Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Frantisek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 29, 2015 7:51
Zařízení: JiaYu

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Frantisek123 »

Dobry den, hledam telefon pro manzelku. Nejlepe nejlepsi pomer cena / vykon / vydrz, coz asi maji jen cinani.
Maximální rozpočet: okolo 6tis?
Místo nákupu: ČR
Předpokládané využití zařízení: Domaci telefon, volani, sms, viber, sem tam internet, sem tam fotky
Požadavek na značku: Nerozhoduje
Mnou navrhované modely: Zopo Speed 7 / Doogee F3 Pro / ???
Baterie - super by bylo 3 GB RAM + lepsi baterie, ale v dane cenove relaci jsem tuto kombinaci nenasel :-(
Vlastnosti displeje: velikost 4,5 - 5 palcu (5 asi lepsi)
Výkon: RAM alespon 3?! GB - ja sam mam 3 GB a vyuzito mivam 80%, tzn 3 GB mi do budoucna pripadne jako "minimum"
Slot pro paměťovou kartu: Ano
Ostatní požadavky: 2 SIM, Android
Dekuji !
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od M.BoBo »

Být tebou, tak se těmhle čínským s prominutím jebkám vyhnu obloukem a radši pro ženu vyberu nějakou klasiku a to z jednoho prostého důvodu -> NEJSOU PODPOROVÁNY GOOGLE PLAY TUDÍŽ NENÍ ZARUČENA KOMPATIBILITA APLIKACÍ.
Některé a že jich znám (v práci se s tím setkávám dennodenně) nefungují (nejdou nainstalovat)

Zde seznam podporovaných zařízení: https://storage.googleapis.com/support- ... 83847FD45A" onclick="window.open(this.href);return false;
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Blooddrunk »

Víš co je nejhorší tento člověk už dostal podobné rady na jiných fórech, kde se mu věnovali sakra pořádně a on stejně jde a založí stejnej topic na jiném fóru...
Frantisek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 29, 2015 7:51
Zařízení: JiaYu

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Frantisek123 »

M.Bobo, mam JiaYu S3, ktery neni na prilozenem seznamu a jeste jsem se nesetkal s problemem instalace z google play (je fakt, ze mam nainstalovano pouze cca 50 zakladnich aplikaci, ale vice jich nepotrebuji).

Jelikoz manzelka pouziva aplikace podobne, tak bych to striktne podle toho listu nebral. Telefon bude z ceskeho obchodu, tudiz pokud by problem opravdu vznikl, tak to vyreklamuji.

Blooddrunk - prosim o link - nejak si nevzpominam, ze by se mi jinde kdosi venoval "sakra poradne". Jedine co si vzpominam, tak jsem zadal o pomoc na android foru:

- telefon pro me (5,5), kde jsem chtel nejlepe JiaYu S3 - tento telefon jiz mam a pouzivam
- telefon pro manzelku (max 5), kde byla jedina "kloudna" odpoved, ze Zopo ma udajne horsi screen, proto jsem se zeptal zde, kde jsem doufal, ze nekdo bude napriklad znat vyse dva uvedene telefony, nebo mi da tip na jiny telefon, popripade napise toho vice

Ale i tak diky za feedback.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Sinpa »

Cena - vejdou se oba.
ČR - OK
Domaci telefon - OK
sms - OK
viber - OK
sem tam internet - OK
sem tam fotky - OK
RAM - netřeba řešit ;-)
SD karta - OK
2 SIM - OK

http://www.max-shop.cz/microsoft-lumia- ... -3g-orange" onclick="window.open(this.href);return false;

Když nevadí 5,7" tak bude i těch 3000 mAh
http://www.max-shop.cz/microsoft-lumia- ... ual-orange" onclick="window.open(this.href);return false;

:smile:
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Katikakus »

On se zrejme nechce rozvadet, nechapu tedy, proc mu radis Lumie.
Frantisek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 29, 2015 7:51
Zařízení: JiaYu

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Frantisek123 »

Katikakus » presne, rad bych s manzelkou zustal i po vanocich :) Pro jistotu pridavam podminku - Android :lol:

Sinpa - RAM bych urcite resil, chci, aby telefon byl rychly, navic ze zkusenosti vim, ze zenske si po sobe neuklizi (otevrene apky atd) - tzn 1 GB ram je opravdu malo, nejlepe bych to videl na ty 3 GB.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Sinpa »

Android jako podmínka nebyl ;-)
1GB stačí WP bohatě a otevřené ap netřeba na WP řešit též.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od spellshaper »

On chce čínský Android do 6k a směje se Lumiím :) Dobrej komik...
Frantisek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 29, 2015 7:51
Zařízení: JiaYu

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Frantisek123 »

to jsem nepochopil, prosim o vysvetleni - podle meho WP s 1 GB ram, dvoujadrovym procesorem 1,2 a buhvi jakou grafikou rozhodne nemuze soutezit s Androidem 3 GB ram a osmijadrem a tri jadrovou grafikou, nebo se mylim? Take si myslim, ze android je lepsi z hlediska customizace (pouzivam xposed, gravity box atd), ale to se muzu mylit, protoze u WP jsem toho jeste ani moc nenastavoval.

Vim, ze 8 jader treba nevyuziju, ale na vykonu u tak musi videt velky rozdil... Sam mam pracovni lumii a jedine co me napada je, ze to je liny telefon ktery jsem si ani doted neprizpusobil, protoze jsem ztratil chut na tom cokoliv delat kvuli pro me spatnemu ovladani atp.
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od kocicak »

František : Nemůže. Mám vedle sebe Lumii 640 a Xiaomi mi4 a Lumia je neskutečně pomalá, pořád čekám na obnovení aplikací atp. A to Xiaomi bylo jen o tisícovku dražší.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Sinpa »

Možná, ale funguje na 100% a funguje i po 1roce pořád stejně rychle... ;-)
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od stm01 »

Mám taktéž Xiaomi MI4. Telefon perfektní, ale i tak musím konstatovat, že android je prostě android, ač má 3GB RAM. Není to ale dualsim. Osobně už bych si telefon z Číny nekoupil i kdyby byl sebelíp vybavený, pokud by ho neprodával nějaký velký e-shop. Špatná zkušenost z 6 nákupů pro rodinu či známé. Všechno se to točilo okolo poruchovosti a následným zdlouhavým řešení reklamace. 4 reklamace telefonů trvaly ke třem měsícům než dorazil jiný telefon. Každý kupovaný v jiném e-shopu. Prostě už z Číny ne. Pokud vybereš pro manželku něco z Číny , tak přeju ať tě to nepotká. Já bych doporučil L640XL. Vím neodpovídá to androidu a jiným požadavkům, ale za ty peníze to je prostě výborná koupě. Měl jsem L1520 manželka má dva roky L720 a celkově už jede na WP skoro 4 roky. A vidíš mám android, ale nejsem zastáncem jednoho systému. :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od uni »

Ne že třeba 8 jader nevyužiješ, ono je nevyužiješ (tedy jestli se bavíme o octacore CPU a ne 2x4 CPU). Zkrátka si systém tak jako tak sáhne na dvě jádra. A jak ukazuje nejen iPhone (ten brutálně, ale i normální přístroje), mnohem užitečnější jsou kvalitní 2-4 jádra (Qualcomm např.) než mizerných 8 (já je na PC využiji, pro video, ale jinak je to např. na hry vcelku jedno). U telefonu ještě více na nic.
Já bych radši chtěl výkon na jádro, aktualizace a aby se to líbilo (a pokud možno dobré vlastnosti displeje, tvrzení, oleofobní vrstvu, antireflexní vrstvu, nízkou latenci, vysoký jas), než honit jádra, RAM a ppi (tedy typické čínské marketingové hodnoty). Ale je to smutné, tyhle parametry se u lownedu moc zrovna nepotkávají, to je taky fakt.
A dostatečnou vnitřní kapacitu, BFU (manželka je?) neumí moc řešit umístění dat, co jde na kartu, co ne, atd. 16GB (resp. 10 nebo kolik) to ale dle mě není. Zvláště při vysokém rozlišení displeje.

Já bych juknul po LG/Huawe/Honor (HTC, Sony, Samsung jsou cenově jinde no), ale dualSIM bude asi komplikace. Zajímavé přístroje ale začínají na 10k.
Frantisek123
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 29, 2015 7:51
Zařízení: JiaYu

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od Frantisek123 »

tak ted jsem vazne na vazkach... Jedina dva telefony co splnuji pozadavky (az na beterku) nikdo nezna. Tzn uvazuji bud nad jednim z nich, anebo proste slevit z pozadavku a vzit nejaky telefon s 2 GB ram.

Ti co mate 2 GB ram a android - nebojujete s tim? Ja s temi 3 GB se drzim na 70-80% coz je nejakych 1,8 GB vyuzitych...

V pripade slevneni z pozadavku na 2 GB - tak to nevim totalne co poridit, protoze tech telefonu je tolik.. Lenovo P70 vypada super, ale zase udajne ma spatny fotak. Huawei P8 lite je taky celkem dobry, ale kamerovy senzor jako P70, honor 4C & lenovo S60 mala storage, Lenovo P1M slaby procesor a takhle to je tak donekonecna....
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefon pro manzelku - okolo 6tis

Příspěvek od uni »

Tu RAM zbytečně hrotíš. BTW u mého Lenova K920 s 3GB RAM jsem teď po nahození CM systému měl po bootu 2GB volné RAM, které fakticky nemám ani jak využít:D Ale u zprasených OS od různých výrobců je situace jiná, to je pravda. A také záleží na stylu užití (já minimum běžících služeb a widgetů např.).
Ale uvědom si jedno, cenové rozpětí placek je 2-30k, ty se pohybuješ ve spodní pětině cenového spektra. Tak jestli jsou tvé požadavky adekvátní....:)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů