Samsung Omnia II s Windows Mobile 6.5 na fotografii

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Zařízení: Samsung Galaxy S10+

Příspěvek od Jiří Hrma » pon srp 24, 2009 0:17

S novým Samsungem Omnia II jste se mohli nedávno seznámit v naší recenzi; testovaný model však obsahoval operační systém Windows Mobile 6.1 Professional. Není žádným tajemstvím, že výrobce na říjen chystá uvolnění bezplatné aktualizace na novou verzi Windows Mobile 6.5, která bude samozřejmě obohacena o uživatelské rozhraní TouchWiz 2.0. Na internet se nyní dostala fotografie Omnie II s novým systémem a několik kvalitních screenshotů z TouchWiz 2.0. Všechny obrázky si můžete prohlédnout na blogu ai.rs.

Bleskovka

bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Příspěvek od bkf1 » pon srp 24, 2009 7:43

Mno i v dnesni dobe se nekdo muze zamyslet a vyplodit PDA s D-Padem ale s tim zamyslenim to na druhou stranu moc neprehnali protoze to by byly na hlavnim panelu 4 tlacitka a ne jen dve :( Drzim ale lidem palce ze snad nekdy se v jejich hlavach rozne i ta druha zarovka a PDA budou mit D-Pad + 4 tlacitka.

Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Příspěvek od Jiří Hanč » pon srp 24, 2009 7:49

Nejsem si jistý, nejedná-li se pouze o gigantické tlačítko pro vstup do uživatelské prostředí...

Standa
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa » pon srp 24, 2009 7:57

No já mám právě pocit že je to jen "jednofunkční" tlačítko pro vstup do prostředí, jestli se nepletu.

EDIT:
bkf1: no jo, v tomhle jsem se poučil, holt každý jde jen za svým mamonem, hlavním to životním kritériem :-) Jinak u výrobců je nejhorší, že oni se učit nemusí, oni umí, ale nechtějí... a to je nejsmutnější :-)

bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Příspěvek od bkf1 » pon srp 24, 2009 8:43

aha... jsem to ale trouba :D myslet si ze v dnesni dobe vyrobci mysli :D
PS: Stando za dobrotu na zebrotu aneb chybama se clovek uci ;-) jen vyrobci se ucit nic nehodlaji ti chteji jenom vydelavat...

Svestka
smartguru
smartguru
Zařízení: Lumia 800

Příspěvek od Svestka » pon srp 24, 2009 8:56

Nechtěl bych být rýpal ale je tam alespoň jeden screen kde by šla poznat změna systému? :D

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Zařízení: Samsung Galaxy S10+

Příspěvek od Jiří Hrma » pon srp 24, 2009 9:44

Svestka: Těch screenů tam je spousta, ale na většině je vlastně vidět jen horní lišta, která je oproti WM6.1 upravená velmi nepatrně. Samsung v základu svými aplikacemi a prostředím "nahrazuje" standardní WM6.5 plugin i nabídku Start, i když u WM6.1 to jde na Omnii II vypnout, tak snad to bude možné i tady. A žádné jiné screeny Omnie II s WM6.5, než ty odkazované výše, zatím venku nejsou.

Svestka
smartguru
smartguru

Příspěvek od Svestka » pon srp 24, 2009 10:59

No to já vím a na obrázky jsem se díval právě přítomnost touchwiz2 jsem chtěl naznačit a vpodstatě tím pádem jsou to vesměs stejné screeny jako ty, které známe z WM6.1. Vypnout TouchWiz2 půjde určitě vždyť se jedná pouze o plugin.

mike-biker
moderátor
moderátor
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey

Příspěvek od mike-biker » pon srp 24, 2009 12:36

Touch Wizz jde vypnout, stejně jako Widgety. Tam bych viděl budoucnost, pokud se MoDaCo, nebo jiný vývojář zaměřený na Samsungy toho ujme. Já jsem je nakonec musel vypnout - chyběla mi možnost pluginů do Today. Jinak jsou v Samsungu velmi slušné věci - Touch Player, Touch CalendarTask Manager aj. WM 6.5 podle mě nejsou žádným viditelným přínosem.
Pro mě optimální je současný stav s vychytáním pár mušek v novém firmu a možnost očistit ROMku od shitu. :idea:

Svestka
smartguru
smartguru

Příspěvek od Svestka » pon srp 24, 2009 13:16

Na tvorbu widgetů nemusíš být žaden vývojář stačí ti nějaká znalost HTML, CSS a dobrá znalost javascriptu a můžeš tvořit. Widgety nejsou nic jiného než právě to co jsem jmenoval zabalené v jednom souboru. Sám jsem si zkoušel na chvíli pohrát s tvorbou widgetů a není to nic složitého. Docela mě zajímá co přinese vyhlášená soutěž samsungu, která končí 28. srpna a je právě určena o nejlepší widget první tři místa jsou velmi slušně finančně ohodnocena takže z toho můžou vzejít zajímavé widgety :)

mike-biker
moderátor
moderátor

Příspěvek od mike-biker » pon srp 24, 2009 19:57

No já jsem na to analfabet, ale Today Widgety by nějaké bodly. Ty co jsou k dispozici, jsou některé pěkné, ale rozměrově nevyhovující. Spíš by to chtělo si moci vytvořit Today k obrazu svému. Tzn. k dispozici pár typů hodin (Analog i Digital), Datum, atd. Aby to nahradilo pluginy z Today. Kromě toho možnost Widgety instalovat a hlavně odinstalovat! Ale co vlastně přinese WM 6.5 nového? Uživatel vidí vlastně jen nadstavby, ať už TF3D, nebo Touch Wizz, případně asi nejpovedenější Spb Mobile Shell! Já jsem ROM 6.5 zkusil na Xperii a vůbec mě neoslovila!

fps
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: BlackBerry 9700

Příspěvek od fps » stř srp 26, 2009 11:33

bkf1 píše:Mno i v dnesni dobe se nekdo muze zamyslet a vyplodit PDA s D-Padem ale s tim zamyslenim to na druhou stranu moc neprehnali protoze to by byly na hlavnim panelu 4 tlacitka a ne jen dve :( Drzim ale lidem palce ze snad nekdy se v jejich hlavach rozne i ta druha zarovka a PDA budou mit D-Pad + 4 tlacitka.
naprostý souhlas, nic pro mě, zatim jednoznačně nejlepší ASUS P565, tak jenom doufam že ASUS zustáne u klasik z D-Padem

Svestka
smartguru
smartguru

Příspěvek od Svestka » stř srp 26, 2009 12:21

mike-biker: No když uvolní samsung své widgety jako opensource tak ti je předělám do jakékoliv podoby během pár minut (zatím jsem je ale ani na oficiálních stránkách kde se zabývají widgety nenašel, jen RSS čtečku a jednu blbůstku). Co se týče hodin a jiných blbůstek tak kdyby byl zájem klidně nějaký widget udělám na míru pokud to bude v mých silách samozřejmě zadarmo ale do žádných složitosti bych se nepouštěl zas tolik času nemám. :) Osobně jsem uvažoval o kalendáři, kde by byl český seznam svátků, šla by přidat nějaká ta poznámka nebo událost ale teď se mi do toho moc nechce tak snad až (jestli) budu mít B7610.

mike-biker
moderátor
moderátor

Příspěvek od mike-biker » stř srp 26, 2009 19:46

No bylo by to super, moct si vyházet šitózní Widgety a dát tam pár oblíbených. Ty svátky mi zrovna chyběly. :!: . Třeba kalendář je zrovna blbej - začíná nedělí jak je běžné v Hotentotsku a parádní exemplář Touch Calendar ne a ne. Jinak Samsung to někde prezentoval že to bude open source! :wink: .

Svestka
smartguru
smartguru

Příspěvek od Svestka » stř srp 26, 2009 20:44

No mě se taky zdálo, že widgety od samsungu mají být opensource ale jak jsem psal, nikde jsem je nenašel tak kdo ví jak to bude. Každopádně určitě ještě alespoň při nejmenším pár vypustí to je jisté. S tím kalendářem, když je to tak, tak se do toho možná pustím dřív ale to chce na to tu správnou náladu a čas tak uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Aplikace“