HP iPAQ 614 Business Navigator - 2. pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

stažený archív mi nejde rozbalit ani v zipu, ani v ničem jiném.. hlásí neznámý formát nebo poškozený soubor..podle toho že to ostatním zřejmě jde, bude chyba "na mém přijímači", jen netuším kde..
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ani mne to nejde rozbaliť.
uniel
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 18, 2008 10:36

kvalita fotografie

Příspěvek od uniel »

Obdobné pohybové zkreslení je popisováno v článku "Záhada hlavolamu" na Digineffu: http://www.digineff.cz/art/jaknato/060516zahada.html. Jsou zde obrázky jedoucích lokomotiv pořízené mobilem SE K750. Vysvětlení je v dalším článku: http://www.digineff.cz/art/jaknato/060519hlavolam.html.
Dovolím si kousek citovat: ...fotografie jedouci lokomotivy zveřejněné u článku "záhada hlavolamu" vykazují naprosto stejnou chybu, jako fotografie pořízené levnými digitály značek jako je Umax, Mustek a pod. Tyto fotoaparáty jsou vybaveny levnými CMOS/CCD snímači, které odečítají data postupně - odshora dolů. Tato rychlost není nijak závratná (cca 1/60 s) a má za následek naprosto stejný efekt, jako závěrka u kinofilmového fotoaparátu - každá řádka obrazu je snímána v jiný čas, což u pohybujícího se objektu způsobí přesně stejný efekt jako je na fotografii. Uvedená doba expozice 1/2000 je stejně jako u kinofilmu dobou expozice jednoho bodu snímače/filmu, ne dobou celého cyklu závěrky. Ta málokdy přesáhne 1/125s (tato doba je u fotoaparátu stejná s nejkratším synchronizačním časem blesku). Expoziční čas může být tedy 1/2000s, nicméně doba expozice záběru (cyklus závěrky, přečtení celého snímače) může být 1/60 až 1/125s což stačí k tomu, aby každá řádka snímaná s časem 1/2000 s rozmazaná nebyla, nicméně celkový čas expozice (přečtení celého snímače) je natolik dlouhý, že lokomotiva (fotografovaná zblízka) ujede několik metrů.
Domnívám se, že u našeho stroje je to obdobné. Ze zkreslení na fotce domu je patrné cuknutí rukou při zmáčknutí spouště tam, a zase zpět.
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

díky za odkazy a citaci..

je docela pravděpodobné že jde o hardwarovou "závadu" a o případném zlepšení s novým firmwarem si můžeme nechat zdát.. chjo :???:
Cyber_Deamon
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 23, 2008 20:32

Foťák

Příspěvek od Cyber_Deamon »

Zdravím všechny, jsem také hrdým majitelem iPAQu 614c a předně Vám všem chci poděkovat za podnětné příspěvky, podle nich jsem vybíral a věřím, že jsem vybral dobře. A doteď vše vyřešil. Mám ale problém. Když byl iPAQ úplně nový, foťák mi nešel spustit pomocí stisknutí HW tlačítka, vždy se začal načítat, ale pak se "zaseknul" a jediné co se dalo dělat, bylo shodit ho pomocí HW OK. Pak když jsem foťák otevřel přes start už se dalo fotit. Bohužel se mi podařilo vyfotit jen asi 3 fotky. Pak už byl i po opětovném spuštění jen černý display se třema ikonkama, které ale nereagovaly. Tak to bylo pár dní, teď už se foťák nepustí vůbec. Chtěl bych vyzkoušet master reset, případně update fw, ale mám v iPAQu data a nainstalovaný programy. Tak se chci zkušenějších zeptat. Když provedu zálohu (přes SKTools) bude všechno fungovat i když bude pak jiná verze FW? Není to na něj vázaný? Díky za odpověď, případně rady co s foťákem.
tigonn
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 20, 2008 19:14

Redukce 3,5

Příspěvek od tigonn »

To Pavtul:
Aha, tak to jsem si teda nevšiml. By mě nenapadlo, že zrovna tenhle typ konektoru může být v různé variantě...
No, co se dá dělat, přístě.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

omlouvám se, ale nějak to nemůžu najít...nemůžete mi pls napsat na kterým listě které diskuze je ten cab, co upřednostňuje abc při spuštění textových polí?
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Tak dnes ma ipaq vylozene nastval.. kamarat mi volal asi 20sekund.. ukazalo mi to 4 neprijate hovory. Myslel som ze mi prezvana... tak som mu zavlal ze co blbne. A on na to ze mi volal ale raz pocul zvonenie a raz nie.. Toto bola posledna kvapka. Asi na tom WM nic nefunguje tak ako ma.. Predavam a uz sa ku Wm nevratim... Odpuste mi.

Ale
1. Ovldadanie abosolutne nelogicke
2. Aplikacia telefonu neuveritelne pomala
3. Bojim sa hocico nainstalovat, lebo co ked mi to rozhadze system
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Příspěvek od smidliboy »

ftakgabo píše:Tak dnes ma ipaq vylozene nastval.. kamarat mi volal asi 20sekund.. ukazalo mi to 4 neprijate hovory. Myslel som ze mi prezvana... tak som mu zavlal ze co blbne. A on na to ze mi volal ale raz pocul zvonenie a raz nie.. Toto bola posledna kvapka. Asi na tom WM nic nefunguje tak ako ma.. Predavam a uz sa ku Wm nevratim... Odpuste mi.
Mno, ne ze bych se chtel WM nejak zastavat, a mozna se i pletu, ale to, ze ti nekdo vola a v sluchatku neslysi ze to vyzvani, to bych asi svedl spis na sit, protoze s tim nema snad telefon, potazmo WM na nem bezici, nic spolecneho...
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Chyba WM to nieje, ale ipaq nevie pracovat s len s gsm, tak prepina na 3g. Lenze potom nemam signal a cakat na update sa mi nechce
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

To je to takovy problem si nastavit aby byl pouze v gsm siti ?? Tudit aby se nezkousel prepojit na 3G ? Nevim jak u iPAQu ale u HTC je to v nastaveni telefonu a vyber site nekde tam tusim. MOmentalne nemam stroj, nemuzu overit.
smidliboy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2008 7:57

Příspěvek od smidliboy »

Nekde jsem cetl (nevim, jestli tu nebo na Modaco), ze staci nastavit manualni volbu site a on uz pak na GSM zustane a na 3G se sam neprepne.
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ada1986 »

Mohu potvrdit ... stačí přepnout manuálně na GSM ... dá se volba u výběru sítí na manuál a do 3G se mi sám nepřepíná a signál mám pořád a všude ... já na Ipaqa nemůžu říct špatné slovo ... snad až na tu CZ v XT9, ale to se snad časem pořeší a co mě možná přijde trochu pomalejší, ale ne nějak výrazně je synchronizace přes Actovesync ... nevím možná se mi to jen zdá :)
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

Problem je ze niekedy GSM siet nevie najst a najde len 3G. Nechapem preco potom nema signal v 3G. Zistil som ze SIM kartu nemusim menit na 3G SIM. S tym predajom som to mozno prehnal :D Dufam ze to bude len chyba siete kedze teraz to len stavaju.

Inac taky maly postreh. Pri nainstalovani akejkolvek aplikacie od SPB sa mi cez noc vybila bateria o 20% ! Po odinstalovani to uz boli len 2%. A stalo sa mi, ze mi bateria vydrzala aj 2 dni v pohode. Lepsi sa to :)
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

Stava sa niekomu, ze sa cca raz denne automaticky zmeni casove pasmo z nasho GMT +1 na GMT+2 ? Ta zmena ma za nasledok rozstavenie hodin co nepotesi ked sa to stane v noci a budik rano si mysli ze ma cas.
malchys
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 15, 2008 12:21

Příspěvek od malchys »

to se mi stává. vyřešil jsem to tak že sem nastavil GMT 0 a pak po "přehození" na GMT+2 mi čas už sedí a nemění se - už to radši neměnim a mám GMT+2 :D
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

trosku som s tym laboroval a zistil som, ze pokial je nastavene GMT+1 na vsetko okrem poslednej hodnoty co je tusim W cenral africa, tak zmena prevedena v case na GMT+1 sa okamzite prevedie aj na GMT+2, jedine pokial je nastavena zona W central Africa, tak vtedy pri zmene casu sa aj na GMT+2 zmeni iba o hodinu. Takze momentalne som v afrike a uz mam vyse 24h od casu stroja pokoj 8-) Ale je to opat dalsi bug.
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

takze po 24h mozem odvolat predchadzajuci prispevok, stale sa mi meni ten cas. Skusil som teraz hard reset, ci nejaka aplikacia to nesposobuje a zatial budem mat len default programy. Ale aj tak upodozrievam z toho synchronizaciu, kedze zariadenie pouzivam na dvoch roznych pocitacoch. Aj ked na oboch je spravny cas a aj casova zona.
Uživatelský avatar
Strunečka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: čtv bře 15, 2007 8:15
Zařízení: Nokia E51, Ericsson T39m
Bydliště: Přerov

No uz ho mam take

Příspěvek od Strunečka »

Tak jsem rad, ze vitam mezi majitely tohoto skveleho pristroje, jen me stve ze se mi cas denne predbiha tak o 2 minuty, cim to je? Kvuli tomu se mi nechce neco zjistovat, nebo reklamovat ci co s tim je ale nastve to. Stava se to taky nekomu? Nekdo zase rika ze u takovych zarizeni se cas synchronizuje s pc tak se nemusi tak casto hlidat, no nevim no.


Jeste se chci zeptat, nemel jsem vubec v krabici cesky navod, staci si stahnout ten co je na netu tady? Je stejny jako ten co nekteri maji v krabici? Nasel jsem ho tady na diskusnim foru. Lze na toto zarizeni nainstalovat treba GPS SW tom tom 6 a jak dobre to funguje? Jo a jeste se chci zeptat, nemuzu v tomto zarizeni najit cestinu, hledam spatne nebo tam zkratka jeste neni? Má se nabíjet vyplé nebo zaplé a kolik vám zhruba vydrží baterka při běžném užívání? Anglictina mi nejak nevadi. A jeste jestli se tohle zarizeni muze rucne vypina kdykoliv se mi zachce, tak jako mobil treba a co se stane pokud kdyz jsem synchronizoval a po synchronizaci, tak asi 2x se mi stalo, ze jsem zapomel potvrdit na HPcku, ze ho odpojuji od USB kabelu a normalne jsem ho vypojil asi jak flash disk kdyz se zapomene dat odebrat, ci nejaky trik na tohle zarizeni. Zadna data se nestahovala, jestli to nejak skodi, nebo tak. Diky pratele a tesim se na rady a popr. i otazky.
wakkee
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob dub 19, 2008 12:44
Zařízení: HTC Desire, HP iPAQ 614c
Bydliště: BA, SVK

Příspěvek od wakkee »

cas sa pri kazdom pripojeni k PC synchronizuje s nim, takze by sa to malo upravit.
Ja som vygooglil nieco o tej automatickej zmene time zone, treba zevraj nastavit home aj visiting na rovnake pasmo a nemalo by sa to menit, zatial je to pravda ale len to testujem :)
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů