Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
jopin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 22, 2008 15:48

Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Příspěvek od jopin »

Na začiatku som si kupil 4gb kingston micro SDHC, samozreme nefungovala na tomto zariadení, tak ako má. Vyzbrojený radami z tohto fora, ze 8gb SanDisk micro SDHC "zarucene funguju" na tomto zariadení. Som sa rozhodol pre túto pamätovú kartu.
Na moje prekvapenie, ked vložím 8gb SanDisk kartu do 614c, tak pre istotu túto kartu ani nenájde, ako je to možné? Robím niečo zle? Skusal som všetky suborové systémy a nič.... Tú 4gb kingston zariadenie aspon našlo, len problém nastal pri kopirovaní na kartu, 8gb Sandisk ani nenájde.
Ako to je možné?

Je veľmi zaujímavé, že obe karty na PC fungujú bez najmenšieho zaváhania. Len na PDA pre ktoré som ich kupoval, nie.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

Zformatuj kartu touto utilitkou http://smartmania.cz/index.php?ind=down ... w&iden=725 Full format, Erase ON, Adjust size ON
jopin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 22, 2008 15:48

Příspěvek od jopin »

tak toto mi nepomohlo, operácia "Flash Erase" neprešla, lebo vraj to zariadenie nepodporuje... Ale inak to vypísalo: Memory Card Format complete!

zial to ale nepomohlo.

//Necituj poslední příspěvek, tslany
palinger
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon dub 21, 2008 12:37
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od palinger »

Možno vada konkrétneho prístroja, treba vyskúšať ešte nejaké karty...
moja 8 GB SanDisk karta ide v pohode priamo z balenia, žiadne formátovanie nebolo potrebné...
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

Je to až k neuvěření :-(!

Příspěvek od Strunečka »

Ahoj asi mas vadne PDA, ja mam tu samou kartu a nemuzu si ji vynachvalit! Nemusel jsem formatovat, nic delat, proste jen jsem ji tam vlozil a jede naprosto 100% bezvadne... Zkus to resit primo s HP, musi to byt telefonem, jinak fakt nevim, spatne ji tam snad nedavas :-(...

Neverim, ze bys narazil 2x na spatnou pametovou kartu, i kdyz jeden nikdy nevi :-(!
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

mam pocit ze HP ho v tomto pripade posle do kelu, kedze oficialne zariadenie podporuje max 2GB microSD, je to uvedene aj na ich webe a mam to aj od HP supportu.
Skus ci ti budu fungovat mensie karty, inak funkcnost <2gb kariet je uz zavisla na OS, kedze bios ich nepozna. Mozno by nebolo zle dat Clean Boot a skusit potom, ci nahodou nejaky program ti tam nerobi zlobu.
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Strunečka »

Ja nevim, ale dnes 2GB karty to je ubohy, tam nevleze ani navigace :-(, ja si myslim, ze je to zarizenim, ale zkusit se to samozrejme muze! Myslim si, ze i pokud ma ten stary FW ten 1.00.03 namisto 1.00.04, ten je lepsi a nejake veci upravuje, ale je to divne protoze vetsina lidi tady ma 4GB a 8GB a v pohode...
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

divne to je, ja tiez pouzivam 4GB mSDHC konkretne A-Data, ale mam este jednu 2GB mSD koli flashovaniu, lebo SDHC bios nepoznal a tak nevedel s nou robit. Z toho dovodu som to konzultoval priamo s HP. Takze pokial iPAQ nepozna kartu, bud je zly slot alebo WM, pokial mu nebude fungovat ani 2GB tak by som to videl na HW problem.
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Strunečka »

No, me SanDisk nikdy nezklamal, at uz 4 tak i 8GB, to same KingSton, v pohode obe dvě. A to jsou microSDHC!!
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

proc nefunguje flash z sdhc karty je vseobecne znamo :) 90% zarizeni stejne jako treba ipaq ovlada sdhc nadstavbou v systemu, ne hardwarove :) proto z ni nelze flashovat pac na flash se ti os nezavede :) vyzkousej jinou kartu a uvidis....
bckp
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 26, 2008 13:01

Problém je v class karty

Příspěvek od bckp »

Ahoj, řešil jsem stejný problém u mého iPAQ614c , a problém je s kartou sandisk, ktera je class 2, když si koupíš class 4 jede ok, ale class 2 to ani nenajde, nakonec jsem vyměnil kartu a spokojenost (není to problém HP ale těch karet, ani samsung class2 nepřečte)
pretender12
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 19, 2008 22:13

sandisk parada

Příspěvek od pretender12 »

ze sandisku sem byl nadsenej protoze prisel po hruze kingston. protoze se staram jeste o 3 HTC polarisy kde si pani nakoupili 6 x 4GB kingstony. Pulka nesla ta co sla nesla v usb redukci co k tomu byla. kdyz prisel sandisk tam sem strcil ty kingstony do usb redukce od sd a jejhle jede to (samo do htc to uz nedavam ale do fotaku jo).
mk2cz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 08, 2008 19:13

Re: Problém je v class karty

Příspěvek od mk2cz »

bckp píše:Ahoj, řešil jsem stejný problém u mého iPAQ614c , a problém je s kartou sandisk, ktera je class 2, když si koupíš class 4 jede ok, ale class 2 to ani nenajde, nakonec jsem vyměnil kartu a spokojenost (není to problém HP ale těch karet, ani samsung class2 nepřečte)
Můžu plně potvrdit, koupil jsem si sandiska 4G class 2 a nešel, až po reklamaci a nákupu 8G class 4 (4G neměli s class 4) tak vše šlape jak má. Takže na tom asi něco bude :)
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Příspěvek od romčo »

Posledné 3 týždne badám, že mám nejaký problém s načítaním obsahu s SDHC MicroCard 8 GB, ktorú používam v HTC Touch Pro2. Doteraz všetko šlapalo v poriadku. Keď napojím HTC na kábel a potvrdím možnosť DISK DRIVE, tak strašne pomaly načítava veci, aj keď tam mám minimum súborov. Kedysi to prebehlo rýchlo.
Zrovna včera som si vložil fotky, že si ich dnes prenesiem na pc v práci, spojil som HTC káblom a ani nedokáže načítať jednotlivé súbory na karte. Ale karta je v poriadku, pretože na nej mám uložené programy a tie fungujú.
Len je to celé nejaké spomalené a neviem , kde je chyba. Myslel som si, že v ROM, tak som aj preinštaloval, ale ani to nepomohlo.
Uživatelský avatar
svenhassel
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 19, 2009 0:08
Zařízení: ACER N50 PREM., DELL X51V, HP6915, HP514, HP614C
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Příspěvek od svenhassel »

to: romčo

Nic proti, ale asi jsi si spletl diskuzi, tady se řeší HP zařízení nikoliv HTC, ale nicméně bych zkusil udělat hluboký formát paměťové karty. Kdysi když bylo SDHC novinka jsem měl Kingston 4GB kartu a začla dělat přesně to samé, ze začátku pomohl formát celé karty, zkus se podívat na sandisk zda nemají nějaký formátovací software na stránkách mám za to že jsem nějakej viděl, ale ruku do ohně za to nedám. Jinak pokud nepomůže ani todle tak bych zkusil kartu dát do jiného zařízení, například čtečky karet nebo známý jestli nemá nějaké pda tak tam a pokud by to i po čistém formátu dělalo i na jiném zařízení tak bych šel do reklamace karty, pač by mohla být vadná.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Příspěvek od romčo »

Ospravedlňujem sa za vstup do iného fóra...a ďakujem za radu, skúsim ten formát...
Uživatelský avatar
CarlosWM
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 16, 2010 22:19
Zařízení: HTC HD2 MANGO_ HD2O© v1.24

Nefunguje 8gb SanDisk Micro SDHC na HP 614c

Příspěvek od CarlosWM »

ANO přesně problem je v class třídě rozchodil jsem class 2 i 4 ale už nikoli 6 a více
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů