Windows Phone

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Potřebuji poradit, protože tak nějak nemám představu, co a jak.
Dala jsem svou Lumii 1020 své ženě a teď přemýšlím, co si koupit. L 520, kterou jsem si od ní vzala momentálně využívám jen proto, že musím, WP8.1 jsou po zvyknutí si na W10M dost hrůza a celkově ten telefon mi nevyhovuje. Takže přemýšlím, co vlastně vzít, tak prosím, poraďte.

Telefon musí mít LTE, musí mít foťák s bleskem a ten foťák musí dobře fotit (těžko jako L 1020, ale podstatně lépe než 520 :-D ), asi by měl mít glance screen (na něj jsem si hodně zvykla a hodně mi chybí. Nutnost brát telefon do ruky, když chci zjistit, jestli se něco nedělo, je otravná). Podpora paměťových karet není nutností, pokud by měl alespoň 32 GB prostor. Musí mít BT 4.0 nebo lepší (kvůli náramku Xiaomi Mi Band, ten se starším BT nefunguje). Ideálně by měl mít HW spoušť pro foťák a HW tlačítka, ale nutností to není. Cena do 8.000 Kč a a nemusí být nutně nový, jsem ochotná vzít i bazarový, pokud bude v záruce. Samozřejmostí je W10M, ty tam prostě být/jít musí :-)

Předem moc díky.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone

Příspěvek od Wertigo »

830. Z toho co jsi napsala splňuje vše, jen verzí BT si nejsem jistý
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Před chvílí jsem si vyjela asi deset modelů v katalogu na Mobilmanii a BT4.0 mají všechny, kromě 550, která má 4.1, takže to by mělo být v pořádku.
Děkuji za tip, také mi 830 přišla jako nejvhodnější, jen jsem si nebyla příliš jistá.

Pavel, bohužel ta 930 nemá GS a musím říct, že ten mi dost chybí. Asi bych si na zvykla být bez něj, ale jestli je možnost ho mít a mít slušný telefon, tak beru ten :-)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows Phone

Příspěvek od Radeczek »

L830 je sice starší kousek (léto 2014), ale umí vše, co jsi napsala. I ten BT je verze 4.0
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Ono vlastně všechno, kromě 550, je minimálně rok staré, takže je to asi jedno. A vzhledem k tomu, že 1020 mi rychlostí a dalšími věcmi plně vyhovovala (nebyly žádné záseky, žádný zdlouhavý loading), tak asi HW bude stačit všechno, co má alespoň 1 GB RAM :-) Jinak hry na tom nehraju, na ty mi stačí Mac, takže grafický výkon pro mě není příliš důležitý.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Windows Phone

Příspěvek od iljusin66 »

830 je výborný telefon. Měl jsem taky 1020, než mi upadla na zem a jako náhradu jsem zvolil právě 830. Velká spokojenost, W10 na ni běhají bez problémů.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Takže, oznamuji vám, že jsem ode dneška majitelkou oranžové Lumie 830 :-) Právě do ní instaluji W10M. Mimochodem, koupila jsem ji novou za 5990 Kč, což mi přijde jako slušná cena, co myslíte?
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Windows Phone

Příspěvek od robsol »

Sandro, 830 je relativně velmi dobrá volba. Taky jsem ho jeden čas měl. Vyměnil jsem ho pak za L930 která má lepší citlivost GSM antén i GPS. Bohužel se pohybuji v místech se slabším signálem a tam tam 830 trochu kulhala.
Pokud tohle neřešíš tak jednoznačně poměr cena/výkon je naprosto super.
A oranžová je moc hezká. Taky jsem ji tenkrát zvolil. Ať slouží.

a jen tak trochu OT: v diskusích jsi hodně obhajovala iPhone i s názorem, že se k němu vrátíš. Už to neplatí? MS u tebe již vede před Applem? Jen ze zvědavosti :-).
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

robsol, vrátím se k Apple až vyrobí telefon normální velikosti, který nebude osekaný (tedy bude ve všem kromě velikosti naprosto stejný jako ten velký). Ale musím říct, že i když mají spoustu chyb, tak W10M se mi hodně líbí a možná budu mít problém se vrátit :-) Zvláště jestli vychytají zálohování a obnovu.

Jinak nevím zatím jak GPS a GSM, ale wifi má 830 citlivější než 1020, takže si myslím, že nebude problém.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Taky se na ní chystám. Za 6k je to dobrá koupě. Jen bych chtěl vědět, jestli je 830 v GPS spolehlivá. Dost běhám s endomondem a kdyby byly v GPS nějaké výpadky, mrzelo by mne to. A vím, že zrovna u 830 se toto řešilo. Můžeš/te mi někdo prosím potvrdit po nějaké reálné zkoušce, že už je GPS u 830 normálně funkční?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows Phone

Příspěvek od pogo8303 »

Ohledně GPS u L830: pár uživatelů zde zřejmě mělo opravdu HW problém - buď nechtěli reklamovat (protože jim to prý stejně neuznají), nebo jim to neuznali (jestli si dobře pamatuju, tak max. 2 lidi), další mi tvrdili, že pokud GPS nenajde signál okamžitě a na metrové přesnosti uvnitř budovy, tak taky nefunguje dobře. Pokud jim to v budově našlo s přesností na desítky až stovky metrů (samozřejmě podle GSM signálu, ne podle GPS), byla to podle nich chyba GPS a na jiných mobilech jim to fungovalo bez problémů... Pokud tě zajímají reálné zkušenosti: Odnavigováno cca. 5tisíc km po ČR, Polsku, Německu, bez problému. Runtastic teď nepoužívám, ale když jsem používal na chození (ne teda běhání), tak trasa seděla.
Pokud u mě je nějaká nepřesnost s GPS, tak je to vždy SW rázu, ne HW - např. v raných verzích W10M byl opravdu problém, tam skoro nefungovala, pak dlouho naprosto bez problémů až teď na 10586.36 funguje trošku nespolehlivě (delší fix, výpadky). Ale je to chyba tohoto buildu (píše to i pár ostatních uživatelů na jiných modelech), to spraví další build.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

Díky. Tak já to asi risknu..
:) I když, to říkám už prakticky rok. Ona ta 920 totiž pořád funguje, takže nákup oddaluju. Už jsem spolu přes tři roky :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows Phone

Příspěvek od pogo8303 »

Kdybych tehdy neutopil tu svojí L920, tak jí asi taky pořád mám, ale na L830 už jsem si zvykl, vlastně si teď vzpomínám, že jediný vážnější problém s GPS jsem měl ještě s L920, to když mě v Polsku vypekla, začala žrát víc, než dokázala nabíjet strašně se při tom přehřála (klasika) a dopadlo to tak, že půl dne nešla zapnout :). Od té doby mám v autě měnič :).
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows Phone

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Poradíte, prosím, v současnosti nejlepší Dual sim Windows Phone, kromě poslední "vlajkové lodi"? Uvítám bezdrátové nabíjení. Díky!
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows Phone

Příspěvek od Sinpa »

L640 a L730
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows Phone

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Díky ;-)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Windows Phone

Příspěvek od Daff_Cz »

Ale ani jeden nemá indukční nabíjení a ani LTE. Objednej 640 (xl) dualsim z FR MS Store, klidně i přes CZ Microsoft...
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů