Telefón z Číny?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Nahodou som narazil na stranku s velmi lacnymi cinskymi telefonmi (urcite je takych stranok milion). Pri kazdom telefone je ale napisane toto: This phone will only work with 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G: WCDMA 850/2100MHz. Co to znamena v praxi? Telefon na Slovensku nebude fungovat..? Alebo..? Vdaka za postrehy.
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Telefón z Číny?

Příspěvek od FreeFall »

Jo to bude fungovat, ale nepodporuje třeba LTE... Já osobně bych si nikdy čínský telefon nekoupil
fejfarz
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 13:30
Zařízení: Nokia Lumia 925

Telefón z Číny?

Příspěvek od fejfarz »

všechny jsou vyrobeny v Číně :-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Telefón z Číny?

Příspěvek od tslany »

Rozhodně bych se nebál telefonu z číny, fungovat bude v pohodě, volání bez problému, jen si kontroluj frekvence 3G a příp. LTE. Zpracování bezproblémové.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Telefón z Číny?

Příspěvek od mimonaut »

Já bych to určitě takhle nebagatelizoval, jsou kvalitně udělané telefony z Číny, jsou jejich mizerné čínské kopie, jsou průměrně zpracované telefony z Číny a konečně jsou naprosto tragické strojky z Číny (a těch je suverénně nejvíc)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Telefón z Číny?

Příspěvek od tslany »

Tak nepředpokládám, že někdo bude kupovat telefon pod $100 hranici, to je lepší vzít raději nějaký bazarový :-) Od $100 se to dá, od $150 je to takový nadprůměr než co dostane člověk v ČR za tu cenu, a od $200 se to může rovnat kdejakým vlajkovým lodím zavedených výrobců.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

No ono ja to chcem vlastne len "vyskusat".. skratka moj sucasny telefon ma omrzel a hladam nejaku "bombu" z ciny.. proste 8 jadier, full HD displej, 3GB RAM (ci ROM?) a podobne.. iba vyskusat, ci to stoji za prd, alebo je to naozaj super telefon za super cenu (pozeram modely okolo 250 - 300 eur, drahsie asi neexistuju :))) A ak sa neosvedci, tak ho skratka predam. Ale trochu ma zarazili tie pasma.. niekto tu prave spominal, ze si mam skontrolovat frekvencie. Prave to je to, co potrebujem vedieť - trocha ma vyplasilo to 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz. Toto su standardne frekvencie, ktore su normalne u nas pouzivane hej? A co je potom 3G? Ja som myslel, ze fungujeme na 3G (v tejto oblasti som dost mimo, tak sa radsej pytam). 3G u nas je na frekvencii 2100? Alebo akej? Narazil som aj na clanok, kde sa pise, ze Orange rozsiril pokrytie 3G siete 900MHz... dane cinske telefony uvadzaju iba 3G na 850 MHz frekvencii.. no som z toho jelen... vdaka.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

logitech píše:Největší bomba je, že neznáš rozdíl mezi ROM a RAM.
A hej, všetky frekvencie najděš na internete od tvojho provajdera a ostatných poskytovatělou
Pri smartfonoch som zvyknuty, ze sa samozrejme uvadza RAM.. akurat na tejto cinskej stranke pojem RAM nenajdes, vzdy je tam len a len ROM.. akoze je mi jasne, ze telefon ma aj ram aj rom :D Skor je to iba take konstatovanie, ze preco asi neuvadzaju ram ale iba rom... Mne ide iba o to, ci sa z neho bude dat u nas volat a vyuzivat internet v mobile v takej istej rychlosti, ako som zvyknuty :)
satir
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 03, 2014 22:29

Re: Telefón z Číny?

Příspěvek od satir »

Záleží co koupíš. Telefon může mít suprove parametry. Ale už to bude horší s čitelnosti na slunci, pozorovací úhly, baterie po roce jde do kopru, systém ne poběží tak hladce. Fotoaparát atd atd...
Ale nebál bych se větších výrobců, neuděláš chybu s xiaomi, mi4, a nebo si počkej a za pár dní si objednej one plus one.. Za šest litrů 16 a osm 64 gb tel, s našlapaným hw
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

Este som sa chcel spytat - ono kazdy android je "jazykovo univerzalny" ? Teda ak mi pride telefon, bude tam aj SK, resp. CZ jazyk? Na screenshotoch to je vzdy so vsetkymi jazykmi.. ja som sa vzdy bal toho, ze mi pride telefon a bude tam len android s čínskymi znakmi :)) Vdaka.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Telefón z Číny?

Příspěvek od mike-biker »

Hlavně se musí zapomenout na jakýkoli díl, že by snad prasklý LCD šel vyměnit.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefón z Číny?

Příspěvek od uni »

spire011: Co ti na to odpovědět. Ano, Android je "jazykově univerzální", pokud tedy není kompletní jazykový balíček součástí certifikace od Google (což tebou vysněný foun z Číny, haha), vůbec netušíš, co tam vlastně nahrají. No a pak tu máš (měl) např. Motorolu. Googlí společnost, certifikace od Google a přesto Motorola aktivně z toho vyndá např. CZ mutaci, aby fakt znepříjemnila distribuci mimo její vybrané trhy. Tak co, dalo ti to jistotu, že ten číňan bude mít CZ?

Upřímně řečeno, ono na tom až tak nezáleží. Pokud pro tebe fakt limitující, nahoď aplikaci MoreLocale 2, která nastaví pro aplikace třetích stran tebou vybranou lokalizaci, bude-li tak mít daná aplikace CZ, pojede ti v CZ i na EN OS. No a pak si najdi alternativy systémových aplikací, aby jsi je měl v CZ (kalendář, souborový manažer....já ani nějak nevím, kdy se člověk s nějakým textem v aplikaci dohromady setká, všude je to spíše o obsahu).
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

Vdaka za odpoved. Namatkovo som teraz nasiel jednu stranku, napr:
http://www.banggood.com/DOOGEE-KISSME-D ... 42573.html

Dole na stranke su urobene nejake screenshoty, medzi inymi aj z menu jazykov.. a je tu aj CZ aj SK. Tak neviem.. ci je to tam iba tak, alebo ked to pride, bude prekvapenie... :roll: Tento telefon som nasiel iba ako priklad, ale je to tak tusim pri kazdom.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Telefón z Číny?

Příspěvek od spire011 »

Tak co - bude mat SK/CZ ci nie podla vas :grin:
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Telefón z Číny?

Příspěvek od eXtenZ »

Určite bude mať CZ/SK jazyk. Ja som si objednával z číny tablet a normálne tam boli všetky jazyky. Keď si pozrieš videá niektorých čínskych mobilov/tabletov, tak na všetkých som videl CZ/SK jazyk v menu.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefón z Číny?

Příspěvek od uni »

eXtenZ: Přečetl sis tady recenzi na CZ! distribuci Op3n v Tescu? Ano, je tam čeština, ale také maďarština a angličtina... Vše pěkně dohromady, asi v rámci edukace obyvatelstva:) Takže nějaké "určitě to bude v CZ" je fakt jen předpoklad.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Telefón z Číny?

Příspěvek od eXtenZ »

uni: mal si niekedy mobil alebo tablet z Číny ? Ja si myslím, že to bude mať na 100% CZ aj SK jazyk. :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Telefón z Číny?

Příspěvek od uni »

eXtenZ: neměl, mám (Lenovo K920), nicméně ten je jeden z prvních dostupných skrze zastoupení Lenovo v ČR. A má CZ lokalizaci v pořádku. Nicméně opakuji, není to šedivka z Číny.
Není třeba se se mnou dohadovat, jen jsem vyjmenoval fakta (Motorola, Op3n), nic více.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů