Nejlepší android kolem 4"

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

Poraďte, prosím, nejlepší telefon s androidem a velikostí displeje kolem 4". U vlajkových lodí je to jasný, ale těhlech menších je kupa a všechny vypadaj jako šmejdy, takže se v tom nemůžu zorientovat. Slovem nejlepším myslím za prvý nejlepší HW, ale taky nejlíp optimalizovanej OS a nějakou jistotu, že na to budou vycházet updaty další dva roky. Nebo je to v androidím ohledu moc utopický? Díky :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jako celkem spolehlivý stroj mi přijde Galaxy S4 mini, ale je pravda, že je ve srovnání se stejně vybavenou konkurencí přece jen o něco dražší, případně HTC One mini. Dále mě napadá Xiaomi Mi2S, ale to už má 4,3" displej. Zkus trochu upřesnit své požadavky, na co bys telefon chtěl převážně používat atd.
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

Telefonování, sms, icq, jabber, gtalk, bbm, mapy, několik email účtů, internet browsing, použitelné fotografie, bankovní aplikace, kalendář, úžasnej bonus by byla svítilna pomocí nějaký ledky u čočky, clicking, double clicking... :) Takový imho celkem obyčejný věci, který (kromě třeba bbm a banky) zvládne i HTC Trophy, kterej používám teď, ale je to utrpení. IM+ je děs, přidávání příloh k emailu je děs, internet browser je děs, phone aplikace neukazuje délku proběhlých hovorů... Takže chci telefon používat asi jako většina lidí, ale chci, aby to fungovalo na první pokus a pohodlně. Což mě teda možná přivádí k iPhonu, ale tu chci teď řešit android.
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

To HTC vypadá opravdu dobře, ale to je také 4,3", nebo se pletu? Zaujalo mě, ale používal jsem asi půl roku Blackberry Z10 a to mělo 4,2", které se mi zdály pořád už moc velké, tak se bojím, aby nebylo i to One Mini.
Frostmourne
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 26, 2013 15:04
Zařízení: Blackberry Z10

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od Frostmourne »

sehnat kvalitní telefon s úhlopříčkou do 4" je dost těžké...
1, pokud máš peníze na iPhone, tak není do řešit... :D
2, zkus sehnat nějaký telefon s 4,3" displejem, který má úzké "rámečky"
3, určitě bych nebral žádný telefon s přídomkem mini...kromě Z1f
4, tobě nevyhovoval Blackberry Z10?
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

1. > osobně jsem došel ke stejnýmu závěru, akorát se mi nelíbí ta cena, jenže jak to tak vypadá, nic jinýho mi nezbyde :)
2. > S4 mini vypadá, že je snad nejmenší s 4,3 displejem, ale za prvé Samsungy neměly hezký design už od devadesátých let a za druhé bod č. 3.
3. > ono obecně psát o 4,3 plachtách jako mini je dost odvážný :-D Z1f, když pominu to, že se asi ještě nedá sehnat, tak až se bude dát koupit, tak asi bude za keše podobný iPhonu, což?
4. > Nějaký výhrady jsem k němu měl a znova bych si ho nekoupil (určitě ne za těch 17,5k, co mě stál). Ovšem jinak to byl fajn telefon, ten hub je suprová funkce. Vadila mi velikost, ale tu jsem nějak zkousával a vadila mi spousta portnutých aplikaci z androidu. Nebo spíš než portnutých, tak překompilovaných, zkrátka to nevypadalo dobře a chovalo se to taky všelijak, ačkoliv to fungovalo. Zkrátka na mobilu za sedmnáct si koupím aplikaci za stovku a ona tam má v nastavení cosi o androidu? Obecně s dostupností aplikací to bylo bledý. Byl to takovej lepší windows phone. To, co to umělo už v základu, fungovalo skvěle, úžasně. Ale to, co člověk chtěl doinstalovat, to byl problém. No a pak jsem jednou chytl nerva a poslal ho proti topení a od tý doby má pavouka na displeji a nedrží úplně pohromadě.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od Cleric »

V Androidu takové zařízení nenajdeš, protože vždycky budeš muset udělat nějaký kompromis.

Ač nerad, ale tady tě spíš odkážu na nějakou tu Lumii a asi nejlépe vyhovující by mohla být 620tka, http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-lumia-620/ ta má jen 3.8" display
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

Na WP8 jsem taky koukal. Ale je otázka, jak moc bych si polepšil oproti WP7.5, který používám teď. A se kterým spokojenej nejsem.

EDIT: Dodám, že dotykové tlačítko (a dotykový tlačítka obecně) s lupou mě dohání k šílenství. Když pominu to, že je úplně k výkalu, tak o něj také často nechtěně zavadím při používání baterky (ledky u foťáku). To jsou momenty, kdy jsem v pasti a chci ten telefon zničit.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od Cleric »

Tak to je potom problém něco vybrat. To už prakticky zbývá jen iHračka.

A rozhodně bych nekupoval Galaxy S4 mini, tyhle zmenšeniny vlajkových lodí stojí za dvě věci a u Samsungu to platí dvojnásob.
jbem
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 16, 2009 17:47
Zařízení: mpx200
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jbem »

Samsung, i kdyby byl nejlepší Android na světě, tak si nemůžu pomoc, ale nelíbí se mi, takže ten asi řešit nemusím, dokud nebude vypadat jako telefon a ne jako mixér.

Ale třeba by se mi hodně líbilo Blackberry Q10, jenže to mi připadá jako lodní lístek na Titanic.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od jaroslavii »

LG optimus 5,7 II
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší android kolem 4"

Příspěvek od Cleric »

-Pavel- má pravdu. Pokud budeš hledat telefon s co nejtenčím rámečkem, budeš mile překvapen co za display se tam vleze a stále má kompaktní tvary.

Třeba takový Huawei Ascend P6 - sice má 4.7" display, ale ve výsledku je velice kompaktní a maličký.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů