HP iPAQ 614c a nová verze BIOSu MP 1.01.00

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Petras.18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned dub 13, 2008 11:18
Bydliště: Pardubice

Instalace BIOSu

Příspěvek od Petras.18 »

A jsi si jistý. že jsi neměl soubor v nějakém adresáři na paměťové kartě? Nebo nebyl špatně pojmenovaný? Nemůžu totiž přijít na jiný důvod, proč by se ti BIOS nenahrál.
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

isiel som presne podla postupov HP. Pri zavadzani z karty bola naformatovana a jediny subor tam bola romka. Drzal som dvojkombinaciu pokial sa mi nevypisala hlasta s tym ze startuje Bootloader update. Ten nabehol, checkol file a rychlo zbehol cez tych cca 6 krokov, vypisal ze bol uspesne ukonceny a rebootuje. Po reboote sa nic nezmenilo. Podobny efekt mi spravil update aj z XP alebo Vista. FW je 0.81 a vOS 1.00.03. Asi budem otravovat HP.
Petras.18
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned dub 13, 2008 11:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Udělal jsi chybu v tom, že jsi udělal dvojhmat!! Aby jsi nainstaloval bios, musíš zmáčknout trojhmat: Mute + Record + The power button. :wink:
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

nechytaj ma za slovicka ;) jasne ze som stlacil aj powerbutton, inak by sa mi asi nenastartoval flashovaci mod :)
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

Takze volal som na podporu HP, tam som sa dozvedel cely postup ktory som vykonaval. Nasledne mi chlapik povedal, ze mozem ho dat do servisu, ktory sa vykonava v zahranici a trva cca 3-4 tyzdne. To mi za to nestoji aby som mal novsiu verziu. Tak mi poradil pockat na dalsi update, ktory mozno bude fungovat :lol: A ja som si myslel, ze kupou HP dostanem kvalitu v servise oproti Aceru a spol.
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

este taka otazka, tym co update zbehol bez problemov, aku verziu ste tam mali povodne, tiez 1.00.03?
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

myslím že ostatní ( nebo aspoň většina :grin: ) to má podobně jako psal smidliboy, ROM Version: MP-1.00.01 a Bootloader: MP-1.01.00. S tím že před updatem byla v bootloaderu 1.00.00..
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

no tam by mohla byt ta chyba, ze update neuzna za vhodne aktualizovat :-D Podobne nieco mi robila aj E50, ktora sa tiez aktualizovala podla toho ci sa jej update pozdaval ;)
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Verze FB136AA

Příspěvek od zapalkam »

S tím asi souhlasím taky - update BIOSu je určen primárně pro všechny verze FA - u nás většina lidí má verzi FB136AA - takže je otázkou, zda-li ten update je v současné chvíli nutný - zvlášť když i na HP je přímo specifikováno pro které IPAQ je vhodný...taky jsem to zkoušel a mám původní verzi ROM 1.00.03
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

no lenze ja mam verziu FA :wink:
tebe na z verzie 1.00.03 siel update spravit?
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Příspěvek od smidliboy »

Ja nevim, ale porad mam pocit, ze tu pleteme hrusky s jablkama... Ten update je update Bootloaderu a nikoliv ROM. Cili jedine co se po updatu zmeni, je verze Bootloaderu, a to z MP 1.00.00 na MP 1.01.00, presne jak psal xthomas.
Mam takovy pocit, ze jeden se tu ohani verzi ROM a jini zase verzi Bootloaderu :grin:
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od zapalkam »

Asi ano - ale ten update pokud dobře čtu - má vliv na hardware celého Ipaqu (powersource management) - takže se jedná o BIOS aplikaci (takže update v ROM). Jinak stále netuším - proč jen některé ipaqy tento update mají - proč serie FB zde není uvedena - že by zde již problém nebyl ? HP mlčí...
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

takze sypem si popol na hlavu, az teraz som si vsimol, ze pri boote sa ukazuje veriza ROM MP-1.00.03 ale Bootloader podla Asser Viewer je MP-1.01.00, take mam aktualnu. Holt ucime sa cely zivot :roll:
Timon
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 22, 2008 8:36

Příspěvek od Timon »

Presne tak kolega, chcel som to checknut tiez ale nahraval som x krat bootloader aj 10 krat, no stale sa boot screen nemenil, bootloader zostaval ten myslim 1.00.03. V nastaveniach v HP asset viewer to ale pise uz bootloader 1.01.00.............

:tlem:

\\Necituj poslední příspěvek!! lukasm
matoh
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 16, 2008 20:51
Zařízení: Samsung Galaxy S

Příspěvek od matoh »

Update Biosu som robil priamo cez Vistu a prebehlo to bez akychkolvek problemov. Niekde tu som cital ze pod Vistou sa to neda. V mojom pripade to neplatilo.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Nové updaty na HP

Příspěvek od zapalkam »

Tak už jsou na webu nové updaty bootloaderu na HP - s datem 9.4. - všechny pro verze FA - lišící se následnými čísly - což mne docela překvapuje - že se asi hw ty jednotlivé verze ipaqu liší (rozlišují dkonce i písmena koncová). Každý ipaq je asi individualita -)))
Airmax
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 29, 2008 22:42
Zařízení: iPhone 5S 32GB Silver T-Mobile

Příspěvek od Airmax »

Dejte link na ten upgrade s datem 9.4.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od zapalkam »

Jak se dívám, jsou jen přístupné přes registraci na webu HP - já si IPAQ zaregistroval - a objevily se tyto jiné updaty - viz odkaz - ale nechci dávat link - vzhledem k osobním datům. (děkuji za pochopení..-))
Přílohy
ipaq_web.JPG
(63.64 KiB) Staženo 219 x
Airmax
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 29, 2008 22:42
Zařízení: iPhone 5S 32GB Silver T-Mobile

Příspěvek od Airmax »

Tak pujdu zaregistrovat,to je tim,ze jsem neregistroval...
uniel
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 18, 2008 10:36

Příspěvek od uniel »

Ty další updaty jsou pouze jazykové mutace: Italská, Německá a Španělská. :-(
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů