Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Frostmourne
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 26, 2013 15:04
Zařízení: Blackberry Z10

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Frostmourne »

Zdravím, vybírám nový telefon a potřeboval bych bych poradit.

- ne Blackberry, WP a Samsung
- kompaktnější rozměry
- odladěnost, svižnost a plynulost systému + softwarová podpora

Mohu do telefonu investovat až 12 tisíc Kč, avšak si myslím, že seženu telefon s mnohem nižší cenouvkou. Jsem poměrně "nenáročný" uživatel, nepotřebuji nejbrutálnější výkon a stačí mi nadprůměrné fotky. Chci pouze funkční a spolehlivý telefon, který mi vydrží aspon 3 roky bez záseků a pádů, v kompaktnější těle s reprezentativním vzhledem.

Mám vyhlídnuté tyto telefony. Xiaomi Mi4, LG G3 (ikdyž 5,2"), Sony Z3 Compact, iPhone 5S, Nexus 5, ale uvítám další nápady, obvzlášt telefonů s nižší cenovkou, které splnují mé požadavky. Recenze na všechny zmíněné telefony jsem přečetl, ale zajímá mne spíše osobní zkušenosti z dlouhodobého užití.

Díky
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od GreenArrow »

Za mě jednoznačně 5S. Z dlouhodobějšího hlediska je iOS jasnou volbou.
Uživatelský avatar
korzar 28
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 01, 2012 15:40
Zařízení: OnePlus one 16.gb

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od korzar 28 »

Díky za sebe nemůžu než doporučit OnePlus one oficiální cyanogen 12s kvalitní a rychlý tel z pod aktualizaci do 2016 od cyanogenmod cena necelých 9 tis
Frostmourne
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 26, 2013 15:04
Zařízení: Blackberry Z10

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Frostmourne »

OnePlus One má stejný problém jako LG G3, je úplně obří...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od biscuit84 »

Este mozes skusit Honor 6. 5"display, ale velmi kompaktnych rozmerov, v pohode ho udrzis v 1 ruke, HW vybava vzhladom k cene nadpriemerna, vydrz baterie detto, len ten fotak je skor priemer. ale porovnavam ho s iPhone 6+ a tam je ten fotak trochu ina kava :)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od GreenArrow »

korzar 28 píše:Díky za sebe nemůžu než doporučit OnePlus one oficiální cyanogen 12s kvalitní a rychlý tel z pod aktualizaci do 2016 od cyanogenmod cena necelých 9 tis
Já si myslím, že ty by ses měl nejdřív naučit psát. Nejsem nějakej pedant na gramatiku, ale fakt z těch zkratek nevím, co jsi chtěl napsat. Když už chceš radit tak alespoň tak, že ti aspoň někdo bude rozumět
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Pacikx »

5s - Nevím, nevím, sice pár verzí novějšího OS dostane, ale už jsem si tak nějak zvykl, že Apple vždy starší telefony odstřihne tím, že pro ně OS neodladí, neřeší jejich bugy, atp... Však si zkuste na iP 4 nebo 4S nainstalovat nejnovější dostupnou verzi OS (bohužel kvůli tomu jsem od Applu přešel k Androidím telefonům). Navíc ta mizerná výdrž baterie...

Z3C - kvalitní telefon, nadprůměrná výdrž baterie, fotky celkem slušné, dostatečná podpora komunity, která ještě nějaký ten pátek vydrží. Teď bude Sony vydávat aktualizaci na Android 5 i pro staričkou Xperii Z, takže si myslím, že podpora do budoucna bude celkem slušná.

Nexus 5 - Až na problémy po nasazení Androidu 5.02 a 5.1 je to perfektní zařízení, a hlavně s čistým OS...

Mi4 - tohle by byl můj kandidát. Velice dobré zpracování a stejně tak HW. Navíc, MIUI je to nejrychlejší prostředí co jsem kdy vyzkoušel, aktualizace každý týden, a podpora snad nejdelší ze všech jmenovaných...

G3 - Špička jako ostatní, tebou vybrané telefony, ale nemohl jsem přijít na chuť tlačítkám na zádech :(
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od GreenArrow »

4S mám doma s iOS 8.3. Nemám s tím telefon problém, mít větší displej, tak si ani tu 6tku nekupuju. Naopak 4S a 5S jsou poslední telefony od applu, co za něco stály.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Blooddrunk »

Za me G3
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Jarko »

Podla preferencii. Neexistuje dokonaly telefon.

Som majitelom Nexus 5 necely rok (predtym 2 roky Nexus 3 a.k.a. Galaxy Nexus). Update na Android 5 som nerobil, je to bieda co citam. Na 4.4.4 + custom ROM, stabilny, ukazkovo rychly. Skoda nedoladeneho fotaku. V slabsom svetle problemy zaostrit aj po niekolkych pokusoch pri tapnuti na displej. Za dna fotky naozaj pekne. Video fajn (zvuk fajn po uprave cez forum XDA z 96kbps mono na 288kbps mono).

Ak chces vela fotit a natacat videa, tak sa pozri urcite po niecom inom. Ak nie, tak jednoznacne odporucam. Ta soft-touch uprava zadneho krytu je velmi prijemna na dotyk, telefon sa nesmyka. Casom mozes ocakavat vypadavanie jednotlivych znakov "nexus" (hlasilo to uz vela ludi, da sa reklamovat, mne uz chybaju dve palicky z pismena"x").

Problem je len slaba baterka resp velmi hladny displej, takze nabijat 1x dennne (niekedy aj 2x) je nevyhnutne.

Velke plus za viac-farebnu LED. Silne navykove.

J.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od GreenArrow »

Myslím, že nebylo potřeba obnovovat 3 měsíce staré vlákno, řekl bych, že tazatel už dávno nakoupil
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Mi4/5S/G3/Z3C/Nexus 5? telefon do 12 tisíc Kč

Příspěvek od Jarko »

Je mozne, ze si to precitaju aj ini, ktori riesia podobnu dilemu. A prave toto vlakno im moze poradit bez nutnosti vytvarat nove.

J.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 17 hostů