Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od bigt »

Mám dilema, po 4 letech strávených na Windows Phone se rozhoduji, jaký koupit telefon. Primárně jej chci na focení, měl jsem dosud Lumii830, proto nechci nic, kde bych si pohoršil.
Chci Android, to co Microsoft poslední dobou předvádí je strašné a nechci stále čekat na aplikace, které se nějak nekonají.
Baterie by měla vydržet určitě celý den, hry hrát nebudu na to mám Shielda. Použití jinak jen spíše práce a hodně soc. sítě, kdy spravuji několik stránek a skupin.
Koukal jsem hlavně na tyto dva telefony, protože jak Nexus 5X, tak G4 mají top foťáky, ale každý má nějaké proti.
G4 - extrémně slabá výdrž a to až tak, že je horší jak u Lumie 830, je fakt dost velký.
Nexus 5x- 32GB paměť bez SD, nemá optickou stabilizaci (nevím jestli je to až takové mínus) a USB C (je to nový standard a nikdo nemá kompatibilní nabíječku, ale to bych skousnul).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od htcjirka »

Tak 830 nijak zvlast perfektne nefotila, takze si povětšinou urcite polepsis.
USB-C je naopak výhodou + se bude rozsirovat a nabijecky jak na doma tak i do auta jiz jsou.Sam sem je dokupoval, ac třeba od konkurence, Samsung, HP apod..Drzim palce ve vyberu, urcite ti nejen zde ostatní dobře doporuci.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od Marty04 »

Doporučoval bych spíš tu G4, má ji spolubydlící. Foťák je top, a velikostně je na tom stejně jako moje 950, možná o milimetr širší, ale to vem čert. A výdrž... je stejná, ne-li lepší než 950, která vydrží stejně jako má bývalá 830.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od bigt »

No je to hrozné rozhodování, Zas si tak říkám, že jsem teď zvyklý mít aktuální systém a to by šlo jen u Nexusu, ale ten má jen 2GB RAM a foťák bez stabilizace, ale s 820kou bez stabilizace se dalo fotit taky slušně, ale zas 32GB, to je jen pár videí a konec. G4 má zas nástavbu od LG, která to bude zpomalovat
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od Blooddrunk »

Stabilizace se dá u Nexus 5X zapnout pomocí aplikace z xda a 2gb je na čistý android úplně dostačující.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od bigt »

Ale je potřeba root, ne? Na experimenty nemám moc čas, sem chtěl fungovat bez nějakého horentního upravování
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od koumes »

Root na tu app mozna,ale melo by to jet i bez ni.Co sem mel N5X tak mi Root chybel pouze na "reklamy a banery"
G4 je stale dobra volba,dalsi je V10
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od murder »

Opustil jsem po 620, 920 a 640xl windows, nyní mám LG G3 s Androidem 6.0, žádný root a nic podobného jsem neprováděl, navíc mám jen n-launcher a po měsíci zatím absolutní spokojenost. Zatím mám vše u ms (poštu, kontakty, kalendář, onedrive...) a provázanost je příkladná, škoda restrikcí, které má google vůči windows mobile. To opačně to je opravdu paráda, dokonce aplikace ms (a ne jen jejich) jsou v androidu lepší než na WP, WM... Android urazil za poslední dobu podstatný kus cesty, jen bohužel za tu dobu jsem musel už asi 3x restartovat, to jsem u WP, WM, neznal.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od bigt »

Tak, nakonec to vyhrál Nexus, kvůli čistému Androidu, ale fotky za tmy a šera mají dost šumu i když má foťák clonu 2.0, což je oproti Lumii 830 trochu propadák, za dobrého světla, ale i pod mrakem je to ale viditelný rozdíl v kvalitě na straně Nexusu... Každopádně ale na rychlost reakcí a konečně velký počet a kvalitu aplikací se nemohu stěžovat, Udělal jsem z něj Windows Phone ve stylu Radka Hulána, s aplikacemi od MS a funguje parádně... G4 je fakt dost velká potvora a držel se mi v ruce dost obtížně
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od tgriger »

Ja som Nexus5X mal a za pár dní som ho vracal do obchodu. Lacný vzhľad, nič moc displej, ani rýchlosť a výdrž ma nepresvedčili. Kúpil som si LG G4 z čiernym koženým krytom a chrochtám si :-) I ten foťák je niekde inde.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od Blooddrunk »

Zas bych nepřeháněl. Mně přijde například vzhled Nexusu mnohem hezčí než G4.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od tgriger »

Je to samozrejme subjektívne. Chápem že ak sa niekomu páči dizajn Lumie 640, tak sa mu môže páčiť i Nexus 5X. Najlepšie je si urobiť vlastný názor.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Do 10tis. LG G4 nebo Nexus 5X

Příspěvek od bigt »

Líbí se mi, že se dobře drží oproti 640ce, totiž ten rám se od zad směrem k displeji zužuje, není rovný jak u Lumie
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů