Výběr nového telefonu.

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
chaotickkittie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 23, 2014 9:09
Zařízení: apple iphone 4S

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od chaotickkittie »

Píši si o radu již pár let využívám apple iphone 4S a donedávna jsem byla přesvědčená, že u apple zařízení zústanu a zakoupím novější verzi a to Apple iphone 5S. Začla jsem nad tím ale přemýslet zda si nemám koupit uplne jiny telefon s jiným operacnim systemem - Android. Prijde mi ze apple moc nemeni funkce ale pouze vzhled a kdyz se podivam na nova zarizeni na trhu se moc nerovna cena k funkcim, ktere nabizi. A tak jsem zacla premyslet a rozsirila vyber o dalsi ruzna zarizeni. Nemam v blizkosti nikoho kdo by mi poradit a mel zarizeni odskousena. Muj vyber je - Apple iphone 5S, Samsung galaxy S5, LG G3 a posledni HTC one M8. Za kazdou radu moc dekuju.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Výběr nového telefonu.

Příspěvek od mberdych »

Jako applistovi bych doporučil HTC One M8. Samo oba dalsi jsou ok, ale HTC ma dobre udelane a konzistentni GUI. Samsung kazde druhe okno a menu vypada jinak. G3 tezko rict, zatim jsem ho nevidel. Uvazil bych i Xperii Z2.
chaotickkittie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 23, 2014 9:09
Zařízení: apple iphone 4S

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od chaotickkittie »

Takze iphone mam ve srovnani s dalsimi modely vynechat a rozhodnout se mezi ostatnima.:) To LG je novinka takze asi az tak odskouseny jeste nebude ale je tezke se rozhodnout kdyz v zaveru na kazdy telefon se najde nejake to minus- Byla jsem rozhodnuta pro samsung galaxy S5 ale i na tu jsem slysela negativa, HTC moc neznam nemam snim zkusenosti takze nevim ale design ma hezky, Take jsem zvazovala novy huawei P7 takze vyber je veliky ale rozhodnuti zatim zadne.Proto se snazim zjistovat informace od lidi kteri meli moznost telefony odskouset aby mohli rici vlastni zkusenosti.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od mberdych »

O G3 moc nezjistis, jinak jsem mel vsechny, tak to shrnu:

HTC One M8 - vyborne GUI, velmi rychly, pekne provedeni (ale nachylne na skrabance a oderky), spickovy displej, prumerny (mozna lehce podprumerny) fotak, ale spatny neni, spickove repro na hudbu + kvalitni vystup do sluchatek (pro hudebni nadsence). Vydrz baterie solidni, celkove velmi vydareny. Negativa je, ze neni vodeodolny a ten slabsi fotak.

Galaxy S5 - dobre padne do ruky, vodeodolnost (byt to Samsungu moc neverim s odnimatelnym krytem), spickovy displej, velmi dobry fotak, solidni vydrz baterky. Negativa je, ze je to plastak, ale da se na nej koupit zadni kryt s bezdratovym nabijenim, ktery pusobi lepe, nez ten originalni. Tak ci tak, proste Samsung. Hnusny touch wizz (subjektivni) a nic moc odladene prostreni, byt nic katastrofalniho.

Xperia Z2 - celkem padlo, ale da se, vodeodolnost (vyzkousel jsem), spickovy fotak, kvalitni displej, solidni vydrz baterie. Sony ma dobre udelane prostredi, celkove svizny, ale take si obcas skobrtne.

iPhone 5s - klasika, rychly, kompaktni (az moc), velmi mala zmena pri prechodu z 5, 4s asi vice, ale i tak je to stale totez. Dle me se 5s moc nepovedla, vyvojari maji trable s ladenim aplikaci, co mi jede v pohode na 5 nebo 5c mi docela casto pada na 5s. Baterka mizerie, displej OK, fotak velmi dobry, foti hodne vyrovnane.

Huawei neznam.

Osobne jsem momentalne na Z2, prijde mi to jako idelni kompromis mezi vsemi. V tuto chvili. Pokud Apple vyda vetsi iPhone, tak se nejspis vratim.

Treba to pomuze. Samozrejme je to muj nazor.
TomG
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob pro 01, 2012 20:55
Zařízení: Samsung
Bydliště: Praha

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od TomG »

Tak já teď mám třetí den Xperia Z2 a naprostá spokojenost se vším... Předtím HTC ONE M8 a sense mi nesedl... navíc subjektivně mi prostě systém od sony sedí nejvíc... čistý, rychlý, jednoduchý....
Za mě LG G2 (G3 nevím, tam bych počkal na uživ. recenze) nebo Xperia Z2 !
chaotickkittie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 23, 2014 9:09
Zařízení: apple iphone 4S

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od chaotickkittie »

Kazdou radu vitam jeste pokud ma nekdo osobni zkusenosti, ze telefon vyzkousel. Samozrejmosti je ze mnoho lidi bere apple jako ze je to apple a i ja to tak doposud brala az ted v poslednich dnech uvazuji o zmene zpet k androidu uz jen proto ze apple dela nova zarizeni ktera nijak nevylepsuje ( preci jen v porovnani s konkurenci je hodne pozadu co se softweru tyce) a zameruje se jen na zmenu vzhledu. Dale mi po par letech zacal vadit uzavreny system nesparovatelnost s jinym zarizenim nez je apple a nastavovani hudby pouze mozne s PC jinak ne. Takze premyslim ze uz take nebudu jen apple ovce a zkusim zase android ktery se posunul o velky kus dopredu. Vsechny modely ktere uvadim maji jak plus tak minut Samsung je velmi dobry ale mnoho lidi tvrdi ze sidi kvalitu zevnejsku a je minus ze stale dela plastova zada ale zase jak apple je to Samsung tez znama popularni znacka. LG si myslim ze jeste neni tak popularni ale trochu myslim ze se dostane jeste navrchol a mohl by i velmi konkurovat apple a samsungu. Sony jsem slysela ze dela pomerne nekvalitni zarizeni hodne poruchovy a k tomu ta Z2 je opravdu asi neprakticka co se vzhledu velikosti tyce. Nelpim na tom mit vodeodolny zarizeni jen chci kvalitu za penize ktere za to dam. LG G3 se nic nedozvim jeste neni v ceskem trhu k dostani az za mesic kdy prijdou teprve testy a jine zkusebni metody pro overeni kvality telefonu. Rad dostavam hodne jen snad zadna neprihlizi k telefonu ktery by byl lepsi spise to je ze jsou vsechny dobre ale kazdy ma sve plus tak minus. Jsem jeste zvedava na iphone 6 ale nemyslim si ze by nejak vysplhal pred vsechna tato zminena zarizeni.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Výběr nového telefonu.

Příspěvek od mberdych »

Naopak, myslím že Apple tlačí software dopředu, ale hlavně pro ty co maji také ostatní iveci. Mě vadi jen rozměr a výdrž baterie.
chaotickkittie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 23, 2014 9:09
Zařízení: apple iphone 4S

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od chaotickkittie »

Presne jak se zminuje apple je dobry jen pokud clovek vse stylizuje do aple at je to macbook, ipad a podobne priznam se ze mam ipad i iphone a vazne si rikam ze zmena k androidu bude mozna lepsi vim o mnoho lidech kteri odesli uz jen proto ze je iphone dost uzavreny system. Nadruhou tsranu je v dnesni dobe na trhu tolik dobrych telefonu ze vyber pro ten spravny je tezky. Kazdy ma svoji znacku kterou prosazuje a proto o ni nerekne nikdy nic spatneho a jeden napise kladny komentar jiny zase pozitivni takze vyber a rozhodnuti je vazne tezky.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od David Podzimek »

Zvlášť pokud užíváte iPad aktivně a třeba i Mac, tak se iPhone docela hodí, ještě lepší to bude s iOS 8.

Zároveň je také dobré zvážit, jak velký telefon chcete. Nosit HTC One není stejné jako iPhone 5s. Pokud máte při ruce často iPad, možná je lepší volit menší zařízení.

Hlavní nedostatek u iPhonu je výdrž baterie, v pohotovostním režimu sice drží déle, než většina telefonů s Androidem, ale při náročném používání je běžný den problém někdy.

Dále otázka otevřenost, propojení aplikací atd. se hodně změní s iOS 8.

Pokud na výměnu nespěcháte přes léto, počkejte, jak bude vypadat iPhone 6. Hodně se spekuluje i o prémiových modelech od Samsungu, LG atd. Nejsem si jistý, jestli je teď nejlepší doba na nákup, zvlášť když ho chcete na několik let a ne na pár měsíců, než vyjde další nová hračka. Letošní novinky jsou zatím za vysoké zaváděcí ceny a ještě se mluví o nástupcích.
chaotickkittie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 23, 2014 9:09
Zařízení: apple iphone 4S

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od chaotickkittie »

rozhodne na telefon nespecham cekam prave jeste na novinky krere by meli prijit na trh v druhe polovine roku. Jako iphone 6 a take cekam na samsung galaxy F zatim dle toho ci pisi by mel byt velmi dobry ale jeste neni na trhu takze se neda rici jaky bude nakonec bude uplne jiny nez se mluvi a pise jak to uz u par modelu dopadlo. Rozhodne je tezke vybrat mam sice ipad i iphone ale preci jen sem ho volila spise z duvodu znacky ze je to apple k cemuz jsem si za posledni dobu rikala ze je to zbytecne a stejne tak popularni je treba samsung, nad kterym prave uvazuji ac ma sve plusy i minusy ale to v dnesni dobe ma mnoho zarizeni respektive kazdy zarizeni. Je to kus od kusu kdy clovek narazi zrovna na poruchovy kus a nebo naopak mu bude dlouhodobe slouzit bez jakychkoliv zavad. A software je to porad jen software nikdy nebude asi bez chybicek a vzdy bude neco co bude drhnout nebo nebude spolehlive. Je tezke se rozhodnout mnoho lidi co meli a mohli mit sanci uzivat iphone od IOS odesli k androidu a uz by se nevratila pak jsou taci kteri odesli a o navratu zas uvazuji a mozna proto bych take zkusila zmenu abych se sama presvedcila co mi vice bude vyhovovat samozrejme zkusenost s novym systeme androui ktery delaji za posledni dobu nemam a s adnroidem ktery teprve zacinal jeste na 2 pri starych modelech to bylo hrozne ale srovnavat to nemohu a odskouseny mam jen ios.
bevtoft
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 04, 2014 19:17

Re: Výběr nového telefonu.

Příspěvek od bevtoft »

Před pár lety jsem odzkoušel android na htc sensation. Fajn. Je to rok, co mám xiaomi mi2s a myslím, že tuhle značku asi nezměním... Možná výkonnější kousek.
Uživatelský avatar
Čambus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: sob úno 26, 2011 15:45
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Výběr nového telefonu.

Příspěvek od Čambus »

Z uvedených telefonů bych bral buď iPhone 5S (sám mám již delší chvíli), případně z Androidu zmíněnou M8, případně Z2 od Sony.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů