HP iPAQ 614 Business Navigator

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
ipaq610
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 03, 2008 1:27

Skladem

Příspěvek od ipaq610 »

ipaq610
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 03, 2008 1:27

Expansys

Příspěvek od ipaq610 »

http://www.expansys.com/pf.aspx?i=156155

Availability: 111 In Stock Now
Suri
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 31, 2008 19:53

to Zmatus:

Příspěvek od Suri »

Já mám taky dotaz: Máš ho lokalizovaný do SK? Nebo je v angličtině?
zmatus
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 20, 2008 10:05

Re: to Zmatus:

Příspěvek od zmatus »

Suri píše:Já mám taky dotaz: Máš ho lokalizovaný do SK? Nebo je v angličtině?
No je to v ANG.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Expansys.com

Příspěvek od milennium »

Takže ta cena na Expansys.com je docela vysoká. Navíc je to zboží určené pro UK a pokud se budeš registrovat na Expasys,tak jedině na Expansys.cz. A tam se zatím 614c neprodává ! Navíc si nejsem jistý jestli při objednání zboží na .com ti ho opravdu poslali. Přihlaš se na Expasys.com a pak se podívej na nápis vpravo nahoře... Myslím,že je to jasné.
Já sám mám účet na Expanys,ale 614c si tam objednat nechci,cena je zatím vysoká,takže ani nemůžu vyzkoušet jestli se dá zboží opravdu objednat na .com
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

ja bych si taky radsi pockal na ceskej obchod. i v tom slovenskem to neni nejlevnejsi
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Dostupnost

Příspěvek od milennium »

Navíc všude píšou "naskladněno 17.3.2008". Dokonce i na webu HP...Takže to je už brzo...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

na webu hp uz 614c neni :D a vsude ne, jeden obchod to furt o neco oddaluje, skoro mam nutkani poslat si ho z svk. jinak ceska verze by mela mit lokalizaci
mato
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 06, 2008 20:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od mato »

IkE Blaster píše:na webu hp uz 614c neni :D a vsude ne, jeden obchod to furt o neco oddaluje, skoro mam nutkani poslat si ho z svk. jinak ceska verze by mela mit lokalizaci
IkE Blaster, kde si prosím Ťa prišiel na to, že iPAQ predávaný v ČR bude lokalizovaný?
BTW 614c na HP stránkach stále je, tak neviem, čo riešiš...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Dostupnost na SK

Příspěvek od milennium »

Nevíte někdo jestli na Slovensku na www.hponline.sk mají 614 skladem ? Ptám se,protože se dá objednat,ale nikde se nepíše jaká je dostupnost. Takže se chci vyhnout situaci kdy objednám a pak budu třeba 14 dní čekat...
Díkec.
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Příspěvek od nofxsak »

bobbik píše:ja bych si taky radsi pockal na ceskej obchod. i v tom slovenskem to neni nejlevnejsi
po prevedeni na ceske koruny to az tak drahy neni :wink:
spree
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 04, 2008 12:31
Zařízení: HTC 7 Trophy

Příspěvek od spree »

Diamant: Uz ho mas?
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

NOFXSAK: 11350 mi teda nijak levny neprijde. v CR by se snad mel dat koupit pod 10.500, coz je docela rozdil..
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

To IkE Blaster:

Jak jsem už psal. Dle informací, které jsem obdržel, by iPAQ 614c, který se objeví na pultech (snad) v první várce ještě neměl mít lokalizaci do CZ. Ta prý přijde asi do 30 dnů po jeho uvedení na trh.
Měla by tam být ale možnost, dodatečně si nechat CZ lokalizaci zdarma do iPAQu doinstalovat. Samozřejmě asi bude záležet na konkrétním prodejci, jak tato věc bude probíhat.

.... a zase jsem zvědav, jak to bude ve skutečnosti.... :tlem:

Kdo již máte iPAQa, zkuste tu výdrž a pohyb přes dotykový prstenec nahoru dolů - vpravo vlevo.
Díky
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

ten pohyb je uz na dvou videich, stacilo by si je prohlednout /ikdyz jeden je dost nemotorny :D /

s tou lokalizaci: v unoru sla do ceska 1. varka (jen par phonu), prisla ale se spozdenim zacatkem brezna. to je edice s anglickou rom. nyni se vyrabi 2. varka, tech ma byt na stovky jen pro cr (nevim proc je sk pred nama) a maji mit lokalizaci, ale pry ne od sunnysoftu. informace primo od product managera pro cesko z hp, osobne :) zanechal dobry dojem. jinak lokalizaci lze dohrat od sunnysoftu, ale pry brzdi phony, nevim co je na tom pravdy.

btw kdo rikal, ze ma ho ma mit uz dneska? :-D
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Lokalizace

Příspěvek od milennium »

Jde o to zda to bude lokalizace která se nainstaluje na již připravený přístroj a nebo bude česká ROM...
Mně osobně vyhovuje anglické prostředí,takže je mi to vlastně jedno...
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

OK, dnes som prišiel domov pomerne pozde, ale stručne odpoviem, fotky budú zajtra.

IkE Blaster:

Benchmarky - ešte som nestihol, ale je to pomerne svižné.

Čo konkrétne myslíš ohľadom displeja? Je oproti povrchu utopený cca 2,5 mm a nie je problém posúvať posuvníkom na

pravej strane prstom.

Neviem, čo je touchscreen Bug. Prosím o bližšie vysvetlenie.

Robil som porovnanie foťáku z iPaq-u 614c a Noklie N73, zajtra môžem priložiť fotky. iPaq nefotí zle, ale N73 fotí

lepšie. iPaq by mohol mať o čosi menej šumu a fotky majú mierny nádych do žlta. Ale inak to ostrí spoľahlivo, príde

mi, že rýchlejšie ako N73, zvuk spúšte je veľmi decentný a dá sa aj vypnúť. Vďaka nádhernému displeju si pripadám, že

fotím nie mobilom, ale ozajstným foťákom - kompaktom.

bouba:

Večer som vybehol so psom a testoval som GPS. iGo sa mi bohužiaľ z neznámych príčin nepodarilo rozbehať, tak sa na to

pozriem zajtra, ale stiahol som nejakú free aplikáciu na GPS. Síce som to nestopoval, ale okolo minúty to mohlo trvať

a chytilo to 7 satelitov a držalo si ich už. Takže som zatiaľ spokojný. Zajtra to skúsim aj v aute za pokoveným

sklom. Tu mi spoľahlivo chytá signál len jediná GPSka.

jivo:

Výdrž s vypnutým a zapnutým 3G dosť ťažko posúdim, veď to mám ešte len pol dňa. Ale zatiaľ sa mi 3G nepodarilo vypnúť

(ale ani to nemám v úmysle robiť, ale pokúšal som sa o vypnutie a zatiaľ neúspešne).

Rozmerovo je iPaq 614c na výšku temer identický ako N73, samozrejme je širší o cca 1 cm a o nejaký milimeter či dva

je iPaq tenší. iPaq je aj ťažší, ale keď ho držím v ruke, tak mi nepríde ťažký, hmotnosť je primeraná veľkosti.

Proste nepôsobí ani dojmom prázdnej plastovej krabičky, ani dojmom priťažkej tehly. Povrch je príjemný "pogumovaný",

takže sa nešmýka zo suchej ruky ako N73.

Displej iPaq-u je však podstatne väčší. Ako písali v tej maďarskej recenzii, veľkosť iPaq-u je taká malá, že sa tam

akurát zmestí ten veľký displej a klávesnica.

Jas - jeho nastavenie má 5 stupňov, na druhom to má asi taký jas ako N73, na 3. je to už podstartne jasnejšie a 4. a

5. stupeň už zvýšia jas len nepatrne. Škoda len, že iPaq nemá svetelné čidlo, lebo po tme to už svieti na3 stupeň až

príliš, vtedy sa hodí 2. stupeň, v úplnej tme aj 1. stupeň stačí. Na slnečnom svetle ale iPaq poskytuje lepší obraz.

Klávesnica je viditeľná stále veľmi dobre, aj na slnku aj za tmy, aj za pološera.

Hlasitosť hovoru je v slúchadle dostatočná, zdá sa mi, že zvuk je čistejší ako pri N73. Hlasitosť zvonenia nie je

ktovie čo, ale v iPaq-u sú len asi 3 zvonenia a nie sú ktovie ako výrazné. Finálny verdikt tak vynesiem nad

hlasitosťou až keď nájdem nejaké výrazné zvonenie. Hlasitý hovor nemá síce prehnanú hlasitosť, ale je podľa mňa

dostatočná, podstatné je otočiť telefón zadnou stranou k sebe, vtedy je zvuk podstatne lepšie počuteľný, oproti

stavu, kedy telefón leží reproduktorom na stole. Na maximálnu hlasitosť je zvuk už málinko skreslený, ale stále dobre

počuteľný.

Oproti bežnému telefónu je nezvyklé akurát to, že sa displej úplne vypne a zapína sa tlačidlom v pravom dolnom rohu.

Rovnako sa aj vypína. Je to divné vypínať telefón. Ale on sa nevypne, len displej pohasne. Úplné vypnutie sa robí

dlhým stlačením tlačidla. Oproti tej Nokii veľmi potešia stavové LEDky na prednej strane, ktoré signalizujú

nabíjanie, nabitie, zmeškaný hovor, funkčný GSM modul, BT/Wifi, GPS. Toto je oproti modrej LED, ktorá len neužitočne

poblikávala, keď bol displej nepodsvietený, veľký pokrok vpred.

Koliesko je veľmi príjemným prekvapením, dá sa používať úplne v pohode, po troche tréningu je to presné a nie je

problém sa dostať na vybranú položku. Ak sa prst potiahne od stredu ku kraju, tak to funguje ako šípky na bežnej

klávesnici, klikne to raz. Ak sa prst potiahne od stredu ku kraju a podrží sa tam äna kolečku), tak to samo kliká ako

bežná klávesnica (len pomalšie). Skúšal som ovládanie čiste klávesnicou (bez dotyku na displej) a ide to, je to ale o

čosi pomalšie ako stylusom. Ale ešte som si úplne nezvykol na rozloženie klávesnice, ktoré je orpoti Noki odlišné.

Klávesy sú väčšie, čo je fajn, koliesko pri písaní nevadí, sila stisku je približne rovnaká ako u N73, ale niektoré

klávesy sa mi zatiaľ trochu pletú, keďže nie sú od seba výškovo oddelené a nemajú ani výstupok. Ale je ich málo a je

to čoraz lepšie, tak si myslím, že je to len otázka zvyku.

microSDHC slot je pod baterkou, ale ja nepatrím k meničom kariet, tak mi to nevadí. SIMka sa zakladá zvláštne, lebo

po odklopení plechového uzáveru sa SIM nezasúva do uzáveru, ale sa len tak položí na kontakty a potom sa uzáver

zaklopí a posunie. Pre meničov kariet to nie je ideálne, ale opäť, ani SIMku nemením každý deň.

bobbik

Na slnečťnom svetle je displej veľmi dobre viditeľný, určite lepošie ako N73. Zajtra skúsim poslať foto pre porovnanie.

Na ovládanie som si ešte úplne nezvykol (hrám sa s tým od obeda), ale ten "čudlík" na ľavom boku funguje OK, ale nepoužívam ho (a keď, tak len ľavou rukou), nakoľko kolečko na klávesnici mi príde lepšie.

Ešte som sa k videu nedostal (nebol som pri PC, až teraz večer), ale odozva je pomerne rýchla, len keď na iPaq idem prirýchlo po zapnutí displeja, tak sa na chvíľku spomalí a potom je to už OK. Asi si vybaví, čo potrebuje a potom je už plne k dispozícii celý výkon.

Na klávesnici sa písať dá, len si treba zvyknúť na rozloženie kláves, momentálne mi pije krv ešte T9, ale chcem ho vypnúť. SMS ako aj MMS sa píšu v tom idtom editore ako maily, takže na obrazovku sa zmestí ozaj veľa textu. Milé je, že doručená SMS sa na pár sekúnd hneď zobrazí v okne na spodku displeja, takže si ju stihnem prečítať aj bez lezenia do menu. Potom zmizne a je už signalizovaná len ikonou v hornej lište a LEDkou nad displejom. Detto neprijatý hovor.

Zaujímavá je možnosť nechať posielať svoje číslo len tým ľuďom, ktorých mám v kontaktoch. Ak vytočím číslo, ktoré nie je v kontaktoch, tak pokiaľ je aktivovaná služba CLIR, tak tým moje číslo nezobrazí.

Skype nepoužívam, iba Messenger a ešte som ho nenastavil, nebol som doma pri PC. Ani WiFi som netestoval. Ale predpokladám, že to nebude odlišné od bežných PDAčiek.

Možno sa mi zajtra podarí napísať nejakú minirecenziu aj s fotkami.
spree
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 04, 2008 12:31
Zařízení: HTC 7 Trophy

Příspěvek od spree »

Diamant: Ohladne toho jasu... Ten druhy stupen podsvietenia na HP si porovnaval s maximom podsvietenia na N73? Takze celkovo je o dost jasnejsi ako N73?
A hlavne este: Nelutujes prechod z N73?
brendon_PK
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát bře 07, 2008 9:24

Příspěvek od brendon_PK »

Aku to ma ochranu displeja? Je tomu folia?
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

Diamant: diky moc za skvele postrehy! velmi to ocenuju!

jeste me napadla dodatecne otazky:

1) predpokladam, ze T9 jde vypnout/zapnout
2) jde nastavit automaticky zamek klavesnice, popr. nejakou jednoduchou klavesou zkratkou ji vypnout/zapnout?
3) budu se tesit na zkusenosti s videem a wifi :)
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů