HP iPAQ 614 Business Navigator - pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
standa77
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 20, 2008 13:37

Příspěvek od standa77 »

heeeeeeej diky vsem! podaril se reset - musel jsem drzek power pak a z voice record a pak reset - tak jdu znovu instalovat vsechny aplikace :-)
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

Testoval som 2 tyzdne 614C do ktorej som instaloval : Sunnysoft interwrite 95 CZ , dalej SPB mobile Shell 1.5 CZ , dalej Sunnysoft Contact 1.2 CZ a nakoniec Sunnysoft Backup manager v4 pre zalohovanie a este som nainstaloval IGO GPS a Garmin GPS. To vsetko na 4GB SDHC kartu. Vysledok: vsetky programy bezia v pohode " ale"
pristroj sa znacne spomali vo vsetkom ako keby ani nemal 500MHZ procesor. Kazda operacia sa na ktoru tuknete sa spusti s opozdenim.
ale pracuje. Ak 614 testujem bez hore uvedenych progr. tak pristroj pracuje dost svizne. Mozem teda skonstatovat ze programy a lokacia od Sunnysoftu dost spomaluju 614C. Moc na vyber nie vela programov ktore bezia v CZ lokacii tak aby viditelne nespomalovali 614C. V povodnej ENG lokacii pristroj skutocne bezi ako hodinky no ked do neho date jazykovy preklad tak rychlost kdesi usla smerom dole. Dalsie testovanie s inymi programami zase donesiem nabuduce az po empirickom testovani. Este nakoniec som zabudol dodat testovanie na zalohu 614 s programom Sunnysoft Backup manager v4. Vysledok ??--
Po spusteni uvedeneho programu sa vsetko krasne ulozi MicroSD kartu a vytvori sa subor s priponou exe, ktory potom kedy kolvek mozete spustit priamo s karty a vsetko co bolo v pristroji sa uplne vrati do takeho stavu ako v case pred samotnym zalohovanim. Az na jeden detail a to velmi dolezity. Po samotnom obnoveni zo zalohy vam neide fotoaparat a pristroj vam oznami ze nema potrebny program na jeho spustenie. Takze uvedeny program moc nedoporucujem . Ak chcete aby zase vsetko fungovalo ako predtym tak pomoze len "HARD RESET" a to nasledovne.
Na boku pristroja je potrebne stlacit tlacitko zaznamu + tlacitko power a stylusom zaroven stlacit na spodku "reset". Asi po 5 sekundach - uvolnit reset a chvilku este drzat tlacitka zaznam +power potom uz ide vsetko samo od zaciatku ako ked prvykrat spustite novy pristroj ktory zacne sam bootovat a sam sa aj nainstaluje, len treba vzdy vyckat na pokyny ktore vam pristroj zadava. Navigacia IGO alebo MIO alebo Tom tom
bezia na 614c perfektene. Momentalne skusam IGO8 3D verziu a vysledky su vyborne. To znamena ze navigacia v 614C je bez zavad aj ked telefonujete pocas navigacie. Je potrebne mat dobre navigacne programy -myslim tym originalne a potom vsetko bezi ako po masle. Zatial pre dnesok len tolko. Dalsie testovacky 614C na buduce.
vavca
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 10, 2008 17:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vavca »

tož dnes známý z HP zafungoval za dobrou cenu (nebudu uvádět :oops: ), 614C mam doma (vs benchmark 1919). byl jsem uzivatelem FSC loox 560 (dosti výkonné pda - vs benchmark jsem mel 3006 bodu) a nokie N73 ME. Casel mne omrzel symbian, pomalost a nutnost certifikace.

Moje dojmy z 614c jsou velmi pozitivní, v obsahu balení opravdu není screen protector, tak to poresil sunnysoft a antireflexní brando.

instalce vsech oblíbených programků proběhla ok, pouze smartmaps mají zrejme problém s 8gb SDHC, páč nechcou načíst mapy. Jinak tomtom frci, visual gps..,


Telefonování a sms jsou ok co se týká hlasitosti v krusell pouzru po nokii N73 neybl problém - doporučuji ale naistalovat SPb phone suite, z pda mam spb pocket plus a velmi dobrá spolupráce.

V zařízení byly google maps, wfi frcí nádherne s wpa2, ..zatím pěji chválu tot zatím mé dosavadní poznatky...

co se týká lokalizace není součástí, ale ani to neřeším.. anglina se domnvíám je již dnes tak rozšířená..
jardasy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 23, 2008 19:25
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvek od jardasy »

9099,- s dph ;-)
ještě k navigaci - pokud se telefon nedobíjí (není na kabelu), tak se mi při navigování po minutě vypne displej, dělá vám to také?
edit: navigace Sygic Drive
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

neuvádíš, jakou máš navigaci... jinak přímo v menu navigace bývá nastavení doby podsvětlení, alespoň tom tom6, garmin xt, i nokia maps to mají
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

Příspěvek od Suri »

Sorry byl jsem na hockeji :-)

rooomish: S tou RAMkou zatím žádný nproblém, myslím, že je to zaujatost těch co šli do 614c nebo totálních PDA šílenců.
Prostě P750 je fakt cool! Hlavně hardwarově pač jsem jí fakt nijak šíleně netestnul, ale to co si tu lidi stěžujou na 614c a stále k tomu dodávají, že udělali dobře, že čestinu oželí, že ta a ta funkce se opraví v další ROM, mrkni se do fóra P750..... buď jí nikdo nemá nebo si nikdo nestěžuje(-me) :-).

Nechci 614c hatit, asi není špatná, neznám, ale pomlouvat P750 kvůli menšímu displayi, který je vlastně rozlišením naprosto stejný (takže jen hůř vidící nebo s velkými prsty mají problém) je hovadina. Rád bych slyšel někoho s P750, který měl problém s RAM a proč....?!?! A vše
ostatní už mluví pro P750....!


Jediné co můžu doporučuji P750 vyzkoušet. A rád si počkám na nějaké negativní ohlasy podobné těm co jsou k 614c.
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

no jo, P750 je fajny, aleby si svedomie nedalo spat, keby sommal za to vyhodit tolke peniaze :-)

na XDA fore sa naslo par nadsencov (dvaja :-D ) ktori experimentuju so 614c.. uvidime, mozno sa dockame aj upradu ROMky :)
tu je odkaz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=379384
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

Příspěvek od Suri »

Peníze nevím, dle mě, je to skoro stejné.... Tisícovka nebo 2 je fakt směšný.... Ale pokud někdo fakt řeší zda 10 nebo 13 tis. tak já mu 614c neberu. Určitě je HP good. Jen tvrdím že Asus také :-) A kdo má 2-3 táci navíc tak neprohoupí :-)
ftakgabo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:36

Příspěvek od ftakgabo »

no u nas je rozdiel medzi nimi 5 tisic.. Niekde aj viac.. Sory za OT ;)
Schagi
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát bře 14, 2008 9:28

Příspěvek od Schagi »

Tohle je topic o 614c, ne asusu. Ja bych do nej osobne nikdy nesel...mensi ramka, vyssi cena, povest asusu oproti HP. Nejspis si tu 614ku koupim. Symbian je skutecne pomaly a straslive neprizpusobivy...mam N73 a uz to s ni nemuzu vydrzet. Ale prece jen, porad si nejsem jisty :grin:
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

Příspěvek od Suri »

U nás asi nejbilig http://asus.mironet.cz/asus-p750--intel ... 0+dp81345/

Co vím tak 614c "slibujou" za 11 tis. ??? 3 tis. rozdíl ? Možná 10,5? Držák 500 Kč, CZ nemluvím.... bůhví zda bude jako dodatečná aplikace.
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

Příspěvek od Suri »

Shagi: Tak sorry, končím tu přispívat. Kup si 614c, bud s ní spoky jako já s P750. Omlouvám se za přísvěvky off tpc...
rooomish
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob říj 06, 2007 14:40

Příspěvek od rooomish »

Já si nemyslím, že hovořit o Asusu P750 je off topic. Jen si přečtěte ty předchozí příspěvky zde - hlavně nářky na neserióznost HP, který slíbil asi 64 termínů, kdy bude 614c k dispozici a přesto to tolerujeme - je to fakt v pořádku?. To u spol. Asus nebylo!

Máme přece stejný cíl: získat za naše vydělané peníze (schválně nehovořím, zda-li těžce, nebo lehce) adekvátní (nejlepší) přístroj s tím, že výrobce řekne: děkuji, že jste si vybrali naši společnost a velice si toho vážíme.

Pokud je to nenaučíme, tak budeme vždy v pozici prosebníků - máme peníze a budeme šťastni, že nám za to něco dodáte.

Sorry, zase jsem se rozčílil.
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

Příspěvek od Suri »

Maj pravdu, že o Asusu v asus vlákně. Takže další příspěvky tam. Zde jsem vladtně z nostalgie, pač jsem na 614c čekam hodně dlouho a ted mě zajímá jak dopadnete. A chtěl jsem aby aspon někteří nedopadli špatně :-)
rooomish
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob říj 06, 2007 14:40

Příspěvek od rooomish »

Abych nevyvolal flame , tak poslední příspěvek. SLIBUJI! Ze stejných nostalgických důvodů, jako ty, jsem na xda-developers ve vlákně HTC s730. Někdy zkrátka dochází k (mírumilovné :-)) konfrontaci dvou přístrojů. A na kterém vlákně k tomu má dojít? Na nějakém speciálním? Podle mne je to inspirace pro (potenciální) majitele jedné nebo druhé značky. Ne flame, ale relevantní informace. Tož tak asi tak, nyní toto téma hibernuji - tedy pokud si ho nevyžádáte v novém tématu P750 vs. 614c :-). Jejda, to bude mínusových bodů.
jardasy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 23, 2008 19:25
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvek od jardasy »

rozchodili jste na 614c HP mobile broadband inet? Soft k tomu na CD není (jen odkaz na jejich web), na webu taky ne... Soudruzi od HP zase někde udělali chybu...
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

no vraťme se k HP...
tak snad zítra už ho budu mít v ruce a hrát si :-)
vzhledem k tomu, že tam není ta ochraná fólie, musím to řešit nákupem jiné...někdo tu už zmínil brando a antireflex ze sunnysoftu...co na to ostatní? je to dobrá fólie?
a pouzdro? jaký? máte tip? našel jsem jedno co by se mi i líbilo...pouzdro
asi je to něco podobnýho co vídávám na iPodech - což se mi líbí...máte někdo zkušenost s tím od HP??? funguje potom to rolovací kolečko na klávesnici?
Mart
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:20

Silikonove puzdro pre HP

Příspěvek od Mart »

Puzdro je site na mieru a je mozne sa cez neho dostat ku vsetkym tlacidlam. Tazsie je akurat len stlacanie rolovacieho koliecka na lavom boku, kedze silikon ma svoju hrubku. Podla mojho nazoru vynikajuco kryje cele zariadenie a ci je polozeny na stole predkom, zadokom, nedojde k poskrabaniu, pretoze hrubka silikonu nedovoli dotknut sa klavecniced, displeja ci fotoaparata, ktore priamo kryte nie su. Co sa tyka rolovacieho kolieska na klavesnici, to funguje ako bez puzdra, pretoze vobec nie je klavecnica kryta silikonovym puzdrom ako to vyzera na oficialnych strankach - obrakoch. Ak niekto take dostane ako je na obrazku, dajte vediet.

Za tu cenu clovek dostane tri puzdra, no podla mna je pouzitelne len to cierne. Biele a sive podla mna nevyzera moc dobre, ak uz to ma byt business zariadenie. Keby som si mohol vybrat tri cierne, bol by som spokojnejsi, lebo ak sa casom znici, urcite si objedna opat novu sadu, z ktorej pouzijem len ten cierny sil. obal. To je vsak len moj nazor.
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Tak ode dneska jsem stastnym majitelem 614c :tlem:

Prvni dojmy - parada
Druhe dojmy - samozrejme ma sve mouchy jako kazdy vyrobek, nothing is perfect :-(

Co mi nevyhovuje:
- umisteni stylusu vlevo dole (ale zvyknu si)
- neodpojovani GPRS po skonceni relace, u Etena X500 se GPRS dala odpojit zmacknutim cerveneho sluchatka (velice prakticke), u iPAQu jsem to vyresil cabem

Kód: Vybrat vše

GB-SOFT-Tweak-WM5.cab
.
- nemoznost vypnout XT9, ale az bude hotova CZ lokalizace, tak z ni pak snad pujde vyextrahovat CZ slovnik a nahradit jim ten eng slovnik
- umisteni pametove karty pod baterii, nekopiruju data nijak pravidelne, ale uvital bych slot na kartu nekde z boku aby se pristroj nemusel vypinat
- Nefunkcni iGo 2006 (az verze 2006 plus !!!!)


Plusy:
vsechno ostatni :grin:

Predpokladam ze se jeste objevi nejake problemy nebo bugy, ale zatim o zadnych dalsich nevim.....

Co se tyka pouzdra, tak pouzivam toto Krusell

Obrázek
SlavoU
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 21, 2008 20:47
Zařízení: ASUS PadFone
Bydliště: Trenčín

Silikonove puzdro pre HP

Příspěvek od SlavoU »

Uvedené puzdro môžem vrele doporučiť, veľmi dobre chráni prístroj. Taktiež problém s nedostatočnou hlasitosťou (z dôvodu zakrytia reproduktora) je jeho použitím vyriešený - reproduktor je asi 1mm nad podložkou.
Snáď v priebehu týždňa budem mať k dispozícii originál kožené puzdro na opasok (od HP). Dám vedieť ako je použiteľné.
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů