Jak jsem vyřešil problém s GPS

Tipy, triky & řešení problémů, všeobecná diskuze o Pokémon GO
Andreo
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon črc 18, 2016 11:08
Zařízení: ZOPO zp998

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od Andreo »

dost casto sa mi stava ze ked chodim po meste,neukazuje moju polohu presne tam kde som... napriklad ma ukazuje na druhej strane cesty a podobne... raz sa mi stalo ze som bol kusok od pokestopu,tak som ho chcel vybrat,bol to nejaky kostol...

Obrázek

pokestop bol tzv u hlavneho vchodu ale mna vkuse ukazovalo az za kostolom,cize mi psalo ze som daleko,kostol som 2x obesel okolo ale moja poloha sa nezmenila...

zato cestou domou som vybral mozna dalsich 10 pokestopov a fungovalo vsetko dobre...

jak je mozne ze sem tam mi ta gps nejde?

Obrázek

a ano zkusal som vsetko,gps normalne zapnute,rezim nastaven na vysoku presnost (radsi som i BT zapol :tlem: ) a podobne... skusal vyp/zap telefon a podobne...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Problem s gps

Příspěvek od Jiří Hrma »

Problémům s GPS se věnujeme v tomto návodu, i když v tvém případě to vypadá spíše na to, že tvůj telefon má horší GPS modul a citlivost není úplně ideální. Co přesně používáš za telefon?
Andreo
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon črc 18, 2016 11:08
Zařízení: ZOPO zp998

Problem s gps

Příspěvek od Andreo »

no to je docela mozne mam cinsky telefon ZOPO zp998 len je zajimave ze nekdy to jede uplne v pohode a jindy zas skoro vubec... njn uz dlouho uvazuji o vymene telefonu...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Problem s gps

Příspěvek od uni »

Podle těch barevných indikátorů signálu tipuji na něco typu Prestigio, lowend Lenovo, apod., kde se s oblibou užívá podobná grafika. Vždycky když to vidím, tak dostávám zimnici, obvykle je to něco s MTK, mizerným IPS (ale i TN) a hromadou problémů....
EDIT: Aha, Zoppo, tak to je přesně z toho ranku "apod.":)
Andreo
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon črc 18, 2016 11:08
Zařízení: ZOPO zp998

Problem s gps

Příspěvek od Andreo »

bohuzel ne vsichni maji dost penez na samsung s7 alebo iphone 6s+ ze jo...

krytiku si prosim nech... s tim se problem nevyresi...

nekdy staci slusne napsat ze "skus zmenit znacku telefonu,mozna to pomuze"
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Problem s gps

Příspěvek od uni »

To jsem naznačoval. BTW. nemusíš hned k mantinelu (hiend) nebo kupovat aktuální model. Za 10k se dá vybírat, tradiční evergreen LG (G3, G4), Sony Zněco, HTC Xněco (ignoruje auru HTC), špičkové kousky se stářím 1-2 roky zpětně, kdy byly hiend, ke kterému se po dvou letech jakž takž začne plížit "čínská" produkce. Z pohledu GPS je to pak léta stále stejná písnička, Qualcomm, pak Qualcomm, pak Exynos (SGS2 byl úlet) a pak když holt musíš něco jiného, tak holt něco jiného. Dobré je, že s těmito SoC si zajišťuješ i špičkový dané generace, což je fajn kombinace.
Ale faktem je, že pokud DualSIM, tak se věc dost komplikuje, to velmi dobře znám....
Kaahaan
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 18, 2016 20:28
Zařízení: asus

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od Kaahaan »

Když už se tu řeší GPSky tak mám jeden oříšek. Mám externí modul Garmin GLO. V mapách a ostatních appkách funguje. U Pokemonů to najde na metr přesně pozici kde jsem ale napíše mi to ---failed to detect location--- , prostě krom mapy není nic. Zkoušel jsem hledat a našel toto, jelikož neumím anglicky a google to přeložil divně tak nvm co stím
https://www.reddit.com/r/pokemongo/comm ... s/?sort=qa" onclick="window.open(this.href);return false;
Kdyby někdo věděl budu rád. Díky
Tom73
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 15, 2016 19:20
Zařízení: Samsung

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od Tom73 »

Zdravím ;-) Jezdím do práce na kole (cca 20-25 Km/h) a kilometry na líhnutí vajec mi to nezapočítává. Jaká je teda ta max. povolená rychlost ?
E00N
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 19, 2016 17:31
Zařízení: AJfoun 5

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od E00N »

Cus, me ta nepresna lokalizace celkem pomaha hh, Mám 100 metru od bytu POKESTOP a v poho ho vybirám z pohodli obyvaku :D
Josef418
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 17, 2015 12:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od Josef418 »

Mám problém s GPS, vůbec mi ho hra nechce chytnou, kdy sedim venku, zapnu mapy, GPS pozici mi to najde, zapnu Pokemony a GPS to nenajde i když nahoře svítí signalizace polohy, ale slabě, takže to asi hledá. V čem je problém?
Jespi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 20, 2016 13:21
Zařízení: Xiaomi Mi4

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Jespi »

Zdravím, asi jako většina jsem měl ze začátku problémy s GPS lokací u čínského telefonu!
Tyto problémy se mi nakonec podařilo vyřešit a rád bych se s vámi podělil o to, jak se mi to podařilo.
I když je návodu na toto vyřešení na internetu dost, myslím, že není na škodu to celé uceleně napsat do jednoho textu.
Řešení se může lišit telefon od telefonu, ale myslím, že ten základní univerzál je stejný a to jestli se nějaká položka v menu jmenuje jinak, nebo se nachází jinde, je už detail.
Návod bude rozdělen do dvou příspěvků, první příspěvek bude základní nastavení telefonu, druhý se bude zabývat ROOTem telefonu a bude trochu obecnější.

Tyto problémy podařilo vyřešit na dvou telefonech nezávisle na sobě,na Xiaomi Mi4 a na telefonu přítelkyně Umi Super.
Oba dva telefony jsou čínské, proto se oba dva potýkaly s problémy, které popíšu níže. A u obou jsem problémy vyřešil.
A u obou mobilů nešlo o fix GPS jako takových, ty fungovaly v pořádku. Šlo o fix GPS přímo v Pokemon Go.

Ale začal bych s tím, že ne vždy musí být chyba na straně vaší. V momentální situaci je Pokemon GO velmi zabugovaná hra, která taky nese verzi 0.29, dochází často k výpadkům serverů, lagům, nebo zamrznutím hry. Pokud se vám hra zamrzne na loading screenu, načte ale nechce se zobrazit mapa, načte, zobrazí se mapa, ale postavička nechodí, nemusí to být nutně chyba na vaší straně, může se jednat o výpadek serveru.

Pokud ale hra funguje všem, kromě vás (jako to dělalo mě),postup, jak hru rozchodit.
1) "Režim určování polohy" na "Vysokou přesnost" určování polohy pomocí GPS - Wifi - mobilní sítě.
Nastavení > Poloha popřípadě Nastavení > Další nastavení > Poloha
A zde vybrat možnost "Vysoká přesnost"

2) Ujistěte se, že je poloha povolená pro PokemonGO, Služby Google Play a další
Mobil má povolenou polohu, teď ještě, aby měly polohu povolené aplikace.
Nastavení > Aplikace (někdy také Nainstalované aplikace) > PokemonGO / Služby Google play
Po kliknutí na danou aplikaci sjeďte až dolů a zde uvidíte dvě položky, opět se ruzní jejich názvy, u mě to je - "Zobrazit podrobnosti práv" a "Správa práv"
V nabídce "Správa práv" se ujistěte že je poloha povolena. Pokud zde možnost nastavit polohu není, podívejte se do - "Zobrazit podrobnosti práv" zde by mělo být napsané, že už tato práva aplikace má.
Pokemon Go / Služby Google play jsou dvě základní aplikace, které potřebují polohu pro to, aby fungovaly, ale ničemu neuškodíte, pokud povolíte polohu aplikaci "Google Mapy" a "Obchod Google Play"

3) Vypnuté simulování polohy
PokemonGO nemá rádo simulované polohy, v angličtině také "Mock locations"
"Menu pro vývojáře."
Nastavení > Informace o zařízení (Popřípadě "Informace o telefonu, Informace o systému" - tato položka bývá vždy mezi posledníma zdola)
Zde musíte opakovaně kliknout na názvy položek v menu. U mě v Xiaomi to byla položka s verzí mého MIUI, u jiných zařízení to bývá položka "Systém/Verze Jádra / Verze Android."
Po opakovaném kliknutí a odemknutí vývojáře se vám v menu nastavení objeví nová položka.
Nastavení >Vývojář nebo Nastavení > Další nastavení > Vývojář (Někdy se také položka jmenuje "Vývoj", nebo "Pro vývojáře")
A zde vypnout "Simulování polohy" popřípadě "Vybrat aplikaci pro simulování polohy" nastavit na "nic"


4) Google Mapy a GPS FIX
-PokemonGO úzce spolupracuje s Google Mapami, u mě to osobně nefungovalo, ale na Umi Super pomohlo, když se nejdříve zaply GMapy, nastavil se nějaký cíl, cíl někde daleko, aby se nevypl. Tedy, že chci třeba vyhledat trasu od mé lokace až po město 100km daleko. Gmapy se nechaly zapnuté na pozadí a spustil se PokémonGO.
- GPS fix. Na Google Play je spousta GPS oprav, které pomáhají zpřesnit lokaci. Z těch mnou nejlepších je "GPS Fix"
Jespi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 20, 2016 13:21
Zařízení: Xiaomi Mi4

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Jespi »

Tak tedy ROOT.
Opět, pokud nevíte o co se jedná NEDĚLEJTE TO!
Google, vyhledat "Název telefonu + jak na root / how to root"

A teď tedy proč je vůbec potřeba ROOT. Jde o nastavení GPS. Jde o to, že na některých telefonech (hlavně těch z Číny) je GPS nastavena především na asijská časová pásma, nehledě na to, zda jste v EU, USA nebo Argentině. Což samozřejmě tvoří zmatek v telefonu, v GPS a hlavně v PokemonGO. Ještě bych dodal, že problém se netýká jen čínských telefonů. Při brouzdání a hledání řešení jsem narazil na diskuzi lidí z Velké Británie, kteří si stěžovali na nefunknčí GPS a při řešení se zjistilo, že jejich mobily jsou nastavené na NTP servery v Severní Americe, tedy přes oceán. Pokud tedy máte telefon z Číny a GPS vám nefunguje, je velmi pravděpodobné, že se jedná o tento problém. A také je

DOST MOŽNÉ, ŽE NÁSLEDUJÍCÍ POSTUP VYŘEŠÍ VÁŠ PROBLÉM

Jak to tedy provést.
Na začátek napíšu vlastně konec, pro ty co ROOT už mají, jen neví, že problém mohl být zrovna v tomto.

Stačí stáhnout aplikaci "Faster GPS" a pod položkou NTP Server zvolit "Europe" a "Czech republic"
následně by vám měla "dole" vyskočit hláška, že soubor "gps.conf" byl úspěšně vytvořen. A měli byste vidět, že položka "Current server" je nastavena na "cz.pool.ntp.org"
Po té stačí telefon restartovat (při každé změně gps.conf musí být restart) a hra by měla začít šlapat.


Faster GPS
Budu se opakovat z prvního postupu; Pokud jste úspěšně nainstalovali SuperSU do vašeho mobilu, nyní stáhněte aplikaci "Faster GPS" a pod položkou NTP Server zvolit "Europe" a "Czech republic"
následně by vám měla "dole" vyskočit hláška, že soubor "gps.conf" byl úspěšně vytvořen. A měli byste vidět, že položka "Current server" je nastavena na "cz.pool.ntp.org"
Po té stačí telefon restartovat (při každé změně gps.conf musí být restart) nyní by váš telefon měl být nastaven na synchronizaci času pro vaši lokaci. U mě se toto zdálo být jako klíčové, proč mi nefungovala GPS v PokemonGO. Po tomto postupu mi hra již neblbne a funguje jako hodinky.

Jenže tu je ještě jedna záludnost. V tomto momentu víte, že softwarově "by mělo" být vše v pořádku. Ale co když GPS ruší jiné vlivy. Tento problém jsem měl u Umi Super, můj telefon, mí pokémoni začali běžet jako hodinky, ale přítelkyně pořád nic. A tak mě napadlo, že do svého návodu přidám ještě třetí část.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Standa99 »

........
Jespi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 20, 2016 13:21
Zařízení: Xiaomi Mi4

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Jespi »

Nastavení se liší v NTP_SERVERu, který může být jak "europe.pool.ntp.org" tak "cz.pool.ntp.org"
nebo kombinovaně NTP_SERVER1: / NTP_SERVER2:
Samotného mě mate jak synchronizace času může způsobovat výpadky v PokemonGO, každopádně ověřeno. Funkční.
Teda..jako samozřejmě, že synchronizace času je důležitá, ale divím se, že to v PokémonGO habrovalo. Samotného by mě to ani nenapadlo, kdybych to nenašel na netu.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Standa99 »

........
Jespi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 20, 2016 13:21
Zařízení: Xiaomi Mi4

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Jespi »

Ale tím pádem to opravilo přesně to softwarové šidítko, protože po absolutně nehratelném PokemonGO jsem od doby, co jsem udělal tyto postupy resp. od doby kdy jsem upravil gps.conf nahrál čistého času tak 8 hodin a ani jeden problém. Přesnost GPS +/- 1,5 metru. Plynulá chůze postavy, plynulé načítání nové lokace.
Jako nedělám ze sebe nějakého odborníka, to VŮBEC NE. Jen prostě, toto pomohlo mně, třeba pomůže i jinému. Třeba to pomůže jen těm co mají XIAOMI. Třeba nikomu, kdo ví. Mně pomohlo.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Standa99 »

........
Jespi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 20, 2016 13:21
Zařízení: Xiaomi Mi4

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Jespi »

Když jsem testoval Data GPS právě kvůli tomu krytu, tak mi to ukazovalo 6,3 stopy. Vychází to tak nějak ne? Můžu mrknout znovu, hodit screen :)

Jinak tahle poruchovost byla většinou řešena flashem nového MIUI takže zase software. A problém s GPS jsem měl jen u PGo. Jestli jsou nějaké vadné tak to bude kus od kusu spíš než celý výrobní proces. I když... co když je zrovna můj kus vyjímka, že funguje :lol:
Co se koukám třeba na XDA, tak se většinou u všech telefonu řeší nefunkční GPS s prvníma ROMkama, přijdou nové OTA a problem fix. A teď najednou mají mobily problém s GPS? To není náhoda.... to není mobilama.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Jak jsem vyřešil problém s GPS

Příspěvek od Standa99 »

........
Josef418
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 17, 2015 12:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Problémy s GPS a fixací pozice

Příspěvek od Josef418 »

jinak mám nastavený vše jako manželka na lg65, jenom ona má verzi 0.29 a já 0.29.2 ale mě to prostě nefunguje a jí jo

jinak jsem zjistil, že ted už mi gps poloha neukazuje ani na mapách, jak zjistim, jestli je ok GPS?
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů