HP iPAQ 614 Business Navigator - 2. pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
Uživatelský avatar
DonJuanKarlos
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon úno 11, 2008 20:22
Zařízení: HP 614c
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonJuanKarlos »

Jak si dám do softwarove klavesnice diakritiku ? (ěščřžýáíé)
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Osobně mám klávesnici od Sunnysoftu a tam diakritika je normal.
http://www.sunnysoft.cz/software.php?idarticle=4
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

Po včerajšom update, ktorý končí hard resetom som sa pustil aj do skúšania rôznych backupovacích softvérov - a mám víťaza!
Je ním SKTools, konkrétne verzia 4.1.24. Po obnovení zálohy funguje reproduktor, smart wheel aj fotoaparát. Korektne sa podarila aj obnova kontaktov, nainštalovaných aplikácií aj ich nastavení. Jediná vec, ktorá po obnove nebola v pôvodnom stave, boli smsky a maily v Messagingu - čo ale nie je až taký závažný problém. SKTools je tada zatiaľ najpoužiteľnejší zálohovací soft na náš iPaq :-)
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

To Pavtul: Můžu se prosím zeptat jak jsi přišel k interwrite? Já jsem kupoval v blahém domnění, že češtinu budu mít taky, ale v balení nic nebylo a nedaří se mi teď sehnat vyjádření, jak prodejce, tak výrobce počeštění, jestli se to nebude dodávat nějak pozdějš. 2 litry za to fakt nehodlám dát, to to radši vrátím do 14 dnů bez udání důvodu a koupim tam kde čeština bude součástí.
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Funlife. ceskou lokalizaci ziskas na sunnysoftu. staci jim poslat mailem oskenovanou fakturu a vyrobni cislo. pokud budes mit ipaq pro cesky trh, tak to mas samozrejme zdarma
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

Díkes Bobbiku. Již jsem jim to zaslal. By mě teda zajímalo, jestli to opravdu mám určený pro český trh, no kupoval jsem na Alze.cz. Tak uvidíme, pak sem hodím info jak jsem dopadl, aby to všem ušetřilo to pitomé tápání, kterým procházím já...
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

for:Funlife
Jiz jsem to tu drive popisoval : naskenuj fakturu naktere mas uvedeno IMEI pristroje ( pripadne i dodaci list ) toto pošli na adresu : [email protected]

Oni ti pošlou CZ lokalizaci a v té je ta klávesnice...

Ovšem musíš mít přístroj určený pro český trh - což předpokládám máš!
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

jedna věc mně zajímá...obecně se říká, že lokalozace zpomaluje systém...nepotřebuju mít PDA v češtině, ale dá se tam při instalaci zvolit jeslti chce plnou češtinu, nebo jen klávesnici???
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ja som nainštaloval Resco Keyboard a diakritika funguje super. Jediný problém bol v tom, že výrobca nechal QWERTY rozloženie klávasnice. Je to však nadefinované v jednom súbore, tak som tam len prehodil Y a Z a už to fičí. Okrem toho sa u tejto klávesnice dajú meniť skiny. Tak som si zo šedo modrého skinu urobil šedo zelený, aby mi to ladilo s mojou zelenou témou a som happy.

EDIT: Sakra, pri pohľade na ten 5Mpix foťák s autofocusom, s 3X zoomom, krytkou, xenónovým bleskom a zrejme ešte aj prisveťľovacou LED radšej svoj iPAQ nechcem odzadu ani vidieť

\\Použivej pls tlačítko EDIT. lukasm
Přílohy
sony.PNG
sony.PNG (158.58 KiB) Zobrazeno 3332 x
Uživatelský avatar
DonJuanKarlos
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon úno 11, 2008 20:22
Zařízení: HP 614c
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DonJuanKarlos »

Resco Keyboard je skvělé ;oI oproti těm od sunnysoftu... ikdyž mám asi nárok na CZ lokalizaci, nebudu si jí už instalovat :x chová se jak vir, po instalaci mi nešly programy od SPB :evil:
EDIT: Jak si mám v budíku nastavit, aby hrála mp3?
dík
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

Tak lidi mohu potvrdit, že pokud jste kupovali vaši 614c v ČR a součástí nebyla cz lokalizace, tak ji bezproblémů získáte způsobem popsaným výše. Ne že bych snad neuměl AJ, ale už jsem si na přítomnost češtiny v PDA nějak zvykl. Zpomalení systému sice pozoruji, ale zatím jsem ji instaloval na čistou instalaci, tak bych řekl, že je to skoro nepostřehnutelné.
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Jsem zjistil, ze mi pri vypnutem zvuku budik nezvoni :-( jak jste na tom vy? Necha se to obejit? Byl jsem zvykly na noc foun ztlumit aby mne nerusily hovory a sms. Ale budik bych tedy potreboval....

A jak je to se signalizaci nove SMS? Myslel jsem, ze mi bude dioda davat najevo, ze mi sms dorazila..Kdyz napr. mam mobil na stole a odskocim si - foun pohasne a dal blika standardne zelene....Nekde jsem cetl, ze sms signalizuje dioda..jestli jsem nebyl v jinem foru..
rop
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát bře 21, 2008 12:52

Příspěvek od rop »

Ohldne te SMS, jo mne to ukazuje. Tedka jsem si poslal SMS z netu a dioda zacala blikat oranzove.
Funlife
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob dub 05, 2008 18:25
Zařízení: HTC HD, dříve HP 614C
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Funlife »

For DonJuanKarlos: No, že by se čeština chovala jako vir fakt nepozoruji. Jakýkoliv problém s programy SPB jsem neregistroval a to používám Weather, Phone suite, Time a Pocket plus.... Problém bude asi jinde...
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Vcera jsem byl u kamose, ktery ma ETENA x500. Na zadni strane krytu ma 4 vystupky. Vzhledem k tomu kdyz jeho foun i muj HP lezi na zadni strane - tak diky tem vystupkum hraje jeho ETEN hlasiteji a prijemneji. Je skoda, ze na HP neco podobneho neni. Take jiz mam osoupane zrcatko na zadni strane! Ne ze by mi na tom zrcatku nejak zalezelo,ale mohli to vychytat experti od HP :-)

Dále se zeptam - pouzivate nekdo FRINK? Kdyz chci psat na soft. klavesnici, tak mi bohuzel po vyjeti zakryje radek v icq - kam pisi vzakz...Kolegovi na tom ETENU se radek posune vys nad softwerovou klavesu... neresil jste to nekdo? DIky

for ROP : Tak jsi to asi nekde nasatvil ne ? Bohuzel dioda oranzove neblika :-(
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Pavtul - ja som fakt nikde nič nemenil a tá oranžovo blikajúca LED aj mňa upozorní na neprijatý hovor alebo doručenú SMS. Písal som to aj v mojej recenzii. Ale ak to niekomu nestačí, odporúčam SPB Phone Suite, ktoré dokáže podľa nastavenia upozorniť na neprijatý hovor či SMS v pravidelnom intervale aj zvukom. A taktiež dokáže automaticky prepínať profily. Takže ja mám na noc nočný profil, ktorý nestišuje zvuk, ale príjme len hovory z čísel uvedených vo White liste (je tam ale aj Balck list). V mojom prípade teda v noci zazvonia iba hovory z alarmov a budík ráno funguje OK. Škoda len, že počas platnosti nočného režimu vôbec nevidno, že ma niekto volá. Proste sa na obrazovke počas hovoru neobjaví to vyskakovacie okno s menom, fotkou a číslom.
standa77
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:37

Handsfree + drzak

Příspěvek od standa77 »

Ahoj,

tak mam od dnesniho dne nainstalovany v aute aktivni drzak brodit a BT handsfree parrot (misto nokia sady) a prvni zkusenosti jsou:

- drzak je fajn, ale za tu cenú by mohl byt i lepe provedeny
-handsfree super - narozdil od Nokia volajici neslysi echo v telefonu

-----------------------------------------------------------------------------

Mam jeste prosbu o radu - nevuite o nejakem softu, ktery by zapnul BT vzdy pri zapnuti napajeni telefonu? Vyhovovalo by mi kdyby se BT zapnul vzdy kdyz ho vlozim v aute do drzaku...trvale zapnuty me vadi trochu kvuuli batarce a hlavne me nebavi jak porad blika - nejradeji bych nejak vypnul i tu zelenou diodu.


Diky

Standa
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

O ničom takom zatiaľ neviem, ale skús nejaký SW na predefinovávanie klávesov a prebárs na horné mute si nadefinuj na dvojklik on/off pre bluetooth. Ale ja by som to neriešil a nechal by som ho stále zapnuté.
standa77
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:37

bt

Příspěvek od standa77 »

diky, pouzivam na tzapnuti BT SPB phone suit - a asi ho opravdu necham trvale zapnuty - nez to porad vypinat / zapinat.

S.
zajmi
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 29, 2008 20:10

Příspěvek od zajmi »

S tím automatickým zapnutím BT, to mam vymyšlený asi takto: pomocí autom. profilů ve Phone suit.
1-v profilu kolébka nastavit zapnutí BT ( po nasazení do držáku by se měl automaticky nastavit profil kolebka)
2-po spojení s BT Handsfree by se měl nastavit profil auto (musí mít nastavenou vyšší prioritu než profil kolébka)
3-po vystoupení z auta by se zase měl nastavit profil normální, kde budeš mít ve vlastnostech nastaveno vypnout bluetooth.

Je to teorie, ještě nemam vyzkoušeno, ale nic lepšího mě zatim nenapadlo :-)
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů