Výběr nového telefonu

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Veri
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 04, 2014 15:22
Zařízení: Samsung Galaxy Ace

Výběr nového telefonu

Příspěvek od Veri »

Ahoj, potřebovala bych jako naprostý amatér poradit s výběrem nového telefonu, tak mě prosím neukamenujte:). Můj současný Samsung Galaxy Ace po dvou letech začal dost zlobit, tak přemýšlím, čím ho nahradit. Předem upozorňuju, že nejsem nijak náročný uživatel, stačí mi naprostý základ plus pokud možno kvalitnější foťák (opět tím myslím foťák, který by to zvládal automaticky bez nutnosti složitějšího nastavování). O něco delší výdrž baterie by byla taky fajn, kdyby to bylo možné. Asi poslední, ale možná dost limitující a naprosto iracionální požadavek - bylo by fajn, kdyby telefon nebyl moc velký - velikost Galaxy Ace mi přijde tak akorát, nechce se mi tahat s telefonem, který se pomalu ani nevejde do ruky...
K pochopení mé fotografické gramotnosti ještě dodám, že docela dlouhou dobu jsem byla spokojená i s fotkami z mého telefonu (tzn. opravdu nejsem moc náročná), samozřejmě něco vyšlo líp, něco hůř, ale v celku to stačilo. Tento rok se ale foťák nějak zbláznil a dost fotek (pokud nějak telefon natočím, tzn. nefotím něco přímo přede mnou) vychází brutálně tmavě, ačkoli jsou foceny za slunečného dne, takže normálně fotit už se s tím nedá.
Z důvodu toho foťáku jsem začala uvažovat i o IPhonu, ale nemám s ním žádné zkušenosti, moc se mi nechce přecházet z Androidu na jiný systém a vzhledem k mým nárokům je asi i zbytečné dávat za telefon takovou pálku.
Zároveň moc nevěřím Samsungu - nebojte se mi tento názor vyvrátit:) - současný telefon mě o jeho kvalitách moc nepřesvědčil - chvíli po koupi jsem ho musela reklamovat kvůli tomu, že se mi občas nezobrazovalo, když někdo volal, hodiny se pro mě absolutně nepochopitelně předchází celou dobu, co ho mám, a to co začal vyvádět po dvou letech, radši ani nebudu rozepisovat, každopádně mi to přijde jako dost brzký odchod do důchodu, navíc klasicky těsně po skončení záruční doby.
K ceně - samozřejmě budu nejradši, když bude mobil co nejlevnější, pokud by to ale bylo třeba, nebráním se ani o něco vyšší ceně, i když třeba nad 10 000 bych šla nerada (chápu, že IPhone by byl dražší, ale pokud by stál za to, buď ty peníze obětuju nebo to vyřeším nějakým bazarem).

Budu vděčná za jakoukoli radu a tip.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Výběr nového telefonu

Příspěvek od tgriger »

Možno by som uvažoval aj o Windows Phone. Konkrétne Lumia 735 by mohla byť pre teba zaujímavá.
http://m.heureka.cz/mobilni-telefony/no ... ecifikace/" onclick="window.open(this.href);return false;
Plina
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 03, 2010 8:37
Zařízení: HTC Desire

Re: Výběr nového telefonu

Příspěvek od Plina »

Přítulkyně má Lumii 635 a je spokojená. Telefon vypadá dobře, dají se levně koupit další kryty a pro její nenáročné používání hardware naprosto postačuje. Sám jsem překvapený jak rychle systém běhá. Velká slabina je však foťák. Takže výše uvedená 735 je opravdu zajímavá volba.
Nejdříve se rozhodni zda chceš zůstat u androidu nebo ne. Pokud nemáš nakoupeny aplikace pak tě nic nedrží a já osobně v nižší střední třídě považuju windows za lepší volbu než android.
Veri
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 04, 2014 15:22
Zařízení: Samsung Galaxy Ace

Výběr nového telefonu

Příspěvek od Veri »

Díky moc za tipy, nad Nokií jsem z důvodu windows neuvažovala, nakoupené sice žádné aplikace u androidu nemám, spíš jsem se mi klasicky nechtělo zvykat na něco nového, plus jsem si nebyla jistá, jestli tam najdu všechny aplikace, které jsem si zvykla používat, ale určitě se na to kouknu důkladněji, děkuju
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výběr nového telefonu

Příspěvek od M.BoBo »

Napadají mě dva - Sony Xperia Z1 Compact (novější Z3C je o dost dražší, na to jak málo navíc nabízí) a iPhone 5s.
Méně zastarává iPhone, i za 2-3 roky to stále bude celkem rychlý kus HW, jen by to chtělo ihned po nákupu nějaký futrál. Pokud chceš malý a výkonný Android, tak je to jen a jen ta výše zmíněná xperie.

Windows phone, aby za něco stál, tak je to 5" kráva.
Veri
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 04, 2014 15:22
Zařízení: Samsung Galaxy Ace

Výběr nového telefonu

Příspěvek od Veri »

Sony Xperia Z1 Compact vypadá moc dobře, díky, to je přesně ten typ telefonu, na který bych sama asi nikdy při výběru nenarazila
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů