Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
SBDer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned dub 13, 2008 17:26
Bydliště: Bohumín/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od SBDer »

Zdravím ve spolek,

má matka zatoužila po smartphonu a chce, abych jí pomohl nějaký vybrat. Jenže já už se v tomhle odvětví moc neorientuji. Je jí 60, potřebuje tedy něco s velkým displejem, velkými písmenky, aby se to jednoduše ovládalo a dokázala na tom psát zprávy, zjistit si předpověď počasí, surfovat po webu a podobně.
Připadá mi, že pro její potřeby (uživatel s nízkými nároky, bez potřeby pokročilých funkcí, velký displej, přehledné prostředí, jednoduché ovládání) by byl nejvhodnější iPhone, protože kde se nedá hrabat v nastavení, nedá se toho ani moc pokazit.
Takže se chci zeptat na Vaše názory a zkušenosti, je iPhone pro starší osoby dostatečně přehledný, uvidí dobře na písmenka? Nebo byste mi radši poradili něco jiného? Ale jak říkám - chce velký displej a chce surfovat, takže nějaký Aligator nepřipadá v úvahu, chce smartphone... Díky moc za všechny rady!
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od amentma »

pre kazdeho je velka uhlopriecka nieco ine, mozno pre pani matku bude aj iPhone velky, ale aktualne sa na trhu skor povazuje za maly smartfon :)

podla mna tvoje poziadavky splna Lumia 625, ma dost velky displej, aj ked s nizsim rozlisenim, ale na bezne pouzivanie staci. na home screen sa daju pripnut stredne velke alebo siroke dlazdice s pocasim, meninami, atd, spravy aj net sa precitat da bez toho aby sa dalo v nastaveni nieco rozvrtat. defaultne velkosti fontov sa daju na WP este aj zvacsit, tiez sa da zapnut kontrastny rezim pre lepsiu citatelnost... cely WP je v podstate system pre seniorov, ako tu mnohi casto naznacuju :)
SBDer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned dub 13, 2008 17:26
Bydliště: Bohumín/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od SBDer »

Díky za tip, WP jsem ani moc nezvažoval. Docela mě tam děsí právě ty dlaždice, i na mě ta úvodní obrazovka působí dost nepřehledně a tak mám obavy, jak by na to reagovala matka. Ale samozřejmě, že bez vyzkoušení naživo se to neobejde.
Nepotřebuji nutně největší pádlo na trhu, takové ty polotablety už jsou dost neohrabané a 4'' displej iPhonu mi připadá velikostně ještě tak akorát. Ale tou možností změny fontu jsi mě docela nalákal/a.
Uživatelský avatar
honzikhonzik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 11, 2013 19:22
Zařízení: Lumia

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od honzikhonzik »

Souhlasim s tou lumii moje tchyne ma lumii 900 a je velice spokojena ma na hlavni obrazovce stredni dlazdice s jednotlivymy kontakty a je spokojena Proste idealni seniorsky mobil az na velikost pismen v SMS
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od GreenArrow »

Lumia L520
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od amentma »

900-vka ma WP 7.8 a tam sa velkost textu v sms menit neda, na vsetkych lumiach s WP8 sa da nastavit velkost, aj v sms. takze toto je vyriesenie :)

4" ako iPhone ma aj Lumia 520, aj ked mierne iny pomer stran. ten napr. planuje pouzivat moja mama (55r) ktora doteraz mala iba dumbphony, dal som jej do ruky lumiu bez akychkolvek instrukcii a hrala sa s nou asi 30 minut, sama si nasla kontakty, spravy, fotogaleriu, povedala ze je to prehladne a pochopitelne aj pre ludi v jej veku, takze si ide taky kupit aj ona ...
mgoer
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pon dub 20, 2009 21:26
Zařízení: iPhone 5S iPad mini

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od mgoer »

mojej mame sme kupili iP5, posledne roky pouzivala len motorolu v3 a potom gleam, kedze nechcela nic ine ako "Vecko" , ale Gleam sa uz nedala pohodlne pouzivat, tak sme rozmyslali aky smartphone.. aby to zvladla, tiez uz ma svoj vek, a teraz mi vola kazdy den cez facetime audio, imessages, viber atd na dennom poriadku, pismo ma nastavene na dost velke, pri kontaktoch ma fotky, takze aj ked nevidi precitat bez okuliarov meno kto jej vola, podla fotky to zvladne :) a po dvoch dnoch mi povedala ako som mohla bez toho zit :)) ale druha volba v zalohe bola nejaky WP.. len uz aj iPhone sa jej zdal velky, takze by to muselo byt nieco z nizsej triedy
mceza

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od mceza »

Doporučil bych WP. Už jen kvůli ceně. Proč kupovat předražený iPhone, když nemá žádné funkce navíc (rozhodně ne ty, které by využila).

Ideální je výběr mezi 520 a 625. Výbavou stejné s tím, že 625 je mnohem větší. Má větší displej, takže by se na něj lépe koukalo. Otázkou je, zda zas není příliš velký, aby se jí pohodlně nosil v kapse.

WP může na první pohled působit chaoticky, ale je jen takový, jak si ho uspořádáš. Můžeš tam mít jednu velkou dlaždici a jinak nic, stejně tak, jako si to přecpat všemi malými. Domovká obrazovka WP má v továrním základu mnohem větší možnosti customizace.

Samozřejmě, je to ale hodně otázka vkusu. Moje mamka po mě "zdědila" Lumii 800 a je s tím telefonem velmi spokojená.

Navíc u WP8 jsou opravdu pěkné funkce usnadnění (velikost písma, kontrast, lupa čehokoli na obrazovce).
miomio
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 12, 2012 12:43
Zařízení: S3, iPad, Lumia 520

Re: Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od miomio »

Taktiez som mame /64 r./doporucil Nokiu Lumiu 520 a to dotykac nechcela ani vidiet a teraz si nevie vynachvalit, ntb uz pomaly ani nepouziva, fici na nete v mobile a klasiku by uz ani nechcela.......:)
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od hudyss »

moje máma má L620 a je naprosto spojená. Ani se jí nedivím po nějakém low Samsungu.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od M.BoBo »

Dle mého ideál pro staršího a nenáročného člověka je právě již zmiňovaný Windows Phone. Buď Lumia 520 pro ty nejméně náročné (máma či babička), případně Lumia 820 (920) pro náročnějšího. Nač kupovat Mercedes člověku, který ještě neřídil.
Pro amatéra určitě ne Android, a nikomu nikdy lowend Android.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od Cheetah007 »

IPhone bych ji klidně koupil bude spokojena
Jinak velikost písma, kontrast a další funkce pro osoby se zhorsenym zrakem či sluchem ma iOS či Android v základu také.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od jaroslavii »

Doporučuji také Windows Phone a Nokii 520 pro staršího člověka. Tyto telefony jsou velmi spolehlivé, takže to dotyčný určitě ocení. Žádný nechtěný restart nebo tak něco.. Co kdyby někde ta "starší osoba" ležela a potřeboval pomoct, chtěla by zavolat pro pomoc a zrovna by se ji zrestartoval Android.. To by asi nebylo příjemné. Hezké Vánoce všem. :)
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Je iPhone vhodným telefonem pro starší osobu?

Příspěvek od Kormoran »

S iPhone ani WP myslím mati chybu neudělá, záleží ale kolik do toho chce vrazit.
Když nemá iPhone žádné funkce navíc co nabízí tak užasného WP?
U Apple platí člověk značku, exkluzivitu, zpracování a podporu, bud se s tím smíří nebo je na výběr spousta jiných.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů