HP Ipaq 614c a nastavení GPS u iGO 2006

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Uživatelský avatar
Omni
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv bře 20, 2008 22:02

HP Ipaq 614c a nastavení GPS u iGO 2006

Příspěvek od Omni »

Zdravim,

mam takovy mensi problem s GPS a iGo a nevim co delam spatne.
Mam naistalovane iGo2006 ale zaboha iGo neni schopno chytit nejake satelity a pri detekci nemuze najit GPS modul. Google maps funguji v poradku.
Nastaveni GPS v Settings - Hardware - com6 a rychlost 57600. Tatez konfigurace mam nastavenou take v iGo.

Ma nekdo nejaky napad co delam spatne a jak a co mam udelat abych iGo rozchodil.

Diky
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Nastav v iGo stejny port na kterem ti beha HW GPS (u me to je napr. COM 4 ale mam ETena) , rychlost 57600 (stejna rychlost musi byt nastavena i u HW GPS portu) a hlavne v iGo nastavit NMEA gps.

Edit:ted koukam ze to mas nastavene asi spravne, tak musis mit jeste nastavena NMEA v typu GPS (v iGo).
Uživatelský avatar
Omni
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv bře 20, 2008 22:02

Příspěvek od Omni »

Zdravim,

tak to nepomohlo :-( zkousel jsem v settings - gps - hardware natsvit ruzne porty a tytez nastavit v konfiguraci iGO ale bez uspechu. Jedine ze krome portu com6 jinde google maps nejedou.

Tak a ted babo rad kde jsem udelal chybu :-(
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

Hele,nechápu to. Proč se zaboha snažíš něco nastavovat ? Já prostě po instalaci iGO zadám automatickou detekci a za 15 sek mám 614c připravenou navigovat...
Zatím jsem v 614c rozchodil všechny navigační softy co mám doma..Konkrétně TomTom 6, iGO 2006, Sygic a GarminaXT... A taky ten Google Maps. Jen tak pro info. V 614c je nainstalovaná docela stará verze GoogleMaps. Takže jsem stáhnul nejnovější a prostě jsem ji nainstaloval. Vše funguje jak má...
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

TO OMNI: Mas evidentne spatne nastaveny typ GPS v iGo. Napis co tam mas za moznosti SIRF III, NMEA atd..... a kterou mas zaskrtnutou ?
Zkousel jsi autodetekci ?
Uživatelský avatar
Omni
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv bře 20, 2008 22:02

Příspěvek od Omni »

To: Milenium a Horst:

Zkousim nastavovat protoze iGO samo GPS nedetekuje, kdyby se to v chytlo jako vamtak si s tim tak nehraju :-(. Pokud jdu do iGO, nastveni satelitu _ ikona vlevo dole a kliknu na dtekci tak to projede porty a zadne gps zarizeni nedetekuje.

Aktualne mam nastavene v settings port com 6 a rate 56200. totez mami v konfiguraci iGo.

iGo je verze 2006, kde tlkacitko autodetekce jako v plus verzi neni. iGo jsem instaloval po prekopirovani sw na kartu co uz jsem mel v 614.

Zkusim po svatcich ziskat jine navigacni softy a uvidime zda s echytnou ci nikoli pripadne udelam hard reset a zkusim instalaci znovu na cisto.
Uživatelský avatar
Omni
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: čtv bře 20, 2008 22:02

Příspěvek od Omni »

Zdravim,

tak problem je vyresen. Odisntaloval jsem iGO 2006 a nainstaloval novejsi iGO2006 Plus, ktera ma jiz lepe vyresenou detekci GPS a hned se mi to chytlo a funguje to.

Diky oboum za rady.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

No,tak hlavně že to chodí...
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

to milenium>ty máš garminaXT v češtině a podařilo se ti ho rozchodit? to by se mi líbilo :-D já mám tom tom 6, ale byl jsem zvyklý na garmina nüvi 600.. respektive hledám nejaktuálnější mapy, které mají např už obchvat olomouce propojující dálnici z brna na mohelnici :evil:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

Ana. Mám GarminaXT jak v iPaq614c tak v Samsungu i780. Na obou zařízeních šlape super.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

to milennium> a kde se to dá pořídit? :roll:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od milennium »

No. Koupeno na internetu... Nebudu zde uvádět detaily... Podrobnosti přes SZ.
Pavlik1111
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 28, 2008 17:15

Příspěvek od Pavlik1111 »

zdravím, já mám problém s TomTom6.nechce mi nalézt žádné satelity(ani venku)!!!!!prosím poraďte!!!Děkuji.
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Prvni fix trva opravdu dlouho. Co ti pise ? Ze nema gps zarizeni a nebo ze nema platny signal?
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Me se taky nedari tomtom 6. pise mi, ze ceka na platny signal GPS
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Jdi na dobre misto a cekej, ja to zkousel za oknem a prvni fix mi trval kolem 6-10 minut. Nastaveni mas OK, jelikoz ti detekjoval GPS a ceka jenom na signal. Kdybys to mel spatne nastavene, tak ti pise ze nema zarizeni GPS.

Mel jsem obdobne problemy s iGO 2006 a vyresilo se to az instalaci verze 2006 plus.
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

6-10 minut? aha, tak to jsem byl malo trpelivej. ja cekal ze to nemuze dyl nez minutku, dve trvat a ze mam neco blbe :)

diky
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Dej vedet :-)
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Tak jsem byl opravdu "jen" netrpelivy. Fixovalo to satelity asi 5 minut a pak se to chytlo. Takze jeste jednou diky za radu.

Pro vsechny zacatecniky kdo si mysli, ze to maji blbe tak nemaji. Jen to napise "neni platny signal" a nic vic. Neni videt sila signalu, nic. Staci pockat tech 5 minut a je to.
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

nemáte někdo nějaký příjemný hlas v češtině na iGO 2006 plus? můžete psát i soukormou zprávu...díky...
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 38 hostů