Rychlost procesoru

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
s.yety
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 26, 2008 13:59

Rychlost procesoru

Příspěvek od s.yety »

Ipaqa mám asi tak 2 měsíce a zdá se mi že rychlost procesoru neodpovídá 520MHz taktu. Je to hodně líné zařízení. Má s tím taky někdo potíže jako já? :cry:
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Závisí to od toho, z čoho si prešiel na ten iPAQ. Ja som mal 640 MHz Loox N560 a iPAQ 614c mi príde rýchlejší. Pravdepodobne za to môže VGA displej u Looxa. Alebo si robil nejaké benchmarky, ktoré ti ukázali, že iPAQ je pomalší, než by mal?

Ak sa ti ale zdá, že máš iPAQ pomalý, tak najčastejšie to robia práve inštalované programy. Preto rýchlosť posudzuj hneď po hardresete. Taktiež odporúčam sa oblúkom vyhnúť plnej lokalizácii systému, na tú sa mnoho ľudí sťažuje, že výrazne spomaľuje systém. Potom si nahoď WM 6.1, to tiež systém citeľne zrýchli a napokon si dobre rozmysli, ktoré programy nainštaluješ. Mnohé totiž bežia stále na pozadí.

Inak mne teda príde, že je iPAQ 614c podobne rýchly, ako napr. Nokia N73 (niektoré operácie sú rýchlejšie, iné poémalešie). A napríklad nesymbianová lacná Nokia 2630 je pomalšia.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

ano, může za to software, WM jsou počínaje WM5 příšerně pomalý
bman
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 22, 2008 22:20

speedstep

Příspěvek od bman »

no, na rychlost ipaqa ma celkom slusny vplyv i frequency scaling. ked bezi ipaq na baterku, je viacmenej stale nataktovany na nieco okolo 200MHz. dokonca aj ked v coreplayeri/tcpmp pustim benchmark CPU ide stale na 200MHz (!). celkovo mam taky pocit ze si to robi uplne co chce nahodne... 520MHz sa nahodi len ked je ipaq na nabijacke...

skuste si napr. cez xcpuscalar nastavit tych 520MHz (mne z baterky ide max 416MHz, 520MHz vzdy zamrzne) a tie odozvy ipaqa sa podstatne zvysia...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

To není tak docela pravda - i když běží ipaq na baterku, při vysokém kontinuálním zatížení se během chvilky přetaktuje na 520 MHz. Jinak souhlasím s tím, že během běžné práce v systému, což obnáší v podstatě pouze krátkodobé nárazové zatížení, se ipaq nestačí přetaktovat. Takže výsledná rychlost při práci se systémem je rovna stroji s pouze 200 MHz procesorem.

Ohledně benchmarku v TCPMP - je třeba počítat s tím, že přetaktování z 200 MHz na 520 chvilku trvá, takže je potřeba pro výsledné správné hodnoty procesor přetaktovat (třeba zrychleným přehráváním videa) a až poté spustit benchmark.

S programem XCPUScalar jsem také experimentoval - tady jsou mé poznatky:

- program je pro naše zařízení v podstatě k ničemu, protože neumožňuje spolehlivě nastavit frekvence vyšší než 520 MHz. Podařilo se mi sice párkrát nastavit frekvenci 620 MHz, ale nárust výkonu není o moc větší, nehledě na to, že při této frekvenci velice rychle odchází baterie a dochází k zátuhům

- taktování do 520 MHz jde bez problémů, jen je potřeba přetaktovávat po jednotlivých krocích - nelze skočit z 200 MHz na 520 MHz. Rychlost při brouzdání systémem při nastavení 520 MHz je sice obrovská, ale nevyváží spotřebu baterie při permanentním přetaktování.

- program bohužel v některých případech naboří interní přetaktovávač a tak se může stát, že pak ipaq nehledě na zátěž běží pouze na 200 MHz, což je případ příspěvku nademnou

Výsledky benchmarků TCPMP Version 0.72RC1:

Originální video:


Original Time - 1:02.353
Original Frame Rate - 23.98
Original Sample Rate - 48000
Original Data Rate - 2.0 Mbit/s

522 MHz bez použití XCPUScalar:

Average Speed - 189.80%
Video Frames - 1495
Audio Samples - 3019355
Amount of Data - 15546 KB

Bench. Time - 0:32.851
Bench. Frame Rate - 45.51
Bench. Sample Rate - 91910
Bench. Data Rate - 3.9 Mbit/s

637 MHz s XCPUScalarem:

Average Speed - 207.40%
Video Frames - 1495
Audio Samples - 3022242
Amount of Data - 15546 KB

Bench. Time - 0:30.063
Bench. Frame Rate - 49.73
Bench. Sample Rate - 100527
Bench. Data Rate - 4.2 Mbit/s
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Je to tak, ja som s tým tiež experimentoval a bez úspechu. iPAQ si procesor taktuje sám a neradno sa mu do toho miešať.
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů