Velké dilema, odchod z iOS?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

Jestli sneses vel. 5' a jak jsi rikal nepotrebujes megarozliseni ve fotkach, tak urcite jeste vyzkousej HTC M8. Vydrz bombova a rekl bych mozna nejsviznejsi android s nadstavbou. A mozna jeden z nejlepsich displeju. Plus suprovy stereo repraky.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od chmeldas »

Hodně krátkozraký názor. :D
Ghost_dragon
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 24, 2012 12:51
Zařízení: Google Pixel 2 XL

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Ghost_dragon »

Já bych tedy do Lumie už nešel. Vyzkoušel jsem všechny možné systémy a telefony (z posledních L 930, Note 4, S5, Lg G3 atd...) a rád si vždy vrátím k iPhonu. Doporučím - kup si iPhone 6 a budeš spokojený.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od PetrCBR »

Ja bych asi neprechazel, ale to je muj osobni nazor .... ja jsem se nechal 'zlakat' nekteryma featurama WP, ktere uz v nem nejsou a pomerne vazne zvazuju navrat k iOS. Samozrejme pokud si chces vyzkouset jine systemy jestli ti budou sedet, tak si porid nejake levnejsi zarizeni a zkus s nim byt nejaky ten den/tyden.
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

IP6 se mi líbi, proti je už takové znuděnost bych řekl ze systému a baterka hlavně :/. Jestli mi bude dělat co na 4 a 5...jdu ven, mám 25%, je kolem 0 stupňů a telefon zdechne... Výběr se zúžil na Z3C (naživo jsem ji neviděl, v T-mobilu bohužel neměli) a nějaké LG (displej byl o moc lepší než u Z1, kterou měli na prodejně), ale už je na mě sakra asi velký. Musím jít asi někam do neznačkové prodejny, kde budou mít telefony zapnuté a pohrát si trochu s op systémy. Sakra, když tak přemýšlím, skočím teď asi do auta a pojedu do OL se někam mrknout :)
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Blooddrunk »

Z3 mají v Datartu v Olympii a také G3. Pokud jsi tedy myslel Olomouc. Btw. lg má nejlepší displej na trhu
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

No resil jsem neco podobneho, Mel jsem vsechny iPhone krom 1 a 2 a naposledy 6 pak 6 plus. Prechazel jsem jen, ze jsem chtel nejakou zmenu. Vice mene mne uz nebavilo, ze mi vlastne nic neschazi, ze nemusim cist diskuze, co je lepsi, co kdy vyjde atd :-))) Tak jsem presel na Note 4. pred tim v lete mel Nexus 5 a SGS5. Chvili i Zetkove Sony a HTC M8. Je pravda, ze nic nebylo tak plynule a rychle jako iPhone. Sem tam cosi skobrtne, sem tam animace prechodu neni uplne plynula, sem tam se hlti RAMka, ale ono se to nejak popere. Ale zase mam zmenu, muzu neco stelovat a fotky a vydrz super:-) Musim ale rict, ze u iP6 a u 6plusko vynikajici. V podstate bylo 6plusko asi nejlepsi, co jsem kdy mel. Dneska jsem se bavil s kamaradem, co mel uz Android 5 a docela potvrzoval, ze jak to hlti RAMku, tak se mirne zpomaluje. Kdyz ctu jak je na tom s vydrzi L930 (byt ti tu lidi napisou, ze s vydrzi nemaji problem) tak taky nic moc. Asi jako iPhone 5S. No a L830 ma jak se zda dost detskych nemoci.
Tak opravdu osahej Z3C, ale vazne pouvazuj jestli nezustat u iOS a 6. Pokud ti nevadi cena tak iPh6 o dost lepsi vydrz krasny telefon a vse funguje bez sebemensiho problemu. Na druhou strnu Z3C te bude bavit, ze mas neco jineho noveho;-)
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Zaklinac »

Davedroid: So všetkým súhlasím, ale L930 má rozhodne OVEĽA lepšiu výdrž batérie ako iP 5S.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

...uznavam, ze s L930 nemam osobni zkusenost, nemohu potvrdit, jen jsem procital fora a recenze.
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Díky za obsáhlej koment. Tak jsem byl v OL, podíval se na všechny telefony a nejvíc se mi líbil fakt LG G3, displej je super prostředí se mi líbí víc než u Z3C. Ale je na mě už velkej. Sakra, proč se nedělá plnohodnotná zmenšenina G3? :) Obešel jsem 3 obchody, ale v prvním (OC Haná) byl prodejce, kterej fakt věděl a měl zájem se bavit. A potvrdil mi v podstatě to, co tu říkáte. LG3 nejlepší displej, supr telefon, ale fakt velkej. ZC3 parametrově i výdrží nejlepší, prý plné běžné užívání 2 dny, ale po 10 min jsme došli k tomu, ať neměním jabko, stabilita, rychlost, nemožnost zavirovat atd, jakýkoliv Android, že se zpomalí časem. Že podobné dilema řešilo spousta jeho známých a zákazníků a pak se stejně vrátili k IP6. Takže nejspíš zůstanu ( i když mi Z3C pořád vrtá hlavou a stve mě dobrej displej a nové hezké prostředí G3), ale obávám se trochu baterky IP6. Fakt mi vydrží při běžném - celkem častém používání celý den? Od 7:30 cca do třeba 22h bez nabíjení?
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Blooddrunk »

Kamaráde, jestli ti borec řekl, že Android se dá zavirovat, tak to byl nepochybně moc "kvalitní" prodejce. O tom také svědčí to, že se nesnažil prodat, ale pokecat si...
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od JuaNex »

Pridam moju skusenost. Pred dvomi rokmi som presiel z iOS k androidu. Najskor Galaxy S3 a potom Galaxy S4. A nikdy by som sa za danych okolnosti nevratil k iOS. Proste nevidim jediny dovod na to. Stabilita? Nieje najmensi problem. Spomalovanie po case? U mna nehrozi. Moznosti pouzivania? Absolutne na inej urovni.

Ano viem si telefon ponastavovat tak aby mi siel bez najmensieho problemu, ale aj druhy telefon co mam len na sportovanie a ako zalozny (lacny SONY Xperia E3) slape bez problemov a ten mam prakticky s nastaveniami od vyrobcu.

Osobne by som sa k iOS nevratil.
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Mám dost podobné dilema!! Vlastním Apple od 3GS, nyní mám 5S 16gb. V posledni době mne Apple trošku štve - 6ky mi přijdou už ne tak originální jako dřívější modely, iOS 8 mi přijde katastrofa -> nedodělaný, apps bugují. A limituje mně baterie a uložiště 16gb.
Díval jsem se na sony z3c, ten se mi líbí asi nejvíc - vodotěsnost, design, prostředí, vydrž a vychytávka nezhasnutí displeje když držím telefon.
Je pro mne priorita výdrž baterky -> aspoň celý den při velkém využití, top foťák / jsem fotograf / ale hlavně rychlý a stabilní systém třeba i za rok... neříkám, že bych do 6ky nebo + nešel, ale dávat 20-22tis když vim, že dnešní founy jsou tak na dva roky i skrz podporu sw, to se mi fakt dát nechce

Androiďáci - který výrobce má nej vyladěný os a podporu? Nexus..?
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od marcoama »

Cisty Android je dnes nejen na Nexu, ale treba i na Samsungu Galaxy, nebo HTCKU. Pak uz jen dle pozadavku na fotoaparat, pamet, design.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od JirkaTom »

Co takhle Nexus 6 ? http://www.czc.cz/motorola-nexus-6-32gb ... 65/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: Kdyby měl WP8.1, okamžitě ho kupuji...
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Nexus jsem teď viděl na CESu... :-)
Bral bych něco do 5-5,3 palce. Jsem na vozíku a 6p padlo by se mi špatně drželo v jedné ruce se spuštěnou navi:-D ale o to asi tak nejde. Jako spíš o rychlost. Švagr má S4 mini a je to pomalý krám.. Neodsuzuju ani WP - naopak! Libi se mi Lumie 930, ale absenci glance screenu neprekousnu.
Spíš mně zajímá pohled někoho kdo má delší zkušenost s novějším androidem i ios pro srovnání.

EDIT: a nejvíc mně u 5S štve výdrž https://imageshack.com/i/id8VpMdqj
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Blooddrunk »

Popravdě, já byl vždy unesen z Applu a hlavně z iPhone a také jsem skoro všechny modely měl. Nicméně teď mám LG G2 a když jsem k ní přišel, tak jsem jí bral jen jako přechodné zařízení než se zas vezmu iPhone. Nicméně mám obavu, že se tak nestane. Když si člověk s tím androidem trochu vyhraje, nahraje romku co mu sedí, přizpůsobí a trochu se o ten systém stará, tak to není vůbec k zahození a do toho velký displej na který se zvyká opravdu jednoduše. Takže asi tak. Jinak za mě nějaká Zetkova Xperia od dvojky nahoru, lg g2 a výše a taky nexus.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Mizlerek007 »

kamarád má Sony Xperia Z3 a teda ten foták je žalostnej, na automatiku to fotí jak lumia 1320, docela koukal na rozdíl proti lumii 1520 a hodně jsem ho nahlodal že zařízení vymění... pokud je pro tebe zásadní glance screen, tak zkus Lumiu 830, nejní to high end, ale rozdíl tam nepoznáš... jinak za sebe ti doporučím 1520, na 6" si zvykneš za hodinu používání a i jednou rukou se to naučíš ovládat...LG má krásnej displej a poměrně je i solidně odladěné prostředí, ale musíš si ozkoušet sčím se ti bude dobře pracovat.. znám lidi co přecházeli z iOS na droid i WP a každej řekne něco jinýho, každýmu sedne něco, pokud se chceš v telefonu věčně hrabat a hnát se za nějakou funkčností atd, tak droid je jasná volba, pokud chceš plně funkční tel, bez nějakýho přehrávání ROMek atd, tak WP ... já ze symbianu šel na Android a s příchodem WP jsem na něm zakotvil, když mě omrzel, tak jsem šel do SGS4, SGS5 a LG G2 ale pořád to prostě nebylo ono a rád jsem se vrátil na WP s kterým jsem prostě spokojenej, ale 100lidí 100chutí
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od hudyss »

Já tedy někdy nechápu, jak někdo kdo neměl Lumii řekne, že by absenci GS nepřekousl. Já měl Lumií několik a teď na 930 mi nějak nevadí, že nemá GS. A vždy jsem se velmi rád od androidu vrátil k WP.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tslany »

Ohledně velkých Xperií, Z2 má lepší foťák jak Z3.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 82 hostů