Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
jakub.prouza
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Galaxy S6

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od jakub.prouza »

Obracím se tady na vás s žádostí o radu... vybírám si tablet. Použití do občas do školy na nějaké zápisky, spíš ale povětšinou jen brouzdání po internetu, občas nějaký film a tak. Rozhoduji se mezi výše uvedenýma. Oba v 32Gb verzi. Vím, že Asus měl problémy se stylusem, které jsou ale doma řešitelné. Lenovo zase nabízí 3G modem, který ale doma mám USB. Co je pro mě hlavní, tak je kvalita zpracování a výdrž baterie. Moc rozdílů mezi nima není, ale jsem zaseknutý ve výběru a nemůžu se rozhodnout :D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od JirkaTom »

Z hlediska výdrže a praktičnosti, pokud to má být mobilní (8 palců, 10 už je moc) uvážil bych i toto:
http://www.alza.cz/lenovo-yoga-tablet-2 ... 289011.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Má to vše, co je potřeba...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od qwerty »

Tazko povedat, rozdiely su minimalne. Miix je tensi, aj na prvy pohlad lepsie vyzera, ma Win tlacitko vpredu, co sa mi zda praktickejsie, Vivo ho ma zboku. Oba nemaju HDMI, monitor ide pripojit len cez Miracast. Miix ma oleofobnu vrstvu displeja, max. jas vyssi, minimalny je tiez vyssi (v uplnej tme trochu taha oci, da sa instalovat program na upravu jasu a farieb) - cize do interieru na vecer sa viac hodi Vivotab, na denne pouzitie alebo do exterieru Miix. Oba displeje sa dost lesknu, to je zial bezny problem tabletov, vyriesi to folia. Bateria je papierovo lepsia u Asusu, ale v praxi to bude podobné (7-8 hod browsovania cez Wifi s min. jasom displeja). Mne sa o nieco viac paci MiiX, ale kedze predpokladam, ze ani jeden z rozdielov (stylus alebo 3G) vyslovene nepozadujes, tak kup ten, co vies zohnat lacnejsie ;)
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od dark_hood »

Skôr by som bral 64GB variant. Mám na asuse nainštalované halo: sa, kingdoms and lords, office 2013 h & s, pár malých appiek a hier a voľného miesta na disku mám len 11,7GB. Nainštaloval som ale všetky aktualizácie windowsu a disk prečistil nástrojom v systéme. To mi príde málo :/

btw: aké problémy so stylusom na asuse?
jakub.prouza
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Galaxy S6

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od jakub.prouza »

No oba jde sehnat vicemene za stejnou cenu :D akorat Asus uz trochu hure, doprodavaji se posledni kusy... 64 gb varianta se skoro sehnat ani neda...
Stylus me docela laka :D ale rikam si, ze na nejaky cmarnuti poznamky do pdf mi bude stacit i obyc kapacitni stylus.
HDMI nijak neresim, nikdy jsem nemel ani potrebu pripojit ntb, takze tak.
Se stylusem by mely byt problemy takove, ze po nejakem case prestane fungovat. Zpusobuji to pry zohybane kabely k dotykove vrstve. Staci je trochu porovnat nebo vymenit a problem je pryc. A muzu se teda zeptat na zkusenosti s Asusem a na spokojenost?:)
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od Thompson »

Určitě Miix 2.
jakub.prouza
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Galaxy S6

Asus Vivotab Note 8 nebo Lenovo Miix 2 8

Příspěvek od jakub.prouza »

Tak nakonec jsem kvuli lepsi dostupnosti koupil Miix 2 :) takze vam tu dekuju za pomoc... jedine co, hned po zapnuti na me zarilo asi 6 "mrtvych" pixelu. Uz jsem ho chtel nest zpatky, az jsem si vsiml, ze obcas, kdyz se na displeji aspon neco deje, tak sviti. Jen tak jsem zkusil obnoveni Windows, a najednou vse funguje, zadne pixely nezari... vysvetlit si to moc neumim, ale aspon ze tak :)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů