Galaxy S5, Xperia Z2 nebo One (M8)?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Martinek92000
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 05, 2014 20:33
Zařízení: Samsung galaxy s2

Galaxy S5, Xperia Z2 nebo One (M8)?

Příspěvek od Martinek92000 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit mezi S5,Z2, One m8...?nejradši bych si koupil s5 ale hodně mě odrazuje pouze 2gb ram:/
děkuji
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Manek49 »

Jenom 2 giga? To je málo, chce to aspoň 16 :-D
Martinek92000
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 05, 2014 20:33
Zařízení: Samsung galaxy s2

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Martinek92000 »

no docela málo to je :) a ještě když Touchwiz sežere třičtvrtě ..:)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Manek49 »

Jasný :-) Já osobně bych Samsunga nechtěl, ale zas tak bych se toho nebál. Je to hlavně o tom, co se ti líbí, já bych třeba vzal Sonyho :-)
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od langpi999 »

a já lumii 930 ( uvažuješ li i o něčem jiným než těchto 3 přístrojích)
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od l0lz »

neviem co je na HTC M8 take dobre oproti ONE, ja by som zobral klasicke ONE ked už
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Cleric »

Osobně bych bral Sony Xperia Z2, Japonci umí své prostředí odladit opravdu dokonale. Navíc se konečně poučili a použili i kvalitní display.
michael.zeleny
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 09, 2013 19:39
Zařízení: Huawei Ascend P6

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od michael.zeleny »

Zkus se ještě podívat na LG G2, taky zajímavej kousek a je levnější. Ale nevím úplně přesně, jaký máš požadavky
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Koudy69 »

Naroky ma asi jednoduche. Chce momentalni spicku takze penize neresi. A nevim proč mu nabizite neco jineho nez neco z toho co tam ma napsane. Htc m8 je celkove spatny vtip. S5 je zajimava zalezitost ale konstrukčně a co se odladenosti tyce to uz bude horsi. Plus servis samsungu je katastrofa. Ze zde vypsanych bychazi nejlepe sony z2. Hezky displej design se povedl. Funkcne vychazi nejlepe ze všech zde napsanych
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od IvanGS »

Pokusím se psát bez překlepů a s interpunkcí což považuji u veřejné komunikace za samozřejmé.
Když dám ty telefony do srovnávače, jsou mezi nimi rozdíly, je ale jasné, že patří k TOP telefonům, to si ale autor vlákna udělal asi také. Takže ho zajímají odborné názory a zkušenosti, což bohužel nemám jako mnozí ostatní. Mám LG G2, ale na něj se neptá. Nicméně:
- Z2 má sice největší RAM, ale 2 GB má i G2 a všichni majitelé si pochvalují rychlost a plynulost systému bez ohledu na intenzitu používání. Z mého pohledu to tedy není zásadní údaj.
- S5 a Z2 jsou relativně odolné telefony
- HTC se mi nelíbí (jen můj názor), stereoreproduktory nahoře a dole pro mne nemají přínos
- Z2 je elegantní, na druhou stranu bude náchylný na otisky prstů, asi se bude držet hůř než S5 a přijde mi při pádu zranitelnější, může to být jen subjektivní dojem
- Z2 má HW spoušť foťáku, je to příjemné, měl jsem jinou Xperii s HW spouští, ale pro mne to není zásadní věc, foťák v mobilu beru jen jako operativní doplněk k normálnímu foťáku.
- servis Samsungu ani Sony neznám
- S5 má údajně nejlepší displej na trhu
- na servis a podporu Samsungu se nadává, ale je jich tolik, že i při stejném procentu závad bude absolutní číslo vyšší a tak to může být dojem, težko říct. V rodině máme SGS3 mini a SGS4 mini a slouží velmi dobře.
Osobně, pokud bych váhal mezi těmito třemi typy, vyloučil bych HTC a asi zvolil S5 pro lepší držení, nejlepší recenzovaný displej a největší tabulkovou délku hovorů. Ale protože jsou to věci neověřené srovnáním, asi bych si je nejprve osahal a přečetl srovnávací test.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od David Barborka »

servis samsungu: už to není katastrofa, jelikož už nějaký pátek je ofiko servisem samsungu i VSP Data a tento servis je jiná liga. Před měsícem jsem do VSP posílal Note 2 (stáří rok a 3 měsíce). Do týdne byl mobil zpět a uznali vše. Loupal se mi rámeček kolem displeje, byla vada na přední kameře, nabíjení trvalo více jak 3 hodiny. Vyměnili mi přední kameru, rámeček, zadní kryt, usb modul, baterku a nabíječku. Nyní bych se tedy samsungu ohledně servisu rozhodně nebál.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od uni »

Tak "jenom" 2GB klidně v rozhodovacím žebříčku sesaď o 2-4 příčky, s trochou snahy, i kdyby jsi narazil na limit (což si nemyslím), je řešitelné nějakou správou.
Ale např. u G2, kde je 13?GB interní paměti a když tam data potřebuješ a nevejdou se tam, tak je tam prostě nedostaneš, i kdyby jsi dělal voodoo.
Zkus přehodnotit rozhodovací kritéria (ponížení významu RAM).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od uni »

ad servis Samsungu: nebo Český servis (partner i pro Apple). Ne, Britex už není negativum u Samsungu:)
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od JanHavlicek »

Já nevim, co se tu zase řeší. Srovnávat parametry je blbost, všechny telefony jsou špička.

Chci telefon hned? jdu do HTC nebo Samsungu.
Chci hliník nebo voděodolnost? (která je podle mě dost přeceňována, já se normálně ve vaně s telefonem nekoupu a hádám, že ta krytka USB mě bude každej večer štvát čím dál víc). Podle toho vyberu.

Líbí se mi víc prostředí HTC nebo Samsungu? Podle toho vyberu. (ne, nebudu každýmu říkat, že si to může rootnout, dát tam nějaký CM atd., to prostě není pro 99% uživatelů)

Nebudu vybírat podle blbostí, jestli má telefon 2GB RAM nebo 3GB RAM, jestli má 2.5GHz nebo 2.3 GHz. Nebo snad jaký má servis... :roll: Já telefon chci používat a podle toho si vybírám. Ne podle toho, kde stráví čas v servisu, když se NÁHODOU pokazí
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od uni »

No přeceňovaná vlastnost vodě odolnosti. Kolikrát jsme tu jen slyšeli, neuznaná záruka-koroze. A to nutně nemusí znamenat, že foun zmokl, prostě jen vlhkost nebo pot z těla.
Krytka je na houby, ale bezdrátové napájení řeší:)

Uživatelské rozhraní od HTC nebo Samsungu je jedno z tisíce, kterých je na Play, nevyžadují rootm, jedná se o běžnou aplikaci. KitKat má myslím dokonce nativně volbu, který shell je prioritní.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Davedroid »

A kdyz treba S5 jakou barvu uprednostnujete bily nebo ceny? Vaham:-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od uni »

Jestli zachovávají "kvalitu" plastu jako u S3, tak co jsem viděl, tak se do prasklin krytů dostává špína a na bílem to vypadá fakt hnusně.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Davedroid »

Tak páni, už jsou všechny 3 k mání, tak teď, který z nich by byla nebo b ude vaše volba SGS5 vs Z2 vs One M8 ?
Který fotí lépe SGS5 nebo Z2 ? (myslím z těchto tří, prosím ne 1020 :-)
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

s5..Z2.. ONE(m8)?

Příspěvek od Davedroid »

Dneska jsem drzel v ruce One a musim rict, ze v te tmavsi sede hooodne povedenej kousek. Krasnej displej, krasnej pristroj, jedine snad ten fotak:-/
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Galaxy S5, Xperia Z2 nebo One (M8)?

Příspěvek od uni »

Davedroid: Na to se asi blbě odpovídá, aktualizace FW nějak u S5ky vylepšovala foťák (pravda, nevím jestli aplikaci nebo výsledky....), asi se bude z testů (snad jen dle data) určovat, co bylo zdrojem u fotek z S5.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů