iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Grimley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: sob říj 13, 2012 20:47
Zařízení: Samsung Galaxy Note II/S5/ iPhone 3G / iPad 4 64GB

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Grimley »

Zdravim,
pred 10ti dny jsem se stal opet uzivatelem iOS (po 6 letech, kdy jsem v roce 2007 vlastnil iPhone 3G :)...
Po peti letech u samsungu (galaxy S I a nyni galaxy S Note II) se pomalu zacinam klanet zase zpatky k iPhonu. Nechci vyvolat flame, ale za tech pet let jsem byl s androidem spokojenej, i s kvalitou zminenejch pristroju.... tes jde o to, ze jsem potreboval k praci neco, co by mi pomohlo organizovat cas a s tabletem to byla sazka do loterie, jelikoz jsem nevedel na sto procent, jestli ni bude vyhovovat a splni moje pozadavky. Po prozkoumani trhu jsem zjistil, ze nejlepsi tablet je iPad (kvalita displeje, organizacnim potencialem a vybavou), mam ho v 64 GB verzi, takze spokojenost. Momentalne jsem v bode, kdy bych potreboval synchronizaci kalendare a vseho kolem i v kapse (v mobilu), a tak je jasny, ze situace si vyzaduje iPhone ( nehlede na to, ze Note mi pred pul rokem spadl a mam pres displej pavouka jak krava :D) ....

Rozhoduju se mezi iPhone 5 a 5S. Bohuzel 5S je draha sranda a 5 vlastne jeste stale taky... proto by me zajimalo, jestli se uzivatelsky nejak extra lisi. Mezi moje pozadavky patri kvalita fotografii (s notem fotim dovoleny a vylety a vyvolany fotky jsou pekny) ... potom samozrejme pouzitelnost co se tyce ergonomie.... je mi jasny, ze vzhledem k velikosti displeje to pro me bude krok zpatky.... velikost displeje Note II je proste pro me vyhovujici...ale je pravda, ze i s iPhone 3G jsem byl spokojenej ))
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nerozumím jak ti má kdo poradit... jsi spokojený s velikostí Note II a chceš sedlat na iPhone ? To je jak vlést z passatu do smartu...

Jinak dle mě se nevyplatí připlácet momentálně více za 5S či 5C rozhodně bych bral 5, která nabízí dobrý balanc mezi designem a výkonem u Applu, oproti hnusným 5C, které je jen převlečená 5tka.
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Jettero »

Ahoj, pred mesicem jsem prodal iPhone 5 32GB a pripravoval jsem se na iphone 5s. Po vydani 5s jsem se zhrozil nad "vsemi novinkami" ktere prinasi a koupil znovu iP5 64gb za 15. Myslim si ze ip5s nema moc smysl kupovat, jelikoz vpodstate nic noveho neprinasi. Tu sekundu co mi zabere zadani hesla nejak ozelim.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od GreenArrow »

Obecný neřešitelný problém Apple svět versus android devices. Všichni chceme iOS místo androidu, ale nikdo nechceme 4".
Uživatelský avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Jettero »

Nikdo? Už vidím jak kvůli tvému názoru všichni odhazují své iPhony.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od GreenArrow »

To nikdo neříká, že všichni zahodí iPhony, jen že většina jeho uživatelů( i neuživatelů) by uvítala větší displej
Pavel.Vonasek
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 25, 2013 9:10
Zařízení: iPAD2

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Pavel.Vonasek »

Mě iPhone 5 stačí, ten cenovej rozdíl mi nestojí za to přejít na 5S, snad možná za rok na 6 :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od uni »

iP5s má lepší fotografie za zhoršených světelných podmínek. Z ergonomického hlediska je to samozřejmě shodné (ty přístroje jsou 1:1), nicméně 5s díky TouchID ušetří desítky gest denně a i nějaké to vkládání hesel...
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od mike-biker »

iP 5s má světelnost foťáku 2,2 místo 2,4 u iPhone 5. Dále LED Smart dvoudiodový blesk, který je výrazně lepší za horších světelných podmínek. Samozřejmě přináší větší rychlost díky novému procesoru A7, lepší koprocesor atd.
Ale samozřejmě je to relativní, doporučuji přihlédnout k těmto údajům.
Pokud je prioritou foto, asi bych připlatil za 5s.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

iPhone 5 vs 5S- co koupit?

Příspěvek od Cheetah007 »

Pro majitele 5ky je 5Sko zbytečné viz. tohle a další: http://zpravy.superapple.cz/2013/11/14/ ... martphonu/" onclick="window.open(this.href);return false; , pokud někdo plánuje nový telefon je lepší zvolit 5S
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů