Výběr mobilu

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Kutitko
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 20, 2011 19:38
Zařízení: ,,,

Výběr mobilu

Příspěvek od Kutitko »

Jaký SMARTPHONE byste vybrali do 9000? Přemýšlím nad Nexus 5, Xiaomi Mi2s nebo Xiaomi Mi3. Nebo máte jiné oblíbence? Za přednosti považuji plynulost systému, slušná výdrž, GPS a aspoň průměrné fotky.
VanGotas
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon led 27, 2014 15:54
Zařízení: Lumia 830

Výběr mobilu

Příspěvek od VanGotas »

A Windows phone?
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výběr mobilu

Příspěvek od koumes »

Z tech nej LG G2,coz je vlastnelepsi N5.
A priste psat do spravne sekce.
Kutitko
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 20, 2011 19:38
Zařízení: ,,,

Výběr mobilu

Příspěvek od Kutitko »

Za špatnou sekci se omlouvám, nějak jsem ji přehlédl :) . Nedovedu si představit, že bych žil s WP, přijde mi to moc odlišné. 9000 beru jako strop, LG G2 je už nad.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výběr mobilu

Příspěvek od koumes »

Novy a ofiko se sezene i za min.Nebo zde na foru jeden uzivatel "jey bee" ma casto nove smarty a o dost levnejsi.
Nebo treba toto http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 26#p331218" onclick="window.open(this.href);return false; ta zaruka na extra pojisteni je cca 1700.
A nic nenutim,jen info o parvecech.A WP? 8.1 pres dev ucet? :x Podpora do budoucna :smt022 :smt019 :smt021
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

Vidíš a právě to ti splňuje skvěle tvé požadavky - WP je krásně odladěný a rychlý OS. Lumie mají nejlepší fotoaparáty ve své třídě. GPS + GLONASS + HERE DRIVE = nejlepší navigace :) A máš dost na výběr - 720 - nejlepší výdrž dá 3 dny běžně - 920 super poměr cena/výbava - 925 stylovka za slušný peníz - 1020 když přihodíš 500 máš v mobilu nejlepší fotoaparát současnosti a velmi pěknou výbavu.

Výběr od 5000 do 9500
Kutitko
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 20, 2011 19:38
Zařízení: ,,,

Výběr mobilu

Příspěvek od Kutitko »

To vypadá zajímavě, díky. A ohledně těch tří-mohl bys je nějak shrnout? Pokud tě to teda nebude otravovat.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

Jestli to bylo na mě tak bych přihodil 500 a šel do 1020 - důvod - VELKEJ FOTO ČIP 1/1,5" - dělá nádherné fotky pokud je to pro tebe podstatné. Výbava - no nějak nevím co víc by to mělo mít má to vše - to si ostatně sám najdeš, jinak se skvěle používá jelikož pěkně padne do ruky a má ještě přijatelné rozměry - ty další Lumie také - taková 930 co přijde už je větší a výbavou horší (výbavou - HW je u WP věc skoro nepodstatná).
Pokud ti jde o ,,jen,, dobré fotky pak tu máš ty 3 modely - 720, 920 a 925 - osobně bych si z těchto vzal 920 - cena kol 6000 v podstatě jí nic nechybí - 925 přišla o bezdrátové nabíjení, má poloviční paměť pokud jí nekoupíš u Vodafone jinak má AMOLED místo IPS u 920 a má samozřejmě kovovej rámeček, je užší a má nižší váhu.
720 - leckdy dost podceňovaný model - ale za cenu kol 5000 je velmi pěkný má nejdelší výdrž na baterii - kupoval jsem matce dá jí běžně 4 dny (to ale není tak běžné jelikož ona spíš jen volá) mě dal při běžném používání 3 dny při vyšší zátěži 2 dny.

Pokud tě zajímá něco dále napiš SZ ať to tu nezasírám.
Kutitko
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 20, 2011 19:38
Zařízení: ,,,

Výběr mobilu

Příspěvek od Kutitko »

Díky, to jsi mi nasadil brouka :grin:
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

Jj nehledě na to, že za měsíc tu máš WP8,1 což sou zas nové funkce a celkově je vidět že se Microsoft stará.
Kutitko
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 20, 2011 19:38
Zařízení: ,,,

Výběr mobilu

Příspěvek od Kutitko »

Dobře. A jak to je s tou podporou (viz. koumes)? Ještě bych byl rád, kdyby mi někdo okomentoval Nexus a Xiaomi.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

no tu podporu tam právě máš déle jak u androidu - WP8,1 má podporu tuším do července 2017,ale aktualizace minimálně.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Výběr mobilu

Příspěvek od Sentinel65 »

Vyber telefonu dle OS je silne zavisly na specifickem pouzivani telefonu. Osobne preferuji android, ale na sluzebni mobil uz jednoznacne chci Windows Phone 8.1. Kazdy system ma sva pro a proti. WP8 chybi takove prkotiny jako profily, ktere fungovaly uz na hloupych Nokiich. Naproti tomu je to velice dobre odladeny system a napr. u L720 je hodne slusna vydrz baterie a fotak /koupena loni na podzim, kdy jsem se s ni a hlavne s WP8 zacal seznamovat a pak jsem ji s klidnym svedomim dal pritelce k vanocum pod stromecek, protoze to je prave telefon se systemem, ktery vyhovuje pro jeji pouziti - volani, sms, internet, hudba, fotky, e-knihy/.
Android uz ma sirsi vyuziti, hlavne provazanost kontaktu, kalendare, profilu, kdy mam spoustu veci automatizovanych diky aplikaci Tasker.

Takze bych se rozhodoval v prvni rade podle osobniho vyuziti telefonu, jestli potrebuji opravdu telefon za 9000,- a k cemu jej hlavne budu pouzivat. Jestli mi staci spolehlive, odladene prostredi, nebo si s nim chci vyhrat a upravit si ho k obrazu svemu presne podle svych potreb.
mceza

Výběr mobilu

Příspěvek od mceza »

Prostředí WP vypadá na pohled velmi odlišně. Jako jeho největší výhodu ale vidím v tom, že máš možnost obrovské customizace vzhledu (ne, nedělám si srandu, myslím to vážně).

Ano, na Androidu si můžeš změnit barvu pozadí, sem tam přihodit nějaký widget a tak podobně. Ale každé místo v systému, každá aplikace je "jiná ves, jiný pes". U Windows Phone výčet možností vypadá na první pohled velmi omezeně - můžeš si vybrat tmavý/světlý motiv a 20 barev popředí. To nezní moc zajímavě. Jenže praxe je úžasná - je úplně na tobě, jak a z čeho si poskládáš domovskou obrazovku. U každé dlaždice si můžeš vybrat ze dvou velikostí (a u spousty ze tří), můžeš si u každé dlaždice zvolit její umístění. Dlaždice nejsou jen hloué ikonky. Ukazují teplotu, upomínky, nepřijaté zprávy, objem spotřebovaných dat atd. atd. ...
Od 8.1 máš možnost více sloupců dlaždic a hlavně tapety na jejich pozadí. Neviděl jsem ještě žádné dva WP telefony se stejným vzhledem. Dokonce i BFU si ho zvládnou uzpůsobit dle jejich představ.
Systém je velmi svižný, prostředí přehledné. I přes strohý design je tam spousta grafických efektů. Narozdíl ale třeba od iOS nejsou rušivé. Jsou přirozené a uživateli nevadí, vědomě je ani nevnímá.

Samozřejmě i WP má své vlastní problémy. Některé aplikace nedosahují kvalit svých verzí na jiných OS. Typickým příkladem budiž Skype, který (přestože patří MS) je na Androidu prostě odladěnější. MS slibuje, že s WP 8.1 přijde nová super ultra cool verze, nezbývá než čekat...

Musíš si také zvyknout na nějaká záměrná omezení. Např. že aplikace třetích stran z bezpečnostních důvodů nemají přístup k SMS. Nemohou odesílat ani číst. Mohou ji jen vytvořit, ale uživatel si ji musí odeslat sám. Máš tak jistotu, že ti nic neposílá za tvými zády SMSky...

K těm chybějícím profilům výše - mě absolutně nechybí. Stejně jsem využíval jen "normální" a "tichý". To stejně dobře zvládne jednoduché ovládání hlasitosti - prostě posuvníkem změním úroveň vyzvánění kam chci, případně jej vypnu. S Cortanou také přicházejí Quiet Hours, které umí nastavovat vyzvánění dle událostí v kalendáři.

No trochu jsem se rozepsal a přitom jsem chtěl napsat jen toto: Uživatelské prostředí je velmi odlišné. Ale jen proto ho hned nezahazuj. Vyzkoušej ho v obchodě, chvíli si s ním hraj, koukni na videa. I kdyby ses potom rozhodl pro Android, zkus zvážit, zda by WP nebylo pro tvé použití lepší. 920 je suprový telefon a 1020 je suprový telefon s dosud nepřekonaným fotoaparátem.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Výběr mobilu

Příspěvek od GreenArrow »

mceza píše:Jenže praxe je úžasná - je úplně na tobě, jak a z čeho si poskládáš domovskou obrazovku. U každé dlaždice si můžeš vybrat ze dvou velikostí (a u spousty ze tří), můžeš si u každé dlaždice zvolit její umístění. Dlaždice nejsou jen hloué ikonky. Ukazují teplotu, upomínky, nepřijaté zprávy, objem spotřebovaných dat atd. atd.
Jako promiň, ale měl jsi někdy android? Píšeš to tady jako hlavní výhodu proti androidu, přitom tohle ti udělá kdejaký widget taky.
mceza

Výběr mobilu

Příspěvek od mceza »

Nechci ani domýšlet, co by mi to udělalo s baterkou, kdybych měl domovskou obrazovku plnou widgetů :D Podle mě by se telefon rozekl.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Výběr mobilu

Příspěvek od GreenArrow »

Já nevím, že by nic? Kór na takovým LG G2, o kterým se uvažuje.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

Pěkně napsané - sám jsem si teď uvědomil nějaké věci třeba ta úprava úvodní obrazovky pro každého uživatele - je fakt, že každý koho znám to má naprosto odlišné - vytahané jiné aplikace jiné uspořádání což je logické jelikož každému vyhovuje něco jiného. V podstatě se dá říct, že do seznamu aplikací lezu tak jednou/dvakrát týdně, jelikož vše co používám mám na hlavní obrazovce a uspořádané tak, že to nejdůležitější se zobrazí po odemčení telefonu a hned je 100% přehled o všem co je pro mě podstatné - žádné rozklikávání různých menu, složek, nabídek.....
Jinak ty omezení - ono se o tom spíš víc píše než že by to reálné uživatele omezovalo - i to jednotné ovládání hlasitosti je v pohodě - mám nastavenou 12, když chci tichý režim zmáčknu čudlík hlasitosti a ťapnu na zvoneček a je to - stejné jako u staré nokie zmáčknout vypínací tlačítko a vybrat profil - ba možná i rychlejší jelikož těch profilů tam sem míval 5 :) WP8,1 toto již řeší samostatným nastavením, jsem zvědavej :)
Skype - používám ano appka je občas línější ale zas nic hrozného já používám pro videohovory a ty šlapou krásně. Jinak poslední dobou co tak vylepšily - Facebook Beta, Messenger, Tapatalk - ano není to pořád vše tak růžové ale hodně se tu zlepšuje a celkově ta odladěnost je perfektní - OS šlape nebál bych se říci lépe jak iOS - reálná zkušenost.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Výběr mobilu

Příspěvek od Sentinel65 »

S temi profily to bylo mysleno tak, ze krom casu a udalosti v kalendari, dokazi profily na androidu reagovat i na lokalitu /at uz jen podle bunky BTS nebo pri pustenych datech na lokalitu dle GPS/. Automaticke profily si nepredstavuji, ze nekde budu neco mackat nebo myslet na to, ze mi za 5 minut zacina schuzka ci porada a ja mam ztlumit telefon. Proste to mam nastavene tak, ze doma dle BTS se mi profil prepne automaticky na nejakou nastavenou hodnotu. Jdu-li do kina, divadla nebo mam-li poradu, tak dle udalosti v kalendari - casove omezene - se mi profil opet automaticky prepina tam a zpet.
Na WP je toto nesmyslne spjato s hlasovou asistentkou Cortana, i kdyz se app Quiet Hours objevila i samostatne, ale pod WP 8.1 jiz zase diky rozdeleni hlasoveho nastaveni nefunguje.
Na androidu pak pouzivam budik vytvoreny v app Tasker, ktery opet reaguje na udalosti v kalendari, kdy je nastaven na odlisny kalendar, kde je jen budik ve vsedni dny v pevnou hodinu, ale pokud se napr. v kalendari objevi textovy retezec dovolena, sluzebni cesta, svatek, velikonoce apod., pak se budik dle tohoto retezce deaktivuje i v ten vsedni den.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Výběr mobilu

Příspěvek od MKLumia1020 »

Ano to je pravda - možnosti Androidu jsou značně širší to netvrdí myslím nikdo, že ne. Na druhou stranu s WP má člověk řekl bych téměř 100% jistotu, že se mu třeba v polovině nesekne hovor, že se mu z ničeho nic nerestartuje telefon, že když mu někdo volá tak pokud je nastavená hlasitost telefon opravdu zazvoní - prostě má jistotu chodu základních funkcí, což u Androidu je vždy tak trošku loterie.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů