HP iPAQ 614 Business Navigator - pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Jedno upozornění, které zde již zaznělo, ale přesto..

dávejte si pozor na stylus. Ten můj byl opravdu špatně vylisovaný, resp. tam byl odštěpek, který tvořil špičku, mířící skoro přímo dolů. Takže předpokládám, že bych s tím zbytečně mohl při tažení poškrtat displej (pravda, nevím jak moc je odolný vůči plastu ze stylusu, ale zkoušet to nebudu ;-) ) a nebo folii.
Tak tak zde bylo řečeno, jemně jsem výstupek několikrát přetáhl přes smirek - a mám klid v duši :lol:
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Tá extended battery sa mi páči a ani cena nie je nejako tragická. Ale nepáči sa mi, že to dodáva aj s novým zadným krytom. Nanašiel niekto fotku, ako to vyzerá? Pokiaľ by to príliš netrčalo, tak by som sa na to aj dal, nakoľko by sa vyriešil problém s tlemeným zvukom, keď iPAQ leží na stole. A mať dvojnásobnú výdrž, to by sa mi fakt páčilo a ešte aj záložná baterka pre prípad núdze (tá pôvodná).

No iPAQ, čo som mal som reklamoval a nakoľko momentálne nemajú žiadne kusy, tak mi vrátia peniaze. Tak som si kúpil ďalší.

Na mojom web-e http://www.railweb.sk/Foto/ipaq614.html som pridal do sekcie o fotografovaní aj fotky z toho nového iPAQ-u. Fotí to lepšie, povedal by som, že tentokrát už na iPAQ štandardne, ale žiadny zázrak to nie je. Ale veď sa pozrite.

vavca - aj ja som mal Loon N560, ale už ho má nejaký róm alebo poliak :(

Kdesi na webe sa mi zdá, že som videl aj zmienku o kolíske pre sériu 600. Alen to už neviem nájsť. Celkom by sa mi k počítaču tá kolíska hodila. Nestretol ju niekto?
vavca
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 10, 2008 17:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavca »

baterii mam objednanou, jak bude dám vedet.. baterii jsem nasel jen v english www, ale známý z hp sežene :-)

na webu hp je i kolébka, ale mají tam pofiderní cenu 4000kč... ale nijak ji nesháním, s kabelem je pda pohyblivejsi....
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/ho ... 43534.html


zajímavé, že jsi měl benchamrk skoro o 100 bodu nizsi...já měl 1919...ale to jsou rozdíly v karte ci volné paměti, či defragmentaci kartz

pro vsechny neanglictináře..na sunnysuftu je již lokalizace cz interwrite 9.5, ale za ty love to nestojí!!!!! http://www.sunnysoft.cz/
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Příspěvek od Stanley »

MgX: S pouzdem ti asi neporadim, ja sem zvyklej na takovy jako je to original kozeny a to se mi i docela libi, takze po jinym zatim nepatram.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

vavca

předpokládám, že ta lokalizace pro oficiálně zakoupené produkty bude zdarma :roll:

Stanley

nevadí, já jen kdyby náhodou ;-)

To ALL:

Nainstaloval jsem TCPMP verze 0.81RC1 Beta. Opět jede jen zvuk, ale video ne. Myslíte si, že je to tou verzí, nebo paměťovou kartou (Mám Sandisk microSDHC 8GB class 4). Ty videa jsou normálně konvertované do rozlišení telefonu. Na MP4 přehrávači - Doonio, běží normálně.
Miro7
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv úno 28, 2008 16:54

Fungujuce TCMP

Příspěvek od Miro7 »

TCMP ver. 0.72RC1.cab
Plugin pre FLV v0.4.2.cab
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

4MgX: zkus změnit v nastavení TCPMP ovldač videa, mě např. u GAPI se změní rozlišení na QVGA, u XScale se to neseká a u GDI mi jako jedinýho fungujou subtitles
vavca
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 10, 2008 17:26
Kontaktovat uživatele:

voip

Příspěvek od vavca »

toz co se týká voip, stačí naistalovat cab na zprovoznění - poté přibude v today internet calling, jak zde již někdo ukazoval prinstcreen z hp a pak je jeste jeden cab kde se kofiguruje sip bud pres wifi ci gsm/3g...podívejte na http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php ... hilit=voip....

jinak interwrite jsem zkusil, proste lokalizace jako kazdá jiná, zabere to trochu paměti...XT9 jsem nezkusal..., ale je to jen 14denní demo. otázkou zůstává, zda bude registrace free...když nemáme zařízení od sunnysoftu... jeste jeden poznat, ale to muze být problém jen u mne, po naistalování lokalizace se mi trosku dodrbalostart menu...ale muzu mít poškozné registry, zkousim softy...
Matko607
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 09, 2008 23:53

Příspěvek od Matko607 »

Chcem sa spytat ze ci mi pojde v 614c 8GB karta.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Miro7 a tslany

Díky moc za pomoc!

Chtěl jsem včera ještě zkusit jinou verzi TCPMP, ale už jsem na to ,,neviděl", takže jsem si dovolil, abych předešel zbytečným zmatkům, zeptat se (dívím se, že jsem usnul - když mně to nejelo :-D )

Zkoušel jsem přehazovat ovladače videa apod. Nic nepomohlo - bohužel. Takže jsem před chvilkou nainstaloval TCMP ver. 0.72RC1.cab + nějaké další pluginy. Včetně pluginu pro wav, flv, flac ...
VIDEO JEDE :grin:

Testoval jsem i zvuk ve wma a jak jsem předpokládal, nejede. Pakliže jsem to správně pochopil, pak je problém s licencí na tento formát (načteno na netu). Ale neva WMP jej přehraje. Není to formát, který běžně používám, ale jsem detailista jako Stanley, tudíž jsem musel ,,píchnout do vosího hnízda" :)

Zajímavá anomálie - nevím kdy k tomu došlo, ani jak, tudíž jen pro info. Ráno po zapnutí komunikátoru vše OK, pak jsem jej připojil k PC, deinstaloval TCPMP, nainstaloval novou verzi, včetně pluginů, spustil hudbu, video, hudbu wma (hláška o neexistujícím kodeku) a najednou hledím na displej a zjišťuji, že jsem skoro bez signálu. Běžně v místě, kde mám položen telefon u PC je signál naplno. Upozorňuji, že jsem si dle rad zde na fóru, ručně zvolil GSM (O2), tak aby nedocházelo k přepínání na 3G (signál je v horší síle dostupný). Takže jsem šel do nastavení sítě, tam znovu odklepl ,,MANUAL" a po zobrazení aktivních dostupných operátorů/sítí jsem zvolil znovu GSM (O2). Zatím OK.
Kdyby k tomu někdo něco věděl - předem díky za info.

Změna času - letní čas

Překvapilo mě, že když jsem dnes ráno zapnul komunikátor, tak se nezeptal zda chci přehodit čas na letní :???: Jestliže mě moje paměť neklame, tak u MPX 220tky, to přehodil systém sám, jen dal hlášku, abych si čas překontroloval - máte nějaký poznatek/informaci :?:

Kontakty

Ač nemám v mobilu CZ lokalizaci, je příjemné, jak jsem zjistil, že pokud mám něco v kontaktu s diakritikou, pak se tyto znaky v 614tce korektně zobrazí.

Na ty ,,šachy" a free/placenou verzi lokalizace jsem zvědav. Když jsem se o HP iPAQ 614c zajímal blíž, dva různí prodejci s dvou různých firem, mně tvrdili, že lokalizace bude pro oficiálně v ČR zakoupené 614ky dostupná po bezplatné registraci na Sunnysoftu. Ne, že by to pro mě byla alfa a omega, ale pokud i toto bude blábol a měl bych za lokalizace dát více jak 2 tisíce, pak HP u mě definitivně ztratilo ,,punc profesionality".
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Pro přehlednost dávám nový příspěvek.
Matko607 píše:Chcem sa spytat ze ci mi pojde v 614c 8GB karta.

Ano, já mám Sandisk 8GB microSDHC (zřejmě v provedení class 4 - prý se ještě dodává v class 2) a zatím funguje. Pravda, netestoval jsem všechno, avšak je jasné, že totálně nekompatibilní zcela určitě není ;-)
Matko607
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 09, 2008 23:53

Příspěvek od Matko607 »

vavca
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 10, 2008 17:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavca »

letní time - mne nahlásil změnu...v poho..

jeste k tomu voip. po instalaci a restartu (je to deláno na eten) mi neche nabíhat wifi auuuuu..resp. nabíhá, ale wifi se nepustí a nepřihlásí......:-(

EDIT 4Matko607: jj. tu mám v zařízení a je super a je dobrá, že má čtečku..
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Matko607 píše:Co povies na tuto kartu??
http://www.megafoto.sk/SanDisk/micro-sd ... te-citacka
To je ta moje karta (alespoň dle obrázku a čísla 4 v kolečku) ... čtečku MicroMate, jsem k ní v balení měl tak ;-)

vavca

Máš kalendář přepnutý do ,,Czech"? Dá se to někde nastavit? Měl jsi zapnuté zařízení celou noc? Jakou máš zvolenou zónu? Je tam někde možnost zvolit, zda se zařízení má automaticky přepínat do letního času?
Hledám to už po stý a nic :???:

Já jsem musel ručně přidat hodinu v zóně, kde je kromě jiného i Prague.
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Zdravím,
nemůžu dohledat držák do auta - v solidním poměru kvalita / cena - jaký prosím používáte? Dyžtak sem dejte link...snažil jsme se pročíst forum a bohužel jsme to nenalezl - proto si dovoluji položit dotaz.

Druhý dotaz k CZ lokalizaci - mám ofiko CZ lokalizaci s M700 na WM6 od SN. softu - je možné tuto použít na HP, nebo je lokalizace upletená přímo na konkrétní model? M700 je již v pánu....

Poslední dotaz : Jak je to s JAVOU v tomto modelu prosím? Jsem zvyklý posílat sms téměř zadara .... pisi jich totiz vazne hodne...

Diky moc za rady .....
vavca
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 10, 2008 17:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavca »

to mgx: v ovládacích panelech - regional setings czech a v time nastavení time zone prague, pda pustene v tahu, ... tot v se a frcí..kalendář mám gregoriánský...
ohledne lokalizace, také mi tvrdili, že bude zadax, ale zatím nikde nic já osobne mam radeji angictinu, s mozností výběru pridat či nepridat cz....

to pavtul:

na www.hp.cz příslušenství a podle produkt code najdes i na jiných www

lokalizace pokud je 9.5, tak by ti teoreticky mela jet, ale musela by se nakopcit primo do zarízení...ale lépe orginální, registry se domrsi snadno (zkousel jsem jednu z mio a trochu to proháelo menu..., orgiinalni od sns na ipaq frci ok...)

tak problém s wifi se vyresil, voip mi stejne psalo no service avaible, pac voip jsem nemel nastaveno, ale po odinstalaci a spusteni super zálohovacího programu sbs clone je wifi opět ready jedééémm :lol:
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Já jsem asi vážně lama - ten letní čas nic - jediná možnost je, že se to neaktivovalo, neboť mám zaškrtnuto v Active Sync, že se mně má synchronizovat i čas...jinak nevím.

Snažím se nahodit aplikaci VisualGPSce
, kterou jsem zahlédl v Diamantově recenzi. Sosnul jsem verzi 1.2 106. Nejdříve jsem tuto aplikaci dal na paměťovku, vzhledem k tomu, že nejede, tak jsem to přeinstaloval do komunikátoru. Přímo v programu v menu ,,CONNECT" jsem nastavil postupně (vždy na více jak 5 minut) různé kombinace portů (comm 6, nebo 8) a rychlostí (57600 a 11200).
V iPAQu - v settings - system - external GPS (jinou položku s GPS jsem nenalezl) je nastaveno v záložce ,,Programs" COM8, v záložce ,,Hardware" COM6 a ,,Baud rate" 115200. Baud rate jsem po zjištění, že program nefunguje zkusil ,,sundat" na 57600..... a nic
Přičemž když zapnu HP Asset Viewer, tak v záložce GPS, je ,,GPS is Enabled".

Chlapci, dívky - co mám blbě :?: Hraji si s tím přes tři hodiny a nic
:twisted: Vím, že je to rukama a mýma, ale přečetl jsem si vlákno, kde kluci nastavovali iGO u iPAQu 614c a mám to nahozený stejně. Že by to zase chtělo jinou verzi/jinou aplikaci?

Předem díky všem za rady vedoucí k ,,dopadení pachatele".
Ještě dodám, že rozežrané Google Maps mně jedou, alespoň se to tak tváří.
Marvin00
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 24, 2008 19:48

Příspěvek od Marvin00 »

Mám problém, nainstolaovla jsem na Hp 614c Worms world party trial. nebavila me a samzal jsem ji, ale ikona worms se nadale zobrazuje v games... neni uz na ni cerv, ale je to standartni programova ikona... Jak se ji zbavit?
A ještě, jak zjistím fyzickou adresu přistorje?
Dík
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Marvin00 smazal, nebo odinstaloval?

Jdi do ,,File Exploreru", tam zvol ,,Windows" - Start menu -Programs - Games a tam najdeš ikonu.
Tu smažeš z pravého dolního menu - DELETE. Hlavně dej bacha, ať nevymažeš něco jiného.

Do zařízení se dá dostat pohodlně z PC, a to buď přes Active Sync - prozkoumat zařízení, nebo přes Total Commander s příslušným pluginem.
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Zastupce smazes klasicky treba v Total commanderu windows\start menu\programs\games\xxxx.ink - kde xxxx je nazev zastupce te hry kterou chces smazat.

start > settings > system > HPAsset Viewer a pak zalozka WLAN

EDIT: Koukam ze uz me nekdo predbehl :) jinka v HP Asset Viewer jsou snad kompletni udaje o pristroji pekne serazene po zalozkach.
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů