Výběr dual SIM Android

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od kissman »

Bohuzel nestiham prolezt vsechny parametry a recenze tak prosim o radu... prvni volba padla na nove Acery, nicmene bohuzel telefony neumi obsluhovat obe SIM zaroven - coz je obrovske minus, dale nemaji gyro.

Tedy potrebne parametry jsou:
  • obsluha obou SIM soucasne (v prubehu volani jedne SIM se lze dovolat na druhou popr. vyuzivat data z jedne a na druhou volat)
  • parametry min. stejne nebo vyssi jak Samsung S3 mini
Nasel jsem napr. Xiaomi Redmi me moc neoslovil, ani dle recenzi, ani fyzicky... prosim tedy o nejake navrhy.

/edit: zalibil se me Lenovo S660, velka baterka, vyrobce, slusne parametry i cena.. jen nekde zjistit, jak ovlada dual sim...
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Výběr dual SIM Android

Příspěvek od dvzd »

Standardem je u čínských telefonů "dual standby", tzn. ze jsou obe SIM aktivni ve standby modu a kdyz je na jedne z nich hovor, druha je nedostupna, hlasí se nedostupná mimo síť (lze ji ale pro tento pripad presmerovat na tu prvni SIM, kde se ozve signal pro cekajici hovor na druhe SIM). Nedostupná je SIM je pouze pri hovoru na druhé SIM, pri datovem provozu ne, to jsou stálke aktivni obe, ale data jdou zapnout vzdy jen na jedne SIM, je jedno ktere a jde to stridat.
http://www.svetandroida.cz/rudy-navod-j ... fon-201212
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od kissman »

Je zajimave, ze spousta levnych zarizeni umi "full active"... docela me mrzi, ze Acer to takto podelal :( Samsung to umi tedy lepe, ale parametry nic moc :(

Nicmene s temi daty to neni pravda... v pripade aktivniho datoveho prenosu na SIM1 a prichozim volanim na SIM2 dojde k pozastaveni datoveho prenosu na SIM1. Coz je pro me silne nevyhovujici...
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od kissman »

tak nakonec asi vyhraje Lumia 630... radeji se vzdam Androidu ;)
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Výběr dual SIM Android

Příspěvek od dvzd »

Pokud jedou data pres 3G, tak k preruseni nedojde, mam to vyzkousene.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od kissman »

tak bohuzel ani Lumia 630 neovlada dual SIM tak jak by to bylo idealni... proc se vlastne vyrobci chlubi funkcemi typu "smart sim" atp. kdyz to vlastne umi kazdy dual sim telefon (nastavit presmerovani pri nedostupnosti zvladaji telefony odjaakziva)... :(
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Výběr dual SIM Android

Příspěvek od dvzd »

Ona to neni zadna prednost ten dualSIM full activ. Telefon musi mit dve radia, dve anteny, v klidovem stavu to odebira dvojnasobne energii, vyzarovani z telefonu je jiste take dvojnasobne, ja bych to nechtel.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od kissman »

Uz mam doma dva Acery E3 :) nakonec jsem to vyresil presmerovanim hovoru... nicmene je to proste feature za kterou bych byl radeji :( je smutne, ze za tu dobu vyrobci neusli ani kousek cesty. Taky me prekvapilo, ze recenze dualsimu vlastne ani funkcionalitu dual simu nikde poradne neprobiraji... a pritom si lidi vetsinou dual sim kupuji prave proto, ze chteji dual sim vyuzivat...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Výběr dual SIM Android

Příspěvek od Flynn »

Ano, chtěl jsem dual SIM využívat a pořídil jsem si k tomu telefon. Víc neřeším, protože pro moje účely je to vyhovující. Jestliže by mi někdo volal na oba kontakty (obě SIM) naráz - pokud vůbec - tak prostě ten jeden bude muset počkat, stejně nemám dvě huby, abych mluvil s oběma. A nejsem žádný telefonní maniak, abych měl sluchátko přilepené na uchu celý den. Co se týče informací o systémech dual SIM, na netu toho lze najít dost. Tak, jak je to řešeno u většiny modelů, je to asi nejlepší, protože nejšetrnější, řešení. Viz příspěvek dvzd nade mnou.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů