Praktický smartphone

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

Ahoj!

Potřeboval bych poradit s výběrem nového smartphonu. Momentálně mám stařičký iPhone 3G, který mi slouží už sedmým rokem, ale mele z posledního (baterie, přehřívání, software, atd). Smarthphone od Applu už znovu nechci, protože od telefonu očekávám, že mi bude sloužit několik let a ne, že mi výrobce uměle sníží životnost tím, že po 2 letech přestane aktualizovat software pro daný model a díky tomu nebudu moci používat žádné aplikace. Rád bych vyzkoušel telefon s Androidem, když ho všichni tak vychvalují.

Co od telefonu potřebuji? Kvalitní GPS navigaci(nejlépe česky namluvenou), dobrou výdrž baterie (aby mi telefon vydržel alespoň 12-14 hodin se zapnutou GPS), dobrý přehrávač hudby, kvalitní prohlížeč a dostatek aplikací (9gag, facebook, youtube).
Bonusové body za kvalitní kameru a design, ale rozhodně to není něco, za co bych chtěl připlácet.

Co od telefonu nepotřebuji? Hry. Nehledám žádné našlapané dělo, kde zaplatím majlant za procesor. Na hraní her mám počítač. Smartphone není švýcarský nožík, takže od něj neočekávám různé zbytečnosti typu "měření tepu" atd.

Kolik jsem ochoten zaplatit? Upřímně je mi to celkem jedno. Jsem za telefon ochoten zaplatit klidně 15 000, když v tom uvidím smysl. Na druhou stranu nevidím důvod platit o 5-10 tisíc víc, když mi to přinese jen spoustu funkcí, které nevyužiji a nebo "hip" pocit. Takže abych se nějak jasněji vyjádřil - co nejlevněji, ale ne na úkor kvality a funkcí které potřebuji!

Od telefonu očekávám, že mi vydrží několik let, takže ne jako u Applu, kde po 2 letech přestali aktualizovat software pro model 3G a půl roku na to už mi nefungovalo 99% aplikací, takže mi zbyl telefon jen na volání a sms.

Předem díky všem za radu.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Praktický smartphone

Příspěvek od imperator »

Neviem ako to bolo kedysi...ale momentalne ios 9tka podporovala aj ip4s - co je 5 rocny telefon a teraz bude zas 5 rocny iphone5tka a ta dostane ios10 - myslim si ze 5 rocna podpora je najvacsia spomedzi vsetkych vyrobcov... ved si len zober ze napr na rocny nexus 5x garantoval aktualizacie do leta 2017 - takze ziadna slava... naozaj musim uznat ze apple je v tomto top ano je mozne ze iphone 5 sa mozno troska spomali...ale mozno aj keby si neaktualizoval tak na ios9 mozes slusne ficat... myslim ze lepsiu podporu zozenies malokde... a ani nexus ktory je prikladny ti x rokov nezarucuje...tak to len tolko k podpore...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Praktický smartphone

Příspěvek od Tedy »

Pokud se rozhodnes pro android, většina lidí včetně mě, ti asi doporučí nexus,sony,lg či lenovo, potažmo i jejich odnož Motoroly pod značkou moto, nebude to tak dobře jako u Apple ale lepší asi v případě droidů nesezenes, možná ješt huawei a honor.
Pak se nabízí Samsung ale tam se to až na několik výjimek, týká pouze vrcholových TOP modelu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Praktický smartphone

Příspěvek od JirkaTom »

Pro člověka, který vydržel sedm let s Iphone 3G je jednoznačná volba: koupit nový Iphone SE. Určitě mu vydrží alespoň pět let s aktuálním (nejnovějším) OS, je za poměrně příznivou cenu, má kvalitní foťák a je rychlý.
Velmi dobře to vystihl imperator: podpora u Iphone je dlouhodobá a bezproblémová, nejlepší ze všech tří OS (IOS, Android, W10M)...
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

JirkaTom píše:Pro člověka, který vydržel sedm let s Iphone 3G je jednoznačná volba: koupit nový Iphone SE. Určitě mu vydrží alespoň pět let s aktuálním (nejnovějším) OS, je za poměrně příznivou cenu, má kvalitní foťák a je rychlý.
Velmi dobře to vystihl imperator: podpora u Iphone je dlouhodobá a bezproblémová, nejlepší ze všech tří OS (IOS, Android, W10M)...
Sedm let jsem s ním vydržel hlavně proto, že posledních pár let jsem od telefonu nepotřeboval nic víc než volání a sms. Ale poslední dobou mi chybí surfování po netu a hlavně kvalitní GPS. Navíc co jsem pochytil pochytil z diskuzí na internetu, tak iPhone je daleko dražší než stejně výkonný smartphone s Androidem. Sám se v tom nevyznám, proto fjsem založil tenhle thread.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Praktický smartphone

Příspěvek od JirkaTom »

.....tak iPhone je daleko dražší než stejně výkonný smartphone s Androidem....
Tohle bohužel není pravda. S Iphone SE jsou výkonově srovnatelné modely za stejnou (Galaxy S6..), nebo vyšší cenu (S7, Lumia 950 XL...).

Určitě je tady ale nebezpečí, že se tohle téma zvrhne na flame diskuzi. :) ;-) :?:
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Praktický smartphone

Příspěvek od chmeldas »

Tvoje požadavky nejlíp splní další nový iPhone 6S nebo SE. S podporou jsou na tom líp než Nexus a W10M dohromady.
SE je cenově dostupný a výkonu má dost. I L950/XL je zajímavá volba, ale nevím jak se stavíš k W10M, kvalitě a množství aplikací.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Praktický smartphone

Příspěvek od imperator »

Súhlas s chmeldasem - 5 ročná podpora je absolutny maximum v mobilnom svete - sú síce fámy že tie posledné zariadenia update spomalí - ale aj keby to tak bolo už sa tomu nevyhneš - a ono či sú drahšie - pokiaľ by si porovnal čísla ako veľkosť baterky rozlíšenie displeja či interná pamäť ram a tom tak vyzerá drahšie ale práve je v tom zahrnutá aj ta podpora a trvácnosť a čo sa týka rychlosti sú všetky komponenty na maximálnej úrovni pekne zladene... Keď ideš po cene tak iphone SE je naj volba - pomer/cena/vykon/aktualizacie je v podstate neprekonateľná
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

Jaký je rozdíl mezi SE a 6S? SE je novější, ale přitom 6s je dražší, proč? A jaké jsou srovnatelné varianty ostatních značek co se týče funkčnosti?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Daff_Cz »

Možná by stálo za to se mrknout i na nový OnePlus 3...
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

Daff_Cz píše:Možná by stálo za to se mrknout i na nový OnePlus 3...
Jsem naprostý laik, takže když se na něco "mrknu," tak mi to nic neřekne. Nějaká pro/proti?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od veigy »

Sangwiny píše:Jaký je rozdíl mezi SE a 6S? SE je novější, ale přitom 6s je dražší, proč? A jaké jsou srovnatelné varianty ostatních značek co se týče funkčnosti?
Pouze velikost displeje, pomalejší TouchID a absence 3D touch...
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Praktický smartphone

Příspěvek od Daff_Cz »

Na OnePlus 3 zrovna tento týden vyšla na smartmanii recenze, takže můžeš pročíst. Já sám jedu na W10m, ale mám chuť zkusit něco jinýho a právě 1+3 mi padl do oka. Je to takový vše v jednom, za málo peněz hodně muziky...

http://smartmania.cz/recenze-oneplus-3- ... a-nejlepe/" onclick="window.open(this.href);return false;
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Blooddrunk »

Tak, teď ti poradím já a to pěkně nezaujatě, chceš? Požadoval jsi Android, tím pádem ti rád doporučím skvělou Xperii Z3+, která se pohybuje kolem 8 tisíc a je to velmi spolehlivý a kvalitní telefon. GPS výborná, výdrž nadstandardní, dlouhá podpora, kvalitní fotoaparát a pěkný design.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Sinpa »

http://smartmania.cz/velka-ram-nezarucu ... -aplikace/" onclick="window.open(this.href);return false;

No nevím..

Sent from mTalk
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Sinpa »

Blooddrunk píše:Tak, teď ti poradím já a to pěkně nezaujatě, chceš? Požadoval jsi Android, tím pádem ti rád doporučím skvělou Xperii Z3+, která se pohybuje kolem 8 tisíc a je to velmi spolehlivý a kvalitní telefon. GPS výborná, výdrž nadstandardní, dlouhá podpora, kvalitní fotoaparát a pěkný design.
Z3 už je tu jak dlouho, 2roky? Jeji podpora se uz bude blížit ke konci.

Sent from mTalk
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Blooddrunk »

Mluvím o Z3+ hodilo by se číst.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Cleric »

Z3+ nebo LG G4 a nemáš co řešit.....
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od JuaNex »

Ja ked som mal iPhone 3G tak mi vydrzal 4 roky a predal som ho lebo mu po 4 rokoch skoncila podpora. Ak chces telefon zase na 4 a viac rokov tak bud zase iPhone (ja by som kupil najnovsi nech mam najdlhsiu podporu), alebo Nexus. Ja som presiel na Android lebo mi potom lepsie vyhovovalo par veci s funkcnosti systemu a tym padom pre mna lepsia pouzitelnost, ale aplikacie v Androide a iOS su prakticky na rovnakej urovni a teda ti pojdu rovnako kvalitne ako si zvyknuty pri iOS.
Ja mam momentalne viac ako 2,5 rocny Samsung Galaxy S4 a funguje mi bezchybne. Podpora mu skoncila asi pred pol rokom. Myslim ze niekedy v decembri mal poslednu oficialnu aktualizaciu pre nas region. Vyhoda je ze aj po skonceni podpory ti pojdu prakticky vsetky aplikacie a aj budu mat podporu dalej, co sa mi pri iOS stalo po 4 rokoch osudnym a aplikacie prestali mat podporu starsich FW. Mam doma aj zalozny telefon Galaxy S3 na ktorom tiez vsetky aplikacie idu a maju podporu aj ked ma este starsi system. Neoficialnu podporu systemu ma prakticky stale, ale najlepsie sa mi vzdy osvedcili systemy vyrobcu.

@mobile
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Praktický smartphone

Příspěvek od Cleric »

Pokud teď koupíš bývalou vlajkovou loď jako je Z3+ nebo G4. Máš zajištěný minimálně ještě jeden update u LG a u Sony ještě minimálně dva.

Následně máš jistotu že mobil bude zvládat aplikace minimálně dalších 2 -3 roky možná déle. Páč vývojáři dělají podporu pro co největší okruh verzí systému. A pokud by jsi nebyl spokojený s aktualizacemi, tak tu je XDA, tam máš minimálně další rok možná i déle zajištěnou podporu.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů