nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

Dobrý den,
jsem vlastníkem S5, vlastně jsem byl než mi ho kolega omylem shodil ze stolu a bohužel nepřežil. :(
prosím o radu zda koupit znova S5 ? láká mě také Z3 ? či Note 4 a jako poslední asi pro velkou změnu Iphone 6 či Iphone 6 plus.
cena nehraje až takovou roli bude to na firmu a mám celkem volnou ruku.
dělám stavebního technika takže emaily, internet, fota po stavbách ale i doma malé mimčo, dokumenty word, excel, občas nějaké hry pro zkrácení doby, .....
díky předem za jakýkoliv názor.
Zdraví Jeník
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od mike-biker »

To je asi stejně smysluplná otázka, jako když nám oznámíš, že jsi prodal škodu Octavii a co si máš koupit?
Byl jsi spokojen? Kup si ho znovu. Chceš menší? Kup S5 Mini. Chceš větší? Kup Note 4.
Chceš změnu? Kup iPhone.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od biscuit84 »

Tvojim poziadavkam vyhovuju vsetky uvedene. Akurat bacha na Z3, znamy ju ma a je extremne nachylna na poskriabanie. Takze si bud pories nejake kvalitne puzdro alebo sa obhliadni po niecom inom. Inak ja osobne uz Samsung a HTC nechcem ani vidiet. Skor ti doporucim G3 alebo siahni po nejakej Cine. Teraz mam Huawei Honor 6 a Xiaomi Redmi a clovek z nich dostane viac muziky za polovicnu cenu ako podobne zariadenia od Samsungu. No a pokial nemas problem s peniazmi, tak kludne ber iPhone 6+. Lenze tiez si davaj bacha na poskriabanie...
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

Díky diky.
Láká mě note 4, možná ale pro změnu Apple 6 nebo 6+.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Blooddrunk »

Zkus napsat nějaké větší požadavky co od telefonu čekáš.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Davedroid »

Ahoj, něco podobného jsem řešil a vlastně teď asi budu řešit zas:-) Měl jsem i S5, i iPh 6, i 6plus, teď mám Note 4.
Za mne nejlepší telefon, co jsem kdy měl iPhone 6plus. Superově plynulý iOS. Bez jedine chybičky (subjektivně, ten co jsem měl:-) Nejdříve jsem měl 6tku, ale jakmile jsem jednou zkusil plusko, už jsem nechtěl nikdy nic menšího. Jednak ten displej je bomba. Pak má i iOS pluska některé fičurky navíc např.v landskape řežimu.
Note 4 je momentálně asi to nejlepší s androidem, ale moc mě neba, jak neplynulé prostředí to je. Pak se občas telefon zamyslí se signálem a pod. Jinak iPhone 6plus a Note 4 oba mají dnes podle mne nejlepší foťáky (pro ty kdo fotí automatem, cvakaj momentky a nechtějí ručně ladit:-) 6 Plusko má foťák určitě rychlejší. A pak oba tel. mají vynikající výdř baterky. Za mne 6Plus (vrátím se k němu asi, jen počkám chvilku, ať to doma rozchodí:-) a pokud si chceš dál hrát s androidem, tak Note 4.
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

díky moc, to je asi to Nej co jsem potřeboval slyšet, zkušenost a názor někoho kdo je měl.

note 4 mě láká kvůli tužce a celkově tím jak jsem měl S5.

ale právě ta změna vyzkoušení něčeho nového mě láká Iphone 6 a je pravda že asi radši větší :) čili plusko.

jediné čeho se u Iphonu bojím je to že hodně stahuji fotky ze zrcadlovky a hážu je do telefonu, hodně používám dokumentů a stahuji je do PC a bojím se té komunikace s okolím. poradíte někdo zda to je opravdu tak špatné nebo se to už zlepšilo a jde to nějak snáze?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od steelspace »

Je to furt špatné. Nestandardní kabely a bez iTunes nic nezkopíruješ.
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

tak to vidím že to vyhraje Note4 :))
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od uni »

Honzik.Bares: Prosím tě, to se lidově jmenuje stylus a odborně větvička, žádná tužka proboha:) Jinak co ti jiného poradit než Note 4?
steelspace: Něco, co koluje mezi lidmi v počtu 100 milionů je nestandardní? A i kdyby, redukce z "DX" na MicroUSB za pade? Kvůli tomu vyjmout z výběru iVeci? Dost pošahaná logika. iTunes je jen jedna možnost, jak zařízení naplnit obsahem a to jen pokud chceš využít iTunes knihovnu, pokud nikoli, můžeš se na celé iTunes... (vyjma Appstore, iTunes U logicky). Nešiř pls bludy.
Ad fotky do iVěci, no problemo, můžeš koupit Apple redukci Lightning-SD nebo Lightning-USB A samička (tedy prakticky USB Host/OTG) a přetahovat dle libosti. Nebo další možností je přenosný (s aku) WiFi přístupový bod s slotem na SD nebo USB A samička. Nenech se děsit neznalými;-)
Otázka komunikace s okolím, takový to "lidově" nejjednodušší, USB UMS je dnes bohužel u těchto placek téměř všude pasé (Android a BB jej ale umí), USB MTP aby ses aspoň nějak dostal k datům po kabelu z Windows a nějak z Linuxu iVěci neumožňují (v základu), tedy pokud potřebuješ fungovat jako "přenosný disk", není iOS přímo ideál. Ale upřímně, komu jsem kdy naposledy něco kopíroval přes USB, když to prostě hodíš na mail nebo na vzdálené úložiště že.... Nicméně nevím co máš na mysli zlepšilo, ano zlepšilo, lepší dostupnost netu, datových úložišť, služeb,....
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Davedroid »

Honzik.Bares: Používal jsem Iphone na dokumenty, často jsem přesouval soubory z PC do iPhonu a zpět, nebo si stahoval videa nebo kopíroval videa z PC do tel a opačně a vše OK. Jediný rozdíl je, že místo , aby se mi otevřel průzkumník a přesouval jsem soubory jako na flashku, tak se mi otevřely iTunes a soubory jsem stejně jako na flashku přesouval do složky aplikací, do konkrétní aplikace, která se pak chová stejně jako složka na flashce. Na dokumenty jsem měl staženou aplikace Goodreader na videa tuším AVPlayer. Jediný rozdíl pak byl v tom, že když ti přijde soubor mailem, můžeš si vybrat v jaké aplikaci soubor otevřeš. Když dáš goodreader , pak budeš mít všechny soubory v goodreader. Tam můžeš jakkoliv vytvářet složky, spravovat složky, přesouvat složky. Když se píchneš do PC tak tam kopírovat souory z PC a opačně. Ono i z pohledu bezpečnosti je lépe, že si nemohou libovolně všechny aplikace "sahat" pro jakákoliv data v telefonu jako je to u androidu.
Druhý rozdíl pak je, že když chceš posílat maily z několika takovými různými soubory, tak vlezeš zase do té aplikace a zvolíš , se kterými soubory chceš pracovat, můžeš vybrat různé xls doc powerpoint a následně vybereš, že je chceš odeslat.
Dokonce se mi tak lépe a rychleji pracovalo, než když jsem v mailu na androidu dal přiložit soubor a následně jsem hledal cestu, kde soubor vlastně mám uložený.
Za celou dobu jsem našel jediné dvě teoretická (ne)omezení (ted u jailbrakoveného originál iOS), která osobně mne nijak neomezovala -
1/ pokud chceš odpovědět na mail a přiložit přílohu, tak to přímo nejde. Řešil jsem, že jsem poslal nový email nebo si dal odpovědět, zkopíroval si text, a pak jej vložil do toho nového mailu, ke kterému jsem přikládal přílohy.
2/ pokud budeš chtít používat iPhone jako flashku. Tzn připojit stáhnout soubor u svého PC není problém, ale když pak budeš chtít obejít 5 kolegů a každému připojit přes kabel tel. a stáhnout k němu soubor, tak to bez iTunes nejde.
...ale je jednodušší poslat mail nebo lze sdílet přes wifi, zase jsou na to aplikace.

Na druhou stranu skvěle rychlé prostředí, super plynulost, na žádný telefon jsem si nikdy tak nenavykl a tak rychle intuitivně následně neovládal jako iPhone. Když jsem pak volal do toho dopisoval mail, upravil dokument, přiložil plus si dohledal něco na netu, nakopíroval do mailu a odeslal a to vše během chvilky. S žádným jiným tel.jsem to nedokázal tak pohodově a rychle jako s iPhonem. Ale může to být subjektivní, že mi to sedí.
Nikdy jsem nenarazil na omezení, že "nesu soubor v telefonu a teď se k někomu chci píchnout a nakopírovat mu to do PC"Nikdy jsem to nepotřeboval ani na Note 4.
Takže za mne ano teoreticky Note 4 nemá žádné omezení a cokoliv si vymyslím půjde, ale u mne výrazně převažuje rychlost, spolehlivost, intuitivnost, ovladatelnost iPhone a ono teoretické omezení mne v praxi nikdy nepotkalo.

Ono stačí vyzkoušet už jen takové detaily jako automatická regulace jasu u Iphonu vžy akorát u Smsugu se displej "občas hledá" někdy moc tmavý, pak mi někdy v místnosti až dost světlý. Nebo otisk prstu na iPhonu funguje tak suprově, že nikdo z mých známých a kolegů si ani nevšimnul, že při běžném zmáčknutí home tlačítka se telefon vlastně odemyká přes otisk. Protože ta rychlost a spolehlivost je stejná jako jen zmáčknout home button. U Note to bylo tak 50% úspěch a ještě se musí přejet prstem ne jen zmáčknout.

PS: doporučuji zajít někam do Apple storu a nechat si to od kluků ukázat. Např.v Alze byli šikovní a vždy mi rychle poradili, ukázali vhodnou aplikaci. Když pak vidíš, jak jednoduše a rychle lze vše vyřešit, osaháš si iOS...no sám se rozhodneš.
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

Vynikající rady a informace. Děkuji.
Ještě když iPhone tak 6 či 6plus?

Někde docela čtu dost kritiku na tu 6plus.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od mike-biker »

Já mám iPhone 6 Plus a lepší telefon jsem ještě nikdy neměl. Výdrž MINIMÁLNĚ dva dny, při masakrálním použití zcela hravě více jak den. Perfektní foťák, stabilní - nic není potřeba přeinstalovávat, restartovat atd.
Je to spíše o systémech - byl jsi spokojen s Androidem? Jdi do něj zas. Láká tě něco jiného? Zkus iPhone.
S trochou nadsázky - Android je větší svoboda, otevřenost, samozřejmě na úkor nestability a nutnosti většího nároku na paměti a baterku.
IOS je uzavřený, dost věcí se dělá jinak než na Androidu. Je bezpečnější, stabilnější a promakanější. Ale Android se za pár let určitě zlepšil, já jsem mu však na chuť nepřišel. Pořídil jsem si i MacBook Pro a tím jsem se odřízl od Windows a zcela přešel k APPLE. 8-).
Nejsem zarytý příznivec typu APPLE je vše, Microsoft je špatný. Prostě jsem si vybral a jsem více než spokojen.

Ještě k telefonům. Velikostí jsou +- stejné, výdrž bude mít rozhodně lepší iPhone 6 Plus. Výhodou pro mne je i integrovaná paměť - mám 128GB a neřeším nějakou nespolehlivou kartu.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od uni »

No ono je otázka, na kolik se s Androidem přes ten TW vůbec setkal... Co je na iP6+ proti iP6 kritizováno? Doufám že ne velikost..
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

vy mi dávate, fakt nevím.... :(

je pravda že právě hodně fotím zrcadlovkou a pak stahuji přes PC fotky do mobilu tam a zpět,
dokumenty mám uloženy na uložisti od googlu tak dejte tomu to by se také dalo u Applu řešit.

ale právě i to když Vám chce někdo něco poslat či vy někomu? je to problém? přes bluethotot nebo?
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od biscuit84 »

Pokial máš fotky uložené na akomkoľvek Cloude, tak nemáš problém, iPhone podporuje ako Google, tak Dropbox a ďalšie úložiska. Ďalej je už zbytočne sa rozpisovať, pretože všetko to už dopodrobna rozobrali Davedroid a mike-biker nadomnou. Vydrž Pluska je fakt brutálna :) pri maximálnej zaťaží (navigácia, fotak, videá) mi v pohode dá 2.5 dňa. Fotak je tiež o level vyšší než na menšej "šestke".
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od M.BoBo »

To má iP6+ opravdu tak velkou výdrž, nebo porovnáváte s předchozí 5s?

Opravdu mě to zajímá, já zatím největší výdrž zažil u Note2, kde jsem opravdu mohl telefon používat celý den a vydržel. V práci mám skoro pořád zapnutý (současné 5S neustále na nabíječce u PC).

Zajímalo kolik hodin zvládne mít 6+ zapnutý displej, jestli někdo mohl poměřit...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od uni »

No zapnutý displej, na jaký jas u AMOLEDu jaké barevné schéma. To dost hýbe hodnotou. Mě např. Lenovo na 6" honí výdrž totálně sprasenou automatikou, která se více méně nepustí nad 20% jasu, což je až na nervy lezoucí.
V lokální práci s fotkami u iPhone nevidím jediný problém. Jak jsem psal, do Lightingu připojíš čtečku nebo přímo foťák, iOS má pak mnoho na fotografii zaměřených aplikací, které nemají jinde v mobilním segmentu konkurenci. I přímo Apple se fotografiím věnuje v systémové aplikaci více než na úrovni "galerie". Ale to je jen o SW, nahraješ co potřebuješ. Ale tady mě dost mate, že není tématem spíše tablet, což je spíše formát pro fotky, než mobil....
Honzik.Bares
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 19, 2015 21:23
Zařízení: Galaxy S5

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od Honzik.Bares »

tablet mám, mám Sony Z2, takže tam spokojenost :)

ale je pravda že asi pro tu změnu zkusím Iphone.
přeci jenom už jak dlouho od S2, přes S3, S4 a nyní S5 jedu v Androidu a asi to chce tu změnu no :)

snad se s tím nějak popasuji :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

nejlepší telefon ( nahradit S5 ) ?

Příspěvek od uni »

Opakuji, na kolik jsi jel v Androidu a na kolik v TW:) Kde je hodně věcí společných nezávisle na systému (Android, WM, Bada, Java, Tizen, prostě Samsungový vendor lock).
Více méně, co je Androidí, umí UMS, ten ale Samsung vypíná, tedy u iOS o něj nepřijdeš. Horní lišta, tu ale ostatní obšlehli. Swipe klávesnice, iOS také umí. 3rd aplikace jsou vůbec více méně nezávislé na systému. USB Host iOS také umí, není Androidí specifikum. Takže tu máme možnost úpravy (miriáda shellů). Toho jsi vužíval nebo jsi byl na základním, tedy TW a ostatní se tě nedotkly? Jiné ROMky, ano, tady se s iOS nechytneš, ale využil jsi toho vůbec na Androidu, rootoval, otevíral zaváděče, alternativní CM OS,....?
Více méně mi z toho vychází snad jediná věc. Že nebudeš spravovat soubory přes souborového manažera centrálně, ale skrze dané aplikace. V tomto pak iOS 8 přináší nějaké změny (k lepšímu:) ).
Navíc sám sis docela podkopal jednu z hlavních deviz stejných OS, zde výrobce, Samsungový Side (nebo jak se to jmenuje), tedy provázání zařízení tablet-telefon. S5ka to umí, Sony proti tomu samozřejmě ne. Ale i tak je samozřejmě lepší Android-Android nebo ještě více iOS-iOS, nikde ale není psáno, že ti Tab Z2 nespadl na zem, čím nahradit....:D
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů