Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od catharos »

Zdravím všechny.
Chtěla bych poprosit o radu, který z těchto dvou telefonů byste si vybrali a proč.
Pročítala jsem recenze a jsou vesměs pozitivní a hlavně se ve většině píše, že iPhone 5c je vlastně 5ka v plastovém těle. Cena je nyní téměř stejná, takže to moc nerozhoduje. Spíš jestli jít do staršího ale hliníkového modelu nebo novějšího, za to ale z plastu? máte někdo tu 5c? Mě se možná i líbí více a říkám si, že třeba bude bytelnější...ikdyž já se k telefonu chovám pěkně.
Nechci ho na honění stylu, ale proto, že se mi líbí foťák, velikost, plynulost systému a to, že je s ním vtěšina lidí dlouho spokojená-
Teď mám LG L70 koupený v červnu a je to tragedie..chtěla jsem už iPhone, ale byl mi rozmluven, že je to zbytečně drahý apod.. a tak jsem si řekla, že teda hooodně ušetřím a snad mi to bude stačit..a ono mi to nestačí (paměť 4GB na aplikace je secsakra málo, navíc má úplně příšerný fo´ták, který má i problém zaostřit a já fotím dost - třeba přírodu) a ten iPhone stejně chci - dobrý foták, plynulost systému a pozitivní recenze na výdrž zařízení - myšleno, že by se nemusel rozbít po záruce apod. Ale osobní zkušenost nemám.. a tak jsem vyhodila 4000 za LG k prdu

Děkuji za každý názor :)
Uživatelský avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: stř zář 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od drak21 »

Ahoj,
u techto dvou modelu jde spis o to,co se ti libi vice.Pokud se nepletu tak 5C ma vnitrnosti totozne s 5kou.Tudiz pujde jen o to co ti bude vice vyhovovat.Dle meho ,se spis poskrabe hlinik nez plast.
THrozney
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 04, 2014 8:40
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od THrozney »

Jestli o telefon dobře pečuješ a nosíš v pouzdře, tak bych bral 5tku. Je fakt hezkej, ale hned se poškrábe. 5C je plast, takže víc vydrží, ale zas nevypadá tak hezky, kort když je to lesklej plast. Nejsem si jistej co je uvnitř, ale tuším že 5C by mělo být 5S v plastovém obalu, nikoliv 5tka, ale možná se pletu.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od l0lz »

5C ma čip apple a6, takže je to ip5 v plastovom tele
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od JirkaTom »

5C umí LTE a má výkonnější baterii.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od mberdych »

Jo, Cecko umi vice LTE frekvenci a ma lehce silnejsi baterku. Osobne se me v bile libi vice nez 5/5s, ale jsem asi vyjimka. Pusobi ne ma jako klasicky iPhone.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od GreenArrow »

Taky záleží jakou barvu máš vybranou. Černé 5tce bych se vyhnul obloukem, pokud má jít o bílou, je naprosto v pohodě a upřednostnil bych ji před 5C.
EDIT: Ale zas jak píšou nade mnou, 5ka nemá LTE a já bych se třeba bez LTE už neobešel.
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od catharos »

Děkuju moc :)
Tak to mě se asi jako jedné z mála holek líbí více ten černý (5ka) :D Ani nevím proč, ale přijde mi prostě hezčí. LTE nemám ani teď na svém LG, takže cokoliv pro mě bude krok kupředu. Zase si říkám zda to LTE opravdu využiju, jsem u T-Mobilu a je pravda, že na internetu v mobilu jsem téměř 24h denně. Ale zase nemůžu říct, že bych měla nějak pomalý internet, co by mi při běhání po městě nestačil.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

iPhone 5 nebo 5C?

Příspěvek od imperator »

iphone 5 je proste krajsi hlinik je hlinik...to je asi vsetko...a pri tych cenach...by som zobral 5s - moc neusetris a rozdiel je poznat (2x rychlejsi hw, touch id, 120 fps video)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 5 nebo 5C?

Příspěvek od M.BoBo »

"chtěla jsem už iPhone, ale byl mi rozmluven, že je to zbytečně drahý" a tak si koupí mr*ku za 4 tis a pak nadává, že se seká...

Nechápu lidi, co si koupí levný Android a pak na něj nadávají a koupí iPhone. Kdybys hned koupila top android, tak budeš spokojená;)
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

iPhone 5 nebo 5C?

Příspěvek od Roberts »

Catharos: kup si ten co se ti vic libi. Mel jsem oba.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

iPhone 5 nebo 5C?

Příspěvek od Radeczek »

Pokud se ti víc líbí 5C tak ho ber, ale osobně bych se vyhnul telefonu s 8GB úložištěm!
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od JanHavlicek »

LTE mají samozřejmě oba modely - 5C i 5, oba v ČR na LTE fungují. Jenom 5C má více pásem, takže v zahraničí to může být výhoda. LTE je samozřejmě podstatný, ve velkých městech už ho mám na T-Mobilu úplně všude. Mám na stole jak 5, tak 5C tak 5S. Samozřejmě nejlepší je 5S, jednak je nejrychlejší, jednak má návykovou čtečku otisků prstů a pokud hodně fotíš, má i lepší foťák. Pokud bych chtěl ušetřit, jdu do 5C, protože se mi lépe drží v ruce, teď v zimě přijde vhod i to, že nestudí a má o něco málo silnější baterku (což je stejně fuk, furt je to málo).

Pro 5tku zase mluví na první pohled luxusnější design, nižší hmotnost a je tenčí.

Hlavně si nekupuj ty tragický 8GB verze, iPhone 5C teď skoro všude nabízí s 8GB pamětí, ty 16tky už se shání docela blbě. 8GB paměti nestačí vůbec na nic, dokonce je telefon nutné hodně promazávat, aby se do něj stáhla aktualizace.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od GreenArrow »

No tak zas dost toho ovečkářství. Čtečku otisků jsem na 6ce po týdnu vypnul. Na to, abych odemykal telefon na třetí pokus, protože to neumí rozeznat jinak nakloněný prst, fakt nemám nervy. 5tka nemá LTE pro T-mobile a O2. Funguje pouze ve vodafonu, pokud teda za poslední půl roku nepřidali podporu toho pásma i tito dva operátoři. 5C má lte pásma jako 5S, takže by mělo fungovat všude.
Pochybuju, že by 5S fotilo líp jak 6...takže co se fotáku týče, za mě je to jedna velká tragédie. Nefotí špatně, stejně jako všechny iPhony, ale když srovnám fotky 6tky a 4S, tak to velký rozdíl není a to je to mezigenerační skok 3 roky.
Za sebe bych volil 5C, nic vyššího podle mě nemá cenu. Apple přešlapuje na místě a příplatek za cokoliv novějšího se dle mě nevyplatí.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od M.BoBo »

GreenArrow: +1 ke čtečce!
Konečně někdo kdo jí taky nevynáší k nebi. Už jsem to zde jednou psal, ale ta čtečka není žádná sláva. Jiný náklon (a to to na začátku chce prsty i nakloněné), nebo trochu spocené prsty a neškrtám si.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od Roberts »

Pro mne naopak je ctecka hlavni argument proc zustavam u iP (6+).
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od M.BoBo »

Roberts: Pokud by fungovala na 100%, tak hraje prim podobně jako vodotěsnost u SONY. Takhle když se na ní nemůžeš na 100% spolehnout a radši sáhneš po 4místném PINU, tak je to k zamyšlení.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od mberdych »

Ctecka na 6+ me facha jako vino. Rekl bych tak z 20ti odemknuti jednou neprojde napoprve a to uz musim ten prst prilozit obskurne. Navic to neznamena PIN, ale jen prilozim znovu. Jeste se me nestalo, ze bych byl nucen pouzit PIN. Hlavne ze jste se panove realizovali. Nekomu to vyhovovat nemusi, ale nepiste nesmysly. Jestli jste udelali scan blbe fajn, ale samotny pruvodce napred nacte prst rovne a pak v ruznych uhlech. Nemam s ni zadny problem. Na 5s jsem to mel podobne.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od Roberts »

Ja s ni taky nemam problem. Zpet k PINu ani za nic.
Ale pokud se nepletu toto tema je 5 vs 5C.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Pořídit iPhone 5 nebo 5c?

Příspěvek od mberdych »

Na 5s jsem to mel stejne. Musel jsem ale peclive udelat inicialni nacteni.

Kazdopadne takhle to dopadne, kdyz se nekdo na WP foru zepta na jinou platformu :-)
Zamčeno

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů