WP či android

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Ahoj,
jelikož mi dosluhuje má Lumia 920 tak se začínám poohlížet po nástupci.
S WP jsem vlastně od jeho začátků, kdy jsem přešel z androidu. S WP jsem spokojený, ačkoli mě někdy nudí. Jako nástupce jsem původně chtěl telefon s WP, ale problém je, že si nejsem jistý zda ve WP nějaký vhodný nástupce je. Na Lumii mi nejvíc vadí krátká výdrž (ačkoli se domnívám, že mám vadný kus - 12 hod při lehkém používání se mi zdá vážně málo).

Telefon nejčastěji používám na:
Čtení ebooků
Přehrávání hudby
Internet, twitter, zprávy atd
Sms a volání
Focení
Hry a náročné programy používám minimálně.

Velikost budoucího telefonu bych viděl tak od 4,5 do 5,5. Hlavní kritéria jsou výdrž aspoň jeden den při používání - 2-3 hod mp3, 2-3 hod čtení ebooků, pár telefonátů, pár sms, 1 hod brouzdání (nevím zda nemám zkreslený pohled ale nepřijde mi to jako nic co by dnešní telefony neměly v pohodě zvládnout). Dobrý zvuk
Co byste mi doporučili? Můj favorit je HTC one m8 for windows, ale ten není v Evropě a až jednou možná bude tak budou lepší telefony.
To co bych spíš nechtěl a proč:
Lumii 930 - obávám se situace jako s Lumií 920 ohledně baterie
LG G3 - co jsem koukal tak má docela špatně čitelný displej a pro mě zbytečně vysoké rozlišení
Lumia 1520 - asi už moc velká a vzhledem k tomu že nosím telefon v přední kapse tak bych se bál problémů s displejem

Co byste mi radili vy?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

Hmm, docela vyzdvihuješ čtení, kde dává smysl AMOLED (tedy při černém pozadí) a tedy projevení jeho výhody, úspora), což ale zde svým výběrem úplně vylučuješ (danými modely). Taky by asi byl zajímavý parametr minimální jas (čtení ve tmě).
Pak polemizuješ nad m8 s ohledem na teoretickou přítomnost lepších telefonů, ale o kousek níže lepší telefon (G3) ponižuješ, protože je zbytečný:)
Asi bych tam tedy zahnul i SGS5?
BTW. na tvé popsané docela přesně sedí iPhone 6...
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Takhle já proti G3 nic nemám ale asi by mi ten displej zbytečně žral baterii, proto jsem ho vyškrtl. SG5 je jeden z možných kandidátů zvlášť od zítra :D. Ale nejsem si tím vůbec jistý. IPhone bych možná i vzal v úvahu, kdyby měl oproti konkurenci něco navíc, ale přijde mi že bych akorát vyhodil víc peněz za méně muziky.
Proto bych chtěl poradit, normálně jsem měl vždy jasno, protože byl pro mě, nějaký zajímavý model, ale teď si nejsem vůbec jistý.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

Tak iPhone navíc proti konkurenci (obecně, vždy se najde model, který je srovnatelný v dané kategorii) špičkový displej (viz téma jasu, má nejvyšší rozsah min-max, čtení za tmy-venku), má špičkový fotoaparát, špičkovou kvalitu auido out, zbytek tvých jmenovaných užití je o SW. Tomuto se mnoho přístrojů nevyrovná (více méně jen hiend Samsungu, možná Sony, možná LG). Ale jestli má mít navíc vodotrysk, tak to nemá. Nebo nevím co si představuješ pod tím navíc. A ani abych řekl pravdu nevím, v čem je té méně muziky. Umí 128GB kapacitu, až 5,5", ppi nad 300, klasika dnešní doby. Jen ta výměnná baterie zde absentuje, ale očividně dle výběru nehraje roli.
Úplně nevím, co vlastně chceš poradit, máš ve výběru WP, iOS, Android, co by jsi jako chtěl slyšet?
Pokud zmiňuješ tu výdrž (spotřeba nahoněného ppi), vrací to diskusi k AMOLED-černé při čtení.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

WP či android

Příspěvek od chmeldas »

Mrkni se na phoneArena.com a jejich testy výdrže baterek. Možná ti to v rozhodování pomůže.
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Uni:
Takhle iPhone má pro mě nehezký systém (zdůrazňuji, že to je můj subjektivní názor) a pokud to v iPhone nějak extra nezlepšili tak i výdrž baterie. Na druhou stranu má určitě super zvukový výstup, ale pro mě převažují zápory, kdyby stál dejme tomu kolem 15K tak bych o něm uvažoval, ale 64GB verze za tu cenu určitě nebude. Ne že bych nebyl ochoten dát za telefon víc než 15, ale u iPhonu se mi už prostě nezdá poměr cena/přínos.
chmeldas:
Díky už na to koukám
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

chmeldas: No to je takový jalový argument, příp. potíž s výdrží člověk vyřeší (druhá aku, aku pack, nabíječka), ale jas nebo kvalitu fotoaparátu už člověk tak nějak nedožene:) Samotnou výdrž přístroje bych dal na poslední místo, řešitelné, tak jak např. SW výbava.
Nicméně AMOLED se zobrazením černé na plný jas (venku) a LCD na plný jas už bude solidní rozdíl ve výdrži, zohledňuje to phoneArena?
EDIT: Co mě udivuje, kolik lidí dá na to, jak vypadá systém, stejně je člověk 99% v nějaké aplikaci:), která je často multiplatformě stejná. Jistě budeš mít reader, RSS čtečku, Pocket, Office a třeba Operu Mini stejně všude stejnou:) Co se asi hodně liší je PIM, to je pravda.
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Nerad bych se nějak hádal. Nechci dohánět výdrž tak abych sebou tahal další věc. To už bych si rovnou mohl koupit čtečku a mp3 přehrávač a završit to foťákem, to celé zabalit a nosit v batohu :D. Ohledně systému naprosto nesouhlasím, člověk musí mít systém co mu vyhovuje (nejsem tak úplně BFU). iOS mi prostě nesedí a z iTunes na Windows mi trne ještě teď.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

Mě zase přijde praštěné řešit výdrž, když mi to nehraje adekvátně do uší:-)
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

WP či android

Příspěvek od Thompson »

iPhone..
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Chápu váš pohled na věc, ale iPhone bych z výběru prostě vyřadil.
Zatím mi tedy vychází jen android a to buď Samsung Galaxy S5, HTC One m8, Xperia Z3 (nebo compact), ještě nějaká možnost?
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: WP či android

Příspěvek od Koudy69 »

Mam s5 a vydrz je dobra zatezuji mobil celkem hodne diky sve praci a v momentalni chvili mam 53% baterie rano v 8 sundam z nabijecky a od te doby je dost vytizeny. Displej je pekne citelny. Otisk prstu ber jako kravinu funguje si jak se mu zachce. A ted na nej bude v samsung prodejne 30% sleva
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

Re: WP či android

Příspěvek od honcka »

Imho na tvoje pozadavky nejlip odpovida novy blackberry passport, urcite bych si pockal na recenze

Čtení ebooků - ma to ctvercovy display s dobrym rozlisenim, navic klavesnice ma dotekovou vrstvu, takze muzes scrollovat textem, aniz by si musel sahat na display
Přehrávání hudby - tohle umi snad kazdej telefon
Internet, twitter, zprávy atd Sms a volání - obecne komunikaci ma diky bb hubu imho nejvic vymakanou ze vsech systemu, s prohlizecem jsem taky nemel zadny problem
Focení - ma to mit fotak s optickou stabilizaci, ale to bych pockal na nejaky test


Navic bude mit dobrou vydrz ma 3450mAh baterku a to je o cca 800mAh vic nez moje bb z30 a to mi vydrzi v pohode 2 aktivni pracovni dny.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

WP či android

Příspěvek od relouth »

citanie knih je aj moja najpouzivanejsia funkcia fonu :) teda po messegingu

dlho som hladal dobru citacku a nakoniec som nasiel Tucan reader

mam to nastavene,ze to vypada asi takto
Obrázek

odporucam WP
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Koudy69: díky přesně takové reakce jsem čekal, recenze v tomhle moc vypovídající nejsou. Ta sleva je jedna z věcí co mě na S5 láká, přeci jen je dost citelná.

honcka: Díky za tip, BB jsem ani nebral v potaz, zajímavý model, ale je už docela dost exotický :D, nevím zda bych to skousl, určitě bych ten model musel vidět, protože zrovna tady jsou fotky nic neříkající.

relouth: já bych nejradši z WP neodcházel, přeci jen mám u MS vše a migrovat ke googlu se mi moc nechce, ale teď prostě ve WP telefonech chybí nějaký výběr. Kdyby tu bylo to HTC tak neváhám.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

WP či android

Příspěvek od relouth »

co chyba 930ke ? :) podla mna nic
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

WP či android

Příspěvek od honcka »

Je to celkem navykovy, mel jsem v ruce skoro vsechny mobilni systemy od Palm OS a BB 10 mi zatim prislo na komunikaci nejefektivnejsi
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

relouth píše:co chyba 930ke ? :) podla mna nic
To jsem si o 920 myslel taky. Obávám se toho, že na tom budu s baterií stejně, glance bych oželel, ale zase bych bral slot na sd (ačkoli to není nutná podmínka). Hlavní důvod je ten, že prostě v 930 nevidím nástupce, ale jen mezistupeň jako byla Lumia 925.
honcka píše:Je to celkem navykovy, mel jsem v ruce skoro vsechny mobilni systemy od Palm OS a BB 10 mi zatim prislo na komunikaci nejefektivnejsi
BB jsem v ruce neměl, za zkoušku to asi stojí.
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: WP či android

Příspěvek od Koudy69 »

No taky jsem vystridal spousty systemu bb 10 je opravdu navykove. Ale me subjektivne na tom systemu neco chybi. Mel jsem jak z10 tak i z30. Ale za me to proste neni ono
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

WP či android

Příspěvek od relouth »

Jimmik píše:
relouth píše:co chyba 930ke ? :) podla mna nic
To jsem si o 920 myslel taky. Obávám se toho, že na tom budu s baterií stejně, glance bych oželel, ale zase bych bral slot na sd (ačkoli to není nutná podmínka). Hlavní důvod je ten, že prostě v 930 nevidím nástupce, ale jen mezistupeň jako byla Lumia 925.
mal si ten telefon v ruke ? tiez som si to myslel ze nic moc..lepsi telefon som ale nedrzal v ruke
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů