blackberry Z10?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Tom-an
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 16, 2014 15:59
Zařízení: Iphone 5C

blackberry Z10?

Příspěvek od Tom-an »

Ahoj,
Já se sem obracím s dotazem zda-li si tento telefon zakoupit, zaujala mě velice videorecenze na portálu youtube od vaší stránky, ale když jsem narazil zde na portále na časté dotazy, a většina stěžující se, tak nevím zda-li si tento telefon zakoupit, nebo ne. Popřípadě pokud by se našla hodná duše, tak zda-li by mě zasvětila ohledně pojmu LTE x Normál, rozdíl a tak.. :) :P

Hledám telefon zhruba do 6000 ,-
Tento mě zaujal nejvíce, já osobně užívám nyní Iphone 5c, ale předevčírem mi spadl na zadní stranu telefonu a špatně mi svítí display, a než abych běhal po servisech raději koupím nový, i tak s ním nejsem moc spokojen..
U mého kamaráda v pobočce jedné telefoní společnosti bylo řečeno, že blackberry nejsou vhodné moc pro obvyklé uživatele, ale nějak pro firmy či co, spíše ohledně internetu..

Ale co jsem hledal na stránce pro porovnání cen a tak, a v recenzi nikde ani zmínka o problémech.. :cry:
Možná hloupý dotaz, ale raději se optám..

Děkuji za odpověď
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

blackberry Z10?

Příspěvek od Standa »

Ahoj,
já mám BB Z10 od prvního dne uvedení na CZ trh, tak pár mých poznatků:
1) LTE x normál: LTE je rychlejší internet v mobilu. Je ale jen na menšinovém území ČR. Jestli ho potřebuješ a máš jak využít, je na tobě.
2) tvůj kamarád na pobočce žije v pravěku: Z10 a všechny ostatní telefony s BB10 vyžadují pro běh internetu standardní internetový tarif, jako každý jiný telefon. Není jediný důvod, aby byl jen pro firmy a BB10 v tomto ohledu nemá žádné omezení. Nicméně je pravda, že pro firemní a zabezpečené prostředí jsou BB tradičně nejvhodnější
3) jediný většinový problém, co jsem mezi uživateli BB10 v ČR zaznamenal, byla velká spotřeba energie telefonu vlivem BBM (zabezpečený, dnes už multiplatformní pisálek od BB). To se ale dělo v začátcích BB10, cca před rokem tento problém vymizel.

Nevýhody Z10: pro mě jako hardcore uživatele nízká výdrž baterie. Ale je fakt, že telefon skoro nedávám z ruky. Pro mě další nevýhoda: absence kvalitních map. Ty od BB jsou tragédie, je tu nutnost "boční" instalace aplikace Mapy.cz z Androidu.
Výhody Z10: plně multitaskingový, rychlý, stabilní a spolehlivý OS. Ovládání gesty - první týden dva z toho budeš nesvůj, ale pak se ti dostane pod kůži a ostatní OS ti přijdou svým ovládáním zastaralé ;-)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

blackberry Z10?

Příspěvek od jaroslavii »

Jo. Mam ho take a navic i Lumii, takze mohu porovnavat. BB ma jednu z nejlepsich klavesnic na psani. Mapy opravdu nic moc, ale da se neco stahnout od Google, ale zadny zazrak, mapy velka slabina. Pres aplikaci Snap lze stahovat veci z obchodu play. Je to na vyuziti, jinak system je svizny a az na podzim vyjde aktualizace 10.3, bude tam dalsi vylepseni. Musi si to clovek zkusit, Z10 pred rokem byla za 15tisic, ted je kolem 5500,-.za tu cenu je ok. Pak leda Lumii 920 nebo LG L90. Nic jineho nema cenu. Pokud mam srovnat tyto 3 telefony, nejlepsi je Lumia 920. Ma skvelej fotak a displej a system WP 8.1 neni spatnej, je stabilni a hodne veci doplnili. Oproti Z10 je urcite lepsi, bezpochyb. Ja bych koupil Lumii 920.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

blackberry Z10?

Příspěvek od MKLumia1020 »

JJ Z10 je oproti 920 HW/výbavou slabší. BB10 je ale pěkný OS, mám tedy raději WP, ale určitě je BB10 hodně povedený, pokud chceš telefon běžně používat přikláněl bych se také k 920 za 6000,-
Pokud si chceš užít něco nevšedního tak ta Z10 určitě není špatná - ještě bych zmínil jednu možnost a to pořídit určitý Android telefon a nahrát na něj Sailflish - telefon od Jolly je na svůj HW příliž drahý. Tento OS je také hodně zajímavý, ale je to spíše pro velké ,,hračičky,, než běžné uživatele, ale když už uvažuješ o BB10 nemuselo by to pro tebe být až tak moc ,,daleko,,.... :)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

blackberry Z10?

Příspěvek od GreenArrow »

Jako alternativu k Z10 a L920 za 6 tisíc bych dal S3 Neo...podle mě moc povedený telefon, ale 920 se mi asi líbila víc. Z10 jsem neměl.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: blackberry Z10?

Příspěvek od Blooddrunk »

Ono o bb Z10 není moc známo, ale foťák má dost kvalitní, lepší jak sgs3 a srovnatelný s Lumii 920 v něčem horší, v něčem lepší. Systém plynulý a stabilní. Plus možnost aplikaci z androidu. Pro mne jednička.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

blackberry Z10?

Příspěvek od htcjirka »

Z10 je velice zajimavy telefon, ale fotak je pekelne hrozny a na 920 nemá ani náznakem.
920 ve foceni nedotahuje ani ma oblibena Z30, ktera uz foti oproti Z10 podstatne lepe.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: blackberry Z10?

Příspěvek od Blooddrunk »

Tak to nevím. Co jsem viděl teda srovnávací testy, tak si to bb vedlo sakra obstojně. Netuším jaká je skutečnost, ale nějak se mi to nezdá.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

blackberry Z10?

Příspěvek od htcjirka »

BB mam rad i jej vlastním, ale Z10 je ve foceni velice znama tragedie, opravdu hruza.Foti to horsi nez staricka Lumie 800.
Je to nekde na urovni Lumie 520 - zakladniho modelu.Az se Z30 je to lepsi, ale stále velice vyrazne daleko od třeba zminene L920.Na foceni fakt Z10 ani ve snu není, ale to nevadi, BB 10/Z10/Z30 není o foceni.
Je videt, ze jsi nikdy fotku ze Z10 a 920 vedle sebe nikdy nevidel i to potvrzuji recenze, ten rozdil vidi i poloslepy.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

blackberry Z10?

Příspěvek od jaroslavii »

No, L920 foti opravdu lepe nez BB Z10, ale takova katastrofa jak pise htcjirka to opravdu neni a srovnavat ho s L520 fakt neni na miste. Mam ho a proste foti normalne, v nicem nevynika. Je to prumer.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

blackberry Z10?

Příspěvek od htcjirka »

Ja tez vim jak to foti, strasna krupice, k L520 je to srovnatelne a na stejne vlne ;-)
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

blackberry Z10?

Příspěvek od Peete »

Pokud srovnám fotky ze Z10 a třeba L720, kterou jsem dal bratrovi nebo mou L820, tak jednoznačně vede Z10. Nemám důvod nadržovat BlackBerry, ale až budu mít čas, tak nebude problém upnout nějaké foto. Chovám pavouky a o víkendu jsem zrovna fotil Brachypelmu Smithi a s detajly, ostrostí a celkovou barevností si Z10 celkem poradila. Nikdy bych si nedovolil trvdit, že poráží L920, ale dovolím si tvrdit, že vyklepne obě její mladší sestry :-)

Jinak se ze mě stal člověk, který má jako primární telefon se systémem BB10, sekundární s WP8.x, ale přesto bych doporučil L920 :-)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

blackberry Z10?

Příspěvek od GreenArrow »

Budu rád za fotky, jelikož fotoaprát je pro mě hlavní parametr a i kvůli tomu jsem si nekoupil Z10, ale S3 Neo jako náhradní telefon, protože v iPhonu mám problém s baterkou...ale fotoaparát teda na to jak je vychvalován na S3 je teda děs. Má dobré detaily, ale i za tmavšího počasí se není schopna poprat s denním světlem. viz odkaz http://s27.postimg.org/fttley0zn/201408 ... ndroid.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Nevím jestli je to vůbec v pořádku, podle mě je to hrůza.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

blackberry Z10?

Příspěvek od htcjirka »

Zítra ci pozítří se take pokusim nahodit fotky ze Z10.
Pro me je nejen diky praci foto hlavni parametr, proto ani Z30 se nemůže stat u me hlavnim telefonem.
Tom-an
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 16, 2014 15:59
Zařízení: Iphone 5C

blackberry Z10?

Příspěvek od Tom-an »

Děkuji moc za Váš názor, ještě popřemýšlím. Lumiu jsem neměl vůbec nějak v hlavě, ale když na to koukám není to špatný telefon, ale nevím jak je to zase u systému blackbarry ohledně RAM paměti, a u windows phonu.
Přítelkyně má Sonny Xperia Z1, dle mého názoru ten telefon je hrozný, nelíbí se mi aplikace které jsou v systému zabudované, neustále zapínání nevyžádaných aplikací, je pravda že na to jaký je tam display tak baterka se mi zdá že drží, ale zasekává se jí poměrně také dost.. Za to foťák dle mého názoru je kalibr. Jinak to je jen důvod, proč se vyhýbám androidu, ano podle mě až budou vychytané mouchy, android půjde stále nahoru.
U Iphone 5C jsem měl velký pokles baterie, a celkově mi telefon nevyhovoval, hold jsem si koupil ošizený, možná že S by bylo jinačí.

:-) Něco mě stále drží spíše k blackberry, nevím jak by se mi líbilo mít v mobilu windows...
Je pravda že o blackberry nevím skoro nic, ale asi mě více svádí zkusit něco nového.. :-) Promyslím se, a děkuji všem za názor, radu..

Nečekal jsem takovou hojnou účast :tlem:
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

blackberry Z10?

Příspěvek od jaroslavii »

Ano. U 920 a Z10 o pamet vubec nejde, oba telefony jedou ok. Sekajici Samsungy nebrat! Kup Z10 a uvidis. ;-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

blackberry Z10?

Příspěvek od Standa »

Ještě k některým reakcím zde ohledně toho, že WP je jednoznačně lepší OS, než BB10. Nebudu tu psát, který je lepší, ale doporučím Tom-anovi toto - nenech se zlákat místním nadšením a pokud budeš mít dlouhodobější možnost (aspoň několik dní s každým telefonem), vyzkoušej a porovnej si u obou OS věci každodenní potřeby, jako

- psaní na klávesnici (prediktivně i ve dvou jazycích naráz, pokud používáš)
- nastavování budíku
- organizaci veškerých sms, emailů, IM atd., a pohodlí/rychlost přístupu k nim
- nastavování podsvětlení displeje
- rychlý přístup k ovládání základních věcí jako wifi, bt, svítilna, zamykání otáčení displeje atd.
- management spuštěných aplikací, jejich přepínání a vůbec pohodlí
- nastavování přístupů instalovaných aplikací k tvým osobním datům
- čitelnost displeje na plném slunci

PS: škoda, že už není na trhu BlackBerry Passport, hned bych ti svou, i po roce a půl jako novou, Z10 nabídl :-D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

blackberry Z10?

Příspěvek od GreenArrow »

jaroslavii píše:Ano. U 920 a Z10 o pamet vubec nejde, oba telefony jedou ok. Sekajici Samsungy nebrat! Kup Z10 a uvidis. ;-)
Tak jestli můžu něco kladného říct o své S3 Neo, tak že se mě za 3 týdny používání ani jednou nezasekla a funguje i s asi 20 nainstalovanými aplikacemi naprosto bez problémů. Ani touchwiz nežere nějak moc, z těch 1,5GB RAM(reálných 1,4) mám volných nějakých 700MB, což mi přijde akorát. Možná nějakej vadnej kus :tlem: :tlem:
Samozřejmě trpí samsungovskými neduhy jako delší načítání galerie, ale jinak mi přijde vcelku příjemný telefon.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

blackberry Z10?

Příspěvek od jaroslavii »

Ono to prijde.;-)Rad bych si nejaky Android zakoupil, ale cekam, az u nich ubyde ta vlastnost se zahlcovat a nasledne sekat nebo zpomalovat. Neduh, ktery meli i Windows XP, pockame na Android L, treba uz tohle odstrani. WP tento problem nemaji, jedou stale stejne stabilne i za pul roku.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

blackberry Z10?

Příspěvek od Standa »

To je bohužel zatím standardní vlastnost Androidu. Dělá to po čtyřech měsících můj Note, dělal to můj předchozí Nexus a dělá to i kolegův Note 10.1 2014. Bez ohledu na výkon nebo údržbu. Vždy jde jen o čas.
Podle mého pro Google nejsou koncová zařízení priorita, jsou jen prostředníkem pro sběr osobních dat a následné cílení reklamy. Protože co se týká spolehlivosti OS, vyladění GUI a celkové koncepce, je Google s Androidem na čtvrtém místě, hned za Applem.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů