Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vývojáři v Microsoftu neustále pracují na nových sestaveních operačního systému Windows Mobile 6.5 a my si díky únikům informací pomalu můžeme začít utvářet obrázek o tom, jak možná bude vypadat další verze s označením 6.5.1 (informovali jsme zde). Prostředí systému má výrazně jinak uspořádané některé ovládací prvky, například tlačítko Ok/křížek se zvětšilo a přestěhovalo do dolní části displeje. Lépe dostupné jsou také kontextové nabídky a ikony v horní stavové liště, u kterých se po kliknutí zobrazuje nový posuvný panel.

Bleskovka

Další inovace najdeme u softwarové klávesnice a prediktivního vkládání textu. Pokud dvakrát kliknete na nějakou oblast s textem, zobrazí se vám tato část zvětšeně (obdoba lupy u iPhonu). Tyto změny jsou obsaženy v sestavení 23022, je ale nutné brát v potaz, že se jedná o testovací verzi a některé prvky jsou zde použity pouze experimentálně.

Windows Mobile 6.5 sestavení 23022 na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gH7IuD2aD_4[/youtube]

Zdroj: PocketNow.com
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Revin »

Tlačítko ok dole není vůbec špatný nápad, kolikrát jsem si říkal že ty softkeys by nemuseli být jenom 2 ale 4. Každopádně úprava nabídek do touch podoby proběhla tak že zůstali pořád stejně hnusný akorát zvětšili rozestupy (viz. například hlasitost) :grin:
To už HTC se to povedlo lépe...
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Daidalos »

Nemůžu si pomoci, ale na tom videu mi ten WM čím dál více připomíná OS X...
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Thompson »

Bohužel, nejsi sám :(
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Daidalos »

A není to jen tou lupou(nechápu k čemu tam je,jen další Iphone slátaninka).Vše mi přpadá hodně Iphonovské,ty obrovské ikony,posuvníky.To už tam rovnou můžou hodit os x. :-(
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od nofxsak »

koukám že je dobře, že se o těchto změnám dozvídáme po relativně stravitelných soustech, protože kdyby rovnou vydali tento systém se všemi změnami které přinesl a přinese, tak by tu mohlo dojít k náhlým zdravotním potížím v řadách zarytých zastánců ovládání stylusem :grin:

ale nevím, opravdu tu lištu dole potřebujeme tak velkou? no jsem zvědavý jak bude vypadat finální verze, ty uplně první screenshoty WM7 se mi líbily
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od KVARK »

To si snad MS dělá srandu... :smt021
Celé to vypadá jako OS X narychlo naplácaný na WM. Prostě hnus :???:
Ballmer si tímhle kope vlastní hrob.
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od kecinzer »

Mně se toto rozhraní naopak velice líbí.
iPhone prostě udal trend - že se PDA budou ovládat prsty. S tím se holt už musíme smířit.
Komu se to nelíbí, může zůstat u WM 6.1.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od IkE Blaster »

Čím vyšší řada WM, tím více tweaků je potřeba udělat k ideálnímu systému. Už vidím, jak se bude horko-těžko shánět vypínání lupy, horní lišty, hlasitosti atd.

Revin: Klidně, souhlasím, ale poté chci 4 tlačítka na ovládání těchto soft-keyů.

Jak to bylo krásné, když na displayi byli informace a na zařízení ovládací prvky. Nyní jsou na displayi ovládací prvky a zařízení je půsté. Informací 1/10.
Uživatelský avatar
webspider
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 30, 2009 12:17
Zařízení: HTC Touch HD, Nokia N95, Iphone 3GS 16GB
Bydliště: Praha 4, Kamýk

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od webspider »

Iphona doma mám... a u WM mi opravdu štve že spousta věcí nedám tak lehce prstem jako na iphonu... Teď snad už to půjde v pohodě... Proč vyndavat stylus v narvaném metru? Tukat sním vztekle a trefovat se v kymácejícím se autobuse? Mě se ta změna u WM líbí... je fakt, že se opičí je vidět, že cvičené opice v mrkvosoftu musí okoukat nové ovládání a jiná vylepšení aby na základě toho mohli vydat svůj WM.... no uvidíme jak se změní WM 7 až se zde začne prodávat Pre :-) :D
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od IkE Blaster »

Ano, souhlasím, ale kde je možnost volby? :)
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Sir Andrew »

Tlačítko OK dole mi nevadi, protože to mám blízko k d-padu (pro touchisty: vygooglete si co to je :-D), jen by nemuselo být tak velké :(
Sice budu pořád instinktivně tapat nahoru, ale zvyknu si na kratší cestu... snad... co mi zbývá?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mno, na ten křížek/OK dole vlevo bych si zvykal hodně těžko. Odpůrce stylusu určitě musel potěšit zvětšený taskbar, jinak mě nový build ani moc nezaujal. Lupa je sprosté kopírování iPhonu, změna tvaru lupy z kolečka na čtverec už to nezachrání. Zrovna dneska jsem si při čekání ve Vodafone prodejně zkusil napsat zprávu na iP 3G a myslím si, že je tam ta lupa dost vhod, protože je iP primárně určen pro ovládání prstem a hlavně kapacitnímu displayi stačí mírný dotyk prstu, kdežto orat rezistivní display prstem kvůli lupě mi přijde jako holý nesmysl.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Dobre rano

Kdyz chci iPhone, tak si koupim iPhone a ne levnou m*dku od microsoftu.
Nove WM6,5 jsou jako maly kluk co si mysli z je letadlo, ale neni. S WM6,5 jedine co zatim dokazali je okopirovat par veci od applu, ale funkce zustali stejne. Na WM si nezahrajeme hry jako na iPhonu, nebudeme tolik in, nebudeme muset slozite kopirovat hudbu...

Je to fakt hovadina ty novinky na ovladani, radeji si zahraju NHL na volantu, to mi prijde stejne jako ovladat pracovni nastroj stylem iPhonu. (je to hovadina)

iPhone je dobry MP3 prehravac, dostacujici herni konzole s funkci telefonu, ale na praci je k bobku.
Tuhle cast trhu pokryval microsoft a zajimalo by me jak to bud dale?
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Daidalos »

Osobně bych řekl,že to bude pokračovat úpadkem Microsoftu.

Jestli tyto funkce nepůjdou vypnout,lidé kteří tyto zařízení využívali na práci,přejdou k jiné značce.
Ovše neřekl bych,že si zas lidé,kteří potřebují ovládat prsty koupí zrovna něco s WM,vzhledem k tomu,že většina již dnes vlastní Iphone a měnit nebudou.
Mohlo by se to změnit s příchodem WM 7 ,který by mohl být už i pro "normální lidi".
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Tonda512 »

To si piš, že lidi co chtějí ovládat prsty zrovna teď kupujou WM. Snad v každé poradně kde se na WM někdo dotazuje se i ptá jak se to ovládá prsty.

webspider: Ty v narvanym metru tapeš prstem, já to ovládam tlačítkem :-)
Tior
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 02, 2007 11:26
Zařízení: Orange San Francisco, Ainol Aurora II
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Tior »

Ovladani prsty je u tak malych displeju proste kravina. Pokud neco potrebuju provest rychle a nebo jsem v metru atp. pouziju tlacitka, kterych mam dokonce vic nez 1:) Ovladani prsty s sebou prinasi zvetseni ovladacich prvku na displeji a tim se zaroven zobrazi min informaci, to snad chape kazdy. Proste v tom nevidim jedinou vyhodu krom machrovani ze to muzu ovladat jak iphone.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od radospol »

Sir Andrew píše:Tlačítko OK dole mi nevadi, protože to mám blízko k d-padu (pro touchisty: vygooglete si co to je :-D), jen by nemuselo být tak velké :(
Sice budu pořád instinktivně tapat nahoru, ale zvyknu si na kratší cestu... snad... co mi zbývá?
Suhlasim. dufam,ze na xda nebudu mat problem tu listu zuzit.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Diamant »

Sir Andrew píše:Tlačítko OK dole mi nevadi, protože to mám blízko k d-padu (pro touchisty: vygooglete si co to je :-D), jen by nemuselo být tak velké :(
Sice budu pořád instinktivně tapat nahoru, ale zvyknu si na kratší cestu... snad... co mi zbývá?
Ja síce touchista som (Touch HD), ale veľmi dobre viem, čo to je, nakoľko som to vždy používal a teraz mi to chýba.

Mne sa tie zmeny celkom páčia. Ja PDA ovládam aj prstami, nakoľko u 3,8" WVGA displeja to už celkom ide. Ale striafanie sa na X v pravom hormom rohu nie je najoptimálnejšie.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Video: Prohlédněte si nové sestavení Windows Mobile 6.5

Příspěvek od Tonda512 »

Na to je alespoň pro mě lepší zapuštěnej displej,protože se jakoby "opřu" o hrany okolo displeje a jinam se trefit nemůžeš.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů