Levný dívčí bílý telefon na focení

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Stetha
nováček
nováček
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Příspěvek od Stetha » pon srp 25, 2014 22:24

Ahoj,
omlouvám se opravdu blbej název tématu, ale bohužel přesně popisuje to, co sháním. Má sestra, duchem stále puberťačka, ale věkem by mohla mnohým zdejším návštěvníků dělat matku, shání nový telefon.
Dosud měla staré, většinou tlačítkové telefony (poslední byl ale nějakej šílenej hybrid s tlačítkama a zároveň s malým, špatně fungujícím dotykovým displejem) a dodnes považuje za znak kvality telefonů telefony značky Nokia, přesto bych jí ale rád pořídil něco moderního, dotykového. Moderní hlavně z důvodu, že moderní telefony dobře vypadají, ale hlavně narozdíl od dumbphonů dobře fotí (pokud se tedy nepletu, kdyžtak mě prosím opravte!).
Požadavky jsou tedy následující:
  • -Bílá barva (tohle není ultimátům, spíš základ jakým směrem se má design telefonu ubírat, prostě hezkej, dámskej mobil)
    - Kvalitní foťák, vzhledem ke své ceně (narodil se jí prcek a jedinej, kdo ho občas zvěčňuje, jsem jen já s druhou ségrou, tak ať
    si ho může fotit sama)
    - Cena - ségra říkala, že tak do 400,-, já bych to ale rád zvednul tak na 4000,- za třeba i použitej kousek

Jestli někoho napadá další požadavek, co by se sem hodil (třeba od někoho, kdo byl ve stejné situaci), ať mi to sem prosím napíše. Ségra samozřejmě chtěla jen levnej bílej telefon, sama neví. I když to je telefon pro člověka, kterej jeho funkce absolutně nevyužije, hádám že ho bude používat hlavně na volání, smskování, focení a ukazování fotek kamarádkám, občas doma na wifi na facebook, stejně bych byl rád, aby patřil mezi lepší telefony. Sám se držím pravidla , že nikdo není tak bohatej, aby si mohl kupovat levný (pro mě spíše nekvalitní) věci, proto nemám problém s nějakým bazarem, kde vyjde nejlepší poměr cena/výkon.
Co jsem zatím tak koukal, zaujali mě telefony: HUAWEI Ascend G6, LG Optimus L9 II, popř. Nokia Lumia 920. Většina z nich maj dobrej poměr cena/výkon, hezky fotí a hlavně se daj sehnat za dobrý peníze. U té Lumie mám trochu strach co se týče systému. Na týden jsem měl doma Lumii 1020 a přesto, že jsem vystřídal celkem dost telefonů a jsem v nich docela zběhlý, nepodařilo se mi pořádně dostat do ruky ovládání celého systému. Co by s tím pak teprve dělala moje sestra. Ale možná to jen bylo tím, že jsem zvyklej na android.
Poprosím tedy všechny, nejlépe ty s vlastní zkušenosti s kupováním telefonu technicky negramotnému členu rodiny, aby mi dali nějaké rady a tipy, děkuji :)

THrozney
nováček
nováček
Zařízení: Nokia Lumia 925 32GB

Příspěvek od THrozney » pon srp 25, 2014 23:19

Já bych doporučil tu Lumii 920. V týhle cenový relaci (za 4000-5000,- by se dala bazarová sehnat) je na tom s foťákem určitě nejlíp. Co se týče složitosti systému, Windows Phone je podle mě právě snad to nejjednodušší co může existovat, měl jsem před mojí Lumií Samsung Galaxy S2, takže to neříkám jen tak, že bych byl skalní zastánce Windows Phone. Co se designu a konstrukce týče, Lumie 920 je celkem dobrej kus telefonu kterej dlouho vydrží, v bílé barvě seženete, koukněte třeba na Bazoš a zdejší bazar.

AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Příspěvek od AIKON » úte srp 26, 2014 6:10

Zvedni cenu nebo pohledej po bazarech a jednoznačně 1020 nic lepšího na focení není. Pokud je to moc tak 920/925 a pokud by to mělo být za 4000 nové tak 720 - všechny tyhle kousky mají ve své cenové relaci nadstandardní fotoaparát a displej plus pěknou výbavu a všechny se dají sehnat v bílé.
Co se OS týče jednodušší není a WP8,1 je na tom řekl bych dost dobře.

Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“