Praktický smartphone

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Praktický smartphone

Příspěvek od imperator »

myslim ze ked mal pan 3g 7 rokov nebude riesit XDA :-o
inak ten SE oproti 6s ma este slabsiu 1,2mpix prednu kamerku a to je vsetko...

"Co od telefonu potřebuji? Kvalitní GPS navigaci(nejlépe česky namluvenou), dobrou výdrž baterie (aby mi telefon vydržel alespoň 12-14 hodin se zapnutou GPS), dobrý přehrávač hudby, kvalitní prohlížeč a dostatek aplikací (9gag, facebook, youtube)"

Tu uz len kvoli facebookovym sluzbam je w10m z kola von tam su fakt slabe... tych 12-14 hodin so zapnutou GPS snad nemyslite ze tolko vydrzi navigovat - lebo maximalna vydrz u lepsich modelov sa pohybuje cca 9 hodin zapnuteho displeja ak nie menej... nie som si isty ale navigacia na ios je poslabsia nie ? na androide je aka ? navigacia cez mapy ? ja myslim ze slusnu navigaciu je treba kupit asi vsade - sygic navigon atd...
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Daff_Cz »

Sinpa píše:http://smartmania.cz/velka-ram-nezarucu ... -aplikace/

No nevím..

Sent from mTalk
OnePlus 3 dostane sRGB profil a lepší správu RAM paměti


http://smartmania.cz/oneplus-3-se-docka ... am-pameti/" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Praktický smartphone

Příspěvek od imperator »

myslim ze prave v tomto pripade asi nebude 6gb vyuzitych ci nevyuzitych ram dovodom rozhodnutia...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od mberdych »

Navigace na IOS je jaká chceš. Napsat poslabsia je trochu podivné. Výběr je obrovský, kvalita vysoká. Tohle není W10M [emoji23] (sorry, ja musel).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od veigy »

Tak zrovna situace okolo navigací na WP/WM není vůbec spatná. Mimo jiné byly Windows matkou bezplatných offline navigací...

Ale k věci. Myslím že pri přechodu z 3G je pro tebe ideální opět iPhone, tedy SE, popřípadě 6S - záleží jakou chceš velikost. Podpora u iOS je spíš nadstandartní. A pokud kromě nefunkčnosti aplikací na starším systému ti nic nevadí, tak není moc důvodu měnit platformu... Spíš si měl prostě smůlu, že 3G bylo odstřiženo poměrně brzy, narozdíl od novějších modelů...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od imperator »

mberdych píše:Navigace na IOS je jaká chceš. Napsat poslabsia je trochu podivné. Výběr je obrovský, kvalita vysoká. Tohle není W10M [emoji23] (sorry, ja musel).
myslel som navigacia po rozbaleni telefonu - aka tam je ? to ze sa da doinstalovat viem - ja si pametam ze apple mapy boli tragicke rovnako ako navigacia...ale to bolo davnejsie... inak na w10m pouzivam sygic a prave aj mapy su doost pouzitelne...mozno aj viac ako tie na ios... :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Praktický smartphone

Příspěvek od Tedy »

Přesně a psal jsem to, pokud má člověk chuť zkoušení ROMek, customizaci atp. XDA podpora tamní komunity je výborná věc, být WP/WM kapku otevrenejsi, dočkal bycse možná podobného rozšíření a vývojáři z XDA by mu věnovali náležitou pozornost, podobné jako WindowsMobile 5,6.1,6.5 nebo starší, před šesti lety, sekce wm na xda žila velmi aktivně, dnes je temer mrtvá.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Praktický smartphone

Příspěvek od mberdych »

Apple maps jsou pro ČR nic moc, ale pracují na tom. Pouzivam Waze (na W10 des běs), Google maps (W10 logicky nejsou), Sygic (na IOS skvělý). Windows Maps mě přijdou opravdu základni.

Co je po zapnutí k dispozici je poměrně irelevantní, bavíme se o smartphonech a fakt je, že na iOS bude výběr navi (a nejen jich) největší.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Praktický smartphone

Příspěvek od Tedy »

Mapy Apple jsou co se týká ceu hodně mizerné a nic nenasvědčuje tomu, že bycse ti v brzké době nějak zlepšilo.
Já nedám dopustit na Google mapy a mapy.cz od seznamu, ty jsou plně offline CR má mezi 300-400MB Google se plně offline podkladům zatím nepochopitelně brání.jinak v autě nedám už leta,dopustit na jednoúčelové PNA zařízení od Garminu.
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

Děkuji všem za rady. Nakonec jsem se po shlédnutí několika recenzí rozhodl si koupit iPhone SE, i když se mi původně do iPhonu moc nechtělo. V případě, že s telefonem nebudu spokojený, tak smartphony od Applu neztrácí tak rychle hodnotu a můžu ho prodat se slušnou návratností.

Jinak vám řeknu, že nový telefon po sedmi letech je fakt divný pocit :D Hlavně proto, že jsem se musel vzdát své Oskar simky, kterou mám už od roku 2001 :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Praktický smartphone

Příspěvek od htcjirka »

No vidíš to, celkem rozumná volba v tvé situaci. ;-)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Praktický smartphone

Příspěvek od mposvar »

S touto volbou budeš vzhledek k asi očekávané době použitelnosti a aktualizací spokojen.
Výborná výdrž - škoda jenom 3D touch.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od Daff_Cz »

Tam bych se ale možná bál dost malého displeje, psal, že to chce na surfování po netu...
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od tgriger »

No ak mal 3,5" displej, tak 4" sú polepšením [emoji1]
Pre mňa je ale ideál okolo 5,5"
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Praktický smartphone

Příspěvek od SmetyCZ »

Každopádně klobouk dolů před zakladatelem threadu.

Takhle dlouho vydržet s jedním smartphonem, respekt už kvůli podpoře, pochybuju že dostával nejnovější updaty aplikací a tak, no.

Asi bych to nedal.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Praktický smartphone

Příspěvek od JuaNex »

Osobne by som siel radsej do 6S.

Aj ja som mal iPhone 3G 4 roky (mal som ho od zaciatku predaja u nas). Ten telefon proste siel a nic nepotreboval. Potom mu po 4 rokoch skoncila podpora vyrobcu a kedze nove iOS bezali na inej architekture tak aj aplikacie prestali podporovat. Takze som ho po 4 rokoch predal. Stale premyslam ze ak daju do novsich iPhonov zase poriadny fotak co bude fotit aj v noci, tak by to bol horuci kandidat.


@mobile
Sangwiny
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 25, 2016 20:16
Zařízení: iPhone

Praktický smartphone

Příspěvek od Sangwiny »

SmetyCZ píše:Každopádně klobouk dolů před zakladatelem threadu.

Takhle dlouho vydržet s jedním smartphonem, respekt už kvůli podpoře, pochybuju že dostával nejnovější updaty aplikací a tak, no.

Asi bych to nedal.
Poslední 3-4 roky už nefungovala ani jedna aplikace. Ani tak základní jako třeba facebook. Ale měl jsem důležitější věci, do kterých spát peníze. + Jsem vydělával výrazně míň, než si vydělávám teď.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Praktický smartphone

Příspěvek od uni »

Hezké mít 7 let přístroj, to jako jo. Ale polemiku nad tím, čím nahradit jsem také moc nepochopil. Nevidím jediný důvod proč měnit výrobce, SE nebo 6ka jasná volba. Pokud Android, mimo Nexusu nemá asi nic jiného smysl zvažovat, díky (garantované) podpoře výrobce ("prodloužená" z 18ti měsíců na 24) má nejvyšší morální hodnotu (O+ je nesmysl).
Husté také je, jak snadno navážeš obsahově v novém přístroji, prostě obnova z iTunes app na jeden klik:)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů