Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mberdych »

Sam mam pujcenou L950XL (jinak komplet Apple s 6S+). Instaloval jsem kvuli tomu i Windows 10 a nezlobte se na me, ale MS je s jednim systemem vice disconnected nez apple se dvema. SMS z Lumie neposlu jako na Mac+iPhone, Onedrive u nas ofiko nepodporuje hudbu (xbox music take nic), system je pomaly (na ten hw), aplikace katastrofa (ani ne tak mnozstvi jako kvalita). Bohuzel byt me apple nudi a rad bych zkusil jine, tak proti BBOS10 jsou W10M opravdu mizerie.

Podotykam, ze vizualne se me W10M libi hodne a je potencialne zajimavy system. Nicmene jeho uzivatel stale ceka a cekat bude a na to me MS prijde dost velka firma, aby se stale cekalo.
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

Kurna chlapi nestrašte ma... Zajtra ráno ma prísť kupec na 6s a ja si mam ísť následne pre 950xl. Ale po reakciách na o.s nie som uz 100%isty. Ma vôbec prechod nejakú aj pozitívnu stránku?!
Okrem toho že ma iOS uz dosť nudí?

Nauc se editovat svoje prispevky. Koumes
Marekzprahy
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob zář 15, 2012 17:41
Zařízení: iPhone 6S

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Marekzprahy »

Pro mě byly hlavní plusy Lumia 950 oproti iPhone 6S tyto:
- rychlé nabíjení (50 % za 30 minut, můžu potvrdit, že to funguje)
- (zatím bohužel jen papírově) lepší foťák (světelnost objektivu, optická stabilizace)
- usb-c konektor, usb 3.0 (synchronizace by měla být rychlejší)
- výrazně nižší cena (hlavně kvůli možnosti sdxc karet)
- glance screen
- design (iPhone 6s se mi nelíbí)
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od AIKON »

No udělal jsem to přesně naopak. Z Lumie 1020 přešel na iPhone 6S Plus.
U WP jsem byl pár let a ten systém měl rád - bohužel z jednoduchého a rychlého OS se s W10M klube složitější a nekonzistentní moloch. Již to nešlape tak hladce.
950XL jsem považoval jako můj další telefon a čekal na něj. Mezitím půl roku na W10 mě začal MS štvát s podobou W10. Ale jo byla to beta a tak jsem si říkal bude líp. Zkoušel jsem loňský iPhone 6 plus a začal ve mě hlodat červíček - bylo to rychlejší, stabilnější, aplikace lepší a hlavně MS pro iOS vydal Office lepší jak pro svůj OS což mě štvalo. Po vydání letošní iPhone 6S sem ošahal a byl nadšen - ještě to oproti loňské 6 zrychlilo a vše je to hladší a 3D Touch je fajn, zlepšenej fotoaparát se dostal na úroveň, kterou jsem očekával - 1020 mě namlsala.
Pak vyšla 950XL (v Německu) a dostal jsem se k ní. No vytuhl jsem - přišla o senzorová tlačítka, lacinější plast než bylo u Lumií zvykem, systém je nedodělaný a nešlapalo to o nic rychleji jak na 1020 - vyšli první recenze a bylo jasno - continium k ničemu, čtečka duhovky k ničemu.... V podstatě nic navíc oproti 1520 třeba....
Tak sem byl fakt zklamanej a když si vemu OS který se mi poslední dobou nelíbí kam spěje tak jsem šel a vzal iPhone 6S Plus - znatelně rychlejší a plynulejší, stabilita, aplikace, dotaženej do konce.

Lumie sou fajn, ale dnes pro levnější telefony pod 10 tisíc 950 je dle me omyl za tu cenu jakož nedodelek.
A měnit 6s za 950 jako šílenství. Promiň jen upřímnej názor. Jako letitý WP FANDA kterého ale sám MS donutil přejít.
Jeste koupím iMac a sem spokojen.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mberdych »

Aikon: je to tak. IPhone je uz nuda, ale proti 950XL fungujici nuda. Prechod vubec nedava smysl (pokud uz tu 6s mas)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mposvar »

AIKON:
Mám taky L1020 a dcera má iPhone6 - a musím souhlasit.
K tomu není co dodat, snad jenom to, že opakovaně padám z W10M TP s každým novým sestavením zpět na WP8.1.
Důvody jsem zde už opakovaně psal a dokonce jsou nové, kdy to místo "zavináče" píše nesmysly a musím to vkládat z Wordu, abych vůbec zadal adresu pošt.klienta.
Tohle je ten důvod, něco vylepší, a zase se další vyskytne, nekonečný příběh.
Tak snad ünor 2016...
Já ještě držím... :-)
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od AIKON »

Přesně, taky neberu iPhone za nějakou modlu, ale po funkční stránce je myslím pro 90% úkolů nesrovnatelně lepší.
Žádné ,,načítám,, nebo pády aplikací (neříkám, že se nemůže stát) za tu dobu co ho mám (týden a půl) se nic takového nestalo. A vzhledem k tomu, že mám dovču a ten telefon mi jede prakticky celej den nonstop (testuji zkouším appky a td) tak to je co říct - mám zapnuto klidně 50 aplikací zároveň, několik záložek v Safari a ten telefon prostě nezpomalí nic nehapne a nová aplikace nabehne za 1-2s aplikace kterou mam zaplou za 1s - pro srovnání na 1520 je to i při nulovým vytížení u stejných aplikaci jako office, messenger a td bežně kolem 5-10 s u 1020 cca 8-12s. To je nebe a dudy.
Žádné zpomalování při psaní dlouhého textu! U Lumči běžně něco napíšu a pak koukám jak to tam nabíhá.

Nutno říci ze iPhone 6 Plus má sestřenice (pučovala mi ho na pár dní v létě) a ta nova 6S Plus je ještě znatelně rychlejší. Dokud sem si hrál jen s tou 6 tak bylo to rychlejší, ale tak nějak normálně, ty Eska sou hodně nadopovaný.

Kamarád teď chtěl 1520 měnit za 950 XL - víceméně došel po osahání k tomu, že by mu to nic nedalo a možná si i pohoršil a z iPhone 6S je špatnej - cituji ,,to si děláš p*d*l jak to šlape, přeci nedám za telefon 30 tisíc,, a je na něm vidět, že možná i dá... neb 1520 mu dosluhuje (baterie, a po pádu má omlácenej displej) takže chce novej telefon android nechce u MS nic na výběr jinak....

Jinak aby to opravdu nevyznelo jen negativně - bratranci sem doporučil 640 XL LTE a je nadšen :) Má jí asi 3-4 dny - za takové ceny ty telefony mají velký smysl, ale 6S za 950 to bych si ted nechal radši uříznout ruku :D
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Sinpa »

Rok jsem měl L930 a nic z toho co píšeš jsem nepotkal.
Na L720 se "načítám" a pády atd. se stávali, ale 930 nee.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mberdych »

Nemas srovnani. Vezmi si do ruky 6s a chvili ho pouzivej a pak se vrat na Lumii, jakoukoli. Srovnani rychlosti spousteni apps bude pro Lumie tristni.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od AIKON »

Hm... Tak to máš kliku. V rodině 535, 640 XL, 720, 925, 1020 (moje) 1520 u kámošů 735, 920 dvakrát 1520 třikrát 930 a načítám a pády jsem viděl na každé - stačí tomu dát trochu záhul. Třeba obnovení MetroTube nebo OneDrive (u toho mě to štvalo hodně).
Na WP8,1 neskutečně padal IE no a na W10 je v dost hrozném stavu EDGE (klasika proklikávat se sem do diskuze to byla lahůdka - teď je to lepší s novým buildem).
Na druhou stranu u Androidu sem zažil větší zvěrstva - ta 6 by dle ohlasu měla byt docela ok - ale nezkoušel jsem.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od relouth »

Načítam..som ešte na w10 nevidel. Niekto tu zas pekne keca :)

Pán ale asi píše o WP. No comment
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od AIKON »

Načítám na WP8,1 a na W10M - u toho si děláš ze mě srandu ne? Tam ještě před měsícem neskutečně lagovala i úvodní obrazovka - W10M jsem mel půl roku (mám doteď) ještě nedávno jsem s W10M zažíval stavy kdy měl telefon opravdu jen kousek k tomu, aby neletěl do zdi. Ostatně nebyl jsem sám je tu toho plná diskuze. Tohle hodně zlepšili za poslední týdny, ale i tak to není jako WP8,1 natož WP8.
Ano teď to šlape cca ok, ale rozhodně to není doladěné - i na týden 950 v dnešní recenzi po aktualizaci ti to autor potvrzuje. Já mel v ruce 950 XL bez této aktualizace.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od robsol »

mberdych píše:Nemas srovnani. Vezmi si do ruky 6s a chvili ho pouzivej a pak se vrat na Lumii, jakoukoli. Srovnani rychlosti spousteni apps bude pro Lumie tristni.
tak já toto srovnání mám. Mám tady jak L930 s posledním W10TP a iPhone 6s. Ano, iphone je o několik tisícin vteřiny rychlejší ve spouštění některých app, ale pro mě je to pořád již koncepčně zastaralý systém a proto tu téměř zanedbatelnou prodlevu mezi nimi Lumii klidně odpustím. Bude taky dobré ty dva systémy srovnat až budou W10 opravdu v produkční verzi a ještě bude i odladěný firmware telefonu. Docela se bavím tím jak soustavně všichni porovnávají Beta systém s produkční verzí iOS.

A ještě by bylo dobré porovnávat stock aplikace a ne aplikace třetích stran. Když je programátor prase a špatně optimalizuje svůj soft pro danou platformu za to bohužel Microsoft asi fakt nemůže.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mberdych »

Nemuze, koncaka tohle zajimat nebude. WP/W10M apky jsou obecne mizerne.

A to az bude uz slychame nekolik let.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Katikakus »

Pokud nekdo tvrdi, ze jou W10M perfektne odladen, tak lze:
http://smartmania.cz/recenze/lumia-950- ... test-12623" onclick="window.open(this.href);return false;

Prechod z iPhone na Lumii 950 nedava absolutne zadny smysl.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od mposvar »

Robsol: Bude taky dobré ty dva systémy srovnat až budou W10 opravdu v produkční verzi a ještě bude i odladěný firmware telefonu. Docela se bavím tím jak soustavně všichni porovnávají Beta systém s produkční verzí iOS.

A u 950/XL nejde o odladěný finál ?
To snad ne?
Co mají za volbu?
Já padnu zpátky na WP8.1 ale on s 950-tkou spadne víš kam... :-)
Včera jsem "ladil" jednu 950-tku vedle mojí L1020-tky na TP...586.29...
No a rozdíl ?....Nechci být hnusný,ale dva dám...dvojklik nic a BT v autě na hovoru "bum"...
Nebudu zde dál nikomu "nabíjet".
Rifik
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř lis 18, 2015 14:04
Zařízení: Lumia 950

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od Rifik »

Tak mám telefon týden a půl a musím se přiznat, že ve mně trochu začíná hlodat červík, jestli ho nevrátit ve 14 denní lhůtě a ponechat si iPhone 6. No ještě mám pár dní na rozmyšlenou.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od AIKON »

Robsol - mel jsem vedle sebe v jeden moment moji L1020 s W10M , můj iPhone 6S Plus s iOS 9,1, kámošovo L1520 s posledním W10M, a kámošovo L930 s WP8,1 Denim - zkoušel se FB, Messenger, a ted se podrz Office a OneDrive - rozdíl nebyl v desetinkách vteřiny ale cca 5-10 vteřin - jak u čeho a jak kdy. Nejpomalejší byla 1020, pak 1520, 930 s WP8,1 byla z Lumií nejrychlejší no a iPhone s opravdu velkým rozdílem.
Já to snad natočím, tohle pozná i slepec.

Vracet 950? No asi bych to udělal nebo respektive, ja bych jí v tom stavu vůbec nekupoval i na iPhone sem si raději počkal jednak co ta 950 ale taky zda nebude nějaký velký pruser jako loňský ,,křivítka,, :)
Uživatelský avatar
vojta66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: sob bře 27, 2010 13:48
Zařízení: Lumia 1520 White

Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od vojta66 »

Jak někdo může přejít z iphone 6s na Lumia 950, to mi hlava nebere. Proboha proč, pálí Tě dobré bydlo?
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 54#p379654" onclick="window.open(this.href);return false;
legoss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: sob pro 05, 2015 22:28
Zařízení: Iphone 6s plus 128gb
Bydliště: Trnava, SK

Re: Prechod z iPhone 6s na Lumia 950

Příspěvek od legoss »

No takže už pisem z novej Lumie. Pocity? Zmiesane.... Celkom prijemne ma prekvapila veľkosť 950xl. Je sitce pravda že mam väčšie ruky ale telefón sa drzí fakt celkom ok. Toho som sa dosť obaval po prechode z 6s. Display je super krásne farby,výborne rozlíšenie. Foťák fotí hlavne za tmy podstatne lepšie ako 6s... A teraz zápory na ktoré som zatiaľ prišiel: Ten telefón je priserne ale priserne pomalyyyy stále čakám,čakám,pracujem atd atd na toto som pri ios nebol zvyknutý :|
Čo sa týka podpory aplikacii s tou som rátal čiže pánboh zaplat za bankové služby,whats up,dropxox.... A vlastne som už asi skončil ;) s telefónom sa ešte len zoznamujem veľa funkcii ešte neovládam.... Inak zatiaľ chvalabohu žiadny reštart ani nič podobne. Otlačky prstov boli na 6s bezchybne ale zatiaľ ma baví otvárať oci na prednu kameru pričom si moja manželka mysli že som zrelý niekam ;) slohy ma nikdy nebavili preto ak vas niečo z porovnania z doterajších skúsenosti zaujíma pýtajte sa....
Zamčeno

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů