iPhone 6s nebo Samsung S7

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od robsol »

rozhoduji se mezi těmito telefony. Každý z nich má něco pro a proti.

Co by jste vybrali vy?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Radek Hulán »

http://myandroid.cz/item/iphone-6s-je-z ... xy-s7-edge" onclick="window.open(this.href);return false;
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Mizlerek007 »

Přešel jsem z iPhone 6s na klasickou S7...
Důvody ?
S7 má
Lepší fotoaparát... za horších světelných podmínek je iPhone tragický
Možnost stahovat a ukládat do paměti tel z internetu..
Synchronizace
Voděodolnost
Lepší výdrž proti 6sku jednou taková
A celkově intuitivní řazení v nastavení atd..

Osobně jsou oba telefony perfektní... jenže je spoustu ALE u iPhone... pokud ti nevadí omezenost ios a politika Apple a chceš mít prostě iPhone tak asi chybu neuděláš... a až zjistíš že je k prdu a nemůžeš si tam kdekoliv nahrát cokoliv tak hold iPhone prodáš a tu s7 koupíš...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od M.BoBo »

Přešel jsem z iPhone 6s na Samsung Galaxy S7 Edge a zatím nelituji.

Ano, občas se Android zaškobrtne (při loadingu nějakých her, nebo na Google Play), ale oproti S4, případně G2 (mých posledních Androidech) je zde znát velký pokrok. iPhone se v posledních verzí občas zasekl taktéž.

Displej je perfektní, fotoaparát taktéž, výdrž o trochu lepší než iPhone. Ale čekal jsem víc.

Pro mě jasný vítěz -> Samsung Galaxy S7 Edge
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Davedroid »

Mám doma oba.
SGS7 má nejlepší foťák na trhu a opravdu povedený jasný displej. Asi taky dnes nejlepší. Je to první SAmoled od Samsungu, který má bílou krásně jasně bílou.

iPhone 6s (s foťákem ostudu neudělá) ale hlavně iOS je fakt úžasný na ovládání. Všechny aplikace mi na iOS přijdou doladěnější, ovládání lepší. Jen taková blbost, jakože např. whatsapp a linkedin mají ovládání u iOS dole, kam lépe dosáhneš je úžasná. A safari nemá konkurenci.

A ty řeči o stahování souborů a atd.nejsou pravda. Mám apku, která rychle a bezchybně stahuje videa z youtube(to jsem např.na androidu nikdy bezproblémově neměl, protože to google maže z google play storu) Nebo super apku na stahování souborů z internetu, třeba z ulozto.cz a další práci se soubory.

Dokonce se říkalo, že nemůžeš přímo v mailu dát přílohu souboru. Tak např.. aplikace Documents ti přímo v rozepsané email zprávě umožní uložit jakýkoliv soubor z této apky. Word, pdf, excel, obrázek, cokoliv. To samé ve whatsapp.

Dále zkusil jsem Apple watch a mezi Androidy bych nenašel adekvátní náhradu.
Další pecka Apple TV.
Další super věc rodinné sdílení u iOS.

iPhone - s žádným jiným telefonem jsem nikdy neovládal tak jednoduše telefon jednou rukou a tak najisto. Vždy tak jednoduše věděl, jak cokoliv zkopírovat z netu, kde to najdu, jak to poslat dál. A mimo to nikdy je stále stejně rychlý, displej časem neztrácí na kvalitě, baterce se časem nesnižuje kapacita.

SG7 -nejlepší foťák a velmi podařený displej. (ale po zkušenosti s SGS 5, 5, 6) časem se bude snižovat kvalita displeje a kapacita baterky. Ne nijak výrazně, ale když bs poměřil rok starý Samsung s novým, tak to už poznat je.

Když dám hlavní simku do SGS7, tak stejně na internet nebo práci s maily občas beru iPhone, protože to udělám rychleji.
Když mám hlavní simku v iPhone 6s, tak se SGS7 za den nedotknu, protože ji vlastně nepotřebuji. Vše zvládnu lépe na iPhonu, možná až na fotky za šera.

...SGS7 budu asi pouštět, protože se mi lépe funguje s iPh a vlastně SGS7 nepotřebuji.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Davedroid »

Na stahovani videa napr. Video D/L (ale nemohu ji ted najit na storu, ale je jich tam hodne. Jen je zapotrebi vyzkouset, ktera umi stahovat z youtube)
A ta druha je Documents . Kdyz v ni mas dokumenty, tak umi primo v mailu, kdyz zmacnes pole v mailu, nabidne vlozit primo z Documents a ve whatsapp taky. Umi i stahovat z netu.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Mizlerek007 »

Davedroid:
vidíš a to je přesně ono... neberu ti nic o psaném, ALE...
práce na iOS určitě není rychlejší než na androidu... (beru v potaz app, které jsem na obou telefonech měl) pro někoho třeba, ale zase další (ALE)... každá platforma má své + a -, některá vyhovuje někomu víc a někomu míň... já ze stařičkého symbianu přesedlal na WP7, pak všechny WP do Lumie 1520, viz popis, do toho střídán android, který v tu dobu opravdu na WP neměl (dobře app základna byla větší, ale funkčnější byl WP) postupem času se karta obrátila a droid trochu zfunkčněl... a SGS6 pro mě byl jeden z nejpovedenějších androidu... iOS jsem chtěl vyzkoušet a za tu dobu jsem měl cca 6x iPhone6 nebo 6s a musím říct že pro člověka který byl zvyklí na synchronizaci, možnosti droidu a WP tak pokud si na omezenost iOS nezvykne, tak se tak jako tak vrátí na předchozí platformy...
každopádně abych v jedné app stahoval tohle a v druhé tamto ( taky jsem to tak měl, akorát jsem videa z you stahoval pře "ss" v odkazu v documents) ale prostě ty videa jsou v tom a já stáhnu v mobilu dokument který prostě potřebuju na PC ktery není v sítí a jsem prostě v loji... možností je nespočet ale zase další "ALE...
v droidu mě stačí to prostě otebřít a uložit a připojit a stáhnout atd atd... každý doma má USB-B atd atd...
proto to víc vyhovuje droid... tím však neříkám, že je iOS či iPhone špatný, to rozhodně né... "ALE" má své zastánce a lidi co prostě s telefonem jen volají a stačí jím "základnější funkce"

PS: jinak telefon není určitě o whatsapp, linkedin a dalších sociálních a žravých balastech...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od M.BoBo »

Davedroid: V té ovladatelnosti jednou rukou nás naprostou pravdu. iPhone jsem mohl bezpečně ovládat za chůze nebo v autě. Teď u S7 Edge si při držení nejsem zcela jistý. Ale to je dáno hlavně šířkou zařízení (třeba klasická S7 se mi drží dobře).

S tím, že Apple má většinu prvků na ovládání dole máš taky pravdu. Nejvíc mi v základu vadilo stahování horní lišty, ale to jsem vyřešil gesty u Nova Launcheru. Zatím si po víc jak roce na Applu na Android jako takový stále zvykám, ale už neplatí pravidlo o pomalém a zasekaném Androidu.

Pokud vezmeme v potaz pouze HW, tak je skutečně jasný vítěz S7 Edge.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Jumbo78 »

Já se pozastavil jen u "baterce se časem nesnižuje kapacita"...
Promiň, tohle je opravdu blábol.

Příloha k mailu: a proč musíš dávat přílohu přes nějakou další aplikaci? Proč nemůžeš jednoduše přílohu vyhledat a hlavně, dát jakoukoliv...

Hodně jsem nad iP uvažoval, ale jsou věci, které by mi vadily
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Davedroid »

S tou kapacitou to mozna dle testu a teorie jako blabol zni, ale v mem pripade jsem pri pouzivani Samsungu vzdy pozoroval 2 veci: po roce baterka nevydrzela co na zacatku. A displej kdyz jsem srovnal se stejnym novym kusem, nebyl take stejny. O neco nizsi jas i barvy jakoby casem "vysvicene" . Nerikam, ze to bylo do oci bijici, ale kdyz jsem srovnal se stejnym novym kusem znat to bylo. U iPhonu jsem podobne nikdy nepozoroval.

Ano SGS7 je spicka, pro ty komu se dobre ovlada Android. Pro ty komu iOS iPhone.
A SGS7 jednoznacne nejlepsi fotak.
A ano SGS7 je uz svizny a nelaguje.
A ne neplati, ze do iPhonu nemohu stahnout, co chci nebo odeslat jakoukoliv prilohu apod.blaboly:-)
Nicmene napr.pri praci v Chrome s vice okny jeste pohyb neni tak plynuly a je jakoby mirne trhany ve srovnani se Safari.

Jinak ano Samsung s 8jadry 4GB RAM měděnym cosi branici prehrivani jiz dohani a je v rychlosti srovnatelny iPhone s 2jadry a 2GB RAM. I kdyz v nekterych disciplinach je iPhone stale rychlejsi. Mozna jej pristi 10ti jadro s 8GB jiz predbehne :tlem:

http://youtu.be/NPjb71yfWAk" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od GreenArrow »

Bláboly Davedroid. Na 6 jsem měl jinou kapacitu baterie už po půl roce, displej 5S několikrát odešel po 2 letech používání. Nedělejte z applu božstvo, které už dávno není, jsou to stejný šmejdy jako samsung nebo kdokoliv jiný
juryno
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 19, 2016 10:12
Zařízení: 640XL

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od juryno »

Jednoznacne samsung. Iphony tolko stracaju oproti inym mobilom a najma samsungom ze sa tym ludom ozaj cudujem. Od rozlisenia displeja, cez fotak, mensie baterie, obrovskym rozmerom ci ramikom, absenciou pam.karty a este si za to pytaju taku nehorazne navysenu sumu, je to len marketingova manazerska bublina, kde im ludia skocia na to lebo to vidia vo filmoch a mediach ktorym aple plati. Iphone ma svoje kvality ale kvoli tomu predrazeniu a nedostatkom by som sa citil ako ze som dakomu skocil na udicu, bez urazky prepacte mi to
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Davedroid »

GreenArow: nedelam z Applu bozstvo, nevim, kde jsi to vycetl. Nerikam, ze se ti neodesel displej u iPh. OK tobe odesli iPhony a spouste lidem verim taky. Pisu jen ze co jsem mel iPhone a mel jsem vsechny, tak byly ok. Na druhou stranu, kdyz se mi pri koupi 3 Samsungy vys..ly, a ostatnim po roce mirne ubyla kapacita baterky a svitivost displeje, tak si tu mam jen kvuli davu vymyslet, ze to tak neni, abych splynul s nazorem? Protoze dav rad nenavidi Apple? Nemam vyraznejsi vztah ani k jednomu ani k druhemu, jsou mi sumafuk, vice casu jsem stravil spis se Samsungy. A v lete kvuli fotkam z dovolenych budu asi zade na Samsungu. Pisu jen svoji zkusenost. Jedine co bych casem vytkl Apple je, ze muze casem zacit nudit. Protoze tam neni potreba nic ladit, stelovat, resit, navstevovat fora, aktualizovat, stahovat a pod. Mam par znamych, kteri dost menili Androidy a psali na fora. Kazdy tel jim vydrzel cca max 2mesice. Jakmile presedlali na iPhone, uz jsem je na forech rok nevidel a neresili nic. Jinak mi je to fakt putna, at si kazdy uziva, co chce.

Edit: jen detail. Kouknul jsem na SGS7 na Smarmanii, pustil jedno video a odlozil. Za 10min koukam jen pro info ze 4GB RAMky volnych 812MB. Mrknu, co jsem dnes oteviral za aply, a oterene dnes byly je Clash of Clans, Chrome a YouTube. No jeste, ze ma 4GB RAM. 3 by mi dnes na tak slozite cinnosti asi nestacily :tlem:
Tak jsem vsechny apky zavrel a uz mi zbyva celych 1,2GB. Tzn.ze si Samsung po uzavreni aplikaci vystavi s "pouhymi" 2,7GB RAM...pockat, aniz bych cokoliv spustil uz se 3GB RAM :tlem: (pisu z iPh)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od steelspace »

Velikost volné ram je naprosto irelevantní číslo. Vůbec to neznamená, že by docházela. OS se píše pro to, aby co nejlépe fungovaly aplikace, ne aby ukazoval co největší čísla.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od robsol »

mě tedy osobně na iPhone (který jinak funguje velmi dobře) vadí hlavně tyto věci:

1) odpojování od WiFi v případě zamknutí telefonu - tohle fakt nechápu proč se přepíná na mobilní data :-(
2) absence upozornění na vypnutý zvuk - nekoukám pořád na hranu telefonu HW tlačítko, ale na displej :-(
3) nesdružování notifikací na lock screen - když máte např. skype komunikaci tak je toho celý lockscreen
4) chybějící tlačítko ZPĚT - SW řešení je dost roztříštěné. Jednou nahoře, jednou gesto, jednou dole :-(.
5) neexistující vizuální notifikace zmeškaných událostí (led dioda, glance screen)

a pár jiných drobných otravných věcí.

No a celkově to fakt po těch letech s iOS dost nudí :-(.

Paradoxně vše co mi na iPhone za ty léta vadilo řeší Windows Mobile. Tam je ale problém s jeho rannou surovostí.
Androidu jsem se vždy snažil vyhýbat (pár jsem jich taky měl), ale je pravdou, že v poslední době co jsme měl možnost zkoušet se dost posunul.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Re: iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od Radek Hulán »

steelspace píše:Velikost volné ram je naprosto irelevantní číslo. Vůbec to neznamená, že by docházela. OS se píše pro to, aby co nejlépe fungovaly aplikace, ne aby ukazoval co největší čísla.
Velikost volné RAM je zcela zásadní, když si načteš pár stránek v prohlížeči, spustíš si dvě další aplikace, pak se tam vrátíš, a na iPhone se budou načítat znovu, protože dnešní stránka zabere klidně 100MB v paměti.. Takže čekáš a čekáš na znovunačtení a plácáš FUP. Na telefonu, kde jsou 2GB RAM volné (Samsung S7) to nehrozí.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od M.BoBo »

robsol: chybějící tlačítko "Zpět" JEDNODUŠE nahradíš swypnutím doleva.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od steelspace »

Číslo které ukazuje UI je momentální volná ram. Pokud je třeba, systém ji uvolní.
Jal říkáš, otevřeš 10 stránek po 100mb - proč by měl systém tuto paměť uvolňovat, když neví jestli se tam uživatel vrátí?
jkochlan
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 29, 2014 7:56
Zařízení: Lumia 920

Re: iPhone 6s nebo Samsung S7

Příspěvek od jkochlan »

Radek Hulán píše:
steelspace píše:Velikost volné ram je naprosto irelevantní číslo. Vůbec to neznamená, že by docházela. OS se píše pro to, aby co nejlépe fungovaly aplikace, ne aby ukazoval co největší čísla.
Velikost volné RAM je zcela zásadní, když si načteš pár stránek v prohlížeči, spustíš si dvě další aplikace, pak se tam vrátíš, a na iPhone se budou načítat znovu, protože dnešní stránka zabere klidně 100MB v paměti.. Takže čekáš a čekáš na znovunačtení a plácáš FUP. Na telefonu, kde jsou 2GB RAM volné (Samsung S7) to nehrozí.
To je teoria. Prax je taka, ze napriklad Chrome na P8 mi refreshoval aj jedinu kartu pri 1.3GB volnej pamate. 2-3 karty bez refreshu v pohode udrzi aj moj iPad Mini 2 s 1GB ram.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů