Nexus 5 -> Lumia 830 alebo 930?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Nexus 5 -> Lumia 830 alebo 930?

Příspěvek od Jarko »

Oplati sa podla vas prechod?
Vyhody a nevyhody oboch modelov asi kazdy pozna.

J.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nexus 5 -> Lumia 830

Příspěvek od Menty »

Osobně teda nevidím moc důvod přecházet z HW silnějšího telefonu na HW slabší. Foťák má i Nexus 5 super, takže já osobně bych neměnil. Navíc Nexus 5 má Android v dobré formě a na Android jsou aplikace ve větší kvalitě, než na WP.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nexus 5 -> Lumia 830

Příspěvek od stm01 »

Jsi v situaci ve které jsem byl před půl rokem a nakonec jsem ten krok udělal. Je otázka jakým způsobem využíváš android aplikace. Je to jednoduchý, udělej si seznam pro tebe důležitých, méně důležitých a málo důležitých aplikací co máš nyní v telefonu a k tomu si zjisti alternativy ve WP. To je základ, potom nebudeš bombardovat fórum jak není ve WP tohle a tohle a hanit systém, že je na nic i když ten za to nemůže. Vždy za to může ten kdo si koupí (né kdo dostane) telefon s WP. Neříkám, že to budeš zrovna ty, ale takových lidí je spousta. Hardware bych řešil ve chvíli kdy budeš vědět, že ti na WP toho moc chybět nebude. Já mám sice výkonnější L1520, ale kdybych si jí nekupoval, tak bych šel do L830. Jelikož náročné hry běžně nehraju, jen občas něco zkusím tak L830 je podle mě slušný kompromis. O proti L930 má GS. Pro někoho je to zbytečnost, ale jakmile si zvykneš tak je to návykové. Mě osobně sedí v ruce L830 lépe než L930. Pokud ti budou aplikace vyhovovat, tak proč WP nezkusit. Buď tě bude bavit a nebo se vrátíš k androidu. Je to jednoduché. 8-) Navíc cena v Maxshopu je krásných 7390,-.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Nexus 5 -> Lumia 830

Příspěvek od Blooddrunk »

Já přemýšlel nad tím stejným a přešel bych tedy hlavně kvůli foťáku. Protože co si budeme povídat. Není moc telefonů, které by 830 vyrovnali ve focení... A nexus to není určitě.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nexus 5 -> Lumia 830

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, Nexus 5 je hodne vzdaleny co se foceni tyce a na 830 nema, dale Nexus 5 znatelne ztraci ve vydrzi baterie a ma dost tiche sluchatko i odposlech.
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Nexus 5 -> Lumia 830

Příspěvek od Jarko »

Nexus 5 sice nerobi zle fotky, ale tie problemy s Autofocusom, priam OTRASNA kvalita zvuku pri nahravani videa, nehovoriac o tom, ze na koncerte si nahrate akurat tak video, pretoze zvuk je len same chrapcanie a praskanie => totalne nepouzitelne.

Je potom lepsia volba Lumia 930?

Pri L830 ma mierne mrzi pouzity chipset + RAM, nie koli systemu, ale aplikaciam do buducna.

Hry nehram. Priorita je skor fotak, kvalitny zvukovy vystup, kvalita signalu resp rychlost fixu GPS.

J.
Jarko
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 05, 2015 8:51
Zařízení: Google Nexus 5

Nexus 5 -> Lumia 830 alebo 930?

Příspěvek od Jarko »

Takze do vyberu som zaradil aj Lumiu 930. Zajtra idem pozriet jednu od ruky.

Na co konkretne by som sa pri kupe mal zamerat?

Cital som tu na fore, ze vlnenie displeja pri zapnutom EDGE (2G) robi na kazdej L930 takze to asi nebudem riesit (terajsi Nexus 5 v meste zvlada skoro vsade LTE).

Ake su najcastejsie vady/poruchy, ktore je mozne uz pri prvom zapnuti nejakym sposobom odhalit? Nebudem sa pri kupe ponahlat, ak sa mi nebude pozdavat tak ju proste nevezmem.

J.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů