Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj,

chci si koupit u alzy nový telefon v hodnotě cca 10 000Kč, bohužel jeliž mi poslední dva telefony spadly na zem rozbil se mi displej, zaujala mě služba pojištění proti rozbití na dva roky.

Ovšem četl sem si podmínky v poslední úpravě platné od poloviny tohoto roku a zaujalo mě tam toto:
https://www.alza.cz/pojistne-podminky-art14264.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Výluka z pojištění :
za poškození způsobené úmyslně anebo nedbalostí/neopatrností pojištěného (např. rozsednutí, rozšlápnutí, přejetí autem, neopatrná manipulace apod.)...

Takže vlastně, když mi telefon spadne rozbije se, je to nedbalost a nedostanu nic? Tak k čemu to potom je?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od Jumbo78 »

Jenže jak prokážeš, že ti spadl neúmyslně ...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od vormen »

tohle je jen tahání peněz. než si to připlatíš, tak se to vztahuje na všechno, jak se něco stane, tak se to nevztahje na nic :-) je to prostě jenom pojištění a jak už to bývá, rozhodují slovíčka drobným písmem hluboko v textu.
juraj1985
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát úno 13, 2015 9:35
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Bratislava (SVK)

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od juraj1985 »

Túto možnosť som využil ale nie ku telefónu ale ku tabletu. Telefóny majú zväčša tvrdené sklo tak tam mi to príde ako zbytočnosť a neviem ako by sa človek dohádal že to bolo neúmyselne.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od uni »

Tak důkazní břemeno je na straně pojistitele, že jsi nesplnil podmínky smlouvy, ne na tobě, že jsi splnil, samozřejmě. Tedy ty nic dokazovat nemusíš.
Pominu-li dle mě nesmysl nakupovat u kyperské společnosti, kdy tu máme českou a ještě možná levnější se podívej na ceny, docela mě překvapilo, že jinde jsem tu samou smlouvu (k NB) měl o 500,- levnější. Při stejné ceně NB.
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od Machy_CZ »

No, vybral jsem alzu, protoze u jiného eshopu jsem nevidel moznost pojisteni....
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od milennium »

Pokud si člověk není jistý a chce si pojistit prasklý displej a nebo vytopení mobilu, tak rozhodně ANO, doporučuji si pojistit mobil/tablet.
Jinak pojištění si lze sjednat i u Datartu a Electroworldu...
musashi
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 10, 2013 9:13
Zařízení: iP564GB

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od musashi »

Pozor jeste na to, ze ze zkusenosti svagra (synovci rozbili tablet) vyplynulo, ze v ramci toho pojisteni se jeste nejak 'amortizuje' hodnota toho zarizeni. Takze treba mesic pred vyprsenim pojistne smlouvy ma to zarizeni jiz minimalni hodnotu a pokud by se rozbilo v tomto okamziku, bude plneni v podstate k smichu.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od uni »

To určitě platí v případě prodloužení záruky (ono to vlastně není prodloužení záruky, to Alza "omylem" mate). U pojistky třeba taky. Opět možný rozdíl oproti jiným.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Alza.cz pojištění proti rozbití ANO/NE ?

Příspěvek od AIKON »

Rozhodne nedoporučuju, bratranec mel Šonku notebook z Datartu nebo EW uz nevim, za cca 20 tisíc, pripojistil si ho a tri měsíce na to mu sletěl na zem v nakupaku, když kafickoval na tech pultech a notebook rozkraplej - no nedostal z nich nic. Ještě se mu tam pani v Ostravě v podstatě vysmala do ksichtu, co že si to vlastně myslel naivka. Mimochodem takovehle připojištění bývá součásti každého lepšího BU, platební karty, nebo pojištění domácnosti a td.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů