Lumia 925 nebo Nexus 5?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Zamčeno
jaho
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 21, 2014 14:19
Zařízení: SXP

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od jaho »

Chci nový SMARTPHONE a rozhoduji se mezi Lumii 925 a Nexus 5. Dosud jsem měl první iPhone (iOS) a nyní mám SXP (Android). Docela mě láká přechod na WP (něco dosud nepoznané... :wink: ), ale na druhou stranu se mi velmi líbí design Nexus 5.
V SMARTPHONE nehraji hry, potřebuji kvalitní telefonování a snadné vyhledávání z kontaktů, jednoduché psaní SMS a mailů, správu kontaktů a událostí vč. synchronizací s Google účty, dobrý přístup na internet vč. vyhledávání, kvalitní příjem wifi, obstojný foťák a občas poslech muziky.
Tak prosím o vaše rady a doporučení. Díky.
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od JanHavlicek »

Přesně tak, při současnách cenách vezmi Nexus 5, nevidím důvod, proč brát Nokii, kromě lepšího foťáku
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Osobně bych jednoznačně koupil Nexus.

1. Fotoaparát s optickou stabilizací u LG bude skoro srovnatelný s tím co je v L925, alespoň za normálních světelných podmínek.
2. Daleko lepší HW, tedy u do budoucna zajištěna použitelnosti app/her.
3. Budeš mít pod Nexusem daleko lepší synchronizaci s Google službami a ruku na srdce Android je prostě platforma, která je více vyspělá v některých věcech a nabízí daleko větší možnosti rozšíření (více aplikací) apod. Pokud jsi na ní zvyklý asi bych to za každou cenu nelámal přes koleno.
4. Nexus je daleko výhodnější v poměru cena/výkon.

A to jsem fanoušek WP :-)
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od geoffrey »

Jelikož SMARTPHONE měním min. 1x ročně, mohu k tomu něco možná poradit.
Mám nyní Lumii 925, předtím LG G2, předtím Sony Z1 a před ní Lumia 920 (doma máme ještě 3x Lumii s WP a 1x Samsung s Androidem). U všech těchto telefonů mohu subjektivně říct, že jsou špičkové. Nejstabilnější je Lumia 925, mám jí nyní ve verzi s WP 8.1 dev. verze. Nexus samozřejmě byl také vždycky špička, hlavně, co se týká odladěnosti "pure" androidu. Akorát, mě se nikdy nelíbil. :-( Nejpodstatnější je, k čemu ten SMARTPHONE bude nejvíce používán. Jestliže je priorita velké množství zajímavých aplikací, Android a iOS vede. Jestliže stabilita a opravdu jednoduché rychlé prostředí, jednoznačně Lumia. Pak je tu foťák, tady určitě vede Lumia, možná nyní radši ve verzi 930 nebo 1020. 930 ale zase nemá Glance screen, a proto si ji již nekoupím (je to fakt suprová funkce). Já mám nyní objednané Oppo Find 7a. Špičkový HW, odladěný SW, krásný design a super cena 399,- EUR. Uvidím, jaký bude a jestli recenze nelžou :) Další zajímavé a praktické vlastnosti při výběru jsou např. výdrž baterie, voděodolnost, hlasitost repro apod. A jestli to má být SMARTPHONE na machrování, tak to neporadím, jelikož já to beru jako naprosto spotřební záležitost :wink:
jaho
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 21, 2014 14:19
Zařízení: SXP

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od jaho »

Díky všem za rady. Nakonec jsem koupil Nexus 5, 32GB verzi v CZ distribuci za skvělých 8700Kč. Za tuto cenu to nešlo nekoupit... :wink:
nektar69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pát led 10, 2014 21:42
Zařízení: LG G2

Re: Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od nektar69 »

Kde?
jaho
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 21, 2014 14:19
Zařízení: SXP

Lumia 925 nebo Nexus 5?

Příspěvek od jaho »

Byla to pár dní akce na KASA.cz, ale už není...
Zamčeno

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů