Velké dilema, odchod z iOS?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od JuaNex »

Podla mna je od GS lepsia obycajna RGB LED. Na viacero udalosti si nastavim farbu aku chcem aj frekvenciu blikania a potom uz z dialky ked pridem vidim ci mam ist vobec telefonu. V praci ked mi lezi na stole alebo doma v izbe v docku. Pri viacerich udalostiach preblikuju kludne aj 3 farby. Je to velmi efektivne a nemusim mat telefon ani v dosahu. Na noc ked spim ma aplikacia off hours a signalizuje az rano.
Je to pre niekoho mozno drobnost, no pre mna zasadna vec co telefon musi mat.
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Díky! Pro mně osobně je upřímně WP mnohem více sympatický než android -> připomíná trochu iOS a myslím, že to ještě rozjede. Navíc jak zde už zaznělo, nechce se mi ladit systém, ROM atd. Tohle období mám už za sebou :-)
Tím ale nechci androidy hanit. Pokud je výrobce, který má systém tak odladěný, že i za rok poběží jako nový tak do něj půjdu!!:-))

U WP mi vadí ty notifikace. Jasné, člověk si zvykne... Ale když jsem do teď viděl v práci u PC na uzamčené obrazovce, že mi přišla sms nebo dokonce jeji náhled... Tak proč dávat 13-15k za telefon a dělat ústupky.

Na druhou stranu je pro mně opravdu prioritní vydrž baterie, výkon, plynulost a top foťák, které Lumie bezesporu mají. Moct si tak nejaký WP na den, dva půjčit.. To by se hned lépe rozhodovalo:-D
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od stm01 »

Doporučil bych L930 nebo L830. Má L1520 už je velká. Z androidu potom Z3C, ten má kolega a vypadá velmi slušně po všech stránkách a bonus IP na prach a vodu. :)
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od peter34 »

Aby som ten výber trochu sťažil :) tak by som do výberu zahrnul aj BlackBerry Z30.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tslany »

Lumia 830, Sony Z2, a nebo v případě touhy po menším telefonu Z3C, všechny si ošahat, porovnat v rukách, a vybrat. Nebo počkat na "iPhone 6S Mini"
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Tslany - hmm jestli takový iphone vyjde...:-D ale nějak se mi nechce dávat 20k když vím jak to mají nastavené a člověk si stejně za dva roky koupí nový. A 16gb verze je pro mně passé - už bych do téhle verze nikdy nešel.

Peter34 - toho jsem se bál :-D BB moc neznám, ale asi budou mít něco do sebe. Jen si nejsem jistý jestli nejsou jen pro "vyvolené"....


U té L830, jaká je u ní výdrž a je o moc horší než 930?
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Blooddrunk »

Když zde projdeš fórum, tak zde někdo pěstoval jeho test výdrže přes celý den a popisoval také co a jaké aplikace používal. Mám pocit, že s trochou šetření a soustředění se na výdrž baterky na konci dne končil s 60%, což je slušné
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Mizlerek007 »

tohle je taky jeden z důvodu proč jsem na WP, protože nějaká hnaní za výdrží jeden den to bych ten telefon zahodil... na výdrž je pecka 1320, tak mi vydržela 4-5 dní... u nynější 1520 je to cca 3 někdy 4dny... když někde dlouho čekám a hraju nějakou tu volovinu, tak je to pořád 2celé dny... SGS3 po androidu 4.3 dala sotva den běžnýho použití bez her atd, SGS4 o něco lepší, ale stejně každej den nabíjení o SGS5 ani nemluvě...
Uživatelský avatar
vykouk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 22, 2013 17:54
Zařízení: Lumia 1520

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od vykouk »

No, tak ja ji mam taky a při mém pracovním nasazení, tzn. Hovory, emaily, upominky, absolutně bez hraní her nebo hudby mi L1520 večer vykazuje cca 30%, takže 2 dny nedám.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

Psal jsi, ze se ti moc libila LG G3, jen ze je uz moc velka. Velikost je realitvni, pamatuji si, ze kdysi pro mne bylo nemyslitelne velkych 4,7´. Letos jsem prechazel z iPh6 na 6Plus a od te doby uz jen vetsi telefony.Momentalne Note 4. Na velikost, si clovek zvykne za chvilicku a zpet uz nechce. Ale hlavne LG G3 ma nejlepe vyuzity predni panel. Nejvice % zbira samotny displej. Tzn.napr. kdyz porovnas Z3, Z2 a LG G3, tak budou stejne velke, ale displej ma G3 nejvetsi 5,5.A pokud si nejsi jisty prechodem a budes se jako ja v minulosti stejne pak vracet k iOS vem iPh 6. Baterky se tam bat nemusis, je vyrazne lepsi nez 5S. Kdyz vezmes LG G3 budes nadseny z moznosti. Vice oken na obrazovce, dalkove ovladani TV a ruzne dalsi moznosti. Bude te to bavit:-) Vel.po 2 dnech nebudes uz resit.
PS: dokonce taky s G3 kokentuju. Nebo pockam na G4 :-)
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Mizlerek007 »

vykouk píše:No, tak ja ji mam taky a při mém pracovním nasazení, tzn. Hovory, emaily, upominky, absolutně bez hraní her nebo hudby mi L1520 večer vykazuje cca 30%, takže 2 dny nedám.
já denně vyřídím cca 10-20hovoru, několik sms, 2-3upomínky, facebook ... sem tam skočí kalendář atd, glance na náhled, nějaká ta záchodová hra, pořád to mám v ruce ohledně hodin a počasí, protože se pohybuju při práci venku, takže internet jede na plno ale je pravda že večer jsem v režimu letadlo cca od 23:30 do 5:50 a dnes doba od posledního nabití 3dny a 11hodin... snad se mi to nikdy nepodařilo ani hraním oddělat za den :D
Uživatelský avatar
vykouk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 22, 2013 17:54
Zařízení: Lumia 1520

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od vykouk »

Tak pak mam nekde problém :-/
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

Hosi, pise, ze mu LG G3 prijde uz moc velka a vy tu rozebirate L1520, pokud neda G3 pro velikost, tak je diskuze nad L1520 bezpredmetna. Stejne tak nenabizim Note nabo Nexus 6 ;-)
Apache
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 06, 2015 11:01
Zařízení: Nokia Lumia 830

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Apache »

Nokia L830 - Včera jsem jí odpojil z nabíječky v 8:00 se 100%, celý den na wi-fi krom několika hodin venku se zapnutým 4G, cca hodina volání, řekl bych tak hodina a půl hraní, 20 minut navigace, nonstop zaplé GS, velice časté procházení netu, focení, skype, používání XONE SmartGlass, dnes dopoledne obdobné využití a ve 2 odpoledne jsem jí připojil na nabíječku s nějakejma 10%.
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Apache - Wow! A máš nejaké srovnání s ostatními telefony high endy ostatních značek??
Myslím rychlost, focení..


Davedroid - no ono tady asi došlo trošku k záměně - původní příspěvek psal nekdo jiný a já jsem se poté připojil, jelikož řeším obdobné dilema :-)

Ale faktem je, že potrebuju využívat tel v jedné ruce kvůli voziku a 6" už by bylo asi nereálné. :roll:
Apache
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 06, 2015 11:01
Zařízení: Nokia Lumia 830

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Apache »

Nemám, předtím jsem měl naprostý low-end a navíc takovéto využití je pro mě naprosto nadstandardní - zapříčiněné tím, že mám telefon čerstvě, tak ho nedávám z ruky a navíc je zkoušové a spousta volného času :-D. Takže jsem se o výdrž nikdy moc nezajímal, abych jí s někým porovnával...

Edit: Teď jsem si všiml dovětku, že tě zajímá srovnání v jiných oblastech - opět, nemůžu sloužit.
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Tak ja se definitivne rozhodnul pro Xperii Z3C, rozhodla baterka a individualizace systemu (lehka znudenost z ios po x letech). Pokud by nebyhovovala, veme si ji pritelkyne a vratim se k ip a to 6. Jdu objednat - v zelene barve ;)
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

Tommino - tak dej pak vědět zda jsi spokojen a jaké máš pocity a recenzi:-))
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Urcite, dojde mi asi az ct/pa
tomina666
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 13, 2014 15:40
Zařízení: iPhone 5S

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od tomina666 »

OK!!;-)
Jinak včera jsem držel v ruce 5,5" Lenovo kamaráda a v poho v jedné ruce, takže se třeba snad výběr rozšíří :-D
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů