HP iPAQ 614 Business Navigator - pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

malond píše:Premyslim mezi 614C a Kaiserem. Co mi doporucite? Hlavne chci plnohodnotne GPS bez toho, abych musel neco nekomu platit. Qwerty klavesnici nepotrebuju. Diky moc

Edit: podporuje 8GB microSD?
Vlastnim aj Kaiser a k tomu asi tolko ze 614C mi lepsie sedi do ruky a rozdiel je medzi nimi je hlavne v procesoroch.Zatial mam iba 4GB kartu SDHC pretoze 8Gb je este dost draha tak nemozem Ti podat informaciu. Ale prispevok vyssie uvedeny hovori o tom ze funguje aj 8GB SDHC. Inac si pozri tuto stranku: http://www.railweb.sk/Foto/ipaq614.html
malond
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 12, 2008 20:29

Příspěvek od malond »

Děkuju Vám. Takze by se dalo rict, ze funkcne jsou to stejne vybavene telefony, kdyz nebudu pocitat qwerty klavesnici a to, ze ipaq ma lepsi procesor, je to tak?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

no, da se rici, kaiser ma lepsi fotak, to je asi tak vse, co bych na nem povazoval za plus. hlavne to nema zname HTC bugy.

614c je ale vyrazne levnejsi, bohuzel zatim vcelku nedostupny... alespon v CR
spree
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 04, 2008 12:31
Zařízení: HTC 7 Trophy

Příspěvek od spree »

bagy11: Co ma krajsi displej (krajsie farby, silnejsie podsvietenie,...)? iPAQ 614c alebo Kaiser(prip. Cruise)?
dair
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř bře 12, 2008 22:20

Příspěvek od dair »

Ahojte, asi nejsem sam, kdo natesene sleduje tohle forum. Jakozto zatim jeden z mala zdroju informaci o tomhle mda-cku. Jen jsem se chtel podelit o mozny duvod zdrzeni v Ceske republice. (Prejato z jednoho prispevku v diskuzi na czechcomputer.cz)
Dobrý den,
věřte mi, že mě osobně je to také nepříjemné. Dotazy na toto téma se množí a né všichni zákazníci chápou, že stále posunujíci se termín dodání není moje chyba. Hlavní problém je v Googlu, jehož mapy jsou v tomto přístroji používány. Pro Českou republiku a ještě asi dva státy je problém v tom, že se Google nemůže dohodnout, jakým způsobem bude prezentován na krabici výrobku. Uznávám, že celkem divný důvod opoždění, ale bohužel já, ani kolega produktový manager (který je z toho také už celkem nešťastný) s tím nic neuděláme.

S pozdravem

Jiří Kobera
HP Czech republic
Jeste bych rad poprosil nekoho, kdo uz ma moznost srovnani GPS 614c a nejakeho jineho pristroje. Mam urcite (zatim bohuzel opodstatnene) predsudky vuci jinym chipum nes SirfIII. Zaroven bych se pripojil k dotazu ohledne staticke navigace (ano/ne) a vydrze baterie pri beznem pouzivani.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

vydrz se uz dost diskutovala, pri vetsim pouzivani den, pri prehravani videa tusim 6 hodin (?).

tato odpoved je jiz asi 3 mesice stara, tudiz stejne k nicemu ;)

displaye budou stejne, ale mam skoro takovy pocit, ze mi prijde hp lepe podsvetlene (z ruznych fotek, videi atd.)
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

malond píše:Děkuju Vám. Takze by se dalo rict, ze funkcne jsou to stejne vybavene telefony, kdyz nebudu pocitat qwerty klavesnici a to, ze ipaq ma lepsi procesor, je to tak?
OT no když to bereš takhle, tak mercedes i škoda jsou auta :-D
Bobby
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 12, 2008 13:02

Příspěvek od Bobby »

Přijde mi, že to tu začína být jako na tom vlákně předtím a to o ničem. Opravdu bych ocenil konstruktivní dotazy a ne "chcu si koupit .... nebo si mám koupit ipaq?" Lidi přečtěte si to celé a neotravujte tady s takovýma kokotinama!
Bobby
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 12, 2008 13:02

Příspěvek od Bobby »

Kdo si nevšim tohodle článku, ipaq 614c byl tuším zároveň vydán s tímhle zařízením od HP http://navigovat.mobilmania.cz/testynav ... 6&CAI=2153 jen tak pro zajímavost.
dair
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř bře 12, 2008 22:20

Příspěvek od dair »

IkE Blaster píše:vydrz se uz dost diskutovala, pri vetsim pouzivani den, pri prehravani videa tusim 6 hodin (?).

tato odpoved je jiz asi 3 mesice stara, tudiz stejne k nicemu ;)
Ted koukam ze tu ta citace uz byla, takze jsem si mohl usetrit jedno registrovani :). Kazdopadne, ten prispevek na czc byl z 21.2., coz neni zas az tak davno...
brendon_PK
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát bře 07, 2008 9:24

Příspěvek od brendon_PK »

Na mojom bývalom PDA Mio A701 bola moznost znizit vykon a tym sa predlzila vydrz baterii. Bolo to uz sucast WM5 aspon to tak vyzeralo. Je tato moznost aj u tochto iPAQ 614? Dakujem.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

nabit, zabit... to uz tu taky bylo, moznost podtaktovat procesor tu je, na 99% funguje, majitele se na to jeste asi nedostali (jeste to neikdo nevyzkousel?)
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Info od kamarada z HP ze stredy 12.3. - Cau, 80 ks iPAQ 614 uz je v CR, dalsi dodavka ma byt brzy takze druha pulka brezna mi prijde jako hodne realny termin.

Tak se mame na co tesit :-)
Kanka
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 13, 2008 11:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kanka »

Pár otázeček na majitele a ty kteří mají kamarády v HP:
1) nemáte někdo informaci zda se bude v česku dodávat i s lokalizací nebo aleaspoň s možností psaní českých znaků?
2) ma nějakou signalizaci o prijaté SMS-ce (led diodou,..)?
3) má to T9 a je možné ji trvale vypnout?

Díky
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

to kanka>

add1 včechách se určitě objeví lokalizace minimálně od sunnysoftu, ale otázka je, jestli od prvního dne prodeje
add2 ano má
add3 ano má, ale protože to (zatím) nemá češtinu, tak to nemá českou slovní zásobu

OT viz někde výše. připadá mi to jako by jste žili někde na poušti, kde jsou el.zásuvky jen v oázách. směrodatné je, jestli to vydrží při "maximální" zátěži celý pracovní den... protože to jinak dobíjí přes miniUSB a tudíš pokud máš aktivní držák do auta a kabel, prakticky máš pořád plnou baterku (samozřejmě, se zkracuje životnost baterie, ale než mi klekne, stejně budu mít už úplně jinou hračku)
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

a ta T9 predpokladam jde vypnout..
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Bobby - aj ja mám ešte iPAQ hx4700, ale ten má 624 MHz procesor od Intelu.

Inak som dnes testoval reálnu navigáciu v aute. Nemal som toľko času, aby som iPAQ úplne vybil, tak sa testovanie obmedzilo asi na 2 hodiny. Ale samotná navigácia bola úplne bezproblematická. Pri používaní navigácie iGO 2006 s jasom nastaveným do polovice a zhruba 15 minútach hovoru s telefónom pripojeným celý čas k BT HF súprave v aute iPAQ z batérie spotreboval v priemere 28% energie na jednu hodinu takéhoto režimu. A po tých dvoch hodinkách bola batéria celkom pekne zahriata, ako aj priľahlý plast držiaka v aute. To by v praxi znamenalo výdrž maximálne do 3,5 hodiny. Lenže v aute s človek hýbe rýchlejšie, tak telefón musí častejšie komunikovať so sieťou. Pri navigácii v ruke a pešo by mala byť výdrž lepšia (odpadá aj to BT). Ale musím poznamenať, že aj Loox N560 bol po dlhšej jazde v aute rovnako zahriaty.

Pre porovnanie, na nižšom stupni jasu, bez telefonovania a bez pohybu (samozrejme aj bez navigácie) spotreboval iPAQ pri prehrávaní videa v priemere 16%.

A až dnes som prišiel na to, že kolískový prepínač na ľavom boku iPAQu sa dá aj stlačiť a má to rovnaký účinok ako potvrdzovací Enter na prednej klávesnici - praktické!

malond - nič proti, ale už sa to písalo niekoľko krát, že podporuje microSDHC karty, teda aj 8 GB microSDHC kartu.

Dair - nie je SIRF Star III alo SIRF Star III. Ja mám na aute pokovené sklá a to je pre navigácie všobecne problém. Napríklad Pocket Loox N560 sa za sklom ani nechytí. Mal som predtým externý BT GPS modul iTec, ktorý má rovnaký čipset a keď sa chytil vonku, tak išiel aj za sklom, ale ak sa stratil, mal problém sa nájsť. Vymenil som ho na BT GPS Nokia a tá sa za sklom dokázala aj zafixovať. Tento iPAQ 614c sa tiež dokáže chytiť a zafixovať. Stačí?

IkE Blaster - to chceš povedať, že moja recenzia z tohto víkendu má už mesiac? :) Ja som totiž tých 6 hodín nameral pri videu.

Presne tak, prečítaj te si najskôr, čo sa napísalo, lebo ani mňa to už vážne nebaví a vykašlem sa tu na to.

anawarr - ale on aj tak otravuje s tým svojim xt9 a t9. A to som zatiaľ nedokázal vypnúť natrvalo, ale pri každej správe to samozrejme vypnúť ide. Ale na stránke výrobcu sa píše, že xt9 vie aj CZ a SK jazyk, len kde sa k tomu SK dopracovať, že? Podľa priloženého dema to xt9 vyzerá ako veľmi efektívny pomocník.
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Diamant: to znamena ze pokazde kdyz chci napsat zpravu, tak musim vypnout T9? je to slozity krok? (jsem jeste oldschoolovy a pisu rychlejc bez T9 ;) )

diky za odpovedi. nenech se otravit, jsi pro nas klenot
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

ten mesiac bol k inemu prispevku, nie k tve recenzi ;)

muzes zkusit ten xcpuscalar? nechvata to, ale zajimaly by me moznosti a mozna i ty bys ocenil podtaktovani pri nepouzivani
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Skúšal som to a nejako to nefachalo. Znížil som takt na 200 MHz a potom som to skúšal, ale iGo sa spúšťalo stále rovnako dlho. A keď som to chcel dať naspäť na 520 MHz, tak mi to stále vytuhlo. Našťastie sa to dalo odinštalovať a iGo sa stále spúšťa rovnako, aj video to prehráva, tak to neostalo na 200 MHz. Ale inak ten soft vyzerá zaujímavo, ukazuje aj záťaž procesora a dokonca aj vie operatívne meniť takt procesora podľa záťaže. Akurát nie je to riešené už priamo od výrobcu? Neverím, že by nechali procesor len tak bežať stále na 520 MHz, keď je to mobilné zariadenie a energie nie je na rozdávanie.

Inak sa zdá, že žiadna app, ktorá pridáva na obrazovku Today nejaký ovládač na nastavovanie jasu nebehá. Proste to nastavovanie jasu nič nerobí. Ide niekomu nejaký nástroj na jas?
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů