LG G4 vs. Lumia 950 XL

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

Ahojte, chcel by som počuť viac názorov pre ľahšie rozhodovanie, keďže momentálne sa medzi týmito dvoma telefónmi neviem rozhodnúť - obidva majú pre mňa výhody aj nevýhody

LG G4
+ aplikácie! (hlavné plus), pekný vzhľad v koženej verzii, o pár desiatok eur nižšia cena, asi lepší predný foťák
- android - pre mňa menej graficky atraktívny a menej prehľadný systém, s ktorým sa treba pre lepšiu funkčnosť "vyhrať"

LUMIA 950 XL
+ o niečo lepší fotoaparát, pekný vzhľad po dokúpení mozo krytu (ale to zn. ďalších +40eur), WP a jeho užívateľské prostredie, glance screen, priamo zabudované bezdrôtové napájanie (nabíjačku mám)
- aplikácie! (hlavne lokálne)

V podstate by som išiel skôr o 950 XL vzhľadom na to, že doteraz som mal 920 a už som si na WP veľmi zvykol (a glance screen, bezdrôtové napájanie). Nad LG G4 rozmýšľam najmä kvôli aplikáciam, keďže ma nedostupnosť niektorých na WP pekne vytáča (napr. banka, mhd,...). Neviem ale či mi to stojí za to. Aký je váš názor? Prosím, zdržať sa flameom o WP a androide, jednoducho majú oba systémy svoje výhody aj nevýhody.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od M.BoBo »

Oba dva to jsou po HW stránce velmi kvalitní telefony za dobré peníze.

Otázka, který telefon vybrat tak padá pouze na OS, který preferuješ.

Pokud preferuješ Android -> vol G4
Pokud preferuješ Windows Mobile -> Lumia 950 (XL)

Jednoduché jako facka:)

Edit: Osobně bych asi bral Lumii 950 v případě, že by na ni šel naportovat Android:)
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Katikakus »

U Androidu je to prave nejvetsi vyhoda - vzhled si muzes upravit podle libosti, takze bude vypadat presne tak, jak to tobe vyhovuje - treba klidne jako WP.
Nevim jake sluzby pouzivas, ale na Androidu obecne neni problem se sluzbama od MS, mnohe funguji na Androidu lepe nez na platforme od MS.
No a s ohledem na budoucnost si myslim neni uz vubec o cem premyslet - mobilni Windows jsou tady uz jenom na doziti, s 0,6 procenty trzniho podilu neni divu, takze situace s aplikacemi, ktera te uz tak stvala, se bude jenom zhorsovat.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Krayzie »

Katikakus píše:U Androidu je to prave nejvetsi vyhoda - vzhled si muzes upravit podle libosti, takze bude vypadat presne tak, jak to tobe vyhovuje - treba klidne jako WP.
To, ze uprednostnujes Android je uplne v poriadku, ale napisat nieco taketo moze len clovek, co W10M este nepouzival. Uz par tyzdnov sa totiz snazim "prezliect" Sony Xperia Z5 Compact do kabata W10M, ale nech sa snazim akokolvek, vzdy je to na mile daleko od originalu a preto ten telefon stale nepouzivam a cele dni lezi v supliku.
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

To je práve ten problém, chcel by som WP s aplikáciami z androidu :) Teda, neviem úplne podrobne ako je na tom android v súčasnosti (mal som ho už dávno) a vtedy to bolo veľmi zlé. Samozrejme predpokladám že sa to už zlepšilo, ale stále neviem, či by to bol pre mňa hladký prechod z WP. Možno niekto, kto má aktuálne skúsenosti s prechodom? Čo mu chýba oproti WP a čo naopak oceňuje?

A ešte k tomu, prečo sa rozhodujem práve nad týmito dvoma telefónmi - je to hlavne kvôli tomu, že vyžadujem od mobilu kvalitný fotoaparát a v danej cenovej kategórii (do 400 eur) mi vyšli tieto dva telefóny aj vzhľadom na ďalšie kritériá (výkon, vzhľad, ...) ako najlepšie voľby.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od M.BoBo »

Canary píše:Teda, neviem úplne podrobne ako je na tom android v súčasnosti (mal som ho už dávno) a vtedy to bolo veľmi zlé. Samozrejme predpokladám že sa to už zlepšilo, ale stále neviem, či by to bol pre mňa hladký prechod z WP.
Přešel jsem na S7 Edge z iPhonu 6s a iOS a v tuto chvíli je Android už perfektně odladěn (ještě aby na tak výkonném zařízení nebyl). Nemůžu si jej teď vynachválit.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Marty04 »

Canary píše:To je práve ten problém, chcel by som WP s aplikáciami z androidu :) Teda, neviem úplne podrobne ako je na tom android v súčasnosti (mal som ho už dávno) a vtedy to bolo veľmi zlé. Samozrejme predpokladám že sa to už zlepšilo, ale stále neviem, či by to bol pre mňa hladký prechod z WP. Možno niekto, kto má aktuálne skúsenosti s prechodom? Čo mu chýba oproti WP a čo naopak oceňuje?

A ešte k tomu, prečo sa rozhodujem práve nad týmito dvoma telefónmi - je to hlavne kvôli tomu, že vyžadujem od mobilu kvalitný fotoaparát a v danej cenovej kategórii (do 400 eur) mi vyšli tieto dva telefóny aj vzhľadom na ďalšie kritériá (výkon, vzhľad, ...) ako najlepšie voľby.
A co zkusit vzít klasickou 950, která je cenově na tom stejně jako LG G4?
Co se týče foťáku, tak tam je ten rozdíl docela znatelný. Lumie je na tom o dost lépe. Netrpí na přepaly, fotografie jsou detailní bez agresivního odšumování, kdy noční fotky vypadají u LG jako olejomalba.
A co se týče aplikací, tak paradoxně se teď plní Store UWP aplikacemi rychleji než za dob WP8.1.
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

Tých pár desiatok eur nie je taký problém, určite to nie je jeden z tých rozhodujúcich faktorov a XL sa mi páči viac vzhľadovo a zároveň privítam väčší displej.

Práve na ten foťák som sa ešte chcel spýtať, lebo som videl rôzne názory na LG G4 (pri Lumii som ešte kritiku nenašiel). Tj. niektorí ho vychvaľujú ako jeden z najlepších na trhu, súperiaci práve s Lumiou 950 a iphonom 6s (či ktorá je najnovšia verzia), kým iní kritizujú zafarbenie fotografií do modra, slabé fotky za zlého svetla a pod. Tak neviem, čo je pravda, či ide len o nejaký softvérový problém alebo chyby pri niektorých kusoch alebo proste rozdielne hodnotenie toho istého :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Krayzie »

M.BoBo píše:Přešel jsem na S7 Edge z iPhonu 6s a iOS a v tuto chvíli je Android už perfektně odladěn (ještě aby na tak výkonném zařízení nebyl). Nemůžu si jej teď vynachválit.
Prechod z iOS na AOS (a opacne) je podla mna ovela jednoduchsi ako prechod z WP/W10M na iOS alebo AOS. Samozrejme, zalezi to na osobnych preferenciach a dovodoch na prechod. Pokial niekto prechadza z dovodu nedostatku aplikacii, urcite z WP/W10M rad odide. Pokial niekto rozmysla nad prechodom hlavne z dovodu neexistencie nastupcov svojich Nokii (u mna neexistencia nastupcu L925, preto som kupil Z5 compact), tak prechod nemusi byt vobec lahky, obvzvlast ak je doslova "zamilovany" do dlazdic a celeho UX/UI (moj pripad). Co sa stability AOS tyka, uz to ani zdaleka nie je take zle ako volakedy. Co sa rychlosti AOS tyka, tak si nemam problem priznat, ze W10M je najpomalsi zo vsetkych troch.

Jednoducho povedane, dlazdice su ako KOFOLA (myslim slogan, napoj moc nemusim).
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Marty04 »

Canary píše:Tých pár desiatok eur nie je taký problém, určite to nie je jeden z tých rozhodujúcich faktorov a XL sa mi páči viac vzhľadovo a zároveň privítam väčší displej.

Práve na ten foťák som sa ešte chcel spýtať, lebo som videl rôzne názory na LG G4 (pri Lumii som ešte kritiku nenašiel). Tj. niektorí ho vychvaľujú ako jeden z najlepších na trhu, súperiaci práve s Lumiou 950 a iphonom 6s (či ktorá je najnovšia verzia), kým iní kritizujú zafarbenie fotografií do modra, slabé fotky za zlého svetla a pod. Tak neviem, čo je pravda, či ide len o nejaký softvérový problém alebo chyby pri niektorých kusoch alebo proste rozdielne hodnotenie toho istého :)
No, spolubydlící má LG G4 a i když fotí dobře, tak je pravda, že mají ty fotky takový namodralý nádech a někdy jsou přes den jakoby zahalené do takového mlžného oparu.... V noci sice produkuje světlejší fotografie než Lumia, ale pak jsou ze všech světelných bodů velké přepálené fleky. Tady odkaz na porovnání foťáků těch dvou telefonů.
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... a_950_.php" onclick="window.open(this.href);return false;
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od mberdych »

Já tedy nevím, historicky jsem používal WP7 a koncept se mě líbil, ale posunem na 8 a teď 10 mě to přijde jen jeden velký chaos.

Jsem applista a většinu času používám iPhone, ale testují různá zařízení a v minulosti mě právě WP7 výrazně nadchlo. Teď jsem se dostal k 950xl a nezlobte se na mě, to je opravdu mizerie. Hardware budiz, ale ten systém opravdu umírá a hlavně je podle mě od základu mizerný, protože vážně nerozumím, jak můžou být MS aplikace na čemkoli jiném o tolik lepší než na domácí platformě. Navic je ten systém opravdu pomalý, stále se čeká, animace, zbytečnosti. Na japku vypnu animace a litá jako blázen, Nexus jakbysmet. WP jsou prostě pomale.

Běžné apka jako Whatsapp, Spotify, Skype jsou o tolik horší až to boli. Skype for business je úplně šílený a fakt nechápu jak tohle může MS pustit ven. Navic ani provázanost s W10 není vlastně nic extra. Někde je něco špatně.

Abych byl k věci, pokud se smiris s androidem, tak je to bez diskuze jasné a o Windows bych vůbec nepřemýšlel. Pokud to bude G4 a nebo cokoli z high end oblasti, je to neporovnatelne. Používat android bych v pohodě zvládl, ale Windows ve stávajícím stavu a provedení už ne. A to jsem byl svého času z WP7 na Titanu a Omnia 7 nadsenej.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od starik »

Já řeším v podstatě stejný problém. Moje L920 pomalu dosluhuje, občas dlouze přemýšlí, nechce ostřit a jiné drobné problémy. Momentálně to vypadá, že MS/WP už pro mě v dohledné době nic nového nenabídne, minimálně letos ne a potom kdoví.

Co se aplikací týká, tak možná nejsem moc náročný uživatel, ale v podstatě jsem nakonec našel apku na všechno, jen možná byla 3rd party, nebo bylo celkem komfortně možné používat webovou verzi, kterou dodnes používám raději než apku (mBank, IDOS). Na W10 je to s "velkýma" apkama hodně turbulentní, každou chvíli je něco nového a jinou zaříznou.

Co mě v tuto chvíli opravdu vadí je absence některých her (Pvz2), protože mobil je pro pracujícího otce rodiny jediná šance na trochu zábavy při dojíždění.

Takže to vidím na G4, pokud budu trvat na alespoň trochu slušném foťáku, P9 Lite/Honor 7 lite pokud ne, možná něco s v podobné cenové relaci s 5,5+ displejem, protože hodně surfuju.

Nicméně mě v poslední době nahlodal výprodej u O2, L950 + display dock za 10k a k tomu s levnější 7" Android tablet by možná bylo ideální kombo na foto, cesty, web, hry, apky a vůbec. Poslední dobou takhle vozím Nexus 7, který ale budu muset vrátit.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od M.BoBo »

mberdych: Absolutní souhlas!
A také nechápu ty zbytečné animace u Windows Phone/Windows Mobile.
Na iOS jsem je vždy vypínal, na Androidu přes Nova Launcher a vývojářské možnosti také, ale u WP/WM nic.

starik: a zánovní Lumii 950 seženeš skoro za 6000 CZK ;)
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

To je práve problém, že mne WP prostredie veľmi vyhovuje a taktiež som si dlaždice zamiloval a veľmi ťažko sa mi ich bude opúšťať. A celkovo tá prívetivosť systému a to, že sa nemusím hodiny (na začiatku aj dni) hrať na to, aby som mohol mobil plnohodnotne využívať (skúšať nejaké launchery, hľadať vhodné app ako náhradu za tie, ktoré má WP už natívne kvalitné ako mailový klient či kalendár atď.)

No a druhá vec je ten foťák, ako aj tu počujem, tak tie problémy s LG G4 foťákom sú reálne. Je potom ešte nejaká alternatíva voči 950/950xl v danej cenovej kategórii (max do 450 eur)?
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od zlieva »

Spomínal si problém s aplikáciami a konkrétne z MHD ale tam predsa je skvelá aplikácia pre WM a to WMM Jízdní rady, často používaná MHD Košice, jazdil som z tým aj MHD Žilina a Praha, plus vlaky, nikdy nesklamala, okrem toho má aj mezimestské autobusy, lietadla..... Podľa mňa jedna z najlepších aplikácii na WP/WM
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od tgriger »

Skype a Skype for business sú naozaj nič moc, namiesto Skype som na IM začal používať GroupMe.
Canary
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 07, 2013 23:28
Zařízení: Lumia 920 black

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od Canary »

zlieva píše:Spomínal si problém s aplikáciami a konkrétne z MHD ale tam predsa je skvelá aplikácia pre WM a to WMM Jízdní rady, často používaná MHD Košice, jazdil som z tým aj MHD Žilina a Praha, plus vlaky, nikdy nesklamala, okrem toho má aj mezimestské autobusy, lietadla..... Podľa mňa jedna z najlepších aplikácii na WP/WM
vďaka za tip, popravde som nevedel, že sú tam aj slovenské MHD a myslel som si, že Bratislava by musela vydať svoju IMHD aj na WP (na android a IOS je), takže super :)
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od tgriger »

Ja som mal LG G4 a je to krásny, rýchly telefón. Ale nakoniec mám Lumia 950XL :tlem: Ja mám proste WP rád. Ale chybu neurobíš ani z jedným. Je to naozaj o tom čo od neho očakávaš.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od zlieva »

Práve preto sa mi páči, že v jednej apke mam rôzne MHD a to jak Slovenské tak aj České a stále aktuálne údaje. Vyskúšane minulý rok keď sa kvôli rekonštrukcii električkovej trate MHD menilo snáď každý mesiac, údaje boli stále aktuálne a platné. Veľká spokojnosť.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

LG G4 vs. Lumia 950 XL

Příspěvek od mberdych »

tgriger píše:Skype a Skype for business sú naozaj nič moc, namiesto Skype som na IM začal používať GroupMe.
Minimálně business verze je ostuda s ohledem na to, že MS chtěl cílit na firemní zákazníky.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů