Přechod z Windows Phone...

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od htcjirka »

Urcite, Passport mohu doporucit, jen je potřeba ho odzkoušet jak padne do ruky.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od Bender1 »

Nakonec jsem si koupil Z3, která mi padla líp do ruky a měla větší display. Docela mě zaujala, když jsem jí vyzkoušel naživo. Více než Passport, která měla takovou divnou klávesnici a asi bych si na ní nezvykl. Šířka není zas tak špatná, jak všichni nadávali, jenom ten display je prťavý a poslední dobou mi připadá nějak všechno malé... :)

Tak Vám všem děkuji za rady a připomínky k výběru!
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravím, taky docela uvažuji, že bych přešel z WP na Android. Jen bych se chtěl zeptat jak fungují MS věci na Androidu, outlook, hotmail, synchronizace kontaktů z outlooku, synchronizace kalendáře, automatická záloha na onedrive atd... ???
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od Bender1 »

Zdravím,

zatím mi jde synchronizace mailu, kalendáře, kontaktů v pořádku. Automatickou zálohu nevyužívám.
engineer
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: sob črc 27, 2013 10:29
Zařízení: Nokia Lumia 920

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od engineer »

Ahojte, ja tiež rozmýšľam o nástupcovi svojej bývalej L920. Avšak po analýze trhovej ponuky som zistil, že by mi mohli vyhovovať jedine 2 telefóny a to buď L930 alebo BB Z30. Rád by som vyskúšal niečo nové (BB) alebo trochu sa obávam samotnej funkčnosti OS (ponuka a fungovanie aplikácii, ako Android tak aj BB) a jeho podpory do budúcna. Kotrý by ste mi odporučili?

Moje požiadavky:
- kvalitný displej,
- kvalitná konštrukcia,
- rýchly a stabilný OS,
- pohodlná práca s email-om, kalendárom, kontaktami a prehliadačom,
- dobrá funkčnosť aplikácií: FB+messenger, PDF, Office, počasie, cestovné poriadky, navigácia, smartbanking.

Ak by boli v BB adekvátne a kvalitné aplikácie, tak to neberiem ako mínus, rovnako ak by korektne a použiteľne fungovali Android aplikácie.
Ďakujem za rady.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od AIKON »

A co iPhone? Taky jsem přešel z 1020. Je to sice smutné a divné, ale MS služby na iOS fungují líp než na WP ;)
kubas4
spammer
spammer
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 24, 2015 10:07
Zařízení: galaxy3

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od kubas4 »

Daff_Cz píše:Zdravím, taky docela uvažuji, že bych přešel z WP na Android. Jen bych se chtěl zeptat jak fungují MS věci na Androidu, outlook, hotmail, synchronizace kontaktů z outlooku, synchronizace kalendáře, automatická záloha na onedrive atd... ???
Co se týče synchronizace, tak já používám Outlook s doplňkem EVO Collaborator, který mi umožňuje synchronizaci přes Outlook s Gmailem, iCloudem a například serverem ve firmě. Funguje na kontakty, kalendáře, úlohy.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od vormen »

přešel jsem na android před měsícem a žádnej problém. stačí přidat další účet typu exchange, v kontaktech si nastavit zobrazování pouze těchto kontaktů a stejně tak potom v kalendáři vybereš kalendář z outlooku. gmail vůbec nepoužívám a je nesmyslný to nějak mezi sebou synchronizovat. synchronizace funguje bez problémů. jinak aplikace onedrive, word excel jedou mnohem rychleji než na WP a celkově jsou lepší. zůstala možnost automaticy odesílat fotky a videa z foťáku na onedrive. takže když to shrnu, přechodem jsem o nic nepřišel, vše je jako do teď, pošta, kontakty, kalendáře, fotky.
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od KarelMlha »

Mě u tohohle způsobu synchronizace na android v případě kalendáře vadí, že se mi jednotlivé kalendáře z Outlooku nezobrazí podle barev, ale mají jen jednu. Jinak to funguje dobře.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od vormen »

o těch barvách jsem nepsal, ale to mně samozřejmě taky vadilo, proto používám aCalendar, tam si nastavím barvy přesně tak, aby odpovídaly nastavení v outlooku. další výhoda je, že si do něho můžu přidat i jmeniny a taky, že týdenní vzhled je skoro stejný jako v outlooku pro win 10 mobile.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od Sinpa »

Jelikož blížící se update W10M nepřináší nic podstatného a neopravuje ani to co napáchal předešlý velký update (třeba rozes.atý glanc..), aplikace mizí, případně nejsou aktuální, MS systém záměrně škrtí (viz. Jirkovo hraní si v registrech a zapnutí tím tak starých funkcích..) jsem rozhodnutý, že zkusím po letech opět android.
Zatím mám nahraní Galaxy S4..
Na laucnher jsem unáhleně založil vlákno, ale bude toho koukám víc :-)

Takže:
Launcher s vertikálním posunem jak v homecscreen, tak v seznamu aplikací + vyhledávací pole.
Zatím jsem skončil u MS Arrow, seznam mi vyhovuje, homescreen je však klasický = několik ploch vlevo, vpravo :???:

Jde nějak sjednotit vzhled widgetů?
Stačí abych na plochu naházel widget od Meteservisu, srážková radar, kalendář, netatmo - každý je jinak průhledný, jiné písmo = hnus.

+ jestli někdo doporučí alternativy za:
Chronos - zatím mám Digical
Mtalka (ten už je na WM stejně mrtvej) - Tapatalk? (i na androidu je to pěkná sr.čka)
Bookviser - Moon+ Reader?
Run The Map (jednoduchý záznam trasy) - ?
TVtime - ?
Je na androidu nějaký krokoměr který funguje nativně na pozadí a není třeba ho pokaždé zapínat, nebo to zvládají jen Lumie s senzorcore?
Paradoxně word, outlook, excel atd. má svoji verzi přímo od MS, tam problém nebude :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od SmetyCZ »

Místo TVTime jsem používal SeriesGuide, ale trvalo mi dlouho, než jsem našel něco použitelnýho (chtěl jsem trakt.tv app a i tak jsem se u toho málem ze*ral).

mtalk - Tapatalk, jak píšeš, ale ta aplikace je fakt na ho*no.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od iljusin66 »

Sinpa píše:...
+ jestli někdo doporučí alternativy za:
Run The Map (jednoduchý záznam trasy) - ?

Je na androidu nějaký krokoměr který funguje nativně na pozadí a není třeba ho pokaždé zapínat, nebo to zvládají jen Lumie s senzorcore?
Podle toho jaký telefon s Androidem si koupíš. Třeba Samsung má svou aplikaci S Health, která počítá kroky neustále na pozadí a umí i zaznamenat trasu (po zapnutí režimu běhu, chůze, jízdy na kole...). Přítekyně má Huawei a tam vím, že je taky něco podobného. Minimálně počítadlo kroků tam má určitě.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Přechod z Windows Phone...

Příspěvek od Sinpa »

Ok, dík.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů