WP či android

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

WP či android

Příspěvek od relouth »

pretoze mala konecne normalnu vahu
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

-Pavel- přesně to jsem si myslel a proto jsem 930 spíše nechtěl. Ta výdrž mě štve, nechápu, že s tím výrobci nic moc nedělají. 925 a 930 srovnávám na podobnosti celkových parametrů s 920. Jo 930 má sice lepší hardware, ale u WP to až takovou roli nehraje (stejně jako rozdíl v plynulosti 520 a 920).
1520 je dost velká to je pomalu na změnu šatníku :D, v tomhle mají holky s kabelkou velkou výhodu :D.
Z chystaných telefonů mě zaujalo Lenovo Vibe Z2 pro, má taky velké rozlišení displeje, ale zase má mamutí 4000mAh baterii. Co si o něm myslíte?
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

WP či android

Příspěvek od Dagan »

Dovolím si taky příspěvek ... v podstatě jsem řešil podobný problém jako ty 920 se okoukala ...
já jsem si tedy řekl, že chci zase zkusit android a koneckonců přesně jak uvádíš 1520 obr aspoň pro mě a 930 ... za zatím zbytečně velkou cenu - moje volba nakonec padla na LG G2 (hardware v podstatě totožný s 930) - a prozatím nelituji perfektní výdrž na baterii... cena skvělá (mám 32GB variantu za 8990 nová) infraport je taky skvělá vychytávka, foťák velice slušný. Android má taky svoje mouchy, ostatně jako WP. Co na androidu kvituju je větší nabídka her ... a co bude dál uvidíme :)
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Takhle já dbám na výdrži na ten jeden den, nabíjím každou noc. Problém je, že mi na ten jeden den nevystačí jak bych si představoval :D. Nevím zda mám přehnané požadavky (viz používání co jsem psal) nebo mám vadný kus, ale den zvládnu jen když mám třeba 2-3 hovory a 10 sms a jinak nic. 830 vypadá dobře, ale viděl bych jí tak na 8000 max.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

Diskusi o výdrži nechápu, to je tak strašně individuální (podsvícení, bezdráty, síla signálu,...) že diskuse "mě den, mě den a půl" je naprosto bez informační hodnoty. Všechny přístroje mají displej který žere, LiIon/LiPol aku s kapacitou 2-3k mAh, všichni vydrží +/- stejně, není mezi nimi jediná technologie, která by s tím měla u někoho hnout.
Jediné, co se dá nějak brát v potaz je AMOLED při zobrazení černé, jinak je to naprosto neefektivní diskuse.
honcka
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:49
Zařízení: Blackberry Passport, Ipad mini retina

WP či android

Příspěvek od honcka »

Ono se muze stat, ze pri aktivnim pouzivani jednodeni telefony nevydrzi ani do vecera a pokud je clovek na nem pracovne zavislej a nema po ruce nabijecku, muze byt problem.
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Řeším to na základě zkušenosti. Jelikož můj současný telefon nevydrží jeden den, tak předpokládám, že jiný s lepším hardwarem a jen o něco málo lepší baterií vydrží při stejném používání +- stejně -> jsem tam kde jsem byl. Nechci telefon na týden, ale telefon, který vydrží den mého "aktivního používání". Lumia 920 to nevydrží a HTC HD7 co jsem měl předtím na tom bylo úplně stejně. Proto jsem zahrnul jako parametr i baterii.
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Re: WP či android

Příspěvek od jirka_c »

Den aktivního používání vydrží bez problémů Lumia 1520. Sám sem na ní přecházel z 920 právě kvůli výdrži. Ano je velká, ale zatraceně návyková a nic menšího bych už nechtěl.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

WP či android

Příspěvek od uni »

Jimmik: No je otázka, zda do své zkušenosti zahrnuješ degradaci aku v tvém telefonu... Ono přeci jen té baterii docela rychle ubude tak 10-20%, pak drží a degraduje pomalu, úmrtí je pak rychlé (fakticky přestane fungovat chemická reakce).
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

uni: To určitě nezapočítávám to je pravda. Ale není to tak, že na začátku by to bylo ok a pak už ne, spíš se to od "stěží vydrží" posunulo k tomu že to nezvládne.
Kvůli baterii tedy asi vyberu něco většího. Lumia 1520 je maximální strop velikosti.
Takže buď Lumia 1520 (ale tam se obávám toho nošení v přední kapse, jestli to tedy způsobuje problémy s dotykovým ovládáním), Lenovo Vibe Z2 pro, BB passport
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: WP či android

Příspěvek od mberdych »

Prijde mi normalni chtit po telefonu, aby vydrzel od rana do vecera meho zaprahu. Ze to vsechny nevyrzi je vec jina.
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Nevydržel podobný typ telefonů, proto jsem došel k závěru, že bych měl vybírat u těch, které mají velkou kapacitu baterie.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

WP či android

Příspěvek od mimonaut »

Koupil jsem pro strýčka příhodu externí baterku a když náhodou do večera nevydržím (cca 2x měsíčně), nemám problém. V batohu mi nijak nevadí..
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Tak už jsem ve výběru zase trochu pokročil. Definitivně jsem se rozhodl pro android (či bb jen nevím zda vydržím čekat na vyzkoušení toho BB Passport). Který z těchto telefonů by jste volili?
Lenovo VIBE Z2 PRO
HTC One (M8)
OnePlus One
Xiaomi Mi4
Požadavky zůstali stejné
Pavel 97
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 24, 2014 20:06
Zařízení: Lumia 925 *Černá

WP či android

Příspěvek od Pavel 97 »

1. Oneplus one
2. Xiaomi
Dagan
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 05, 2012 18:03
Zařízení: Nokia Lumia 800 a 920, LG G2

WP či android

Příspěvek od Dagan »

Zjisti si pořádně jaké LTE podporují ty telefony a jaké tvůj operátor,mám totiž pocit že u nás se staví takové LTE (na těch nižšších frekvencích) které zrovna ty "čínské" telefony nepodporují.

třeba ti na tom záleží, pokud ne ignoruj můj post 8-)
Jimmik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř srp 24, 2011 9:16
Zařízení: LG V20
Bydliště: Karb

WP či android

Příspěvek od Jimmik »

Na LTE, vzhledem k tomu, že jsem od Ústí nezáleží, protože jsem rád za edge a pochybuji, že se to v dohledné době změní :D. Jak je to u těch číňanů s podporou? Po té m8 pokukuji pořád, teď jí má Mall v akci. Co si myslíte o tom Lenovu? Dost se mi líbí, Alza ho zlevnila na rozumnou částku a přijde už teď někdy.
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

WP či android

Příspěvek od metempsicosi »

Měl bych otázku, když už se tu bavíte o OnePlus One. Je vůbec možné řešit později nějak servis v ČR? Myslím když například odejde baterka, nebo cokoliv...
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

WP či android

Příspěvek od metempsicosi »

Nikdo neví odpověď na mojí otázku ohledně OnePlus One? :)
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

WP či android

Příspěvek od metempsicosi »

-Pavel- : Díky moc za odkaz, už jsem jim napsal :-)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů