LG G2 nebo SGS4

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Cawes,

chtěl bych se zeptat, který z těchto dvou telefonů by jste mi doporučily a proč. Dost se mi líbí G2 ale co se týče aktualizací od LG tak jsem žádnou slávu neslyšel. Ohledně foťáků a přisvětlovací diody, jsou foťáky srovnatelné a která přisvětlovací dioda svítí více. Vím že pro většinu lidí ta dioda nehraje roli, jen by mě to zajímalo.

Díky za odpovědi
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od uni »

Mám S4, pokud mi popíšeš, jak bych měl příp. změřit intenzitu diody pro porovnání s někým s LG G2, tak se pokusím. Ale že by někdo měl oba přístroje a posvítil si s nimi na zeď pro porovnání, to se asi nestane.
LG2 lepší displej (asi i jas, to by chtělo ověřit) a větší výkon. Klidně bych šel do G2, ale já nemám problém s OS aktualizacemi, stejně se balastu od výrobce zbavuji rootem apod.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Tak nějak jsem to myslel :), že by někdo měl oba a vyzkoušel posvítit. Je to hodně málo pravděpodobný ale není to ani nemožný, třeba někdo takový byl. Jinak ještě jak je na tom foťák v porovnání jak za dobře osvětlených podmínek tak v noci ? Vcelku často fotím navečer a večer i proto mě zajímala ta dioda. Měl jsem možnost vyzkoušet Z1 compact a focení v noci otřesné a dioda skoro ani nesvítila oproti mé předcházející S3, ta udělala o poznání více světla i lepší fotku v noci.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od IvanGS »

Bude asi náhoda pokud se tu najde někdo, kdo může oba tyto telefony takto porovnat vedle sebe, ale třeba se někdo najde. G2 je určitě výkonnější, s lepším displejem a rozhodně větší výdrží. O aktualizacích se hodně píše, ale mám pocit, že je to důležité hlavně pro fajnšmekry a stejně mi to přijde trochu zcestné, každý máme jiné reference. U G2 jsem dostal aktualizaci 2 měsíce po zakoupení a v nejbližší době se očekává 4.4, dál nikdo neví, ale pochybuji, že SGS4 by na tom byl lépe, už je to přece jen "starší" typ. Za mne určitě G2, zatím nejlepší telefon co jsem měl a nevím v tuto chvíli o lepším.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Jelikož mě to vyjde cenově stejně, tak půjdu asi do 32Gb verze G2. Co jsem už přečetl tak fotí líp, prostředí je líp odladěný a ta výdrž baterie je taky znát. A nějaký dobrý obal s kterým máte zkušenosti, něco co ten telefon ale moc nezvětšuje a nejlíp aby to nebyl obal na zasouvání. Děkuji všem za rady
deglaser
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 26, 2007 7:52
Zařízení: LG G2 32GB

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od deglaser »

Já sem taky o LG G2 32GB verzi přemýšlel ale vadí mi na ní 3 věci. Tlačítka na displeji dále se nedá vyměnit baterka ale hlavně apcence pamětové karty.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Davedroid »

Měl jsem oba současně. Oba jsem měl možnost porovnávat a užívat cca 3 týdny.
Za mne ze zkušenosti (ne z recenzí a parametrů)
LG G2 - rychlejší, plynulejší, výrazně lepší displej, lepší materiál, větší výdrž baterky, safírové sklíčko foťáku - nepatlalo se a neškrábne se, nastavitelnější, pohodlnější ovládání TV rermote, při porovnání lepší fotky celkově, při hoším osvětlění výrazně lepší ostrost a detail. Na LG po š týdnech užívání bez obalu ani vlásečnice, i v ruce mi přišel daleko pevnější a solidnější. Za to SG4 okamžitě poškráný chrom rámeček kolem čočky.

SG4 - v čem byl lepší než LG G2? Říká se, že podpora, já nijakou nepotřeboval. A jestli mám v tel. 4.3 nebo 4.4 při nástavbách výrobců bych ani nepoznal. Takže za mně podporu nemohu potvrdit. Jedině snad víc se mi líbil a byl o něco menší do ruky.

Celkově, byť jsem tomu po čtení recenzí nevěřil na mne působil při užívání LG G 2 daleko kvalitněji, nikdy nic ani nevrzlo. SG4 jsem měl subjejtivně rád asi i radši, ale sekala se a bál jsem se, že za půl roku bude užívání velmi znát.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od IvanGS »

Reptal - myslím že dobrá volba. Mrkni po originálním pouzdru s oknem Quick Window, mám ho rád. A jestli nechceš flip, existuje nepřeberné množství zadních krytů, gelových, silikonových nebo plastových, které rozměry telefonu zvětšují minimálně.
Deglaser - můj názor je, že při tak velkém displeji SW tlačítka nevadí, navíc se dají nastavit což u HW tlačítek nejde. 32 GB je myslím dostatečná paměť i když karta by potěšila a proč nosit rezervní baterií u telefonu co vydrží 3 i víc dnů? A když tak se pochopitelně jako servisní úkon vyměnit dá.
tomasEG
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 23, 2013 13:29
Zařízení: Samsung Galaxy S7 EDGE GOLD

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od tomasEG »

G2 určitě výborná volba, rozhodně lepší a rozumnější než SGS 4....
Pokud by byly problémem rozměry tak bych šel do Z1 compact, kromě fotoaparátu taky moc pěknej telefon....

K tomu obalu, já mám od SPIGENU SLIM ARMOR... Koupeno na sunnysoftu, ale už je myslím nemaj skladem....
Obrázek
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Z1 compact jsem měl, ale bohužel nebyl jsem moc spokojen. Fotila vcelku až otřesně, oproti SG S3, kterou jsem měl též doma, dělala ještě horší fotky. Tlačítka na displeji u tak velkého displeje vůbec nevadí a 32 GB verze mi bohatě stačí, to bych jako mínus neviděl. Mohu se ještě optat u toho spigen armoru, na ten jsem se díval ale zdál se mi dost robustní. Jinak děkuji všem za odpovědi, rozhodl jsem se na 100 % pro G2.
Tap to G2 :D
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od IvanGS »

Jsem na pouzdra trochu úchyl, tohle je moje kolekce. Spigen Slim Armor mám a rozměry v nejširším místě (obroučka kolem displeje) jsou 144x77x13 mm. To je o dost víc než je samotný telefon, nicméně i v pouzdru se telefon dobře drží i dá ovládat jednou rukou, navíc obroučka přečnívá nad displej a telefon lze pokládat obrazovkou dolů což nevadí, jako notifikační lišta slouží i zadní tlačítko. Hlavní výhoda je poměrně účinná ochrana telefonu. Pro maximální ochranu na lyžích, motorce atd. mám pouzdro Ballistic, rozměry jsou výrazně větší ale ochrana včetně displeje maximální.
Pak mám originální flipy Quick Window, rozměry v nejširším místě 137x78x11,5 mm jsou velmi příjemné, pouzdro je aktivní, tj. v okně lze přijímat i ukončovat hovory, pokládat budík, ovládat hudební přehrávač či zobrazovat několik animací času nebo počasí. Zadní kryt je vzhledově shodný se zadním krytem telefonu. V pouzdru se telefon dobře drží i se dobře dává a vytahuje z kapsy, flip se dá odklopit na záda, telefon se dobře ovládá jednou rukou. Displej se také méně upatlává.
Přílohy
p1.jpg
(110.98 KiB) Staženo 37 x
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od uni »

IvanGS: Co je to za nesmysl, že se dají SW tlačítka (resp. systémová lišta nastavit?) Jedná se o systémová tlačítka, která ovládají aplikace a systém, tam není možné cokoli nastavovat. Navíc jejich překážení není až tak o uhlopříčce jako o tom, že prostě překážejí. Google to ví, proto "už" v 4.4 představil Immersive mod, ale musí ho podporovat i aplikace, takže běh na dost dlouhou trať.
Asi z dotazu úplně nevyznělo, zda se jedná o S4 s Snapdragonem 600 nebo 800, tedy téma vyššího výkonu je diskutabilní. Ale jestli LG nepodporuje možnost výměny akumulátoru, je to (pro mě) výrazné omezení). Ale je plno lidí, co telefon kloudně ani nevyužije, tak je to netrápí.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

IvanGS: Krásná sbírka obalů. Nejvíc se mi zamlouvá ten spiged slim armor, ten vypadá fakt krásně. Začínám mít jasno. Velmi děkuji za rady a trpělivost.
Uni: Systémová tlačítko jdou doopravdy nastavit ( jde přehazovat šipka zpět a tlačítko pro nastavení, takové ty 3 čátky nad sebou :) a nebo ještě přidat navíc další tlačítko ). Jinak se jednalo o klasickou verzi S4 ta se mi zdá že má Snapdragon 600 a LTE verze má 800 ale to skoro nic nemění. A ohledně baterie pro někoho rok, pro někoho dva roky baterka vydrží a potom jednou vyměnit baterku i v servisu už není problém ale určitě to půjde i doma podle nějakého návodu ale to už jsou jen maličkosti. Stejně mnoha lidem telefon dýl jak dva roky nevydrží, někdy ani ten rok :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od uni »

Aha, a to nastavení se bavíme o grafické nadstavbě LG nebo se tohle nastavení promítne kdekoli i do ostatních aplikací (z Google Play)?
No jedno téma je životnost,druhé výdrž. Když mi baterie pod plnou zátěží vydrží např. 3h (což u graficky náročné hry není problém), což neutáhne ani nabíječka (originální), tak prostě potřebuješ vyměnit akumulátor:-) A celodenní keškování např. také nejde zajistit na jednu sadu akumulátoru, atd.
Ale jak píši, mnoho lidí to zařízení ani kloudně nevytíží.
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od IvanGS »

Uni - jak píše Reptal, dá se nastavit kde které tlačítko je, popř. přidat čtvrté pro rychlé poznámky Quick Memo, kdy se dá čmárat prstem po displeji jako na papír a poznamenat si např. tel. číslo, popř. se tím dají pořizovat Screenshoty. Quick Memo se dá aktivovat i jinak, ale já si zvykl na 4 tlačítka a zcela mi to vyhovuje. Osobně mi nepřekáží, překážejí Tobě HW tlačítka s tím, že o to mohl být větší displej? Překážela by mi jen při prohlížení fotek či filmů, kde bych měl pocit, že by mohla být větší zobrazovací plocha, ale tam na to výrobce myslel a tlačítka "zajíždějí" za okraj displeje. Takže mi tato verze tlačítek připadá výrazně lepší než HW tlačítka zabírající místo teoreticky většímu displeji, ale každý to můžeme vnímat jinak.
I s baterií dávám Reptalovi za pravdu, dá se prý koupit jako náhradní díl a hodně lidí už zadní kryt sundávalo když jim občas povrzával (mně nevrže) a něčím ho podkládali, takže výměna nebude asi problém. Ale uznávám, že u herních maniaků (myšleno v dobrém) by byla jedna či dvě baterky po kapsách příjemné, bohužel žádný produkt nebude dokonalý pro 100% uživatelů. Co powerbanka, nebylo by to pro Tebe řešení? Přítelkyně má 5000mAh ve velikosti silné, o něco delší propisky...
Reptal - pouzdra používám podle příležitosti a nálady, telefon je trochu i módní doplněk stejně jako hodinky. I ve flipovém pouzdru či Spigenu strkám někdy telefon ještě do vysouvacího, popř. do toho na opasek nebo v kufru motorky do neoprenového, ale to už může být pro někoho zbytečné a nedělám to vždy.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Promítne se to tak všude. Prostě si ty tlačítka prohodíte podle toho, jak Vám to vyhovuje. Kloudně vytížit baterku tím že ji za 3 hodiny "zruším" se mi moc nezdá. Chodím do práce, čiliž přes týden mám telefon jen na občasné volání sms a internet, jelikož na pracovišti telefon mít nemohu. O víkendu je zatížení větší ano ale nemám prostě nárok vybít telefon za 3 hodiny. Na to není ani čas a když jedu na ryby, tak internetem a sledováním filmů to taky nedokáži tak rychle vybít. Takže nejsem uživatel co by telefon vybil za 3 hodiny spíše mi vydrží tak 2-3 dny.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od uni »

Ad tlačítka, zajímavé, že toto LG umožňuje, no nicméně zas tak moc nastavování tedy není, max., pokud člověk přeleze z jiného telefonu a je zvyklý na nějaké uspořádání, tak si ho tady napodobí, více méně nic zásadního.
HW tlačítka mi nepřekážejí, jsou dostatečně oddělená od displeje/aplikace, nemrší tak laylout zobrazení (co umí předvést např. HTC nebo Sony?je na zastřelení) a nemám prakticky šanci omylem ovládat jiné prvky, než aplikační.
Baterie je individuální, jak píši, já dokážu vydrtit i 2 kapacity za den (a to fakt nedá práci), někomu to vydrží 2-3 dny.
Ne, powerbanka není řešení, za a) mám příp. připojený gamepad přes USB Host, za b) si nedovedu představit, že by mi to někde vyselo na řídítkách, za c) také nepředstavitelné, že bych v kapse nechal páčit chatrný MicroUSB kabel v konektoru telefonu, za d) manipulovat s takovou chobotnicí v terénu v ruce... Takhle mě obnova 100% kapacity trvá 20s a zachovává se plnohodnotná pohodlnost užívání jednotného kompaktního těla v pouzdru/držáku, jako potřebuji.
Pokud chápou, je tedy LG2 jasně lepší varianta.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Každému vyhovuje něco jiného. Jelikož já telefon nebudu využívat tak intenzivně, tak je pro mě baterka velmi dostačující a ohledně těch tlačítek, na displeji mě nepřekáží a při filmu se schovají. Tudíž mám jasno. Ještě jednou všem moc děkuji.
Reptal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 13, 2014 21:14
Zařízení: Lumia 930

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od Reptal »

Omlouvám se ale měl bych ještě jednu otázečku. Podle data se Nám blíží představení S5, co myslíte ? Vyplatí se počkat ? Je o tolik lepší už a vyplatí se to vůbec ?
IvanGS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:43
Zařízení: LG G2 32 GB, Nexus 7, Asus Transformer TF700T

LG G2 nebo SGS4

Příspěvek od IvanGS »

No tak určitě:-), pokud počkáš na představení, uvedení na trh a pár měsíců než cena klesne, dostaneš za stejné peníze možná lepší telefon, a v té době bude možná na spadnutí už LG G3, který určitě dostane nejmodernější Android 4.7.
Trochu to zlehčuju, ale záleží na preferencích, někdo Ti napíše, že budeš čekat donekonečna protože stále jsou na spadnutí nové a lepší modely, kup top přístroj dneška, on se 1-2 roky v elitní skupině telefonů udrží a pak si koupíš nový budeš li mít potřebu. Jiný Ti napíše že pokud nemáš akutní potřebu to řešit, pár týdnů Tě nezabije a třeba budeš mít lepší telefon než G2. Pravdu mají všichni, i já s tím bojoval a čekal nějakou dobu na představení G2 a N5, které mne zaujalya vypadalo to, že konkurenci na nějakou dobu ukážou záda, nakonec přišel první G2 a po přečtení recenzí a zhodnocení jsem se rozhodl, že na N5 nebo 32GB verzi G2 čekat nebudu.
Tak to udělej jak to cítíš sám, určitě uděláš nejlépe.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů