Souboje v Gymech (na stadiónech)

Tipy, triky & řešení problémů, všeobecná diskuze o Pokémon GO
Odpovědět
Kleria
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 18, 2016 22:33
Zařízení: Lenovo X2

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od Kleria »

Prosím o radu jak v Gymu vystřídat více Pokémonů. Při boji mám vždy jen jednoho na všechny soupeře. Tudíž když mám např. pokémona CP 400 a soupeře 200, 400, 400 - u posledního vždy můj Pokémon umře a gym neobsadím.
Děkuju
Uživatelský avatar
LivingLegend
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 11, 2009 7:25
Zařízení: HTC Tytn II,Motorola Moto G (2013)

Boj v Gymu

Příspěvek od LivingLegend »

Utocis na svoji frakci nebo na cizi?
Kleria
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 18, 2016 22:33
Zařízení: Lenovo X2

Boj v Gymu

Příspěvek od Kleria »

Na cizí...
nairam
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 19, 2016 11:04
Zařízení: galaxy J5

Boj v Gymu

Příspěvek od nairam »

mam prosbu, pokud mam pokemona v gymu a nekdo utoci, muj pokemon se vrati hned kdyz je porazen, nebo musi utocnik porazit vsechny 3 (pokud jsou v gymu 3 pokemoni) a teprve potom se muj vrati, ale pokud porazi jen 2, tak muj pokemen zustane nadale v gymu?
xsahr
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 18, 2016 12:38
Zařízení: HTC ONE E9

Boj v Gymu

Příspěvek od xsahr »

Je to podle Combat Points toho gymu. Za každé 2000 se tam vejde další pokemon. Úspěšným útokem se tohle číslo sníží. Tzn. např. combat points gymu jsou 6300/8000. Někdo zaútočí a sníží CP na 5850/6000. Tím klesne počet míst a nejslabší pokemon vypadne.

Tímhle stylem sundáš skoro každou tělocvičnu. Protože se šesti pokémony alespoň toho jednoho porazíš. Tím snížíš úroveň CP o cca 130CP. Stačí několikrát opakovat a bude v něm o jednoho méně.

Ikdyž už jsem potkal i pokegym se sedmi velmi silnými pokemony. Je před Borskou věznicí v Plzni. :D A pak prý že nemají telefony v cele. XD
xs
j.nik
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 21, 2016 8:49
Zařízení: Iphone

Boj v Gymu

Příspěvek od j.nik »

A jak to je kdyz utocim na vlastni gym?? Vzdy muzu bojovat jen s jednim pokemonem a samozrejme nikdy neporazim vsechny. Na cizi gym mam vice utocniku ale u sveho jen jednoho.
xsahr
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 18, 2016 12:38
Zařízení: HTC ONE E9

Boj v Gymu

Příspěvek od xsahr »

Když útočíš na svůj tak ho tím naopak posiluješ. Tedy pokud porazíš soň toho nejslabšího. Když to budeš opakovat dost dlouho udělá se tam další místečko i pro Tebe. :-)
Vilas1979
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 22, 2016 16:42
Zařízení: OnePlus One

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od Vilas1979 »

Pokud útočíš na gym svého týmu a víš že ho natuty nedáš, tak pokud chceš ušetřit čas, tak je snad lepší útočit něčim slabým, rychle prohrát, zvednout prestiž gymu o 200, dát 10 zápasů a pak tam vlezeš (nebo míň podle aktuální prestiže samozřejmě). A ano, gymy protivníka je s dostatkem revive a potions možné sundat prakticky jakékoliv.

EDIT: Tak útočit na vlastní gym slabým pokemonem nemá smysl, aby se zvedla prestiž gymu, je potřeba sundat alespoň prvního.
josefp
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 17, 2016 10:17
Zařízení: SAmsung S5

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od josefp »

Vilas1979 píše:EDIT: Tak útočit na vlastní gym slabým pokemonem nemá smysl, aby se zvedla prestiž gymu, je potřeba sundat alespoň prvního.
Ideálně jít útočit se slabším než je první hlídající (u vlastního gymu), ale nutno vyhrát! Hned jak se objeví druhý hlídající stačí utéct, když je jasné, že ho nedáš. (ušetřít revives). Pak se zvedne prestiž klidně o 700. Jít tam s CP 2000 na CP1000 tak to se prestiž zvedne tak o 50... tedy pokud neporazí rovnou dva atd. Jak bojovat v gymu
PhoenicurusOchruros
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 27, 2016 7:21
Zařízení: LGG2

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od PhoenicurusOchruros »

AHOJ, TED JSEM SI PO DALSI NOVE AKTUALIZACI VSIML, ZE PRI SOUBOJI V GYMECH SE NAHOŘE ODPOČÍTÁVÁ ČAS - NETUŠÍTE PROČ???
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od Cleric »

Odpočet tam je snad už od začátku a jako každý souboj, tak i tady se musí zápas vejít do určitého času.
PhoenicurusOchruros
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 27, 2016 7:21
Zařízení: LGG2

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od PhoenicurusOchruros »

Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz na tabulku útoků vs typ pokémona:
v téhle bezvadný tabulce
http://www.pokemongodex.cz/tabulka-utoku/" onclick="window.open(this.href);return false;
jsem našel pár věcí, který jsem chtěl vyzkoušet.

Hledal jsem tam něco ohledně dragonita, který je typem dračí/létající. Hledal jsem pokémona, který by na něj byl efektivní, ale zároveň by mu dragonite nemohl moc ublížít.

Dragonite může mít tři typy útoků - normální (sekundární hyperbeam), dračí a ocelový. V tabulce jsem našel, že dračí útok je NULA efektivní na vílí pokémony, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Vymlátil jsem gym, dal jsem tam svého dragonite, který má základní útok dračí a sekundární normální (hyperbeam) a šel jsem navyšovat prestiž. Říkal jsem si, že pokud je primární dračí útok neefektivní, respektive nulový, na vílí typy pokémonů, že zkusím dragonita vymlátit clefablem, který je typem víla. Čekal jsem tedy, že primírní dragonitum útok bude na clefable naprosto nulový a že jen budu muset uhýbat sekundárnímu. Ale samozřejmě to tak není, sice jsem drogonita s CP2500 sejmul clefablem s CP 1700, ale bylo to jen tak tak (a jen za pětistovku).

Mám tedy dotázek k tabulce, jestli to chápu správně, dračí útok na vílu je sám o sobě nulový, ale útok se zřejmě skládá ještě z něčeho, jako je IV, level atd. Nevíte někdo, jaký je na to přesně vzorec? Aby se dalo odvodit, na kterého pokémona bude ten který pokémon nejméně efektivní. Jo, jestli to píšu srozumitelně - nezajímá mě, kterým pokémonem mám jiného rozmlátit (jako např. ohnivého vodním), ale jak zjistit, který mě nerozmlátí, respektive za předpokladu, že budu znát jeho primární útok, tak jak zvolit takového, na kterého když bude útočit, tak to bude efektivní blízko nule.

Z tabulky jde vyvodit, že elektrický útok (třeba jolteona) bude nulově efektivní na čistě zemní pokémony jako je Marowak, sandslash, Dugtrio.
pak zminovaný čistě dračí útok by neměl platit na čistě vílí typy, kterým je clefable

Další kombinace v tabulce jsou momentálně nepoužitelný, protože zatím není třeba čistě temný typ pokémona nebo čistě duchový (Gengar je duch/jedovatý).

Tak jen by mě zajímalo, jak se to počítá, tabulkou jsem se vcelku řídil a zatím všechno v poho, ale zaujalo mě že ta nula není nulou, ale nulou plus něčím nad ní a to něco bych rád uměl odvodit, abych s tím mohl počítat....
clay01a
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv zář 15, 2016 8:23
Zařízení: Samsung S4

Souboje v Gymech (na stadiónech)

Příspěvek od clay01a »

PhoenicurusOchruros píše:Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz na tabulku útoků vs typ pokémona:
v téhle bezvadný tabulce
http://www.pokemongodex.cz/tabulka-utoku/" onclick="window.open(this.href);return false;
jsem našel pár věcí, který jsem chtěl vyzkoušet.

Hledal jsem tam něco ohledně dragonita, který je typem dračí/létající. Hledal jsem pokémona, který by na něj byl efektivní, ale zároveň by mu dragonite nemohl moc ublížít.

Dragonite může mít tři typy útoků - normální (sekundární hyperbeam), dračí a ocelový. V tabulce jsem našel, že dračí útok je NULA efektivní na vílí pokémony, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Vymlátil jsem gym, dal jsem tam svého dragonite, který má základní útok dračí a sekundární normální (hyperbeam) a šel jsem navyšovat prestiž. Říkal jsem si, že pokud je primární dračí útok neefektivní, respektive nulový, na vílí typy pokémonů, že zkusím dragonita vymlátit clefablem, který je typem víla. Čekal jsem tedy, že primírní dragonitum útok bude na clefable naprosto nulový a že jen budu muset uhýbat sekundárnímu. Ale samozřejmě to tak není, sice jsem drogonita s CP2500 sejmul clefablem s CP 1700, ale bylo to jen tak tak (a jen za pětistovku).

Mám tedy dotázek k tabulce, jestli to chápu správně, dračí útok na vílu je sám o sobě nulový, ale útok se zřejmě skládá ještě z něčeho, jako je IV, level atd. Nevíte někdo, jaký je na to přesně vzorec? Aby se dalo odvodit, na kterého pokémona bude ten který pokémon nejméně efektivní. Jo, jestli to píšu srozumitelně - nezajímá mě, kterým pokémonem mám jiného rozmlátit (jako např. ohnivého vodním), ale jak zjistit, který mě nerozmlátí, respektive za předpokladu, že budu znát jeho primární útok, tak jak zvolit takového, na kterého když bude útočit, tak to bude efektivní blízko nule.

Z tabulky jde vyvodit, že elektrický útok (třeba jolteona) bude nulově efektivní na čistě zemní pokémony jako je Marowak, sandslash, Dugtrio.
pak zminovaný čistě dračí útok by neměl platit na čistě vílí typy, kterým je clefable

Další kombinace v tabulce jsou momentálně nepoužitelný, protože zatím není třeba čistě temný typ pokémona nebo čistě duchový (Gengar je duch/jedovatý).

Tak jen by mě zajímalo, jak se to počítá, tabulkou jsem se vcelku řídil a zatím všechno v poho, ale zaujalo mě že ta nula není nulou, ale nulou plus něčím nad ní a to něco bych rád uměl odvodit, abych s tím mohl počítat....
Asi jsi objevil chybu, kterou v té tabulce mají všichni :tlem: Prošel jsem více informací a údaje o tomto útoku jsou stejné jako u hmyzí, temný, bojový. Upravil jsem tedy dračí útok na tu samou efektivitu tedy 0,5. Pokud ten útok má mít nulovou účinnost neměl by ublížit podle mě vůbec nebo neznatelně. Jinak doporučuji dívat se více na detail tj do pokédexu každého pokémona na tuto tabulku, protože hodně z nich není jen jednodruhová a pak se tahle základní tabulka míjí.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů