iP5S x Z2 x Z1 x G2

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Zdravím,
dosloužil mi muj Note 2... Sháním náhradu. Jsem zvyklej mobilem fotit na výletech a tak a některý fotky i vyvolat (Note II byl parádní na tohle).. Mám iPad jako pracovni nástroj jak do školy tak do práce...tudíž by mohl mít příjemnou symbiózu s iPhonem. Požaduju hlavně kvalitni fotky, potom samozřejmě i design (proto se mi zatim moc nechce do G2)... Dále baterka je lepsi větší, ale v podstatě nikdy nejezdim nikam do přírody na dýl než na den. Cena zase nehraje až takovou roli... Ten Z2 ma ale minus, ptz vyjde až v květnu nejspíš, Z1ka compact ma prej IPS displej už, ale zase jsem nečetl příliš chválu na foťák.


Díky za rady
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od uni »

Má to nějakou pointu, která vyústí v nějaký dotaz?
Jako co nejlépe fotí? Pokud vím, Sony je za to trvale kritizován (i přes to, že produkuje špičkový HW třeba i pro iPhone), do G2 se ti nechce, tak to asi vykrystalizovalo samo, ne?
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od IvanGS »

Pointa, jak to tak čtu, sama vyúsťuje v iPhone, znáš systém, telefon je kvalitní, pěkný, s dostatečným "machrindexem", větší asi nepotřebuješ, na filmy apod. máš iPad...
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Kdyz to po sobe tak ctu tak to asi vyustuje v iPhone :D myslel jsem jestli mi nenadhodite jeste nejakej telefon s dobrym fotakem.... co ted tak ctu tak ty Zka od sony jsou navzdory mnohapixelovym fotakum dost tragicky... nepotrebuju zadnou zrcadlovku ale fotky na urovni Note II
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od JanHavlicek »

Kup iPhone, neřeš dál. už máš iPad, je blbost kupovat programy dvakrát. Sync přes iCloud a Airdrop je taky fajn
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od uni »

Z hlediska foťáku se snaží (a dobře) Nokia, tedy můžeš přiřadit nějakou Nokii s PureView, pokud je tento brand záruka něčeho (na což se dne moc nehledí....). WP8 systém.
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Nechci vyvolat flame, ale WP nechci. Jinak jeste jsem dneska objevil LG G flex, mam rad tyhle novinky...akorat ma nic moc displej a kvalitu fotek jsem nezkousel. Iphone se mi libi, byl by to skok co se velikosti displeje tyka a taky na tom neni tak dobre s vydrzi baterie ne?
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Cheetah007 »

Pokud uz pouzivas iPad priklonil bych se take k iPhone jak doporucil JanHavlicek.
Ja treba iP5 mel vyborny telefon asi dva mesice jsem jej pouzival ale pak jsem v listopadu koupil iPada Mini a iPhone byl tak prakticky nevyuzity a jen na volani to byla draha hracka navc do zamestnani neprilis vhodna a bumper ci silikon zase kazil design.
Ted tedy na volani a ostatni mam BB a na ostatni iPad mini, prevazne jej pouzivam doma k serfovani, k tmto jeste nedavno pribyla firemni l520 a taky neni spatne.
michael.zeleny
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 09, 2013 19:39
Zařízení: Huawei Ascend P6

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od michael.zeleny »

Kdybys nezvolil Iphone, z vlastní zkušenosti Ti můžu doporučit tu G2. Jsem s ní naprosto spokojenej, hlavně se jeho výdrží, která je 2-3 dny v pohodě
frydas
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 08, 2013 9:21
Zařízení: xiaomi mi2s 32GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od frydas »

Dnes byl spuštěn předprodej pro OPPO Find 7a pro evropskou verzi, takže jestli ti jde o fotky a ten měsíc už ti tak moc nevadí, možná bych na něj koukl.
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Díky za další tipy :) ten oppo jsem čekoval nějak před měsícem uz a rozhodne vypadá zajímavě. Jinak vůbec me nenapadlo že teď v pátek začíná prodej SGS5ky . To LG G2 taky nevypadá úplně zle, to je pravda. Bude to muj poslední mobil na dlouhou dobu, ptz od leta beru hypotéku a to uz si nebudu moct vyskakovat a kupovat si tech. novinky.

K tomu iPhonu, samozřejmě ze co se symbiózy týče, tak by s iPadem byl geniální nástroj, jenže ta slabá výdrž baterky me dost odrazuje, jelikož jsem zvyklej z Notu, že mi vydrží celej den (10-15 minut hovoru, cca 30 SMSek, listování internetem cca pul hodiny, zapisování poznámek - 1-2 hodiny -zapisuju trenink v posilce, připadně když jdu behat tak 40-60minut záznam GPS trasy do aplikace). Plus ted na jaro přibudou výlety s přítelkyní, kdy jsem zvyklej fotit (cca 60-80 fotek za odpoledne).

K SGS5 - co jsem Koukal na fotky, tak me mile překvapily, vydrz na baterku bude urcite jinde než iPhone, ale zase vím jak se umí samsungáckej touchwiz po par měsících zasekat k nepouzitelnosti. Každopádně zatim asi favorit spolu s iPhonem.

K LG G2 - nejsem žádnej honič trik, ale pořád nechápu, proč je ten mobil tak levnej :D podle recenzí je to ale kus kvalitního železa (plastu)

LG G flex - už jsem zavrhnul kvůli spíše pod průměrnému displeji (dlouho se mi nestalo, že bych viděl kostrbatý písmenka - nechal jsem si ho zapnout v t-mobilu vcera)

Xperia Z1 - včera jsem si s ni hrál asi 20 minut v t-mobilu, uživatelský prostředí me přišlo přívětivé, foťák jsem moc nemel šanci vyzkoušet (maj tam ty mobily na drátech proti krádeži), text ale fotí parádně. Líbí se mi i vodotěsnost, jelikož chodím dost často behat a kdyz prší nebo i se potím, telefon dostává asi zabrat.

Note III - zmršenej design
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od uni »

Ad výdrž iPhone 5, en jako cokoli jiného. Pokud dáš founu pokouřit, především jasem (který je u iPhone špičkový), projeví se menší kapacita aku a nevydrží to co jiní s větší aku.

K SGS5 - jak téma aku, tak zasekávání se jsi nepojal úplně přesně, byla by to diskuse:) Ale věř, že když S5ce dáš pokouřit (např. hraní her), vydrží ti to podobně jako iPhone. Ale standby bude jinde, díky většímu aku.

U LG G2 pozor na kapacitu, nějakých 12-13GB bez rozšíření....

Ad uživatelské prostředí, je to nadstavba nad systémem, můžeš si nahrát jakoukoli jinou (jsou jich fakt mraky), tedy je to snadno ovlivnitelná veličina, který by asi neměla hrát roli při výběru, u Androidu. Zvláště, pokud si nepřenášíš zvyky z předešlého.
michael.zeleny
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 09, 2013 19:39
Zařízení: Huawei Ascend P6

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od michael.zeleny »

Co se týče G2, určitě doporučuju ozkoušet. Co se týče ceny, je to jedno z jeho pozitiv, když se podíváš na ostatní modely od LG (například L9 II), nejsou nějak cenově přemrštěné, to je prostě taková cenová politika LG no. Samožřejmě, že najdeš modely, který stojí poměrně hodně (jedním z nich je například i Flex), ale jinak telefony od LG jsou za poměrně ,,rozumné" ceny. Co se týče G2, mám jí doma a prostě mě dostala no :-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od mberdych »

G2 je kus hnusneho plastu. Jinak super. IPhone vydrzi co pises v pohode.
TomG
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: sob pro 01, 2012 20:55
Zařízení: Samsung
Bydliště: Praha

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od TomG »

Ještě bych zvážil Xperia Z1 Compact!
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Z1 compact se mi celkem taky libi... Ale nevim moc jak s tim foťákem, to si myslím, že S5ka na tom bude líp co se týče kvality fotek....
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od IvanGS »

LG G2:
1. není kus hnusnýho plastu, mně tak nepřipadá a mám ho půl roku. Je to o vkusu a v tomhle smyslu zásadně neradím, i autor se umí sám rozhodnout jestli se mu něco líbí.
2.paměť - někdo upozornil na 12-13 GB, omyl, je to jen 10,62 GB ale mně stačí a komu ne, je 32 GB verze, i tak mnohem levnější než srovnatelná konkurence.
3.cena - nepřemýšlej o tom, je to jen o politice, konečně někdo ukázal, že jde udělat TOP telefon za méně peněz. 4.výdrž - troufnu si říct, že nemá konkurenci, mně vydrží 3-4 dny,ale i při intenzivním používání to pod 2 dny nejde. Teď, 78 hodin po nabití, mám baterku na 43%, ale v týdnu nemám čas si hrát.
5.výkon - srovnatelný s dalšími TOP telefony.
6.foťák - mezi mobily výborný, kompakty jsou lepší ale G2 je první mobil, který jsem ochoten použít jako záložní foťák.
7.ovládání jednou rukou - jde to, na velikost displeje jsou celkové rozměry překvapivě malé, pravda, 4" telefon se bude ovládat lépe.
8.funkce - z těch jsem nadšen, spousta nastavení a funkcí, stále ještě objevuji nové. IR pro dálkové ovládání, připojitelnost k TV (FullHD TV jako externí monitor je skvělá) atd. atd. Ale něco z toho umí i konkurence. Je fakt, že milovníci "čistého Androidu" si odplivnou a koupí Google Nexus 5:-).
9. příslušenství - jsou různé adaptéry, čtečky karet atd. jako pro ostatní. Já mám originální pouzdro Quick Window, aktivní, v okně lze dělat dost věcí, pak Spigen Slim Armor s trochu lepší ochranou a jako neprůstřelné brnění pouzdro Ballistic. Je toho už dost.
10. Nedostatky - někomu vržou záda, někomu se snadno škrábe sklo foťáku, někomu jde hůř zvuk do sluchátek, někomu prý blbne zvuk u videa. Já mám zatím jen škrábance na foťáku, nejsou vidět a nemají zatím vliv na funkci, jinak nemám k telefonu výhrady.
11.podpora - telefon jsem koupil v říjnu s Androidem 4.2.2, po Novém roce vyšla akt. a před týdnem KitKat 4.4.2. Někdo nadává na mizernou podporu, mně se špatná nezdá.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od mberdych »

To je presne ono. Kusem hnusneho plastu nemyslim design, ale ten plast. G2 jsem mel, zada vrazala, dalsi co jsem mel v ruce vrzaly take. Krome toho ten plast je opravdu jak z trznice. Nic proti, jinak je G2 skvela, ale holt se ta cena nekde projevila.
frydas
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 08, 2013 9:21
Zařízení: xiaomi mi2s 32GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od frydas »

IvanGS co se týče top telefonů za slušné ceny, tak to tady ukazuje už xiaomi 4tej rok :) -- nicméně pokud jde tady přímo o foták, tak je fakt, že samsungy mají dobrý fotáky bejt tebou asi bych bral bud S5 nebo iphone 5s a nebo když chvilku počkáš tak ten oppo find 7 , to co jsi tu vypsal k výdrži zvládnou určitě všechny v pohodě.
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iP5S x Z2 x Z1 x G2

Příspěvek od Grimley »

Tak nakonec jdu zejtra pro SGS5 :))
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů