 23:31
Zařízení: Xiaomi

Re: Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od sohun »

a co Nomu S30? jeden mam a jsem nad miru spokojenej odolnak jak se patri za slusnou cenu (nomu.hk)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Tak nakonec jsme koupil ne přímo odolny s normou IP a pogumovanim, ale klasicky tlacitkovy bytelný telefon.
Jako za ty prachy (849 v nějaké.akci.bez.slevy.asi.970)
Je výborný splňuje co jsem požadoval a hlavně dotykáč už do práce nosit nehodlá.....je to žrout času ve volných chvílích a mám stále nutkání čumět na soc sítě,chat,net jako takový.
Není na skladu se od h.ineneho přes den oprostit a když už mrknout občas večer doma ne o o víkendu.
Baterie je 2500mAh s možností využití jako powerbanky a jsem spokojený.
Není to Evolveo,CAT,Aligator,my Phone ATP. viz nabídka apkhy,mkrinetuna dalších ale nese označení Cobalt R1 a distribuuje ho výhradně britské Tesco,jak u nás tak jinde v Evropě.
Designové a funkčně je povedený skvělé se ovládá, displej perfektně čitelný,hlasitost zvonění a dalších zvuku nepreslechnutelna i na poloviční úroveň, hlas ve sluchátku čistý a zřetelný a protistrana si zatím nestěžoval že by mě špatně slyšela.
Navíc má i poměrně silnou LED svítilnu nahoře nad sluchátkem,Fm rádio hrajici i bez sluchátek a solidní citlivosti až jsem byl překvapený.
Je to dualsim, takže není problém.dve SIM karty klasické.velikosti mini? a kartu mi v pohodě vzal 32GB sandisk.
Ma.samlzrejme.i foťák který. Beru jako nouzovou a webový prohlížeč pouze s podporou GPRS takže co se týká netu nic extra se používat neda.
Na rychlé pročtení krátkých zpráv třeba na idnesu,ČT24 při zobrazené mobilní verzi stránek je to ale naprosto v pohodě.
Co jsem pročítal.recenze odolných telefonu a smartphonů, tohle bývalo často v minjsech,spolu s nižší hlasitosti vyzvánění, patrně kvůli membránám zabraňující vniknuti vody

Pokud to někoho zajímá, zde je odkaz vedoucí na google.photos
https://photos.app.goo.gl/h8PZvA4hTfdrf2jl2" onclick="window.open(this.href);return false;
PetrBrno
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 28, 2017 20:26
Zařízení: počítač

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od PetrBrno »

Mně se líbí talčítkáče s IP. Používám CAT B 25. Můžu doporučit :). Na stavbu ideálka :D. K tomu mám samozřejmě i klasický dotykáč smartku, ale tam IP nepotřebuji :).
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od Tedy »

Máme to nastejno.
Tenhle viz. fotky pokud jsi viděl, je pouze odolný, odolný vůči vniknutí kapaliny tedy vyhovující nějakemu stupni krytí dle normy IPxx opravdu není, s tím jsme jej také kupoval.
Nemám ve zvyku mobily máčet ve vodě, nebo je používat v dešti.
mrnus
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned črc 03, 2016 20:26
Zařízení: UMI SUPER

Odolný telefon-Vase zkušenosti.

Příspěvek od mrnus »

Třeba "NOMU S20" :)
Nebo-li evolveo :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů