Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od FreeFall »

Ahoj, hledám nový mobil... Rozhoduji se mezi Samsungem galaxy s4 a Sony xperia z1 :/ O foťák mi moc nejde, spíš aby se to moc nesekalo, mělo to hezké rozlišení a barvy, nemělo to problém s náročnějšími hry a výdržnou konstrukci :) :grin: Děkuji za odpovědi a názory :smile:
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od M.BoBo »

A co LG G2? Výkonější než tebou vybrané.
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od FreeFall »

No nevím no... :/ Když já v LG nemám důvěru a asi i stojí více ne ?? Tohle je moje finanční hranice...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

Odladěnost grafické nadstavby u Sony je lepší, rozlišení je lepší u Sony (více subpixelů), barevnost u Samsungu (u Sony zde v katalogu píšou kraviny o TFT LCD, jinde to doplní další kravinou Triluminos a furt nevíme, jaký to má displej). Pokud už IPS jako Z2/3, byl by dobrý, pokud jako Z, tak pryč a šáteček, takže to o barevnosti u Samsungu prozatím ber s rezervou. Radši dohledej, ale běžné katalogy selhávají.
Výkonu je více u Sony (ale porovnat si MHz a vyšší modelové číslo GPU by jsi jistě zvládl také....).
Samsung je pružnější plast, zadní kryt výměnný, řekl bych, že tedy výdržnější konstrukce při hrubším zacházení, Sony zase výdržnější při běžném užívání.
Pak trochu co vyznáváš za barevnost, např. bílé prostředí/obecně je u S4ky kalvárie, mizerné podání bílé, vyšší spotřeba, tam bude na Sony s LCD lepší pokoukání (viz Lollipop). Zase pokud si budeš ladit do černa, je AMOLED proti LCD výhoda (ale budeš muset nahradit TouchWiz od Samsung něčím, co udělá barevnost dle tebe, ne ten jejich výblitek z roku 2010 nebo od kdy se s námi táhne ta TW stařešina).
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od FreeFall »

Na takovéto porovnání moc nejsem no.. Moc tomu nerozumím :DD ALe díky
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od M.BoBo »

LG G2 je v CZ distribuci skoro o 2 tisíce levnější. XPerii jsem neměl (znám jí z doslechu), ale měl jsem nějakou dobu Galaxy S4 a poté jsem upgradoval na LG G2, které je nesrovnatelně lepší.

Opravdu kvalitnější a větší IPS LCD ve stejném těle, o dost větší kapacita baterie a tím i výdrž a výkonější HW.

SONY má obecně horší zobrazovače i fotoaparáty. Takže jeho LCD nebude nic extra.

Doporučím třeba pročíst recenze na Heurece s porovnáním k výhodnosti (cena x výkon).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

J, G2 mi jako alternativa (cenu nevím) přijde rozumná řeč. Asi nejuniverzálněji splňuje přesně to, co jsi napsal.
U Sony je právě opravdu potíž s displeji, do nedávna v hiendu dodávali něco, co si jiní nikdy nedovolili. Z2/3 to konečně narovnaly, ale Z1?
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od FreeFall »

Hele a neodejde mi to LG tak za rok ? Já mám rád, že samsungy vydrží opravdu dlouho v pořád stejné formě, jako když je nový... Nevím zda ten LG rychle neodejde; nemám v lg takovou důvěru.. :/

Teď jsem na něj koukal a za prvé se mi vůbec nelíbí a za druhé tam nejde dát paměťová karta.. :( Takže LG G2 nepřipadá v úvahu...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

Já osobně bych G2 nebral. Vzal bych S4 ve verzi LTE-A nebo Z1.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

No chlapče, není to moc zábava. Např. požadavek na SD v tvém příspěvku nebyl, takže vcelku sisyfovská práce...

Ad LG a nedůvěra, rozumím, kamarád by nikdy nekoupil telefon od někoho, kdo dělá ledničky:)
FreeFall
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 01, 2014 14:11
Zařízení: Htc Desire X

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od FreeFall »

SD kartu beru jako samozřejmost.... Když jsme u toho samsung taky dělá ledničky, ale prostě LG mi nějak nesedí... :D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

On má na mysli Samsung:)
No tak s čím nyní potřebuješ poradit? Už víš, jaký typ LCD je v Z1? Srovnávacích faktů S4 vs Z1 jsem uvedl málo?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Beru Z1, je voděodolná, nemá to amoletu a už vůbec nemá pentile, je hezčí, a pak ty otázky jako větší výkon u Sony, magnetické nabíjení, umí nějaké to UMTS a LTE navíc, má rádio, větší baterku, a vůbec je to Sony, ne nějakej ťamťung s touchwizem. Rozhodně Z1 vydrží víc, bude se daleko, daleko méně sekat, a displej se ti nevypálí. Ale pokud chceš rudě rudou červenou a hustěkrutopřísněčernou černou, tak si vem S4 LTE. Sám na Ativ S Neo s SLCD pozoruji, že se ťamťung pokoušel nastavit displej tak, aby to vypadalo jak amoleta, červená je přepálená, a na černé na automatiku to snižuje podsvícení, aby to přece byla černá, a člověk pak vidí prd. Nemluvě o tom, že ten plast se poškrábe dříve, než je zdrávo, oloupávající se barva, ale i tak je to oproti třeba Nokii dobrý. Výsledek: Z1
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od l0lz »

Tak potom LG G2 (ta xperia ma hrozny displej, zaroven jemnejši, a za touchwiz neručím)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

A že sem ještě zatím nikdo nenapsal něco z řad Lumií, přitom téma tu leží už víc jak 24 hodin... :-D
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od Dagan »

u toho LG je varianta s 32GB prostoru (výkonější a levnější než tebou vybrané) - podle mého je to nejlepší volba a za menší peníze ale nelíbí tak nic :)

S4 má infraport jen pro zajímavost, ja to na LG využívám :) , ale mě osobně touchwiz nesedí ... Sony by se mě líbilo víc, ale stejně to buď musí člověk obalit foliema nabo obalem jinak se to poškrábe ... no jsem zvědav co vybereš :)
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od Koudy69 »

Nechci nic říkat taky bych poradil lg. Ale touchwiz ti nesedí vždyť ta nadstavba od lg je skoro to samé
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od GreenArrow »

Tak k tématu. U S4 a Z1 je to už o preferencích. Z1 má ale dobrý displej, kdysi jsem to porovnával s IPSkem na 920 a Z1 má lepší, i když je to TNko. Pokud ti nevadí AMOLED displej, který já bych teda nechtěl, tak bych šel do S4ky.
Tady už člověk nemůže ani zalichotit moderátorovi :-(

Zalichotit můžeš komukoliv, ale psát cosi o masturbaci, to už s lichotkami moc společného nemá, ne? :) tslany

Pravda bolí :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od uni »

Aha, pokud TN, tak předpokládám rozhodnuto, S4ka. Jestli se jakékoli TN dá srovnávat s IPS (dokonce clearblack?) na L920, tak chudák L920...
Ad téma TouchWiz, to mi přijde jako solidní pakárna. Je několik cest, jak toto vyřešit (je to jen SW) na rozdíl od mizerného displeje, s tím se už dodatečně hnout nedá.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Samsung galaxy s4 vs Sony xperia z1

Příspěvek od tslany »

Pokud mám možnost vybrat si displej na telefonu, tak bych bral i QVGA TN z TyTNa před jakoukoliv amoletou. Opět to je o preferencích.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů