HP iPAQ 614 Business Navigator

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

//citaci posledního příspěvku jsem si sám opravil.. :-)

mají ji ve víc shopech (myslím že i na cybexu) ale na softcomu je o pár korun levnější.

nevíte už někdo jak je to s tou redukcí z usb na 3,5 jack? nemáte to někdo ze šťastných majitelů možnost vyzkoušet (jestli funguje redukce htc např). díky. pokud už to tady někde dřív padlo, omlouvám se.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od anawarr »

to diamant> jsi asi jediný kdo má hp 614c reálně doma. dobrá recenze...

OT: připadá mi to, že tu spousta useru píše příspěvky jen aby si udělali čárku a vlastně o hp 614c vědí jen z inetu, že ike blaster


hp 614c mám od včerejška doma, bohužel bez lokalizace a tak budu pár dní tápat, neboť jsem husákovo dítě...
xthomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte bře 11, 2008 16:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od xthomas »

to anawarr: můžu vědět kde jsi kupoval? diky
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

Bolo Tu uz dost komentarov ku Ipaq HP614 / 610 a po precitani vstkych prispevkov uvadzam na spravnu cetu tych co pisu o niecom co este nevideli a nehovorim o tom ze to drzeli a testovali v ruchach. Tento mobil resp MOBIL "PDA" . Je ho tu zbytocne porovnavat s nejakymi inymi mobilmi ktore maju Symbiany a pod. Po vsetkych moznych recenziach vela debaterov ani nevie ze ci ma GPS prijimac alebo nie. Uvadzam na spravnu cestu ze HP614 ho ma a to vo Full verzii ako normalne ine prenosne navigatory. Ak niekoho zavadzaju tech data ze co je vlastne
A-GPS , tak je to asisten GPS a funguje iba s podporov operatora tj. ze vobec telefon nemusi mat v sebe zabudovanu GPS antenu a nepotrebuje riadny navigacny sovtver a je navigovany od mobilneho operatora kde mate aktivovanu SIM kartu. Tato sluzba je platena a a je aj pomerne dost draha a nehovorim ak to pouzivate dlhsiu dobu pocas cesty. Ale spat ku HP 614. Tento mobil ma zabudovanu, funcnu a skutocne riadnu GPS antenu o ktorec niet pochyb. HP 614C je oznacovany ze obsahuje aj fotoaparat. Bez "C" je to mobil bez fotaku ale tiez s plnohodnotnou GPS.
Instaloval som do neho vsetky dostupne navigačne systemy ako MIO, IGO,Tomtom, BECKER, GARMIN, Myguide, a mozem povedat ze je to spica telefon pretoze vsetko stiha bez problemu. Pre tych co pisu im neide GPS antena asi len tolko ze radsej nech nechaju nainstalovat navigacny program tomu co sa len kusok vyzna v navigacii. Hovorim tu o obycajnom zaciatnikovy co to v pohode urobi. Komunikacny port GPS anteny je port: "6" . Tento port si sam najde navigacny program ktory si vyberiete ci uz MIO alebo Garmin atd. Tak ze koniec debaty o tom ci to ma GPS antenu alebo nie. Ja ho vlastnim a memam len tento model ale pomaly testujem vsetky mobily a navigatory medzi sebou a mozem zodpovedne prehlasit ze toto je sktocne novy prinasajuci sa skôst medzi mobilmi- navigatormi. Inac je potrebne do neho naistalovat jazyk aby ste presne vedeli co robite - pisem pre tych ktory maju problemi s anglickym jazykom. intalacny jazyk je : Sunnysotf Interwritw HP 9,5 pre QVGA. Tentio mam vyskusany a funguje 100% niet pochyb. Dalej doporucujem naistalovat Interwrite mobile shell 1,5 ktory urobi s Vasho mobilu prijemne a velke menu taktiez v ceskom jazyku. To je dost dolezite ak cestuje a potrebujete trebars telefon a len velkym palcom. Telefon je robeny do lavej ruky pretoze maly yostic je na lavej bocnej strane telefonu. Je to proste mobile do lavej ruky ak ho ovladate jednou rukov bez stylusu. Jedna je pravda ze ak vypnete tvrdo telefon alebo pouzijete reset tak pri navigacii potom dlhsie nacitava satelity, Akle to sa deje ako hovorim iba po resete. Inac nabehuju tak isto ako aj v inych mobilnych navigatoroch. Dalsia skusenost je o tom ze ma procesor 500MHZ a povemie Vam pravdu ze mam aj SPV M3100 mobil zo 400MHZ a ta s WIN mobile 2006 je strasne pomala oproti HP 614. To je fakt a v dnesnej dobe ak uz je v mobile s navigaciou Win mobile 2006 tak doporucujem vyberat si taketo mobily uz minimalne s 500MHZ procesorom. porovnaval a testoval som dlhe hodiny a dni rozne mobily s navigaciou medzi sebo a pravda je nasledovna: Napr nove MIO A 702 je strasne uz pomaly a ked tam naistalujete Full verziu Garmin tak je to nieco strasne pomale. Garmin navigacny program je to dobry skusobna vzorka na rychlost mobilu. Zasveteni vedia o com pisem. Dalej Ten isty sotver som skusal kvoli objektivite aj na Noki N95 a pravda je znova taka ze aj N95 proste nestiha pri FULL verzii garminu. Ale vsetko sa zase toci okolo procesoru tam su vlastne vsetky odpovede. Niekto si mysli ze to nema az taky vplyv ci 200MHZ alebo 400MHZ alebo 500MHZ procesor tak sa velmi myli ze je to jedno. Proste cim rychlejsi procesom tym aj cele zariadenie znesie narocnejsie programi a rychlost operacii je vela a hodne zavisi od procesoru. A nakoniec moje hodnotenie pre tento mobil IPAQ HP 614:
Je to zatial spickove zariadenie tejto triedy co som kedy drzal a testoval
a davam mu plnych 5 hviezdiciek a + k tomu. Ku fotaku asi len tolko ze ma to normalny dobry fotak a nemozeme ho zrovnavat s profesionalnymi fotoaparatmi ale aj tak je dobry, a ma niekto nejaky dotaz na uvedeny IPAQ HP 614C/610C tu je email: [email protected] Po nainstalovani TMPC video prehravaca v v cestine perfektne na tom ide VIDEO.
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

Na Slovensku sa tento mode IPAQ HP 614/614C predava a je o neho velmi velky zaujem tak neviem ako je to v Cechach mozno importery spia ale neviem na akych to vlastne varinoch spia, asi sa zobudia ked uz tento model bude zastaraly a ostatny ho predbehnu.
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

Bolo Tu uz dost komentarov ku Ipaq HP614 / 610 a po precitani vstkych prispevkov uvadzam na spravnu cetu tych co pisu o niecom co este nevideli a nehovorim o tom ze to drzeli a testovali v ruchach. Tento mobil resp MOBIL "PDA" . Je ho tu zbytocne porovnavat s nejakymi inymi mobilmi ktore maju Symbiany a pod. Po vsetkych moznych recenziach vela debaterov ani nevie ze ci ma GPS prijimac alebo nie. Uvadzam na spravnu cestu ze HP614 ho ma a to vo Full verzii ako normalne ine prenosne navigatory. Ak niekoho zavadzaju tech data ze co je vlastne
A-GPS , tak je to asisten GPS a funguje iba s podporov operatora tj. ze vobec telefon nemusi mat v sebe zabudovanu GPS antenu a nepotrebuje riadny navigacny sovtver a je navigovany od mobilneho operatora kde mate aktivovanu SIM kartu. Tato sluzba je platena a a je aj pomerne dost draha a nehovorim ak to pouzivate dlhsiu dobu pocas cesty. Ale spat ku HP 614. Tento mobil ma zabudovanu, funcnu a skutocne riadnu GPS antenu o ktorec niet pochyb. HP 614C je oznacovany ze obsahuje aj fotoaparat. Bez "C" je to mobil bez fotaku ale tiez s plnohodnotnou GPS.
Instaloval som do neho vsetky dostupne navigačne systemy ako MIO, IGO,Tomtom, BECKER, GARMIN, Myguide, a mozem povedat ze je to spica telefon pretoze vsetko stiha bez problemu. Pre tych co pisu im neide GPS antena asi len tolko ze radsej nech nechaju nainstalovat navigacny program tomu co sa len kusok vyzna v navigacii. Hovorim tu o obycajnom zaciatnikovy co to v pohode urobi. Komunikacny port GPS anteny je port: "6" . Tento port si sam najde navigacny program ktory si vyberiete ci uz MIO alebo Garmin atd. Tak ze koniec debaty o tom ci to ma GPS antenu alebo nie. Ja ho vlastnim a memam len tento model ale pomaly testujem vsetky mobily a navigatory medzi sebou a mozem zodpovedne prehlasit ze toto je sktocne novy prinasajuci sa skôst medzi mobilmi- navigatormi. Inac je potrebne do neho naistalovat jazyk aby ste presne vedeli co robite - pisem pre tych ktory maju problemi s anglickym jazykom. intalacny jazyk je : Sunnysotf Interwritw HP 9,5 pre QVGA. Tentio mam vyskusany a funguje 100% niet pochyb. Dalej doporucujem naistalovat Interwrite mobile shell 1,5 ktory urobi s Vasho mobilu prijemne a velke menu taktiez v ceskom jazyku. To je dost dolezite ak cestuje a potrebujete trebars telefon a len velkym palcom. Telefon je robeny do lavej ruky pretoze maly yostic je na lavej bocnej strane telefonu. Je to proste mobile do lavej ruky ak ho ovladate jednou rukov bez stylusu. Jedna je pravda ze ak vypnete tvrdo telefon alebo pouzijete reset tak pri navigacii potom dlhsie nacitava satelity, Akle to sa deje ako hovorim iba po resete. Inac nabehuju tak isto ako aj v inych mobilnych navigatoroch. Dalsia skusenost je o tom ze ma procesor 500MHZ a povemie Vam pravdu ze mam aj SPV M3100 mobil zo 400MHZ a ta s WIN mobile 2006 je strasne pomala oproti HP 614. To je fakt a v dnesnej dobe ak uz je v mobile s navigaciou Win mobile 2006 tak doporucujem vyberat si taketo mobily uz minimalne s 500MHZ procesorom. porovnaval a testoval som dlhe hodiny a dni rozne mobily s navigaciou medzi sebo a pravda je nasledovna: Napr nove MIO A 702 je strasne uz pomaly a ked tam naistalujete Full verziu Garmin tak je to nieco strasne pomale. Garmin navigacny program je to dobry skusobna vzorka na rychlost mobilu. Zasveteni vedia o com pisem. Dalej Ten isty sotver som skusal kvoli objektivite aj na Noki N95 a pravda je znova taka ze aj N95 proste nestiha pri FULL verzii garminu. Ale vsetko sa zase toci okolo procesoru tam su vlastne vsetky odpovede. Niekto si mysli ze to nema az taky vplyv ci 200MHZ alebo 400MHZ alebo 500MHZ procesor tak sa velmi myli ze je to jedno. Proste cim rychlejsi procesom tym aj cele zariadenie znesie narocnejsie programi a rychlost operacii je vela a hodne zavisi od procesoru. A nakoniec moje hodnotenie pre tento mobil IPAQ HP 614:
Je to zatial spickove zariadenie tejto triedy co som kedy drzal a testoval
a davam mu plnych 5 hviezdiciek a + k tomu. Ku fotaku asi len tolko ze ma to normalny dobry fotak a nemozeme ho zrovnavat s profesionalnymi fotoaparatmi ale aj tak je dobry, a ma niekto nejaky dotaz na uvedeny IPAQ HP 614C/610C tu je email: [email protected]
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

admini - spasu :D procistit od spamu, mozna spis locknout a udelat komplet novy thread tohle je neunosny...

2bagy11: hrablo ti?
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

bagy11 píše:Na Slovensku sa tento mode IPAQ HP 614/614C predava a je o neho velmi velky zaujem tak neviem ako je to v Cechach mozno importery spia ale neviem na akych to vlastne varinoch spia, asi sa zobudia ked uz tento model bude zastaraly a ostatny ho predbehnu.
Za to nemůžou importéři, ale HP :wink:
bagy11
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 11, 2008 19:08

Příspěvek od bagy11 »

[quote="Erkil1452"]Tak jasne ze tam pujde TomTom nahrat, ale nepujde s nim navigovat (pry). A to je u navigace skoro problem.

No ja jsem prave joy zazil taky na SE a od te doby na nej mam jen ty nejhorsi nadavky:-D Zezacaku to jde, ale staci trocha prachu a prejit o polozku doprava je zabava na pet minut usilovneho tlaceni. Myslim toho joye:-D A jinak to s tim GPS tady to neni uplne sichr. Je to jen uplne sichr divny.

Jeste jedna vec se mi na nem nelibi - ano ma to khuul kolecko, ale to se da jen tocit do stran. Ovsem nema vubec nic na dvouosou navigaci, takze je otazka jake to bude v praxi. Na videich jsem dokonce ani nepostrehl, jak se ppolozka potvrzuje. Na vsech totiz nejaky jouda jen dokola scrolluje menu a nic neotevre. Tedy bez dotyku obrazovky. A to dotykove ovladani nebude tak pohodlne jako na HTC TC, protoze z fotek mi displej pripada pomerne zapusteny.

A jeste jeden vtipny poznatek k te navigaci ala HP - na hp.cz je v prislusenstvi u tohoto pristroje v kategorii Sit/komunikace jen jedna mapa na 256MB karte. Hadejte jakou oblast zvolili - Jizni Afriku:-D To se fakt hodi. Ne, tak urcite maj i jiny, ale opravdu je nekdy nechapu.[/quote]
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marthynovak »

Souhlasim.toto uz je neprehledne, proto zakladam novou diskuzi prosim pokračujte v ní.Tady to LOCKneme.


Tady pokračujte
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=6831
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů